Kasteel aan de Loire wint Bloemendagen Limmen Prijswinnaars pannenkoekenfeest NIEUWS UIT DE REGIO POLITIEBERICHTEN De Kat en Oude Knegt doen mee aan Molendagen Kooplustigen en marktkooplui-voor-één-dag vinden elkaar op de Vuurbaak Maandag 23 tot en met zondag 29 april ter van de Bloemendagen de heer Cees van der Berg. Omdat er vanaf die dag tot en met donderdag 3 mei in de Burgerij ook een tentoon stelling te zien is over zestig jaar Bloemendagen, is deze ook geopend door de burgemeester. Een tocht langs de mozaïeken laat onderwerpen zien die te maken heb ben met het 60-jarig bestaan van de Donald Duck, het 60-jarig bestaan van de Efteling, het 50-jarig bestaan van de Rolling Stones, de crisis in Griekenland, Wildere en de Euro, de NS en nog vele andere onder- weipen. De hoofdprijs van deze edi tie van de Limmer Bloemendagen is gewonnen door de ploeg de Gaasverwerkere die hun mozaïek altijd aan de Rijksweg zetten. Het is de moeite waard om daar uit te stappen want het mozaïek is ook aan de achterkant te bewonderen. De winnaar van dit Kasteel aan de Loire kreeg dan ook de eerste plaats, waardering Goud! Het kas teel is geheel nagebouwd met hya cinten nagels. De winnaar van de beunen, de traditionele mozaïeken, is gewonnen door de ploeg: Wij doen het met de buren, zij maakten 50 jaar Rolling Stones. De winnaar van de mozaïeken kleiner dan 4m2 is gewonnen door prikploeg: Om de Hoek die gezichtsbedrog hebben gemaakt. Terwijl het zaterdag bijna de hele dag regende en er vele auto's in Limmen waren, ontstonden er zondag en maandag fietsfiles in Limmen, vol enthousiaste mensen over de prachtige kunstwerken die in de tuinen van de Limmere te bewonderen waren. De hele week zijn de bloemenmozaïeken nog te zien, tot en met donderdag 3 mei. AKERSLOOT - Op 12 en 13 mei worden de Nationale Molendagen gehouden. Op zaterdag is De Kat in Uitgeest te bezichtigen en De Oude Knegt in Akersloot houdt zowel zaterdag als zondag De Kat in Uitgeest is een oude watermolen. In de Oude Knegt wordt meel gemalen. Beiden molens zijn eigendom van de Stichting Akersloter en Uitgeester Molens. Een overzicht van alle festivi teiten is te vinden op www.nationalemolendag.nl. Aangeleverde foto LIMMEN - Eén april was het pannenkoekenfeest in de Burgerij te Limmen. Hierbij kon je onbeperkt pannenkoeken eten en was er voor de jeugd van alles georganiseerd. Met als doel Lex Burgering te sponseren voor zijn fietstocht van de zomer in Frankrijk met de Alpe d'Huzes (voor onderzoek tegen kanker). Zo ook een kleurwed- strijd. Uit de stapel tekeningen zijn vier prijswinnaars gekozen. Voor alle kinderen die ook hun tekening hadden ingeleverd was er een troostprijs in de vorm van een zakje snoep. De kinderen die hun zakje snoep nog niet hebben ontvangen, kunnen deze afha len bij Installatiebedrijf Jak vof, Dusseldorperweg 72, te Limmen. LIMMEN - Burgemeester Toon Mans heeft zaterdagochtend om 10.00 uur de Bloemendagen offi cieel geopend. Tijdens deze ochtend zijn er ook vier inwoners van Limmen gehuldigd voor hun inzet van de Bloemendagen. Stuk voor stuk doen ze al veer tig jaar of langer mee met de Bloemendagen en fungeren ze als kartrekker van een prikploeg. De heren Frans Scheepmaker, Tebbe Tebbens, Nac Kaandorp en Otto Brusehke kregen een speld van ver dienste opgespeld door de voorzit- De hoofdprijs van deze editie van de Limmer Bloemendagen is gewonnen door de ploeg de Gaasverwerkers. Deze ploeg verdien de met hun Kasteel aan de Loire Goud. Foto: Ricardo Marcker LIMMEN - Ook in Limmen profiteerden de marktkooplui-voor-één-dag van het mooie weer dat vele kooplustigen langs hun uitgestalde waar lokte. Er werden goede zaken gedaan op de Vuurbaak, en sommigen lukte het zelfs om dit jaar eens meer te verkopen dan zelf te kopen! Foto: Ricardo Marcker Akersloot: Langs de Boekei werd er maan dag een snelheidscontrole gehouden van 10.30 tot 12.30 uur. Het betrof een controle op kenteken, waarbij de overtredingen fotografisch zijn vastgelegd. Maximumsnelheid: 50 kilometer per uur. Aantal passan ten: 433, aantal overtredingen: 43. Hoogst gemeten snelheid: 74 kilo meter per uur. In de nacht van 23 op 24 april werd er ingebroken in een sport complex aan de Rembrandtsingel. Binnenkomst door vermoedelijk niet afgesloten deur waarna er bin nen een deur werd opengebroken. Er werden geld en sigaretten gesto len. Limmen: In de nacht van 23 op 24 april werd er in een zestal auto's inge broken. Hierbij werd navigatie- apparatuur gestolen. In vrijwel alle gevallen werd er een ruit vernield. De inbraken vonden plaats aan de Oostzijde van Limmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15