Vrijwilligerswerk is voor iedereen De gevarieerde zomer van 2012 AGENDA JUNI Workshops in het Trefpunt Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERS VACATUREBANK MAA TSCHAPPELIJKE STAGEPLAA TSEN Vrijwilligers maken het verschil 19 TING W£ HEILOO Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl STICHTING@ WELZIJNHEILOO .NL Halssieraad maken op kleur Acrylschilderen met kleurverloop Een tasje van vilt maken Collage maken met natuurlijke materialen Stilleven in collage Set the mood UITKIJKPOST 9 MEI 2012 Het VIP is te vinden in de bibliotheek, Westerweg 250, telefoon 532 02 81, e-mail vrijwilligers@welzijnheiloo.nl, website www.vrijwilligersheiloo.nl. Openingstijden: dinsdag, donderdag en vrijdag 10.00 - 16.00 u Wie ervaring heeft met vrijwilligerswerk weet hoe leuk het is. De waardering, het gevoel datje helpt, iets leren, nieuwe ervaringen opdoen. Vrijwilligerswerk verrijkt het leven. Voor mensen met weinig tijd of juist met zeeën van tijd, voor jonge mensen en oude mensen, voor mensen met een beperking, voor mensen die willen (re-)integreren. Voor iedereen. Voor de straat, de stad en de streek waar u woont is vrijwilligers werk van groot belang. Al die mensen, al die hulp, al die ideeën. Een wereld zonder vrijwilligers is niet meer voor te stellen. Met vrijwil ligerswerk kunt u verschillende kanten op. U kunt van uw hobby of passie meer werk maken. U kimt iets gaan doen wat u in een betaal de baan doet of eerder deed. Vrijwilligerswerk kan ook het begin zijn van iets nieuws, uw eerste stappen op een werkgebied waar u altijd al nieuwsgierig naar was. Als u als vrijwilliger aan de slag wilt, kimt u zich op de website van het VIP www.vrijwilligersheiloo.nl oriënteren omtrent de mogelijk heden. Op onze website staat een grote diversiteit aan vacatures. Deze vacatures kimt u ook inzien op het VIP in de bibliotheek. Als u in een vacature geïnteresseerd bent, kunt u: öf rechtstreeks contact opnemen met de in de vacature genoemde contactpersoon voor het verkrijgen van nadere informatie of het maken van een afspraak; öf contact opnemen met het VIP dan wel langskomen voor een ori ënterend gesprek of advies. Het VIP brengt u desgewenst in contact met de vrijwilligersorganisatie van uw keuze. Als u op enig moment vindt dat er voor u geen passende vacature is, kunt u zich inschrijven als vrijwilliger via de website of persoonlijk contact opnemen. leerlingen in actie: MaS voor veilig verkeer Afgelopen woensdag 11 april organiseerde Veilig Verkeer Nederland, afdeling Heiloo de jaarlijkse verkeersexamens voor basisscholie ren van groep 8. Een hele klas leerlingen van het Bonhoeffer college uit Castricum hielp in het kader van hun maatschappelijke stage bij het beoordelen en aftekenen tijdens de route. Naderhand interviewden zij een aantal basis scholieren over het thema 'hoe veilig fiets jij?' Europees laar voor actief ouder worden en solidariteit tussen de generaties 20 De volledige tekst van onder staande en van alle andere vacatures vindt u op de website Brandweerfotograaf. De foto graaf maakt foto's van uitruk ken, oefeningen, feesten en bijzondere opdrachten. Welke creatieveling heeft een paar uurtjes over voor het begeleiden van activiteiten voor kinderen bij de Hobbyfarm? Dolfmn Rocks zoekt vrijwil ligers voor PR communicatie, sponsoring of financiën Met spoedeen spelleider voor het zondagmiddagcafé van Stichting Welzijn Heiloo Muzikale organisator voor de zangmiddag in Overkerck Coördinator watergymnastiek; wie regelt voor 'oudere' water ratten onbezorgd