Het Huis Moen ziet de trends Alkmaars Autobedrijf in nieuw SBS6-programma Keer op Keer Opsteker Prijswinnaars Kuyper Blom en TROTS! Verzekeringen Hypotheken Nautilus Eco-Civiel bv voor uw grote én uw miniatuurwerken! H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Boodschappendienst Zondagmiddag Café Middagje Schagen Bewegen in het bos Yoga voor 50+ Aardbeien, mmm Naar de Lavendel Buitenlessen Taichi Qigong bijblijven UITKIJKPOST 18 APRIL 2012 HEILOO - Het Huis Moen blijft zich altijd informeren over de laatste trends en merken, zodat u niet alleen verzekerd bent van goed zicht, maar ook een persoonlijk en modieus advies. Wat zijn dit seizoen de belangrijk ste trends? Het Huis Moen zet het voor u op een rij. Oorspronkelijk in 1937 door Ray-Ban ontworpen voor Amerikaanse vechtpiloten, heeft het model Aviator een iconische status bereikt. Ook dit seizoen zijn er in vele collecties weer interpretaties op deze vorm te vin den. In de jaren '60 door John Lennon op de kaart gezet, maakte de bril vorig jaar al een comeback - onder andere Johnny Depp, Lady Gaga en de Olsen twins worden veelvuldig gespot met een ronde (zonne)bril. De tradi tionele bril komt terug in een modern jasje; groot, klein, metaal of kunst stof, alles is geoorloofd. De kleurentrend is niet alleen duidelijk zichtbaar op de catwalks, maar ook in de eyewear worden frisse en vrolijke kleuren verwerkt. Behalve het gebruik van veel kleur, zijn ook opvallende prints niet meer weg te denken uit de collecties zonnebrillen en correctiemontu ren. Een matte afwerking zorgt voor een strakke, stijlvolle look. De essen tie van de vorm komt naar boven door het gebrek aan storende reflecties. Deze stoere trend heeft zich doorgezet in zonnebrillen en monturen en inmiddels zijn in de collecties van alle grote modemerken matte modellen te vinden. Een opvallende ontwikkeling die in veel collecties te zien is, is de terugkeer van blauwe glazen in de zonnebril. De fashion merken gebrui ken de blauwe kleur met een dégradé verloop, andere merken zetten meer in op het retro gevoel wat deze kleur oproept. Nieuw bij Het Huis Moen in Heiloo: het exclusieve Italiaanse modelabel Fendi! Kom eens langs om de uitgebreide collectie monturen en zonnebrillen vrijblijvend te bekijken. REGIO - Van de 3300 onafhankelijke Bovag autobedrijven is de keuze gevallen op autobedrijf Alewijn Ott in Alkmaar om mee te doen met een nieuw Tv-programma. Het gaat om een uitwisselingsprogramma van SBS6, waarbij twee medewerkers van het Alkmaarse autobedrijf worden uitge wisseld met een tweetal uit een land, ver buiten de Europese Unie, die ook dagelijks met allemaal verschillende automerken te maken hebben. Het verschil blijkt groot te zijn, héél groot zelfs als het gaat om het onderko men en de arbeidsomstandigheden. Maar ook het verschil in technische kennis van jonge en oude auto's wordt getoetst, evenals het omgaan met moderne elektronische snufjes. Autobedrijf Alewijn Ott heeft doorlopend circa 250 occasions te koop, op de Koraalstraat vier van industrieterrein Boekelermeer in Alkmaar. Ook het onderhouden van auto's vindt daar plaats. Alewijn Ott is al sinds 1974 gevestigd in Noord Holland en heeft twintig personeelsleden die dagelijks bezig zijn met allerhande zaken die betrekking hebben op dat ene artikel: de auto. Dat het ook anders kan valt te zien in het Tv-programma dat woensdag als eerste van een serie wordt uitgezonden op SBS6. Hierin is niet alleen aandacht voor het autobedrijf zelf, maar met name de arbeidsomstandigheden en de cultuurverschillen van de medewerkers staan centraal. De uitgewisselde personen komen ook na sluitingstijd uitgebreid in beeld. Hierdoor wordt duidelijk dat ook de leefomstandigheden thuis duidelijk verschillen. Het programma heet Gastarbeiders en wordt uitgezonden op woensdag 18 april, om 20.30 uur. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opsteker van 200,- aan een persoon die zich belangeloos inzet voor een medemens, vereniging, stichting et cetera. De opsteker van de maand april gaat naar mevrouw Riske in Hoom. Dit is een bijdrage in de verzendkosten van kleding naar een weeshuis in Tanzania. