Cor Spil exposeert in Bibliotheek Heiloo Gezellige lentemarkt op het terrein van GGZ Sfe- Workshop schilderen op doek voor kinderen Unieke familiedrieluik H E I L O O Allemaal rokjes 19,95 kTJfA DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop Sneeuwwitje (NL) Allemaal rokjes door Mme Zsazsa BOEK VAN DE WEEK Mystieke foto expositie Boek van de week: door Mme Zsazsa voor UITKIJKPOST 9 MEI 2012 Aquarel van Cor Spil, te zien in de bibliotheek. Aangeleverde foto Sneeuwwitje is een spectaculaire versie van het klassieke sprookje met OscarO-winnares Julia Roberts als de boze koningin en Lily Collins als Sneeuwwitje. Regisseur Tarsem Singh herschrijft de sprookjesge schiedenis als een slechte tovena res (Roberts) liegt en bedriegt om de troon van een weesmeisje (Lily Collins) te stelen en de aandacht van de prins (Armie Hammer) te trekken. Als de schoonheid van het meisje, Sneeuwwitje, de prins weet te bekoren verbant de koningin haar naar het bos, waar een vraat zuchtig beest hongerig wacht... Sneeuwwitje wordt gered door een groep kleine struikrovers en ontwik kelt zich tot een ontembare jonge vrouw met het vaste voornemen dat wat haar ontnomen is terug te krijgen. Met de hulp van haar onder danen bindt ze de strijd aan met de verraderlijke koningin. Een episch spektakel vol magie en humor in de verbluffende visuele stijl van Tarsem Singh is het gevolg. Met onder andere de stemmen van: Cariee van Houten, Irene Moors, Jan Kooijman, Julia Roberts, Lily Collins De lente is in het land. Tijd voor vrolijke, kleurrijke rokjes voor de doehter(s) en, waarom ook niet, voor mama. En als je nu eens de uitdaging aan zou gaan om met dat stofje waarop je verliefd bent geworden een rokje te maken? Dat kun je nooit, zeg je? Met de hulp van Mme Zsazsa en haar boek Allemaal rokjes zal het wél lukken. Nee, in het boek vind je niet alleen maar wat abstracte zwart-witte patroonlijntjes. Samen met Elza D. heeft Mme Zsazsa er een boek van gemaakt waar het plezier van het naaien er op iedere pagina afspat. Alle rokjesontwerpen voor meisjes en vrouwen worden voorzien van een duidelijke uitleg, handige schet sen en prachtige levensechte foto's. Met de patronen achter in het boek kun je direct aan de slag. Begint het al te kriebelen? HEILOO - Castricummer Cor Spil exposeert tot 18 juni in de bibliotheek van Heiloo. Op de tentoonstelling zijn oude en nieuwe schilderijen te zien. Bovendien zijn bronzen beeldjes van zijn hand aanwezig. Cor Spil is een geboren en geto gen Castricummer. Sinds zijn jeugd is hij al bezig met tekenen. Daar kwam een beetje de klad in toen de kinderen werden geboren en opgroeiden. In 1989 is hij een cur sus etsen gaan doen bij Toonbeeld. Vervolgens aquarelleren, model- en portrettekenen en boetseren bij Perspectief. Tegenwoordig tekent hij elke week portret of model bij de tekengroep Egmond en volgt een cursus portretschilderen aan de Waekers academie in Amsterdam. Hij laat zich vooral inspireren door de mens en de natuur om zich heen. Zijn werk is realistisch omdat hij in een schilderij graag wil zien wat het voorstelt. Zijn schilderijen heb ben ook geen boodschap of diepere achterliggende gedachte. Het is wat het is. Meer informatie via www. corspil.exto.nl of e-mail: cspil@ja.nl, tel. 0251-650808. De expositie is te bezichtigen gedurende de openings tijden van de bibliotheek. HEILOO - Op zondag 20 mei houdt Stichting vrienden van Sighet een gezellige len temarkt op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. De markt is vrij toegan kelijk en vindt plaats van 11.00 tot 17.00 uur. Alles komt ten goede aan de ver schillende projecten in Roemenië. Natuurlijk is voor een ieder wat wils, zoals woon- en