Jeugdpolitie Heiloo gast bij Bajesproject in Buk Buk Tv-kok Pierre Wind geeft Smaalde s op Jan van Rijckenborghschool Silhouet La Locanda grenst aan het volmaakte volgens culinair recensent H E I L O O Kind van het Ereveld kTjfA DEUTEKOM BOEK VAN DE WEEK Corso Bioscoop Kind van het Ereveld door Remco Reiding DOKTERS DIENSTEN DE PRAKTIJK VAN DR. RUURDA IS GESLOTEN van 7t/m 11 mei Waarneming: dr. E. Gianotten tel: 5330400 Track 9 zet La Strada op zijn kop! Jackie Remco Reiding UITKIJKPOST 2 MEI 2012 In het onlangs verschenen boek Kind van het Ereveld doet journa list en onderzoeker Remco Reiding op indrukwekkende wijze verslag van de zoektocht die zijn leven gro tendeels bepaalde. In 1998 bezocht Reiding als ver slaggever van de Amersfoortse Courant het kerkhof voor het eerst. Het trof hem dat er nog nog nooit een familielid naar de begraafplaats was gekomen, om de simpele reden dat ze niet wisten waar hun echtge noot of vader begraven lag. Vanaf dat moment deed hij twee jaar lang onderzoek in tienduizenden documenten, van het Nederlands Instituut voor Oorlogsdocumentatie tot aan het archief van de Russische geheime dienst. Sindsdien is het zoeken naar de nabestaanden zijn levensvervulling geworden. Inmiddels heeft hij van 175 Russische soldaten de nabestaan den weten te achterhalen. De zoek tocht duurt immer voort. door Remco Reiding voor 19,95 HEILOO - Afgelopen week is met veel succes het Bajesproject in Buk Buk van start gegaan, elke woensdagavond wordt een aflevering van de bevindingen van Menno Buch op grootbeeld vertoond. Op woensdag 18 april is men gestart en elke woensdagavond tot en met 4 juni wordt vanaf 19.45 uur hier aandacht aan besteedt. Gedurende acht weken laat Menno zich opsluiten in een gevangenis en ervaart, samen met de gedetineer den wat het is om vast te zitten. Aangezien de Buk op de woens dagavonden vaste inloop van hang groepjongeren heeft, leek het hen een goede educatieve aanvulling op deze activiteit. Het uitgezonden beeldmateriaal is de inleiding voor een praatje en discussie met erva ringsdeskundigen. Direct na afloop zullen mensen die betrokken zijn bij het gevangenisgebeuren him ervaringen met het publiek delen. Op woensdag 2 mei wordt dit deel ingevuld door Michael Carst van de jeugdpolitie van Heiloo die vertelt over zijn aanknopingspunten met het gevangeniswezen. Daarna kan iedereen weer vragen stellen, die op deskundige wijze gehost worden door de initiator van het project, Rowdy Oudejans. HEILOO - Zaterdag 5 mei viert de meidengroep Track 9 vanaf 22.00 uur bevrijdingsdag in La Strada. Dit bandje zonder band staat voor een avond vol modern en oud werk waarbij veel num mers meerstemmig gezongen worden. Van The Stones, Queen, Blondie, The Spice Girs en Abba, schakelen ze moeiteloos over op Jason Mraz, Robby Williams, Adèle, The Fugees, Miss Montreal en Van Dik Hout. Kom vanaf 22.00 uur mee de vrijheid vieren! Toegang is gratis. Foto: Vincent Bloothoofd Softe en Daan (33) zijn een twee ling. Maar daarmee houdt alles ook op. Ze staan te verschillend in het leven om goed met elkaar om te gaan. Sofie is single en leeft alleen voor haar werk. Ze is redactrice van een tijdschrift en is nogal streng voor zichzelf. Daan is getrouwd met Joost, ze is conflict vermijdend, wil het vooral gezellig hebben en cijfert zichzelf graag weg. Joost wil kinderen, maar dat wil maar niet lukken. Dan komt er een telefoontje dat de levens van de zusjes volko men op z'n kop zet. Hun biologische moeder is in Amerika opgenomen in een ziekenhuis met een gecom pliceerde beenbreuk. Sofie en Daan hebben haar nooit ontmoet omdat ze slechts hun draagmoeder is geweest. Him vaders, Harm en Marcel, wilden graag kinderen en vonden de oplossing in de vorm van: Jackie. Daan, die altijd gefan taseerd heeft over haar biologische moeder, wil dolgraag naar Amerika. Sofie niet, ze heeft het veel te druk met haar blad en is niet geïnte resseerd in 'de leverancier van eicellen', zoals ze het zelf noemt. Maar toch laat ze zich overhalen en daarmee begint een ontveiwachte reis. Jackie is namelijk in geen enkel opzicht de moeder die ze zich voorstelden. Ze woont