Heilectroo haalt Ben Liebrand naar Heiloo Tentoonstelling in de Trog te Heiloo H E I L O O Luchtmeisjes kT#TJ DEUTEKOM Corso Bioscoop American Pie: Reunion BOEK VAN DE WEEK Luchtmeisjes door Ingrid van der Chijs Eerste optreden voor jeugdtheater Spelekind Boek van de week: door Ingrid van der Chijs voor 19,95/ 24,95 Opwindend voorjaarsconcert Muziekvereniging Eensgezindheid UITKIJKPOST 25 APRIL 2012 In de komedie American Pie: Reunion keren alle American Pie personages, die we een kleine tien jaar geleden hebben leren kennen, terug naar East Great Falls voor hun high-school reünie. Tijdens één weekend komen ze erachter wat er is veranderd, wie er niet is veranderd, en dat tijd en afstand vriendschapsbanden niet kun nen verbreken. In de zomer van 1999 probeerden vier jongens uit Michigan hun maagdelijkheid te verliezen. In de jaren daarna zijn Jim en Michelle getrouwd, is het uitgegaan tussen Kevin en Vicky en Oz en Heather zijn uit elkaar gegroeid. Deze vrienden voor het leven halen nu herinneringen op en raken als volwassenen weer geïnspireerd door de hormonaal gefrustreerde tieners die een legendarische comedy opleverden. Met onder andere Jason Biggs - Seann William Scott - Alyson Hannigan - Chris Klein. Mannen domineren de Nederlandse luchtvaart, totdat gro tere passagiersvliegtuigen ruimte bieden voor een nieuw beroep: de stewardess. Hilda Bongertman en Trix Terwindt behoren tot de eerste lichting van daadkrachtige, mooie meisjes die midden jaren dertig door de KLM wordt opge leid. In Luchtmeisjes volgt Ingrid van der Chijs de uiterst bewogen levens van beide vrouwen: ze ver telt over hun aanvankelijke gevoel van saamhorigheid en het plezier dat ze beleefden, de affaires die ze hadden, maar ook over de strijd die ze in deze pionierstijd moesten voe ren om him plek te veroveren. Die tijd komt abrupt tot een einde wan neer de Tweede Wereld oorlog uit breekt. Terwijl Hilda carrière maakt binnen de NSB, gaat Trix in het ver zet en raakt als spion betrokken bij het Englandspiel. Dat beide levens niet simpelweg het predieaat 'goed' of 'fout' verdienen, blijkt uit de zeer opvallende keuzes die Trix en Hilda na de oorlog maken. Het boek is verkrijgbaar in een luisterhoek- en een paperbackver sie. HEILOO - Na twee succesvolle dance events zal Heilectroo haar horizon verbreden met twee nieuwe feesten: Radio Veronica DJ Tour Ben Liebrand voor volwassen, en Radio 538 Caroline van 'The Voice Kids' voor de jeugd. Op zaterdag 26 mei is het eerst tijd voor de volwassenen met een 80's 90's feest, genaamd Walkman vs. Diseman. Organisator Hugo Kraakman heeft hiervoor de Radio Veronica DJ Tour geboekt. DJ Silvan Stoet, bekend van zijn pro gramma 'Stoet in de Avond', zal de eerste twee uur van de avond draai- en.Daarna is het tijd voor vuurwerk want de organisatie heeft het voor elkaar gekregen om Ben Liebrand naar Heiloo te halen. Ben Liebrand is bekend van al zijn Grandmixen en meer dan vijftig albums. Hij is in Noord Holland alleen te zien op het Indian Summer Festival maar maakte voor Heilectroo events een uitzondering. Liebrand zal maar liefst een drie uur lange set neerzetten. Armin van Buuren, drie keer de nummer één Dj van de wereld, noemt Ben Liebrand de beste Dj van de wereld. ,,Dat zegt wel genoeg over de kwaliteit die deze Dj levert. Toen ik hoorde dat Ben Liebrand akkoord ging om met ons te werken was mijn hele week goed", glundert Hugo. „Hij is dé man die je moet hebben voor een 80's of 90's feest." Liebrand wordt speciaal voor deze avond over gevlogen vanuit Canada waar hij woont. De entree voor deze avond bedraagt slechts tien euro. Kaarten zijn te koop via www.heilectroo.nl, alle Free Record Shop filialen en bij De Schrijverij in Heiloo. Pauze! Vrijdag 15 jimi is het evenement met als naam Pauze! gericht op de jeugd van 12 tot 15 jaar. „Ook voor deze doelgroep willen we een leuk evenement neerzetten aangezien er weinig voor de jeugd te beleven is", vertelt Hugo. Hij haalt allereerst de Drive in Show van Radio 538 naar Heiloo. De Drive In Show is een avond vullend programma met de beste Dj's die dagelijks op Radio 538 te horen zijn en zullen leuke give aways uitdelen. Deze radiozender is erg populair bij de jeugd. Daarnaast komt de in Heiloo woonachtige Caroline van 'The Voice