Programma Koninginnedag Limmen Expositie Bloemendagen in Tineke's Atelier Feest mee met Bloemendagen Limmen Bloesemfeest 2012! Koninginnedag Drive in De Vriendschap AMAK houdt koninginnewandeltocht Zaterdag beginnen h de Bloemendagen weer NIEUWS UIT DE REGIO INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Karin en Liesbeth Zomerdijk exposeren Kunst in de Kelder LIMMEN - Om 08.00 uur begint de Koninginnedag in Limmen al, met de vrijmarkt voor de kinde ren, op het noordelijke gedeelte van het park. Tussen 10.30 en 12.00 uur kan er gestart worden met de Koninginnenrit van circa vier kilo meter. Deze puzzeltocht start op de Vuurbaak. Bij de tent van de organisatie kan de routebeschrij ving worden opgehaald. Om deze unieke fietstocht in stand te hou den wordt één euro per volwassen deelnemer gevraagd. De kinderen doen uiteraard gratis mee. Tevens kunnen kinderen tot 12 jaar zich hier inschrijven voor de wedstrijd 'de mooist versierde kinderfiets'. Omstreeks het middaguur zal er begonnen worden met poffertjes bakken. Volgens de traditie is er ook dit jaar weer de limonadekoe, waarbij de kinderen zelf mogen 'melken'. Voor de allerkleinsten zal er tussen 12.00 en 17.00 uur een attractie geplaatst worden. Van 12.00 tot 18.00 uur is de bar geopend. De bar wordt verzorgd door Muziekvereniging Excelsior. Het eerste gedeelte van de muzika le omlijsting voor deze dag wordt verzorgd door de in Limmen woon achtige Dj Ivan. Het resterende deel van de muziek komt van de ook uit Limmen afkomstige band The Garlicks. Om 15.00 uur is de prijs uitreiking van de Koninginnenrit en winnaar van de mooist versierde kinderfiets, en om 18.00 uur eindi gen alle activiteiten. L- Zondagochtend zijn ongeveer tweehonderd deelnemers van de Bloemendagen gefotografeerd van grote hoogte. Samen vormden zij het cijfer 60, dit omdat de Bloemendagen dit jaar zestig jaar bestaan Foto: Kees Koot LIMMEN - Tijdens de bloe mendagen exposeren vier Pijnappels en buurman Vincent in Tineke's Atelier en de fraaie achtergelegen tuin. Afra met origineel en in aarde- tinten Raku gestookte keramiek, Tineke met gedetailleerde schilde rijen, gracieuze bronzen beelden en kleurrijk keramiek en Jan met een selectie van de foto's die hij maakte op een boottocht met een Boeginese schoener langs de spe cerijeilanden van Indonesië. Ria is aanwezig met bijzondere schilde rijen in verschillende technieken. Buurman Vincent levert een bijdra ge met tuinmeubelen en objecten in hout. Open gedurende de bloemenda gen van 28 april tot en met 3 mei van 11.00 tot 17.00 uur. Tineke's Atelier, Rijksweg 176 Limmen. LIMMEN - Elk jaar wanneer het lenteseizoen weer losbaret organiseert Jack Zoon tuincreaties het Bloesemfeest. Deze gezellige dagen zijn in de loop der jaren een echte traditie geworden tijdens de bloemendagen in Limmen. De prachtig aangelegde tuin is een oase van rust en daardoor de perfecte locatie voor dit gezellige evenement. U kimt u deze dagen genie ten van verschillende proeverijen uit alle windstreken. Tapas, Italiaans, vers fruit, te veel om op te noemen. Jack Zoon veiwijst u graag naar de nieuwe website www.bloesemfeest.nl voor het totale aanbod aan deelnemers deze dagen en het uitgebreide programma. U bent van harte welkom op zaterdag 28 en zondag 29 april van 10.00 tot 17.00 uur. Kom kijken, ruiken, proeven en genieten op het bloesemfeest 2012! AKERSLOOT - Op maandag 30 april wordt in café De Vriendschap in Akersloot weer een gezellige koninginnedagdrive gehouden. Een geweldige prijzentafel kenmerken deze drives, prijzen zoals koffiemachines, reiskof fers, levensmiddelen pakketten, paling, radio's, et cetera. Natuurlijk staat het prijzenpakket in het teken van de lente. Naast het klaverjassen natuur lijk ook een super verloting met daarin dezelfde prijzen als met het klaver jassen. Een deel van de opbrengst gaat naar de Stichting HKA die de belan gen van kankerpatiëntjes behartigt. Vanwege het 30-jarig jubileum van de familie