in een oude camper, ziet er niet uit en is verre van sociaal. Sofie dacht haar moe der 'even' naar een revalidatieoord te vliegen, maar komt bedrogen uit. Omdat Jackie met haar gips- been niet kan rijden en door haar gescheurde trommelvlies ook niet mag vliegen, is Sofie genoodzaakt om het oude barrel dwars door de woestijn van New Mexico te rijden. Ondeiweg leren ze zichzelf, elkaar en hun bijzondere moeder kennen. Ongemerkt wordt dit de reis van hun leven. Ze zullen door schade en schande hun vastgeroeste zelfbeeld moeten loslaten en hun vertrouwde gewoontes opgeven. Daardoor zullen hun levens voorgoed veran deren. HEILOO - De leerlingen van groep 5 en 6 kregen woensdag 25 april Smaakles van de beken de tv-kok Pierre Wind. In heel Noord-Holland worden op circa dertig basisscholen Smaaklessen verzorgd door professionele koks. De lessen zijn aangeboden door Kaashuis Tromp, om te vieren dat het kaashuis vijftig jaar bestaat. In de smaaklessen leren kinderen kennismaken met velschillende smaken, met de achterliggende gedachte dat hoe meer smaken hen bekend zijn, hoe gevarieer der him eetpatroon wordt. Willem van den Berg, van Kaashuis Tromp Heiloo, assisteerde Pierre Wind tijdens de Smaakles op de Jan van Rijckenborghschool. En bij een smaakles hoort natuurlijk proeven. Pierre liet voor aanvang van de les alle kinderen luidkeels plechtig beloven: 'Ik zal nooit meer zeggen dat ik iets niet lust, zonder het eerst geproefd te hebben!'. De leerlingen, getooid met koksmutsen, moesten vervolgens proeven en raden welke smaak de inhoud van een aantal cupjes had. Pierre Wind zou zichzelf niet zijn als hij niet overlopend van energie als een wervelwind door het klaslokaal zou stormen, zijn pupil- HEILOO - Het team van Silhouet La Locanda was blij verrast en trots bij het zien van de uitgebreide en zeer lovende recensie van culinair recensent Jurriaan Geldermans in Vrij, de voorjaarsbij lage van het Noordhollands Dagblad van 21 april. De smaakvolle ambiance (een 10), waar 'gastronomie, binnen huisarchitectuur, kimst en lifestyle samenstromen', de hoogwaardige kwaliteit, de verbluffende kookstijl van het keukenteam (9,5) en de uit stekende bediening (9+) zijn voor Geldermans de ultieme ingrediënten om van de 'teugjes van het leven' te genieten. „Zo'n hoge waardering is waanzinnig mooi!" aldus een zeer vereerde en blije Yassine namens het hele team. Geldermans kwam langs op een zondag in maart. „We wisten wie hij was, want hij heeft het voormalige La Locanda eerder met een prachtige 9- beoor deeld, maar we wilden hem niet het gevoel geven dat we hem had den opgemerkt en behandelden zijn tafel zoals we met al onze gas ten omgaan. Geldermans was ook onder de indruk van onze winkel, het uitgebreide assortiment aan len op zijn Pierre Wind's aanspo rend tot kijken, ruiken, horen, voe len en proeven. Maar ondanks him eerder gedane belofte vertrok, bij het proeven van bitter en zuur, toch menig kindersnoetje. Daarna stond 'boter maken' op het programma. Van volle room in een afgesloten fles maakten de kinderen al schud dend en shakend echte boter en het restproduet van boter: karnemelk. Pierre demonstreerde op levendige wijze hoe de vetdeeltjes in de room zich afscheiden. En na een korte inleiding van kaasspecialist Willem over hoe kaas wordt gemaakt volg de een mini kaasproeverij. De geen moment saaie Smaakles van Pierre Wind was tot ver buiten het klaslo kaal te volgen. De smaakles van Pierre Wind op de Jan van Rijckenborghschool werd zelfs door RTV NH gefilmd. Foto: Carolien Breed heerlijke oliën en balsamieo's voor thuisgebruik en de prachtige collec tie wijnen. We hoopten bij zijn ver trek stilletjes op een mooie 9. Dat hij Silhouet La locanda een schit terende 9,5 heeft gegeven, is voor het hele team van grote waarde na alle inzet in de afgelopen periode!" Yassine en Piet en de chefs Fernando en Jelle zijn erg trots op hetgeen ze in relatief korte tijd hebben neergezet, dat nu al zo hoog wordt gewaardeerd! Foto: Carolien Breed I ALLZBS RUSSIAN REPORT OF BURIAL naHiTWSis+niKDWJMsiJoaa 31 Wadlalr i HM l. qaicn Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7