Foresters El winnaar Parkstad Limburg Cup Derde plaats voor Judoclub Groefsema Seizoen begint weer voor Jeugdvisclub Samen Beet Zilver voor Han Ying Min Flashing start basketball introductiecursus SPORT 19 Ondanks puntenverlies mooie dag De Foresters Bob Stolp op hoogste schavotje UITKIJKPOST 16 MEI 2012 VISSEN HEILOO - Wat je van ver haalt is lekker dachten de coaches en dus was het El team inge schreven voor het E-top kwa lificatietoernooi bij voetbal vereniging SVN Landgraaf in Zuid-Limburg. 18 teams streden om de hoofd prijs: een ticket voor het E-Top toernooi op Tweede Pinksterdag. In dit hoofdtoernooi spelen E teams van diverse profclubs uit binnen- en buitenland. In de vijf poulewedstrij den was Foresters oppermachtig, 25 doelpunten voor, nul tegen! In de kwart en de halve finale waren twee Duitse teams de tegenstander: de eerste werd gewonnen met 4-0, de halve eindstrijd was een zware wed strijd, waarbij met een minieme 2-1 foresters als winnaar van het veld kwam. In de finale was een SKV Wageningen -die ook al in de poule had gezeten- de tegenstander. Na een bloedstollende 1-1 moest het kampioenschap worden beslist in shoot-outs. In de zevende shoot-out was Foresters de koelste van de twee en was de titel een feit! Nu mag het team het op tweede Pinksterdag opnemen tegen de E teams van Sparta Rotterdam, VW en Raeink Genk. Voor deze resutaten en overi ge informatie over het toernooi, zie www.parkstadlimburgcup.nl. JUDO HEILOO - Afgelopen zater dag was de slotronde van de Westfriese Judocompetitie. Op de slotdag was de opdracht om de derde plaats op de ranglijst te verdedigen. Het team van Judoclub Groefsema was voor de slotronde ligt gehavend en moest voor de gelegenheid gaan schuiven met een aantal gewich ten. De eerste partij tegen Judo Academie ging met een partij verlo ren en eindigde met 8-10 voor Judo Academie Amsterdam. De tweede partij was tegen Cees Veen. Voor het team van Judoclub Groefsema was de opdracht om te partij te winnen. Het team van Judoclub Groefsema versloeg Cees Veen met 14 -6. Er waren winst partijen voor Bram Brantjes, Max Ahlers, Wesley Groefsema, Leon Borgsteede, Jeroen van der Zwet, Sander Groefsema en Joris Molenaar. Aan het einde van de competitie was er voor Judoclub Groefsema een derde plaats het resultaat. Zo kon Judoclub Groefsema tevreden terug kijken. De volgende dag deden Kane van Raalte en Martijn van Bruinessen mee aan het Judo Yushi Jeugd toernooi. Voor Kane was het een succesvolle dag die uiteindelijk ein digde met een tweede plaats in de winnaarspoule. Voor Martijn was er uiteindelijk een tweede plaats in de verliezerspoule. HEILOO - De Foresters speelde zon dag op een drukke en zonovergoten Egelshoek tegen Zilvermeeuwen. Het werd een enerverende wed strijd die al vroeg in de tweede helft verloren leek, toen Zilvermeeuwen de 0-3 maakte. De Egels herstelden zich echter knap (3-3) en hadden zelfs nog de volle buit in zicht. Mooi waren de verschillen jeugd- evenementen rondom de wedstrijd. De spelers kwamen op met een mix van Kabouters en Mini-Pupillen, in de rust waren er MP-wedstrijden en na afloop was de finale van de Di Fiorentina Penaltybokaal. Tjeerd Meijer (ziek) en de gesehorsten Christepher Poulino en Carlo Smit waren niet van de partij. Daarom kwam er een aangepast elftal op het veld, met Joey Breed als lopende spits. De thuisclub moest hier aan wennen, vandaar ook de 0-2 rust stand. Nadat Zilvermeeuwen in de tweede helft ook nog 0-3 maakte, kwam De Foresters knap terug. De ingevallen Tim van Gelder zette met een schitterende pass Joey Breed vrij voor de keeper (1-3), waarna hij zelf de 2-3 maakte. Dat hierna de afscheid nemende Niels Kok (dik 20 jaar bij De Foresters) er in slaagde 3-3 te maken, was de slagroom op de taart. Na afloop werd er afscheid geno men van Niels Kok, de trainers Marcel Faber en John Meijerse en verzorger Jaap van der Haas. Het tweede elftal verloor haar eerste wedstrijd voor de nacorn- petitie met 2-3 van Abcoude 2. Donderdagavond spelen zij uit tegen het zelfde team. Een uitge breider verslag is te vinden op: www.deforesters.nl/nieuws. Het El team van Foresters deed mee aan het E-top kwalificatie toernooi bij SVN Landgraaf in Zuid-Limburg. Aangeleverde foto Han Ying Min behaalde zilver tijdens de regiokampioenschappen van divisie 5, gehouden in Beverwijk. Aangeleverde foto VISSEN LIMMEN - De jeugdvisclub van HSV Limmen, Samen Beet, orga niseert wedstrijden en andere activiteiten. Zaterdag 19 mei begint het seizoen met de eer ste wedstrijd. Er wordt gevist in het Stet te Limmen. Verzamelen gebeurt altijd om 18.30 uur op het haventje. Er wordt gevist op aantal, maar voor een echt grote vis is er ook altijd wel een prijsje. Over prijzen gesproken, als je meedoet, win je altijd wat! De wedstrijd duurt, afhankelijk van het weer en de vangsten, maximaal een