Levering in De Vriendschap hebben zij besloten deze stichting ook in 2012 te steunen. Men kan zich van tevoren telefonisch opgeven 0251-312866 om zeker te zijn van een plaatsje. De kosten van deelname bedragen 5,-. De aanvang van deze drive is 15.00 uur LIMMEN - Zondagochtend zijn ongeveer tweehonderd deel nemers van de Bloemendagen 2012 gefotografeerd vanuit een hoogwerker. Samen vormden zij het cijfer 60, dit omdat de Bloemendagen dit jaar zestig jaar bestaan. De Bloemendagen kunnen niet bestaan zonder de deelnemers, om hun te bedanken is deze foto gemaakt. Elke prikploeg zal er een ontvangen. Naast de deelne mers worden er dit jaar ook extra activiteiten georganiseerd voor de bezoekers. Zo is er een tentoonstel ling te zien in de Burgerij aan de Dusseldorperweg over zestig jaar Bloemendagen. Aan de hand van foto's, filmmateriaal, oude kran tenartikelen en attributen wordt er teruggegaan naar de afgelopen jaren. Deze tentoonstelling is gratis te bezoeken en duurt van zaterdag 28 april tot en met donderdag 3 mei. Op zondag 29 april wordt er in het Dorpspark een oude ambachten en oldtimershow georganiseerd. Hier kunt u genieten van ongeveer veertig oude tractoren, oude moto ren en oude ambachten. Er zullen een touwslager, een kaarsenmaker, een melkmuse- um (zelf koeien melken) en een Tiffany demonstratie (mozaïek maken van glas) gegeven wor den. Muziekvereniging Excelsior zorgt voor een muzikale noot en voor de catering. Daarnaast zal er ook een dj zijn, een spring kussen en melkfabriek Ecomel met een proeverij. Zie ook www.bloemendagenlimmen voor AKERSLOOT - Op 29 april houdt de AMAK weer haar koninginnedagwandeltocht. De afstanden die gelopen zijn, zijn 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. De schitterende wandelroutes gaan onder andere langs de oevers van het Alkmaardermeer en, vooral op de lange afstanden, door mooie doipjes en de prachtige natuur van het Noordhollands landschap. De deelnemers ontvangen bij start en finish een versnapering. Ook krijgen zij een routebe schrijving en bovendien zijn de routes van 15, 25 en 40 kilome ter gepijld. Langs de routes zijn enige controleposten en rust gere geld. Startplaats is handbalkan tine Meervogels'60, Boschweg 3 in Akersloot. Inschrijfgeld: (met herinnering) 3,50 of (zonder her innering 2,50). Jeugd tot 12 jaar 1,50. Starttijden: 40 kilometer: tussen 07.00 en 09.00 uur, 25 kilo meter tussen 08.00 en 11.00 uur, 15 kilometer tussen 09.00 en 13.00 uur, 10 kilometer tussen 10.00 en 13.00 uur, 5 kilometer tussen 10.00 en 15.00 uur. Sluiting: 16.30 uur. Informatie via C. Bakker tel. 0251- 310272, e-mail: ceesjbakker@quick- net.nl of T. Krom, tel. 0251-312815, e-mail: tinikrom@quicknet.nl of www.amak.nu. alle extra activiteiten. In vele eta lages van de middenstand is kunst, gemaakt door Limmers, te bewon deren. LIMMEN - Op 28 en 29 april tonen veertig kunstenaars him werk tijdens de Kunstroute in Limmen. Karin en Liesbeth Zomerdijk zijn een van de exposanten: „We hopen veel mensen aan de Hogeweg 45 in Limmen te mogen begroeten." Karin en Liesbeth Zomerdijk maken vooral beelden van keramiek: „Klei kun je in iedere vorm brengen en combine ren met kleurrijke glazuren. Naast eigen werk maken wij beelden in opdracht, geven wij workshops en exposeren in heel Nederland." Meer informatie: www.keramist- karin.nl, www.liesbethzomerdijk. LIMMEN - Tijdens de Bloemen dagen in Limmen wordt voor de derde maal Kimst in de Kelder gehouden in het appartementen complex aan de Vredeburglaan 21 tot en met 35. Als onderdeel van de kunstfietsroute zal 'Kunst in de Kelder' op zaterdag 28 april om 10.30 uur worden geopend door de voorzitter van de Hortus Bulborum, de heer P. Apeldoorn. De exposanten, Willy Calf-Hazes en Diny Dijkman-Mulder laten schilderijen in diverse stijlen en technieken zien. De expositie is geopend op zaterdag en zondag van 10.30 tot 17.00 uur. 25 APRIL 2012

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15