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962 HEILOO - Na een succesvol en gezellig lifestyle event bij Silhouet La Locanda hebben de drie gelukkige winnaars op de foto een nog mooiere afslui ting. Tijdens het event hadden Kuyper Blom Makelaars en TROTS! Verzekeringen Hypotheken een prijsvraag waarbij de waarde van een woning diende te worden geschat met de bijbehorende premie voor de brandverzekering en bruto maandlast voor de hypotheek. Er konden diverse reiseheque worden gewonnen. „Wij waren zeer verrast met de vele inschrijvingen welke er tijdens het event zijn ontvangen, bijna 200! De bedragen welke er werden geschat voor de waarde van de woning liepen behoorlijk uiteen; van 355.100,- tot ver boven de 1.700.000,- De juiste waarde was 650.000,-, de winnaar zat hier maar 500,- naast." Winnaars: eerste prijs van 250,-: Mevrouw W. Zheng, tweede prijs van 150,-: De heer R. De gelukkige prijswinnaars ontvingen de cheque uit handen van Hof, derde prijs van 100,-: De heer Bas Kuyper (r), van Kuyper en Blom Makelaars. Aangeleverde foto P. Bakker. HEILOO - Het lokale bedrijf Nautilus Eco-Civiel bv heeft haar steentje mogen bijdragen aan een vernieuwd Madurodam. Nautilus, gevestigd in Heiloo, is een bedrijf gespecialiseerd in bio- eiviele® oplossingen en dan met name met schanskorven en Aqua- Flora® producten. Al 18 jaar streeft Nautilus ernaar om haar activitei ten zo duurzaam mogelijk plaats te laten vinden. Vele opdrachtgevers kiezen om deze reden voor Nautilus, zo ook de leukste (en kleinste) stad van Nederland. Vanaf 7 april sieren de schanskoiven het aanzicht van de nieuwe entree én verscheidene afscheidingen verspreid over het park. Door de vele toepassingsmo gelijkheden van de schanskoiven zullen de bezoekers van het park aangenaam worden verrast. Denk bijvoorbeeld aan een bank of een prullenbak van schanskoiven! En nu maar hopen dat de koningin het ook mooi vindt (en haar kleinkinde ren natuurlijk). Kijk voor informatie op: www.nautilusecociviel.com. Het Heilooër bedrijf Nautilus Eco-Civiel bv heeft haar steentje mogen bijdragen aan een vernieuwd Madurodam. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Wie wil een keer per week voor iemand die dat zelf graag zou doen maar niet meer kan, de boodschap pen doen? Uw telefoontje wordt met plezier tegemoet gezien. Het zondagmiddagcafé is weer geopend op 29 april van 13.30 tot 16.30 uur. Leden van de buurtbus kunnen ook haal- en brengserviee aanvragen. Woensdag 9 mei is er een mid dagtochtje naar boerderij- en rijtui genmuseum Vreeburg te Schagen. De geheel in oude stijl gerestau reerde 17e-eeuwse stadsboerderij doet dienst als streekmuseum met ingerichte hoerenkamers. In het rijtuiggedeelte staan antieke rij tuigen. Voor koffie met Westfriese krentenmik gaan we naar het gezel lige marktplein van Schagen en misschien resteert er nog wat tijd voor shoppen. Vertrek touringcar om 13.00 uur, ook opstapmogelijk- heid Egmond aan Zee. Terug ca. 18.00 uur. Prijs 19,95. Reserveren viatel. 072-5331297. Bij bewegen in het bos gaat het vooral om sportief wandelen en tussendoor oefeningen doen om de spieren en gewrichten lekker los te werken en soepel te houden. Na afloop is er gelegenheid iets te drinken in de kantine van tennis vereniging de Dors. Op woensdag van 13.55 tot 15.00 uur, september tot en met mei. Kosten 45 euro per seizoen. Stichting Welzijn Heiloo biedt op verschillende ochtenden yoga aan. In de les wordt aandacht besteed aan houding, beweging en het bewust worden van de adem. Yoga werkt niet alleen ontspannend, maar bevordert ook uw lichamelijk en geestelijk welbevinden. Mannen en vrouwen kunnen deelnemen. Voor info en/of opgeven kunt u contact opnemen met Mevr. Vis, tel. 072-5336701. Zondag 3 juni organiseert men een tochtje per touringcar naar de zomerkoninkjes in Benningbroek. Een grote aardbeienkwekerij, waar men op moderne wijze aardbeien kweekt en plukt. U komt ogen te kort en het water loopt u in de mond. Vertrek Trefpunt 13.30 uur, ook opstappen Egmond aan Zee mogelijk. Terug ca. 18.00 uur. Prijs 18,95 inclusief rondleiding en een heerlijke coupe aardbeien met slag room. Reserveren tel. 072-5331297. Op dinsdag 3 juli zet de touring car koers naar Viva Lavendula te Marknesse. Comme en Provence; geurige lavendelvelden en bloeien de zonnebloemen doen geloven dat je in zonnig Frankrijk bent. Via de dijk Enkhuizen-Lelystad eerst een prachtige tocht langs het water. Pluk uw eigen lavendel tijdens een wandeling. Ook krijgt u een rond leiding, film en een demonstratie destillatie, de winning van etheri sche olie uit lavendelbloemen. Bij deze tocht kunnen ook mensen in rolstoel met begeleider mee; de faciliteiten worden weer mogelijk gemaakt door een financiële bijdra ge van de Stichting Keer op Keer en de belangeloze medewerking van de Rolstoelbus-Heiloo. Vertrek Trefpunt 12.30 uur, ook opstapmo- gelijkheid Egmond aan Zee. Terug om 18.00 uur. Prijs: zonder rolstoel: 19,95, met rolstoel en met bege leider samen 29,50; voor allen inel. koffie met een lavendel petit- four, rondleiding en informatiefilm. Reserveren via tel. 072-5331297. De hele zomer door (behalve 2 mei en 27 juni) is er woensdags van 10 tot 11 uur buitenles Taichi Qigong. Verzamelen op de parkeer plaats bij Zwembad Loos. Kosten 5,50 per les, af te rekenen bij de docente. Taichi Qigong verhoogt het concentratievermogen, geeft mentale en fysieke rust en balans. Het bevordert de bloed- en lymfe- eireulatie, waardoor de organen beter functioneren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7