Terriërs Dames 1 plaatst zich voor play-offs hockey Rabo Hoofdklasse MTB'er Michel Agterberg weer de sterkste Eindstrijd nog niet beslist bij Oppositie Slotavond van Damclub Heiloo op 3 mei Zwarte band voor Gaby en Jasmijn sport ip SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Aart van den Brink zette Erick Huffnagel klem Trias Laat Spelen een succes Het zijn niet alleen de jonkies die presteren, maar vooral de ouderen SpM Michel Agterberg heeft ook de winst van de tweede wedstrijd in de serie om de 'de Roeck' wisselbeker gepakt. Aangeleverde foto HOCKEY HEILOO - Afgelopen zondag stond voor het eerste dames team van Terriërs de zeer belangrijke competitiewedstrijd tegen HGC op het programma. De spanning in de promotiepoule van de Overgangsklasse hockey was tot een hoogtepunt gestegen en zowel de thuisploeg uit Heiloo (tweede) als ook de tegenstander uit Wassenaar (zesde) deden vooraf nog volop mee in de strijd om een plek in de play-off voor de nationale hoogste klasse dameshoekey. Terriërs kwam in de wedstrijd goed uit de startblokken want de eerste de beste kans werd verzil verd door topseoorster Lieke Bas. Uit een aanval over rechts zette zij een voorzet van Emma Driehuis om in een schitterend doelpunt. Na kansen op de 2-0 kwam HGC terug in de wedstrijd en scoorde de op dat moment verdiende gelijkmaker. Tot de rust waren de ploegen aan en elkaar gewaagd, maar gescoord werd er niet meer. Prachtige aanval In de tweede helft nam de thuis ploeg het heft in handen en kwam door Driehuis verdiend aan de lei ding. Na een afgekeurde treffer van HGC leek de winst zeker door een knappe goal van Denise Admiraal. Niets was minder waar want tien minuten voor tijd bracht HGC de spanning weer terug door de aan sluitingstreffer te noteren (3-2). In SCHAKEN HEILOO - De vraag wie er dit jaar clubkampioen gaat worden bij schaakvereniging Oppositie is in de afgelopen week nog niet beslist. Omdat drie 'toppers' niet verder kwamen dan remi ses en er twee niet speelden, is de strijd met nog twee ronden te gaan nog steeds open. Albert Bouma lijkt de beste papie ren te hebben. Hij hoefde zelf niet in actie te komen door een oneven aantal spelers. Hij zal tot zijn genoe gen hebben gezien, dat de concur renten voor de eerste plaats allen pimten verspeelden. Kees Jongkind kwam niet verder dan remise tegen Peter Folkertsma en ook Bouke Woudstra kon niet anders dan het punt delen met Piet Manni. Ook ex-kampioen Simon Smit kon niet profiteren. Hij maakte tegen Fred Smith een foutje in de opening, wat hem zijn pion op f7 kostte en moest alle zei len bijzetten om de partij de remi sehaven in te loodsen. Timardi Verhoeff, die in de meivakantie gaat deelnemen aan het Nederlands kampioenschap voor meisjes, was afwezig en scoorde dus ook niet. de slotfase maakte de thuisploeg aan alle onzekerheid een einde door na een prachtige aanval over veel schijven via de tweede goal van Lieke Bas de winst veilig te stellen. Door dit resultaat heeft het team gezorgd voor een unicum in de historie van HV de Terriërs, die dit jaar haar 60-jarig jubileum viert, en plaatst het zich voor de play-off tegen een team uit de Hockey Rabo Hoofdklasse. Na de laatste compe titiewedstrijd volgende week tegen Victoria wordt duidelijk wie de tegenstander wordt. Afhankelijk van Cor van Etten wist als enige van de eerste zes spelers op de ranglijst te winnen: Bob Bosma gaf al snel een stuk weg en legde daarop direct zijn koning om. Herman Limmen leek aan het eind van de avond gewon nen te staan tegen Luea Gandossi, maar deze laatste wist uiteindelijk zo te manoeuvreren dat Herman naast zijn koning slechts een paard overhield: remise dus. Aart van den Brink zette Eric Huffnagel klem, totdat deze geen vin meer kon verroeren zonder materiaalverlies. Matthijs Mtihren versloeg voor de tweede maal dit seizoen Indriaas Booij. Ook Frits van der Werff, Richard Sauer, Joop Kerst en André van der Ark wonnen hun partijen tegen respectievelijk Paul Vonk, Jan Jonkheer, Joop van Nes en Folkert Smoor. De partij tus sen Herman Maas en Harry de jager eindigde in remise. het resultaat in deze wedstrijd zal of Kampong uit Utrecht of hockey club Rotterdam de opponent zijn. De data van de play-offs zijn wel al bekend: zondag 