Slotfestijn: Egmond in de middeleeuwen Sproolq esprojeet op de Johannesschool Zondag 10 juni Korenfestival Akersloot Deze week bij jongeren centrum Conquista vereniging spotlight B Slotfestijn: Egmond in de middeleeuwen NIEUWS UIT DE REGIO KORTOM Keezen bij KB0 Limmen Uw Info: www.uitkijkpost.nl advertenties {•verenigingspagina l 6 MEI 2012 De wasvrouwen van Egmond tijdens de buitenrepetitie voor het Slotfestijn. Foto Bob van Amstel EGMOND - Spelers in middel eeuwse kledij oefenden afge lopen zaterdag op en bij de Slotfundamenten voor het Slotfestijn. De combinatie van de prachtige historische locatie, het zonnig weer, vrolijke muzi kanten en de kostuums van de spelers, zorgden voor sfeervolle taferelen. De stevige wind ging soms wel dwars door de middeleeuwse 'cot- tes' heen en vooral de wasvrouwen hadden een koud klusje bij de slot gracht, maar het speelplezier was er niet minder om. Het Slotfestijn is een klein middeleeuws evene ment dat voor het eerst in Egmond aan den Hoef wordt gehouden op de zaterdag van het Hoever dorps feest. Spelers uit de drie Egmonden, jong en oud, en trawanten uit de omgeving - ook uit Heiloo - spelen een dag in 1204, de tijd dat Kwade Wouter de heer van Egmond was en de abdij van Egmond een belangrijk centrum. Het publiek kan een rondje maken om de fundamenten en ziet losse scènes met een historische achtergrond. Het kan zo op speelse wijze wat meer te weten komen over de bijzondere geschiedenis van deze contreien. Ook is er een kleine historische markt en zijn er kinder activiteiten in middeleeuwse sfeer. AKERSLOOT - Tussen het harde werken door heeft de Johannesschool één keer in het jaar een schoolproject. Dit jaar staan de sprookjes cen traal, behalve voor de leerlin gen van groep 8 die de Griekse Mythologie bestuderen. Vorig jaar werden diverse acti viteiten gesubsidieerd via de zoge naamde 'flitssubsidie' van de pro vincie maar die is wegbezuinigd. Gelukkig heeft de gemeente ook veel op met cultuur. Daarom konden de drie scholen in Akersloot Wilma Bosland ('Combinatiefunetionaris') aantrekken om keramiekwork- shops aan alle groepen te geven en de leerkrachten technieken bij te brengen. De gemeente betaalt hier gedeeltelijk aan mee. Maar zoveel kleiwerkstukken moeten ook weer gebakken en geglazuurd worden. Het bedrijf P.C. Van der Horst BV in Akersloot heeft daarom een grote klei-oven geschonken aan de school. Of dit niet genoeg was besloot het Corsotheater het bios coopbezoek van alle kinderen van de Johannesschool voor een groot deel te sponsoren. Het project kan niet meer stuk en dat blijkt wel uit alle bedrijvig heid. Als je de school binnen komt mik je meteen de heerlijke lucht van 'pannenkoekenmannetjes' die gebakken worden door de kleuters met behulp van ouders. Verhaaltjes en werkstukken worden gemaakt en een 'drakendans' wordt ingestu deerd. Ondertussen komen er kera mische hoogstandjes uit de handen van de kinderen. De klei-oven staat de hele week te bakken! Op 29 mei kunnen deze werkstukken van de groepen bewonderd worden vanaf 18.30 uur. AKERSLOOT - Zondag 10 juni is het feest in Akersloot, een muziekfeest. Ruim tweehond leden van zeven pop/musicalko ren zullen vanaf 14.30 uur op het Wilhelminaplein hun muzikale kunnen ten gehore brengen. Een half openpodium zorgt ervoor dat men vanaf de aanwezige terrassen kan genieten van een heel divers genre van koormuziek. Soms zelf gearrangeerde nummers of een meerstemmige uitvoering van het origineel. Het Akersloter Aquariuskoor is een van de koren welke deelneemt aan het festival. Met als thuisbasis de RK Kerk op een kleine honderd meter