zwemmen? Ben je op zoek naar een leuke maatschappelijke stage (MaS) in Heiloo? Creatieve leerlingen kimnen helpen bij de creatieve acti viteiten voor kinderen bij de Hobbyfarm. Zorgcirkel-de Amberhof zoekt voor him bewoners hulp bij het gezamenlijk spelletjes doen, een wandelingetje maken, potje Bingo spelen etc. Het zondagmiddagcafé van SWH zoekt leerlingen die samen met de bezoekers spelletjes doen en een bezoeker in rol stoel van en naar huis brengt. Meer informatie en meer vaca tures vind je op: www.vrijwilli- geisheiloo.nl -> maatschappelijke stages -> leerlingen -> ik zoek een stageplaats in Heiloo; of op de MaS vacaturebank van je school in Castricum of Alkmaar. Speciaal met het oog op het overbruggen van een periode waarin de kinderen en kleinkinderen wegtrekken met vakantie. De afdeling Sociaal Culturele Activiteiten heeft een handzame brochure gepubliceerd met een overzicht van alle activiteiten, workshops, uitstapjes etc. die zijn gepland voor de komende zomer maanden. Een gevarieerd palet. De brochure is gratis verkrijgbaar bij de receptie in het Trefpunt. Bij het doorbladeren registreert het oog natuurlijk de vertrouwde programmaonderdelen, maar er lig gen ook nogal wat nieuwtjes in de etalage. Wat denkt u bijvoorbeeld van de rondleiding door het AFAS/ AZ stadion op donderdag 12 juli. ZONDAG 3 JUNI U zult moeten kiezen, Öf naar het Zondagmiddagcafé in het Trefpunt, van half twee tot halfvijf. Een spelletje spelen, er is grote keuze, of gewoon een kopje koffie drinken. Entree 2,- (servicepas 1,-) Öf met de luxe touringcar naar de moderne aardbeienkwekerij van Vriend in Benningbroek. Volledige rondleiding over dit moderne bedrijf. Zelfs het plukken van de zomer- koninkjes gaat heel anders dan vroeger. U krijgt natuurlijk een overheerlijke coupe aardbeien met slagroom. Vertrek om 13.30 uur. Prijs 18,95 in(J. koffie/thee met wat lekkers. DINSDAG 5 JUNI Gratis proefles Bewegen op Muziek voor mensen met (lichte) bewegingsproble men. Oefeningen op en bij een stoel, vrij bewegend in de ruimte of met materia- Of op 27 juli een kijkje nemen bij de brandweerkazerne in Alkmaar. Met de kinderen of kleinkinderen naar de Tuin van Kapitein Rommel in Castricum staat op de rol voor 25 en 26 juli. Tijdens de Kunst6daagse zijn et- op 19, 20 en 21 juni creatieve workshops in het Trefpunt. Heel origineel qua timing is verder het initiatief om, op 12 juni en op 4 juli, met een groepje dames kerstkaarten te gaan maken. Maar er komt ook een excursies naar de St.Adelbert-abdij te Egmond-Binnen. len. De muziek ondersteunt en geeft ook gezelligheid. Van tien tot elf uur, docente is Barbara Grooteman. WOENSDAG 6 JUNI Koffieklets van drie tot vier uur in Egmond aan Zee onder auspiciën van de Gezelschapsbank. Een gezellig kopje koffie, thee of een glaasje wijn bij Strandpaviljoen de Schelp, strandafgang bij de reddingsbrigade. U rekent zelf af. WOENSDAG 6 JUNI Buitenlessen Taichi Qigong, van tien tot elf uur, verzamelen bij de parkeerplaats van zwembad Loos. Taichi Qigong bevordert de bloed/lymfe circulatie. Het verhoogt het concentratie vermogen, geeft mentale en fysieke rust en balans. Kosten 5,50 per les, per keer contant af te rekenen bij de docente. Ook op de meeste andere woensdagoch tenden in de zomer; niet 27 juni De Kunst6daagse Heiloo 2012 is van dinsdag 19 tot en met zondag 24 juni. In het weekend van 23 en 24 juni is er een grote kunstroute door Heiloo en een kunstmarkt in het Trefpunt. Op 19, 20 en 21 juni kunt u mee doen aan creatieve workshops in het Trefpunt. Lees