Kids', die het tot de battles schopte, een klein optreden geven. Heilectroo hangt een geweldige prijs aan dit evene ment vast. Het is namelijk mogelijk om met de hele schoolklas per bus en inclusief entreekaarten af te reizen naar dit geweldige feest. Er zullen maar liefst drie busreizen worden verloot aan degene die de slagzin op de origineelste manier weet af te maken. Op deze avond zal er geen alco hol worden geschonken en roken is verboden. De kaartverkoop is gestart en zal gaan via www.heilee- troo.nl, alle Free Record Shop filia len en bij De Schrijverij in Heiloo. Entree bedraagt 6 euro. HEILOO - Van 28 april tot en met 27 mei wordt in Galerie de Buitenkans een expositie gehouden van Wilma Hoebee, Bas van Hooff, Connie Riemers en Greetje Varga. De Trog is geopend op vrijdag, zaterdag en zondagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Wilma Hoebee heeft de acade mie Karei Gomes gevolgd. Deze academie is gericht op figuratief beeldhouwen vanuit de ambachte lijke traditie. De natuur heeft voor ieder schepsel haar eigen logische ontwerp, wat tot uitdrukking komt in haar gebeeldhouwde vormen. www.wilmahoebee.nl. Conny Riemers is beeldend kun stenaar. In 1978 in contact geko men met knipkunst en heeft haar sindsdien niet meer losgelaten. Conny's passie is om de wereld in al zijn facetten te doorgronden en te vertolken in een betoverend lij nenspel. Gedachten, gevoelens, beweging, kwetsbaarheid en kracht vertaalt zij naar een beeld in plat vlak of driedimensionaal. De tech niek die zij toepast is knipkunst in een moderne stijl, www.eon- nyriemers.com. Bas van Hooff uit Alkmaar schildert met acrylverf op papier, hout en doek. Hij gebruikt vaak primaire felle kleuren geeft daarmee zijn schilderijen een grote herkenbaarheid en een duidelijk positief effect. Zijn favoriete onder werpen zijn dieren en bloemen. Bas schildert sinds vier jaar en is auto didact. Momenteel volgt hij lessen bij Ibis. Greetje Varga komt na het ver lies van haar zoon (1994) en enkele jaren later haar man (2001) in aan raking met kunstzinnige therapie. Daar leert zij, door met klei te werken, om verschillende emo ties vorm te kunnen geven in een beeld. Haar belangstelling om ver der te gaan met kunst maken was geboren. Haar belangstelling gaat vooral uit naar portretten. In haar laatste werken wil Greetje haar fas cinatie tot uitdrukking brengen van de glans op een donkere huid van mensen uit verschillende culturen. Voor informatie, tel. 06-30193697 of m.varga@planet.nl. HEILOO - Jeugdtheater Spelekind heeft 14 april met groot succes haar eerste auditierondes beleefd. Met een fantastisch aantal van twintig spelers is de Artistiek leider Nicole Posthumus Meyjes dan ook meer dan tevreden: „Ik hoopte op genoeg kinderen om het script wat ik al bewerkt had te kunnen maken. Dat waren er een stuk of vijftien, maar dat we nu al op twintig kinderen zitten en we nog steeds aan het weiven zijn, biedt genoeg ruimte voor de toekomst. Er is genoeg talent in en om Heiloo, onze spelers komen dan ook letterlijk overal vandaan, van Noord Seharwoude tot Bergen. Zo zie je maar dat the ater erg leeft onder de kinderen." Het eerste publieke optreden zal Spelekind gaan verzorgen op de Koninginnemarkt in winkelcen trum 't Loo op 30 april. Volgens Nicole een uitgelezen kans voor de spelers om op een laagdrem pelige manier te laten zien wat ze kimnen. „Buiten een optreden zullen de spelers ook op bijzon dere wijze deelnemen aan de andere activiteiten op de markt. Zo ziet u wellicht een Roodkapje muffins verkopen, Assepoester met de grabbelton en u kimt met de Grote Boze Wolf op de foto als u durft!" Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo M naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Groei' van Conny Riemers-Lahnstein, www.connyriemers.com. HEILOO - Tijdens het voorjaarsconcert van Muziekvereniging Eensgezindheid dat afgelopen zater dag met Spoetnik Orkestar concerteerde, trad ook voor het eerst het opstaporkest op samen met het leerlingenorkest. Voor een volle zaal enthousiast publiek was er een opwindende mix van fanfare, in combinatie met zang en instrumenten als accordeon, viool, mandoline, trompet en saxofoon te horen. Foto: M. Geluk-Beets

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7