van het plein. Is dit ook voor him een leuke manier om aan de inwoners van Akersloot en andere belangstellenden te laten zien dat naast him 'kerkrepertoire' zij ook een festivalrepertoire hebben. Daarnaast zijn inmiddels bekend de koren, Take it Easy uit Heemskerk, De Limbeats uit Lirnmen, Notebook uit Heiloo, Het Enkerhuizerkoor uit Enkhuizen, en Cheezzz uit Alkmaar. Er wordt nog overlegd met de 7de deelnemer, maar mochten er koren zijn die willen deelnemen, kimnen zij via de website contact opnemen. Ondernemers Henk Levering van De Vriendschap, Jan Sander van 't Hoorntje en Rob Dekker van Novy Velzeboer zijn naast sponsor ook organisatoren van deze dag. Voor het volledige programma en de verschillende aanvangstijden kunt u natuurlijk kijken op de website: www.korenfestivalakersloot.nl. Elke zaterdag is er van 11.00 tot 13.00 uur open huis voor de nu al meer dan honderd medewerkers van het Slotfestijn in het Historisch Centrum (HIC) op Slotweg 46. Daar zijn (kinder)patronen verkrijgbaar voor wie nog figurant wil zijn. Een mooi kostuum wacht nog op een jonge man (15 - 25 jaar) in de rol van jager Jan van 't Rief (een figuur uit het boek van Johan Kieviet). Ook een 'klusjesman' en iemand voor de catering van de spelers is zeer welkom. Bel voor informatie Carla Kager, tel. 072-5065692. Het Slotfestijn is op zaterdag 9 jimi van 12.00 tot 17.00 uur en valt samen met de Hoever Kunstmarkt. De toegang is gratis of een vrij willige bijdrage voor Historisch Egmond. Zie voor meer informatie www.historischegmond.nl LIMMEN - De activiteiten commissie van de KBO in Limmen nodigt u uit op dins dag 22 mei om 14.00 uur om het spel Keezen te komen spe len. Locatie is de Vredeburg, Dusseldorperweg/ hoek Vredeburglaan. De kosten zijn 2,- inclusief twee keer koffie of thee. De zaal is open om 13.30 uur, aanvang om 14.00 uur. Het spel Keezen is het gezelligste spel van Nederland en wint snel aan populariteit en komt van oorsprong uit West-Friesland. In diverse plaatsen worden er zelfs competities gespeeld. Wilt u weten hoe het gespeeld wordt, kom dan kennismaken. Het Korenfestival: een feest voor jong en oud Aangeleverde foto LIMMEN - Op woensdagmiddag 16 mei heeft jongerencentrum Conquista Club, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar! Van 14.00 tot 17.00 uur kun je lekker chillen en gamen met je vrien den. Draai zelf de nieuwst hits in de Dj-hoek! Je kunt natuur lijk ook internetten, knutselen, spelen op de Wii of de playsta- tion 3! Vrijdagavond 18 mei is Conquista gesloten in verband met het stra- tenvoetbal.Zaterdagoehtend 19 mei hebben we voor de Kids (4 tot en met 9 jaar) filmochtend 'De gelaars de kat'. De Gelaarsde Kat, één van de meest geliefde personages uit het Shrek-universum, gaat over de hila rische en moedige avonturen van de Gelaarsde Kat. Wanneer hij samen met het meesterbrein Humpty Dumpty en de straatkat Kitty op zoek gaat naar de befaamde Gans met de Gouden Eieren. Zaterdagavond 19 mei is Conquista gesloten in verband met het stratenvoetbal. Conquista is op zoek naar vrijwilligers! Ben jij enthousiast en vind je het leuk om in het weekend een paar handjes uit te steken voor de jeugd van nu? Help je graag mee met het organiseren en uitvoeren van ver schillende activiteiten? Kom langs bij Conquista en meld je aan als vrijwilliger! Heb je vragen of wil je meer informatie, mail dan naar nadi- ne@conquista.nl. Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de kerk- weg 50 te Limmen, kijk voor meer informatie en alle komende activi teiten op www.conquista.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 11