13 mei om 12.45 uur speelt Dames I Terriërs eerst thuis om vervolgens op Hemelvaartsdag de return te spelen. Mochten beide teams één over winning boeken dan volgt de beslis sing op zondag 20 mei om 12.45 uur in Heiloo. Natuurlijk is iedereen van harte welkom om Dames I op 13 mei aan te moedigen bij HV de Terriërs op het sportcomplex Vennewater. HEILOO - Vrijdagavond deden er honderd jeugdleden mee aan de Trias Laat Spelen. Op het Trias complex kwamen de pupil len op vier onderdelen in actie en de jongste junioren op vijf onderdelen. Bij de pupillen was het Stan Nijhuis die geweldig presteerde. De jonge Egmonder sprong bij het hoogspringen over 1.40 meter. Nog nooit sprong er een Trias pupil hoger. Op de zestig meter sprint was de 11-jarige eveneens succesvol (9.0 seconden). Bij de junioren D was het Dave Wesselink die over een hoogte van 1.55 sprong. Bij de junioren C was het Melanie van de Most die de discus naar een afstand van 26,37 meter wieip. Jurriaan Odekerken liep bij de D junioren een razend snelle 600 meter; 1.43.0 seconden. Pupil Bente Madderom liep bij de jong ste pupillen 6.8 seconden over de veertig meter, zus Nienke Madderom was ook razendsnel en liep de zestig meter in 9.1 seconden. Britt Ooijevaar won bij het hoogspringen door 1.45 meter te springen. Mike Wortel deed het bij de B pupillen erg goed bij het balwerpen 23.50 meter. In dezelfde leeftijdscate gorie sprong Roos Poldervaart naar een mooie afstand bij het verspringen 3.23 meter. MOUNTAINBIKEN HEILOO - Michel Agterberg heeft ook de winst van de twee de wedstrijd in de serie om de 'de Roeck' wisselbeker gepakt. Evenals in de eerste race op de wekelijkse donderdagavond om 20.00 uur, stond er weer een groep van twintig coureurs aan de start om de krachten te meten. Het par cours aan de Pagelaan in Limmen was weer uitgebreid tot een lengte van 1300 meter. Direct na het start schot van de zestig minuten duren de wedstrijd, deed Limmenaar Kay Pronk van zich spreken. Niet door het peleton een ongenadig tempo op te leggen; nee, Kay legde de koers zowel figuurlijk als letterlijk plat. Na honderd meter al drukte Pronk bij het eerste de beste obstakel, een heuveltje van de weet ik veel hoe veelste categorie, zijn vooiwiel in het mulle zand, wat resulteerde in een sensationele valpartij, waarbij het peleton uit de clickers moest. Alleen de latere winnaar en de num mer twee, respectievelijk Michel Agterberg en Michel Pannekeet, wisten aan deze duikeling te ont snappen. Niet dat de uitslag zonder deze uitslag anders had uitgepakt: de sterksten reden en bleven voor aan. Dat het Limmer parcours zwaar DAMMEN HEILOO - Op donderdagavond 3 mei vindt de prijsuitrijking van de onderlinge competitie plaats. De kampioensbeker gaat voor de negende maal op rij naar Andre Valkering. In de bekercompetitie staat de clubkampioen ook op de eerste plaats. Door omstandigheden moe- en daardoor selectief is, blijkt uit het versnipperde peleton met echte een tegen een gevechten. Met de wetenschap van de huidige lengte van 1300 meter van een rondje en dat winnaar Agterberg bij het passe ren van de finish vijftien ronden had gereden, komt dat op een gemid delde snelheid van nog geen twintig kilometer per uur. Dus ben je niet de snelste, maar wel heel erg sterk, kom dan naar de donderdagavondwedstrijd en meet je krachten met Agterberg en de rest van de groep. Het zijn niet alleen de jonkies die presteren, maar vooral de ouderen, die na een dag hard werken wereldse presta ties neerzetten. Uitslag tot 26 jaar: 1. Michel Agterberg Heiloo, 2. Michel Pannekeet Alkmaar, 3. Kay Pronk Limmen. Uitslag vanaf 26 jaar: 1. Dennis van Dalen Zaandam, 2. Wilfred de Ruijter Heerhugowaard, 3. Henk Jan Verdonk Egmond aan den Hoef. ten er nog enkele partijen worden ingehaald en dit zal in het nieuwe seizoen gebeuren. Na de prijsuit reiking, wordt er om 20.00 uur een sneldamtoemooi gehouden. Oud clubleden en mensen die eens him damkunsten willen probe ren zijn welkom. Zij kunnen zich om 19.50 uur aanmelden bij Frans Schouten in het damlokaal van het Vennewater. Het eerste damesteam heeft gezorgd voor een unicum in de his torie van HV de Terriërs. Foto: Ben Haeck - Hockeyfotografie.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 17