Succesvolle lentemarkt in Strammerzoom Winnaar slaapkamer metamorfose Lute Benefiet stamppotmaaltijd in Hoeve Overslot voor Stichting Veldwerk Hortus Bulborum: laatste ronde! Stamppot eten voor het goede doel INGEZONDEN MEDEDELING Op 16 mei gaat de Hortus dicht en is het wachten op volgend jaar De lentemarkt werd goed bezocht en van de zelfgebakken poffer tjes en cupcakes werd lekker gesmuld bij de koffie. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op woens dag 2 mei hield zorgcentrum Strammerzoom samen met het wijkcentrum 't Kruispunt te Akersloot gezamenlijk een Lentemarkt. Het weer zat erg mee en daardoor was er ook veel buiten te doen. Er stond een grote kegelbaan waar veel kinderen op afkwamen. Kraampj es met tweedehandskleding, speelgoed, zelfgemaakte kaarten sie raden en poppen kregen veel bezoe kers van de inwoners uit het dorp. Het zorgcentrum Strammerzoom hadden cupcakes gebakken en hadden deze te koop aangeboden samen met de zelfgebakken poffer tjes. Er werd goed van gekocht. De kinderen konden zich laten schmin ken en er kwam een clown langs in het wijkcentrum 't kruispunt. Dit werd een groot succes. Ook kon je er een portretfoto laten maken. De opbrengst van de markt komt ten goede aan de bewoners van zorg centrum Strammerzoom. Hiervan zal een optreden voor de bewoners georganiseerd worden mede dank zij fotoclub de SWOA en de zelfge bakken producten die zorgcentrum Strammerzoom heeft gemaakt kan dit gerealiseerd worden. LIMMEN - Slaapkenner Lute en Kuilman Meesterschilders hadden ter gelegenheid van het 75-jarige bestaan van beide bedrijven, deze winter een- speciale actie. Zij gaven een slaapkamer metamorfose weg ter waarde van 2000,-. In de LOV krant werd een oproep gedaan aan alle Limmers om, als je iemand kent die deze slaapkamer metamorfose echt verdiende een brief of mail te sturen naar ons. Vele inzendingen zijn erbinnengekomen. Iedereen heeft zo zijn eigen verhaal over diegene die zij een warm hart toe dragen. Uit al die openhartige en vooral gevoelige brieven werd de brief die Antine Dirkson heeft ingestuurd als winnaar gekozen. Antine had mevrouw Lens opgegeven, haar beste vriendin. Iedereen die mevrouw Lens kent zal begrijpen dat zij een terechte winnares is! Zoveel narigheid al gehad en ook nu staan haar een hoop onderzoeken en een zware operatie te wachten. In overleg met mevrouw Lens is haar slaap kamer geschilderd en voorzien van (door haar zelf uitgekozen) behang en gordijnen. Een mooie nieuwe linnenkast, vloerbedek king en een verhoogd bed met nachtkastje maakte deze kamer compleet! Slaapkenner Lute en Kuilman Meesterschilders wensen haar een zeer goed herstel en nog vele mooie jaren voor de boeg. Aan haar slaapkamer zal dit in ieder geval niet liggen! De Hortus ligt er nog steeds schitterend bij. Foto Peter van Renen LIMMEN - De Limmense bollen- tuin met zijn duizenden histo rische soorten staat er dit jaar mooier bij dan ooit. Dat komt door het relatief koude weer met af en toe zon en niet te veel regen. Daardoor staan nog steeds honderden verschillende soorten tulpen in volle pracht te bloeien en lopen de narcissen wel iswaar op hun eind maar is ook op dat gebied nog wel het een en ander te bewonderen. Alleen u moet er wel snel bij zijn. Op 16 mei gaat de Hortus aan de Zuidkerkenlaan 23A in Limmen, naast het Hervormde Kerkje, weer dicht en is het wach ten tot volgend jaar. De tuin is open op maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Toegang: 3,50, 65+ 2,50, kinde ren tot 12 jaar gratis. Inlichtingen: www.hortus-bulborum.nl of tel. 06-53831715. EGMOND - Wim Rijkelijkhuizen won begin dit jaar in de stamp potwedstrijd van RTV NH de Gouden Stamper met zijn huts pot. Sindsdien wordt hij door vrienden en bekenden gevraagd om dit recept voor hen te berei den. Wim bezoekt met regelmaat cultureel en kunstzinnig centrum Hoeve Overslot in Egmond aan den Hoef. In deze monumentale boerde rij aan de Slotweg, pal tegenover de slotmïne, zijn van april tot en met oktober elke zaterdag en zondag wisselende kimstexposities te zien, is een tweedehands boekenmarkt en boekenantiquariaat en worden op zondagmiddag akoestische live concerten gehouden. Verder kun nen bezoekers een vaste expositie bekijken over de Egmondse School van George Hitchcock en een unie ke, zeer uitgebreide schelpencollec tie. Hoeve Overslot wordt beheerd door Stichting Hafre. Tijdens een bezoek van Wim ontstond spon taan het idee om een benefietmaal tijd te organiseren voor Stichting Veldwerk. En zo geschiedde: Wim kookte zijn winnende hutspot op In Hoeve Overslot in Egmond aan den Hoef werd een benefiet- maaltijd gehouden voor Stichting Veldwerk. Wim Rijkelijkhuizen had zijn winnende hutspot recept gekookt. Aangeleverde foto zaterdag 5 mei voor zo'n twintig gasten, die voor 20,- aan een lange tafel een oer-Hollandse maaltijd kregen voorgeschoteld. Beheerder Hans van den Berg verzorgde de drankjes. De hele opbrengst gaat naar Stichting Veldwerk voor zijn projecten in Nepal. 9 MEI 2012

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 21