Black Swan in de Buitenkans Bajesproject Büch in Buk Buk Noordhollands Muziekensemble in de Ter Coulsterkerk Groots overdrachtsconcert Witte Kerk H E I L O O Jeugdflora* ft hXSFA deutekom 9 Jeugdflora €9,90 Corso Bioscoop Optreden pianist Jan Vayne en 12-jarig pianotalent Rangel Silaev in Heiloo De Piraten, Alle Buitenbeentjes Aan Dek Jeugdflora door Annette Fienieg Sherry Theater speelt 'Zwart is zo somber' Nieuwe expositie in het Trefpunt BOEK VAN DE WEEK Boek van de week: door Annette Fienieg voor UITKIJKPOST 18 APRIL 2012 HEILOO - Vrijdag 20 april staat de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 te Heiloo bol van piano, viool en orgelmuziek, tijdens een optreden van de bekende pianist Jan Vayne, de Letlandse violiste Sandra Strausa, de Zaanse organist Dub de Vries en de 12-jarige Rangel Silaev, een wonderkind aan de piano. De aanvang is 20.00 uur en de toegang bedraagt 12,50. Telefonisch reserveren 072-5332703 of 072-5323241. Kaartverkoop donderdagmorgen aan de Ter Coulsterkerk van 10.00 tot 12.00 uur of voor aanvang concert. Aangeleverde foto Een groep piraten reist naar Londen en ontmoet Charles Darwin, een pratende chimpansee die Mister Bobo heet en een vijand die op him vernietiging uit is. In De Piraten! Alle buitenbeen tjes aan dek is de chaotische en bebaarde piratenkapitein over heerser van de zee. Samen met zijn klunzige crew moet hij zijn grote droom waarmaken, namelijk de bittere rivalen Black Bellamy en Cutlass Liz verslaan om de grote prijs 'Piraat van het jaar' te winnen. Het is een zoektocht die onze hel den meeneemt van de oevers van het exotische Bloed Eiland tot de mistige straten van het Victoriaanse Londen. Ondeiweg vechten ze tegen een duivelse koningin en gaan in zee met een jonge, verstrooide weten schapper, maar verliezen één ding waar de piraat het liefst van houdt nooit uit het oog: avontuur! Met onder andere de stemmen van: Daniël Boissevain, Mark van Eeuwen, Nicolette Kluijver, Karin Bloemen, Levi van Kempen Deze maand verschijnt de Jeugdflora bij uitgeverij Cyclone. Precies op tijd om bij je te ste ken als je lente wandelingen gaat maken. In de Jeugdflora zijn tach tig wilde planten opgenomen die in Nederland voorkomen. Het boek is alfabetisch ingedeeld, maar de planten zijn ook op kleur of op vindplaats op te zoeken. Annette Fienieg (Den Haag 1959) is illustrator en grafisch kunstenaar en woont en werkt in Utrecht. In 1985 studeerde zij af aan de afde ling Grafiek van de Academie voor Beeldende Kunsten te Utrecht, in de technieken droge naaldets en litho grafie. Tegenwoordig werkt Fienieg voornamelijk in sjabloondruk, ook wel kartondmk genoemd, een tech niek die bekend is geworden door het werk van de Nederlandse kun stenaar H.N. Werkman (1882-1945). Favoriete onderwerpen van Fienieg zijn landschappen, stadsgezichten,stillevens en por tretten. HEILOO - Maandag 23 april wordt de film Black Swan vertoond in de Trog, aan de Bullaan 4 in Heiloo. Balletdanseres Nina (Natalie Portman) maakt deel uit van een balletgezelschap waarbinnen hevige concurrentie heerst. De belangrijkste danseres van dat moment, Beth (Winona Ryder), staat op het punt om te vertrek ken en iedereen wil haar plaats innemen, te meer daar zij tot dan toe een hoofdrol vertolkte in het populaire Zwanenmeer-ballet van Tsjaikovski. Volgens artistiek lei der Thomas Leroy (Vincent Cassel) heeft