tuinaeeessoires, bro- cante, kinderkleding, dameskleding, sieraden, tassen, cadeauartikelen, steigerhouten meubelen, beton nen beelden, fietsen, delicatessen, honingprodueten, poppenkleding HEILOO - In De Hofdijk wordt een workshop schilderen op doek voor kinderen gehouden. Daar kun je als een echte kun stenaar een schilderij op een schildersdoek maken. Je leert hoe je een onderwerp op het doek brengt en hoe je met acryl verf hoort te werken. De workshop zal met een heuse expositie afge- HEILOO - Op zaterdag 12 mei van 15.00 tot 18.00 uur vindt een expositie plaats in Galerie 'Big Art' aan de Oosterzijweg 122 in Heiloo. Met tekenin gen van pater familias Adriaan Berkhout, keramiek van zoon Xander en schilderijen van doch ter Paddy Eline. Initiatiefnemer Adriaan Berkhout, woonachtig te Heiloo, liep geruime tijd rond met het idee te exposeren met zijn zoon en dochter. Ze beoe fenen velschillende kunstdiscipli nes en hij vond dat het tijd werd om die disciplines samen te brengen in een expositie. Adriaan tekent portretten in een variërende stijl en gebruikt daarbij stiften en pot loden. Hij werkt niet volgens een vaststaand plan maar de tekeningen ontstaan ter plekke. Het resultaat is altijd een verrassing. Xander is twintig jaar werkzaam als keramist in de Egmonder Abdij waar zijn werk dagelijks te bewonderen is. De manier waarop hij zijn keramiek kleur geeft gaat vanuit hetzelfde principe als zijn vader maar wel in zijn eigen specifieke stijl gegoten. Paddy Eline, freelance illustrator bij onder andere Stichting Teken Mijn en nog veel meer. Voor de kinderen is er een springkussen, een zweef molen, ponyrijden en nog wat ande re leuke activiteiten. Dit alles tegen een kleine vergoeding. Ook is er live muziek van de band Ouwe Jongens Krentebrood. De stichting Vrienden van Sighet is opgericht op 31 okto ber 1995 en is sindsdien volop bezig zich in te zetten voor een aantal projecten in het plaatsje Sighetu- Marmatiei. Dit jaar gaan er een paar medewerkers van GGZ NHN mee, om te kijken of zij de leefomstandig heden wat kunnen verbeteren voor de psychiatrische patiënten aldaar. Het is mensonterend zoals patiën ten van een psychiatrisch zieken huis wonen en leven. sloten worden, waar iedereen die je kent mag worden uitgenodigd om te komen kijken naar jouw meester werk. Voor meer informatie: www. hobbyfarmheiloo.nl. Hofdijkschool, lokalen Hobbyfarm, Mariënstein 178a, Heiloo. Geef je vóór 12 mei op bij: Antoinette Bontje, tel. 072- 5338968 of Trudy Keyzer, tel. 072- 5337293, mobiel 06-10585278, e-mail: kinderkunst@hobbyfarmheiloo.nl. Verhaal, verbeeldt in haar schilde rijen De Drie Eenheid. Het doek is haar mengpalet. Het eindresultaat is voor haar niet bekend, ze houdt alleen haar hoofdthema voor ogen. Voor informatie: 072-5337043 of a.berkhout@quicknet.nl. 'Jara in love' van Adriaan Berkhout. Aangeleverde foto Standaard Uitgeverij Wil je ook zo mooi leren schilderen? Meld je aan! Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo U naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl I'ft/;] V.dti f-y HEILOO - Ditty Hopman- Karskens exposeert vanaf zaterdag 12 mei in Het Oesdom, O.L.V. ter Nood te Heiloo. De ingang naar het Oesdom is aan de Kapellaan. Jan Ranzijn opent om 10.00 uur de expositie met een woordje. Tijdens de opening zingt Els Gielis, zangeres met hart en ziel a capella. Ditty haar mystieke foto's geven symbolen weer. De kleuren, het licht en de beweging in haar foto's geven veel energie. De foto's mogen gezien worden op deze mooie mystieke plek in Heiloo. Oesdom is behalve maandag, elke dag open van 10.30 tot 16.30 uur. De foto expositie van Ditty is te bewonderen vanaf 12 mei tot eind september. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 11