GAMMA Alkmaar Spelletj esmiddag in plan Oost Fietsexamen basisscholen in Heiloo Spelletj esochtend Boekenstein/Baetenburg zondag 29 april van 12.00 tot 17.00 uur de Bibliotheek^^ Week van het luisterhoek Logeerkoffertjes in de meivakantie Blind date voor kinderen vanaf 6 jaar Verkoop afgeschreven materialen Klik&Tik Uit&Zo Heiloo 2012 Afwijkende openingstijden Geslaagde 'vriendjesdag' op de Willibrordschool De kinderen moesten een route afleggen door Heiloo open Westerweg 250 Heiloo tel, 072-5330670 infodsbi bliotheekhei loo. nl www.bibliotheekheiloo.nl De week van 23 tot 28 april is landelijk uitgeroepen tot Week van het luisterhoek. Leent u deze week een luisterhoek in Bibliotheek Heiloo, dan ontvangt u een luistergeschenk (zolang de voorraad strekt). U kunt ook via onze website uw stem uitbrengen op uw favoriete luisterhoek en daarbij kans maken op een mas terclass luisterhoeken inspreken. Krijgt u een neefje, nichtje of kleinkind te logeren tijdens de meivakantie? Dan heeft Bibliotheek Heiloo het logeer- koffertje voor u. Ieder koffertje staat garant voor vele uren kijk- luister- en leesplezier. Er zijn kof fertjes voor peutere en voor kleu ters. Voor slechts 2,- (niet leden: 5,-) mag het koffertje voor vier weken mee. Wees er wel snel bij, want op=op. Verrassing! Voor alle kinderen vanaf 6 jaar staan Blind date tas sen klaar. Alle tassen zijn gevuld met twee boeken, een luister- of stripboek, een dvd en een cd. Ze zijn er voor kinderen van 6 tot 8 jaar en voor 9 tot 12 jaar. Je leent ze gratis, maar ook hierbij geldt: op=op. De volgende verkopen vinden plaats op wij dag 11 mei en 1 jimi van 15.00 tot 19.00 uur. Dit keer extra veel romans en informatie ve boeken, maar ook weer veel jeugdboeken, tijdschriften, cd's, dvd's enzovoorts. Op dinsdagmiddag 22 mei, van 14.00 tot 15.30 uur organi seert Bibliotheek Heiloo weer een startbijeenkomst Klik&Tik. Klik&Tik is een gratis landelijk programma waarop iedereen zichzelf intemetvaardigheden kan aanleren. Na deze start bijeenkomst kunnen de deel nemers thuis verder oefenen met Klik&Tik. U kunt dan ook eventueel gebruik maken van de spreekuren die maandelijks plaatsvinden. Opgave graag voor 17 mei. Deelnamekosten 3,50. Bibliotheek Heiloo organiseert dit jaar voor de 18de keer Uit&Zo Heiloo en wel op zaterdag 1 sep tember van 11.00 tot 16.00 uur. Potentiële deelnemers hebben al een uitnodiging ontvangen. Voor meer informatie zie onze website. Bibliotheek Heiloo is op wijdag 4 mei geopend tot 18.00 uur in verband met Dodenherdenking. De bibliotheek is gesloten op don derdag 17 mei (Hemelvaartsdag). Net als vorig jaar hoopt de Oranjecommissie West ook dit jaar op mooi weer! Aangeleverde foto HEILOO - Ook dit jaar houdt de Oranjecommissie West op maandag 30 april weer een spel letjesochtend. Deze vindt plaats van 10.00 tot 12.00 uur in de speeltuin van Boekenstein/ Baetenburg en is bestemd voor kinderen tot 12 jaar. Spelkaarten kosten 2 euro. Met deze kaart kunnen de kinderen spelletjes doen zoals sjoelen, ballen gooien, zaklopen en snoephappen én krijgen ze een glaasje limonade, een ijsje en mogen ze een keer grab belen. Net als vorig jaar is er een kleine vrijmarkt rondom de speel tuin en kan er tegen betaling van 50 cent worden pony gereden. Er is een springkussen en nieuw dit jaar is de 'bibberspiraal'. De muzikale bege leiding is in handen van brassband Tropical Music Stars uit Rotterdam én de jongens van DamnFresh uit Heiloo zullen een spetterend break- dance-optreden verzorgen. HEILOO - Afgelopen vrijdag (20 april) mochten de kleuters een 2-of 3-jarig vriendje of buurkind meenemen naar school toe. Met hun ouders mochten de peuters meedoen met allerlei activiteiten. Daarbij konden de peuters de sfeer binnen de school proeven, maar ook de koekjes die er zijn gebakken! Kijk voor meer foto's op de website van de Willibrordschool, www.willi- brord-school.nl. Het was een zeer geslaagde dag! Aangeleverde foto HEILOO - In Heiloo wordt ook dit jaar weer een spelletjesmid dag voor kinderen georgani seerd achterin Plan Oost. Naast vele leuke spelletjes zijn de grote publiekstrekkers voor dit jaar een grote steile glijbaan en een basketbalclinic. Voor de ouders is er gezellige muziek en een drankje van de bar in wijkge- bouw Het Oosthonk. De spelletjes middag begint vanaf 14.00 uur. Het programma bestaat onder andere uit knutselen, schminken, diverse leuke spelletjes, een pony-ritje, een luchtkussen en ook dit jaar als speciale attractie de reuze glijbaan! Wel eerst even een pretkaart kopen voor 2,50 euro. Om 16.00 uur is het afgelopen. Voor de oudere kinde ren zal er een basketbal-clinic geor ganiseerd worden onder leiding van David Wesselius (coach van Flashing 1). Als je wilt meedoen moet je wel even je sportkleding aantrekken. De locatie is het wijkgebouw Het Oosthonk (Oostkanter 14 in Heiloo). De bar van het Oosthonk zal weer open zijn om het glas te heffen op de Koningin. Ook in plan Oost wordt het koninginnedagfeest weer uitbundig gevierd. Aangeleverde foto HEILOO - Woensdag 11 april is weer het jaarlijkse praktisch fietsexamen gehouden voor de basisscholen in Heiloo. De aftrap werd door burgemees ter Romeyn verzorgd samen met Jeroen Bonhoff (voorzitter Verkeersouders). Dit jaar kregen 250 kinderen inclusief de controleurs een nieuwe fietsbel aangeboden, die soms net voor het examen werd gemonteerd. Langs de route zaten stageleer lingen van Bonhoeffercollege uit Castricum de verrichtingen van de examen kinderen te controleren, soms kregen zij een stoel aangebo den door bewoners. De kinderen moesten een route afleggen door Heiloo, waarbij het spoor en ver keerslichten altijd een kleine vertra ging oplevert. Veel mensen hebben woensdag een sliert groene hesjes met rugnummer voorbij zien gaan, en aan de gezichtjes was toch wat spanning af te lezen. Toch zijn er die helaas gezakt zijn voor de praktijk, want als je te veel fouten maakt gaat een diplo- madeel niet door. De meeste fouten die gemaakt zijn: duidelijk richting aangeven en niet kijken, dus niet laten zien watje op de fiets van plan bent. Rond deze datum wordt ook het theoretisch afgenomen. Daarna komt Veilig Verkeer Nederland de diploma's uitreiken. De aftrap van het fietsexamen werd door burgemeester Romeyn ver zorgd samen met Jeroen Bonhoff (verkeersouders). Aangeleverde foto Laanenderweq 67 (072) 540 56 36 www.gamma.nl B j~ B 1 1 j~ B

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3