onder staande informatie, bepaal uw voorkeur en schrijf tijdig in! De perfecte combinatie: een hals sieraad maken bij bijv. uw favoriete bloes of jurk. U neemt uw favoriete kledingstuk mee en maakt naar eigen keuze een mooie combinatie. Dinsdag 19 jimi van 10.00 tot 12.00 uur; Docente Margriet Oostelbos. Kosten: 25,-, excl. materiaalkosten 15,- a 25,-. De workshop "kleurenverloop" biedt u de mogelijkheid om met acrylverf en diverse materialen een kleurrijk schilderij te maken. Het verloop en de kleurencombinatie zorgen voor een verrassend eindresultaat. Dinsdag 19 juni van 13.30 tot 15.30 uur; Docente Marianne Eugster. Kosten: 25,-, excl. materiaalkosten 10,-. Stichting Fondsenwerving Uw giften en donaties zijn zeer, zeer welkom Bovendien zijn ze fiscaal aftrekbaar dankzij de ANBI-status van de Stichting Fondsenwerving Welzijn Heiloo. Wij roepen iedereen die het werk van de Stichting Welzijn Heiloo ook financieel wil steunen op om een gift/donatie over te maken naar rekening nummer 16 99 58 310 van de Stichting Fondsenwerving Welzijn Heiloo. Namens alle betrokke nen onze hartelijke dank! DINSDAG 12 JUNI Gezellig met een groepje dames kerst kaarten maken. Van 14 tot 16 uur. Kosten 7,50, inclusief materiaalkosten. Wel dienen deelnemers een aantal spullen zelf mee te nemen. Opgeven bij en betaling rechtstreeks aan docente Wanda Vasbinder, tel. 072-5338612. VRIJDAG 15 JUNI Koffieklets vanaf 3 uur in Tapas Bar Esfinx, Heerenweg 201. ZONDAG 17 JUNI Zondagmiddagcafé in het Trefpunt, van half twee tot halfvijf. 19, 20 en 21 JUNI Kunstzinnige workshops in het Trefpunt tijdens de Kunst6daagse(zie hieronder) Vilt maak je met wolvezels, water en zeep. We gaan een tasje maken dat heel bijzonder wordt door aller lei dingen die je thuis verzameld hebt. Meenemen bijv. knoopjes, bandjes, stukjes dunne stof, veer tjes en alles watje dierbaar is. Samen kijken we of het mogelijk is die te integreren of toe te voegen. Deze workshop is geschikt voor beginners en gevorderden. Woensdag 20 jimi van 9.00 tot 11.30 uur; Docente Thea de Lange. Kosten: 35,-, excl. materiaal-kosten 5,-. Je maakt een schilderij van acryl verf waarin je zelf meegebrachte natuurlijke materialen gaat verwer ken. Je hebt geen ervaring nodig om jouw ideeën met deze werkwijze op doek te verwerken. Natuurlijk kim je jouw ideeën en de technieken bespreken met de docente. Welke materialen? Bijvoorbeeld: boomschors, zand, zaagsel, schelp(delen), droogbloe men, hout, veren. Woensdag 20 jimi van 14.00 tot 16.30 uur; Docente Anita Bleiksloot. Kosten: 35,- excl. materiaalkosten 12,50 (doek 50x70 cm). In deze workshop werken we met acryl verf, textiel en papier aan een, al dan niet geabstraheerd, stilleven. We maken eerst een aan tal schetsen op papier om de juiste compositie te bepalen en gaan dan aan de slag met verf en ander materiaal op schildersdoek of stevig acrylpapier. De workshop is voor mensen die al enigszins kunnen tekenen en schetsen en nieuwsgie rig zijn naar andere materialen en technieken. Donderdag 21 juni van 10.00 tot 12.00 uur; Docent Peter Meeuwisse. Kosten: 25,00 excl. materiaalkosten 12,50. Een interessante workshop over kleur. U kiest een kleur die bij u past en maakt daarmee een inspi rerend werk. Het resultaat is een opstapje voor een "moodboard", als inspiratie voor een te kiezen kleur tint of als mooi kunstwerk. Donderdag 21 jimi van 14.00 tot 16.30 uur; Docente Marga Prins. Kosten: 35,- excl. materiaalkosten 14,- voor een doek van 40x50 cm.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 19