uur en een kwartier. Daarna volgt de prijsuitreiking en iets na 08.30 uur gaat iedereen weer naar huis. Op zaterdag 26 mei is het Nationale Hengelsportdag. Samen Beet houdt op Zwembad Dampegeest aan 't Kieftenland te Limmen dan een open dag met leuke en leerzame activiteiten en spelletjes. Met vlooiennetjes en BASKETBALL HEILOO - Flashing Heiloo heeft de afgelopen weken op de basis scholen in Heiloo basketball cli nics verzorgd. Ook de komende periode wordt nog een aantal scholen bezocht. De vereniging vindt het belang rijk dat kinderen veel bewegen. Sportdeelname is daarvoor een belangrijke stimulans. Basketball is emmers worden waterdiertjes en planten opgevist. Met behulp van zoekkaarten kim je daarna gaan uit zoeken hoe ze heten. Verder worden er spellen gedaan die met vissen te maken hebben. Rien Faasse ver zorgt een demonstratie wedstrijd- vissen. Met een aantal boten wordt een vaarexeursie naar natuurgebied het Overdie gemaakt, waar je diver se vogelsoorten kimt zien, en een prachtige natuur van rietlanden en moerasgebied. Bijzonder aan deze dag is verder dat een aantal van deze activiteiten wordt verzorgd door scholieren van het middelbaar ondeiwijs als maatschappelijke stage. De dag begint om 09.30 uur en is om 12.30 uur afgelopen. Vooraf opgeven bij Peter van der Heijdt op 072-5051056 is gewenst. Het verdere programma van Samen Beet kun je vinden op de website www.samenbeet.nl en voor informatie kim je bellen naar Peter van der Heijdt, tel. 072-5051056 of 06-27872854, tussen 18.00 en 20.30 u. een teamsport die door zowel jon gens als meisjes wordt beoefend. Een intensieve sport, waarin kin deren veel energie kwijt kunnen. Flashing Heiloo wil kinderen van de basisschool graag verder laten kennismaken met de sport. Daarom organiseert Flashing tot eind jimi op de donderdag en vrijdag een gratis introductiecursus. Aanmelden kan bij Frank Knegt, tel. 072-5340001 (e-mail frank.knegt@xs4all.nl). LIMMEN - Op vrijdag 11 mei speelde SV Vredeburg de 26ste en laatste ronde van de interne com petitie. Bob Stolp, die de kam pioenstitel al een ronde eerder binnenhaalde, stelde zich tevre den met een remise tegen Harold Ebels, die daarmee eindigde op plaats vijf. In een Engelse partij waren de beide deuren inderdaad goed vergrendeld. De mastodon ten Ed Stolp en Jos Admiraal speelden een rechtstreeks duel om de zilveren plak. Admiraal kwam met de zwarte stukken niet lekker uit de opening en werd langzaam weggedrukt. Na een dikke dertig zetten gaf hij zich gewonnen. Zoon en vader, Bob en Ed Stolp, legden derhalve, net als vorig seizoen, beslag op de twee hoogste plaatsen, met deze keer de zoon op het hoog ste schavotje. Met een knappe overwinning op nummer zeven Ronald van der Storm veroverde Gertjan Hafkamp de vierde stek. Robert Termes profiteerde van een kolossale blunder van Cees Dinkla, die zich pardoes mat liet zetten, en pakte verrassend de zesde plek op de eindlijst. Jaap Limmen won razendsnel van Robin Rommel, die weer eens te snel speelde en daardoor in een trucje van de sluwe vos stonk. Limmen legde daarmee beslag op de achtste plaats. Bert en Sandra Hollander kwamen in een schaakthriller niet verder dan remise. Dat mocht vooral Bert zich aanrekenen. Hij stond voort durend een pion voor, maar nam te veel tijd om de weg naar de winst te zoeken. In de tijdnood fase verspeelde hij het voordeel tegen zijn handige zusje en was de remise een feit. Bert en Sandra completeren de top tien van het schaakseizoen 2011-2012. Bord en stukken worden opgeborgen tot september, wanneer een nieuw schaakseizoen zich aandient. TURNEN LIMMEN - Afgelopen zaterdag werden de regiokampioenschap pen van divisie 5 gehouden in Beverwijk. Van sportvereni ging TIOS uit Limmen hadden vier turnsters zich hiervoor geplaatst tijdens de rayonwed strijden. In de tweede wedstrijd kwamen Amy de Leeuw, Han Ying Min en Nina Burgering uit voor TIOS. De turnsters hadden een prima start op brug waarbij ze alle drie boven de 11.50 scoorden. Op balk ging het bij Amy en Nina wat minder maar Han Ying stond weer als een huis (11.35, de hoogste score!). Op vloer turnde ze haar oefening op een ander muziekje maar toch wist ze een 11.40 neer te zetten waardoor ze op een uitstekende tweede plaats eindigde! Amy sprong het beste van alle turnsters over de pegasus en wist daarmee een finaleplaats (der tiende) in handen te krijgen. Nina eindigde op de negentiende plaats en is reserve voor de finale die op 16 juni in Amersfoort wordt gehouden. De derde turnster die zich plaatste voor de finale is Danielle Dam. Zij turnde in de derde wedstrijd en wist zich mede door een goede vloeroe fening (11.25) veilig te stellen voor de finale. Judoclub Groefsema kon tevreden terug kijken. Aangeleverde foto tint» OTr«le«kick<fiiin; tiiuctiitnii

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 19