Het kampioensteam van Dojo 't Loo viert de overwinning Trias Jongensploeg naar de landelijke finale Albert Bouma oude en nieuwe kampioen Bronzen medaille voor Mees Knijnenberg op halve finale NK Turnen SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Een overwinning was er voor verspringer Thom Slot die naar een record afstand sprong van 6.40 meter. Aangeleverde foto TURNEN HEILOO - De Trias jongens heb ben voor een geweldige pres tatie gezorgd. Na twee voor ronden hebben de talenten van Trias zich makkelijk geplaatst voor de landelijke finale. Afgelopen zondag kwamen de B junioren (tot en met 17 jaar) in actie in Beveiwijk. Na twee wedstrij den staan de jongens B vijfde van Nederland. De ploeg van trainers Peter Appelman, Hans Schouten, Piet Singer en Emiel Admiraal zal in september strijden om de Nationale titel. Overwinningen waren er voor verspringer Thom Slot die naar een record afstand sprong van 6.40 meter en voor hordenloper Job Beintema die voor de meeste pun ten zorgde van de dag door 14.49 seconden te lopen. Loopwonder Bastiaan Bouman won de 400 meter in 52.08 seconden en de 800 meter SCHAKEN HEILOO - De laatste ronde van de interne competitie bij de schaakvereniging Oppositie is afgelopen dinsdagavond gespeeld. De prijswinnaars zijn bekend. De nieuwe clubkampi oen is de oude clubkampioen van vorig jaar Albert Bouma. In de 18 partijen die hij speelde voor de interne competitie moest hij slecht één keer het hoofd bui gen: voor de jeugdleider Bouke Woudstra. Van de overige 17 speel de hij negen maal remise en wist hij er acht te winnen. Op plaats twee eindigde de jeugdige Timardi Verhoeff. Zij bracht het aantal winstpartijen op elf, ze remiseerde in 2.02.01 seconden. Hoogspringer Jos Boetzkes werd keurig tweede door 1.80 hoog te springen. Op de 1500 meter liep Vincent Hazeleger naar een mooie tweede plaats. De meisjesploeg van Trias kwali ficeerde zich niet voor de Nationale Finale. Op de 4 keer 100 meter esta fette liep het viertal Daphne van den Hoven, Bonnie Liefting, Maaike van Westerop en Laura de Witte naar een mooie 51.02 seconden wat goed was voor de tweede plaats van de twintig ploegen. De jongste jeugd van Trias kwam met 37 pupillen in actie in Warmenhuizen. Bente Madderom, Kyra Agasi, Nienke Madderom, Tijs Haanappel, Gijs Hopman en Stan Nijhuis stonden op het podium. De Masters van Trias kwamen ook in actie vooral wereldtopper Jolanda Brasser zorgde voor de meeste pun ten door 27 meter bij het discuswer pen neer te zetten. slechts vijf maal en verloor drie partijen. De laatste ronde wist ze nog de het hele seizoen hoog geno teerde Kees Jongkind te overmees teren. Op plaats drie eindigde de al eerder genoemde Bouke Woudstra na een overwinning op Frits van der Werff. Opmerkelijk was de winst van nestor Harry de Jager op Johan van de Wal. Vooraf liep Harry nog te mopperen dat hij zo zwaar inge deeld was! Ook Matthijs Mtihren deed nog goede zaken door te win nen van André van der Ark. Volgende week sluit Oppositie het seizoen af met de jaarvergade ring. In september wordt de draad weer opgepakt en gaat iedereen er weer uitgerust en fris tegenaan. JUDO HEILOO - Tot het allerlaatste moment bleef het spannend. Tijdens de traditionele slotronde in Beverwjjk moest de judo equi pe uit Heiloo beide teamwedstrij den winnend afsluiten om con current Kodokan uit Purmerend voor te blijven. Het team van Dojo t Loo beet de spits af tegen Judoacademie uit Amsterdam. Na winstpartijen van Bruno van Beek, Tom Diels, Stan Greveling, Kars Zoon en Jasper Henselmans was de stand 5-4 voor Dojo 't Loo. De laatste wedstrijd van Timo Lesterhuis in de plus 90 kilogram moest gewonnen worden. Binnen dertig seconden scoorde Timo een prachtige ippon met een harai goshi en was de eerste hinder nis genomen. Omdat ook Kodokan zijn eerste wedstrijd ruim gewonnen had moes ten de Heilooër judoka's de tweede en laatste wedstrijd tegen Cees Veen winnend afsluiten om kampioen te worden. Bruno van Beek won in de golden score. De 46 kilogram ging verloren omdat Dojo t Loo dat gewicht niet bezet had. Tom Diels scoorde een fraaie ippon, evenals Tim Kuipers. De wedstrijd van Aldert Zwart werd pas in de golden score in het voordeel van Aldert beslist. Maarten Versteeg kon niet achter blijven en had in no time zijn ippon te pakken. De jarige Thijs Lesterhuis TURNEN LIMMEN - Op zondag 13 mei werd in Volendam de halve finale NK Turnen voor heren gehouden. Voor Turnlust Alkmaar had Mees Knijnenberg uit Limmen zich geplaatst. Mees, die al eerder dit seizoen in de 1/4 en de 1/8 fmale een derde plaats behaalde, heeft zich goed staande weten te houden door wederom een derde plaats te beha len. Mees begon de wedstrijd op rek waar hij een goede oefening liet zien. 18.95 pimten was een mooi begin. Zijn vloeroefening is duide lijk verbeterd en dit resulteerde in een 18.35. Ook voltige ging erg goed, hier haalde hij 18.80. Na de eerste drie toestellen stond hij op de eerste plaats. De cijfers voor ringen (17.55) en brug (17.70) leken tegen te vallen maar in de ranglijst bleek dit wel mee te val len. Hij behaalde in het eindklasse ment een derde plaats wat betekent dat hij zich heeft geplaatst voor de meerkampfmale van het NK turnen. Ook wist hij zich te plaatsen voor maar liefst vier toestelfmales, name lijk rek, ringen, vloer en voltige. Op het toestel brug is hij eerste reserve. Dus als er iemand uitvalt, mag hij alsnog ook deze fmale turnen. Al moest flink aan de bak maar met een mooie houdgreep sleepte ook hij de winst binnen. Door het geblesseerd uitvallen van Jasper Henselmans schoof Kars Zoon een gewicht door. Dat bleek geen enkel probleem en ook hij scoorde vol ippon. Martin Brouwer werd ook één gewicht doorgeschoven. In een spannende met al een prima prestatie voor Mees die vorig seizoen nog twee niveaus lager turnde. Op ringen en strijd die alle kanten op kon gaan besliste Martin in zijn voordeel met een vol pimt. De tegenstander van Timo Lesterhuis kwam de mat al niet meer op. Daarmee hadden alle judoka's van Dojo t Loo gewonnen en werden zij overtuigend kampioen. Volgend seizoen promoveert het nog jonge team naar de eerste klasse. brug heeft hij nog wat pimten laten liggen, dus het wordt spannend zaterdag 2 jimi. Mees begon de wedstrijd op rek waar hij een goeie oefening liet zien. Aangeleverde foto Het seniorenteam van Dojo 't Loo werd kampioen in de West Friese Judo Competitie. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15