ze zeker talent, maar mist ze het één en ander op het mentale HEILOO - Vanaf komend week end wordt iedere zondag een nieuw programma Büch in de Bajes uitgezonden met de beken de tv-personality Menno Büch. De reeks bestaat uit acht afleve ringen en gaat vanaf zondag 15 april van start. Het programma is weke lijks tussen 20.00 en 21.00 uur te zien bij RTL 4. Gedurende acht weken laat Menno zich opsluiten in een gevangenis en ervaart, samen met de gedetineerden wat het is om vast te zitten en gaat natuurlijk hierover HEILOO - Op 17 mei treedt het Noordhollands Muziekensemble op in de Ter Coulsterkerk. Dit ensemble is een groep profes sionele en semi-professionele zangers en spelers die eind 2011 is ontstaan op initiatief van Rob Petri, thans algemeen directeur van Document House Group. Rob was van 1983 tot 1993 de sopraan- en later countersolist van het Noordhollands Jongenskoor en de Koorschool van de Grote- of St. Laurenskerk te Alkmaar. De doelstelling van het Noordhollands HEILOO - Het klinkt wat vreemd, maar het is echt een overdrachtsconcert. Het is het laatste concert onder auspiciën van het oude bestuur, dat vele jarenlang de concerten voor u organiseerde. En gelukkig is er een nieuw bestuur gecreëerd, dat het stokje zal overnemen. Dat is een verheu gende gebeurtenis. Ter gelegenheid vlak. Ook moet ze afrekenen met haar speelzieke rivale Lily (Mila Kunis) wil zij een kans maken om de hoofdrol te gaan vertolken. De stichting Buitenkans heeft als doel beeldvorming rondom de psychiatrie te beïnvloeden middels positieve beeldvormingsactivitei ten. Een activiteit is het vertonen van films, waarbij iedereen wel kom is. Iedere laatste maandag van de maand, aanvang 20.00 uur wor den in de Trog. De toegangsprijs is de kosten van een kop koffie. Naderhand is er gelegenheid om in gesprek te gaan of wagen te stellen aan ervaringsdeskundigen. Welkom in de Trog, Bullaan 4, Heiloo (tegen over de brandweerkazerne), www. de-buitenkans, org. in gesprek met hen. Geluidsman bij dit project is oud-medewerker van de Buk: Rowdy Oudejans. Op voor spraak van hem is het idee ontstaan om de zondagse afleveringen van dit programma op de woensdag-avon den uit te zenden op grootbeeld in de zaal van Buk Buk. Aangezien de Buk dan vaste inloop van de hang groepjongeren in het Buk-eafé heeft, leek het hen een goede educatieve aanwilling op deze inloop-activiteit. Het uitgezonden beeldmateriaal is de inleiding voor een praatje en dis cussie met ervaringsdeskundigen. Muziekensemble is aantrek kelijke concerten te geven in Noord-Holland maar ook daarbui ten, waarbij zowel de vocale als instrumentale composities van Bach centraal staan. Het ensem ble wordt geleid door Hendrik Timmerman, Cantor van de Grote- of St. Laurenskerk tot haar sluiting als functionerende kerk. Uitgevoerd wordt ondermeer de tweede orkestsuite van Bach met als fluitsolist Martin Rozema. De Badenerie uit deze orkestsuite is alom bekend geworden door de bewerking en het fluitspel van Thijs hiervan zal zondag 22 april in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) een groots concert worden gegeven, dat wordt verzorgd door het kamerkoor 'Multiple Voice' onder leiding van Paul de Kok en het Barokensemble 'Eik en Linde' (Amsterdam) onder leiding van Elisabeth IngenHausz. Solisten zijn: Hannah Morrison en Marjon Strijk - sopraan, Bamabas Hehyi - alt, Jeroen de Vaal - tenor en Mare Direct na afloop zullen mensen die betrokken zijn bij het gevangenis- gebeuren him ervaringen met het publiek uitwisselen. Op woensdag 18 jimi wordt dit deel ingewild door de host zelf, Rowdy Oudejans, hij vertelt over zijn eigen ervaringen. In de eerste aflevering van 'Bueh in De Bajes' zie je hoe Menno Bueh met een gevangenisbusje wordt afgeleverd en de gevangenis binnen stapt. Wat gebeurt er als je ingeslo ten wordt? En hoe voelt het als vrij heid ophoudt? Kortom een imieke blik in het gevangenisleven! van Leer. Verder zullen worden uitgevoerd het door Bach speciaal voor Hemelvaartsdag geschreven Himmelfahrtsoratorium en van Gabriël Fauré het Requiem op. 48 en de Cantique de Jean Racine op. Kaarten a 19,50 CJP en 65+€ 17,50) zijn verkrijgbaar in de voor verkoop bij: Kantoorboekhandel de Schrijverij te Heiloo, Boekhandel Deutekom te Heiloo, Muziekhandel Spanjaard te Alkmaar en via www. nhme.nl. Bij de entree van de kerk zijn de toegangskaarten 22,50 Kinderen tot 12 jaar gratis. Aanvang concert: 20.00 uur. Pantus - bas. Uitgevoerd worden werken van Freseobaldi (Canzone), Giobanni Legrenzi (Sonata a 4 in e, uit op. 10), Monteverdi (uit Maria Vespers), Searlatti/Avison (Concerto Grosso nr 5 in d k. t.) en Handel (Domme Dixit). Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs voor bedraagt 12,- (voor 65+, CJP, 12-: 10,-). Kaarten kunnen tevoren telefonisch via 072-5334804 en 072- 5335852 worden gereserveerd. HEILOO - Op vrijdag 27 april speelt het Sherry theater de zwarte kome die 'Zwart is zo Somber' van Mieke Lelyveld. 'Zwart is zo somber' gaat over drie zussen, die bij elkaar komen na het overlijden van hun moeder. Er moet natuurlijk het nodige geregeld worden, maar de sympathie tussen de drie zussen is niet erg groot. Alles wat de ander heeft geregeld of wil gaan regelen is bij voorbaat al fout. Daarnaast hebben ze alle drie zo hun eigen herinneringen en gedachtes. U ziet de drie zussen balanceren op de puinhopen van hun eigen leven. 'Zwart is zo somber' is een heerlijk stuk met veel humor, waarin de drie zussen, volledig aan elkaar gewaagd, niet van plan zijn om ook maar één stap opzij te doen voor de ander. Spelers: Anneke Keijsper (Falkland), Miranda Botman (ReMix), Astrid Verdikt (Expressie). Regie: Pirn de Smalen. Aanvang 20.15 uur, entree 10,-. Meer informatie over kaartver koop: 072-5349714 of desmalen® quicknet.nl. HEILOO - De twee zussen Hanny en Ali Slijkerman exposeren tot en met 23 mei in Het Trefpunt in Heiloo. Hanny schildert onder andere kinderportretjes en Ati maakt keramiek. Een mooie reis door Zuid Afrika inspireerde Hanny tot het thema 'kinderen van de wereld'. ,,De warme kleuren van het land, de trotse houding van de vrouwen daar en de uitdrukking op het gezichtje van een kind, het blijft ontroeren en het nodigt je steeds weer uit om dit alles op doek en in aqua rel vast te leggen." Het keramiek van Ati is heel verschillend. De raku gestookte keramiek heeft haar voorkeur. ,,De primitieve manier van stoken is prachtig om te doen en elke keer is het weer een verrassing hoe het er uit komt." Er zijn stijlvolle scha len maar ook grappige olifanten die weer goed aansluiten bij het thema van de schilderijen. Annette Fienieg Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo M naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9