Schoonheidssalon Beauty by Britt Ingmar Stam ere vrijwilliger van het Sophia SnufFelCollege Geraniummarkt bij Kwekerij de Buitenkans H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Linda Bos Gepromoveerd UITKIJKPOST 1 6 MEI 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Britt Zeeman, Kerkweg 2, 1906 AW Limmen, tel. 06 51936890, www.beautybybritt.nl LIMMEN - De één heeft een stralende, gezonde huid van nature, de ander moet daar met enige regelmaat wat extra aandacht aan besteden. Maar in beide gevallen is een heerlijke schoonheidsbehandeling een wel daad voor geest en lichaam. Een momentje van ontspanning en verwen nerij; de verbeterde huidconditie en een schonere huid zijn inbegrepen! Britt Zeeman van schoonheidssalon Beauty by Britt is gespecialiseerd in uiterlijke verzorging en neemt voor iedere schoonheidsbehandeling ruimschoots de tijd. Sinds 1 maart van dit jaar werkt ze in de professi oneel ingerichte, ruime schoonheidssalon aan de Kerkweg in Limmen. Geen zolderkamertje driehoog achteraf, maar op de begane grond en dus voor iedereen gemakkelijk bereikbaar; ook voor mensen die min der goed ter been zijn. De salon met parkeergelegenheid voor de deur is gevestigd vlakbij het kruispunt Rijksweg/Kerkweg en is daardoor ook goed te vinden voor mensen die van buiten Limmen komen. Britt's interesse voor uiterlijke verzorging werd gewekt toen ze in de tweede klas van de middelbare school, in het kader van een beroeps keuzeopdracht, een schoonheidsspecialiste interviewde. Voor haar werkstuk kreeg ze een dikke 9,5! Niet zo verwonderlijk dat zij daarna de opleiding voor schoonheidsspecialiste ging volgen aan het Nova College in Haarlem. Ze heeft in een aantal verschillende salons stage gelopen en heeft van alle stageplekken de sterkste punten goed onthouden om deze later zelf toe te passen. Want dat ze voor zichzelf zou beginnen, stond voor haar al in een vroeg stadium vast. Voor een bredere werk- en prak tijkervaring heeft ze eerst nog een jaar in het Wellness Center van Hotel Zuiderduin gewerkt. „Hier heb ik veel bijgeleerd en bovendien heel veel praktijkervaring opgedaan op het gebied van manuele- en hot stone mas sage." Britt heeft persoonlijke aandacht hoog in het vaandel. Door het bijhouden van een klantenkaart weet ze precies wat haar klanten nodig hebben en waarderen. Ze stelt zichzelf strenge eisen aan hygiëne. En werkt met hoogwaardige high tech producten van Dr. Tadlea en voor de basisbehoefte van de huid heeft ze producten van Webecos Cosmetics in haar assortiment Beauty by Britt biedt verschillende gezichts- en lichaamsbehandelin gen en hot stone massage. U kunt hieruit zelf een samenstelling maken. Iedere huidbehandeling begint met een analyse. Aanrader is de luxe gezichtsbehandeling waarbij Britt intensief met de klant bezig is. Zo kunt u bijvoorbeeld tijdens een gezichtsmasker, dat na het aanbrengen enkele minuten moet intrekken, tegelijkertijd genieten van een heerlijk ontspannende hand- of voetmassage. Kijk voor de mogelijkheden en de maandelijks wisselende aanbiedingen op de website of loop gewoon eens binnen voor een eerste kennismaking. Tot 1 juli geeft Beauty by Britt korting op een Spa Voetverzorging behandeling: van 24,50 nu voor 19,50. Als u vervolgens uw voeten een paar weken dagelijks ver zorgt met de voedende Dimanehe Podoerème, gaat u met mooie, gave voeten de open zomersehoentjes in! HEILOO - Ingmar Stam uit Heiloo mag zich sinds kort 'erevrijwilliger' noemen van het Sophia SnuffelCollege. Op 6 mei werd zij door de Koningin Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren gehul digd voor haar belangeloze inzet voor dit project. Samen met haar honden Dex en Raia bezoekt Ingmar al sinds 2007 basisscholen in Noord-Holland, om kinderen te leren hoe ze veilig met honden omgaan. Zo worden hon denbeten voorkomen, neemt angst voor honden af en ontstaat er meer begrip en respect voor honden en andere dieren. Met 1,5 miljoen honden is de trouwe viervoeter niet meer weg te denken uit onze samenleving. Toch is een goede, veilige omgang met honden niet vanzelfsprekend, want elk jaar vinden er in Nederland 150.000 bijtineidenten plaats. Een derde van de slachtoffers, waar van het merendeel kinderen, meldt zich bij de huisarts of de spoedei sende hulp. Ingmar: „Bij het Sophia SnuffelCollege leer ik kinderen van 4 tot 8 jaar de lichaamstaal van hon den te begrijpen en er op een goede manier op te reageren. Zo kunnen ze op een veilige en respectvolle manier met honden omgaan en wordt de kans op een hondenbeet aanzienlijk kleiner." Veel kinderen zijn bang voor honden. Dat komt doordat ze het gedrag van de dieren niet goed kimnen inschatten. Angstige kin deren ervaren hun omgeving als onveilig, want ze kimnen overal honden tegenkomen. „Vaak heb ben juist deze kinderen de neiging om gedrag te vertonen dat honden uitdaagt tot een reactie, zoals gil len, met de armen zwaaien en weg rennen. Daarmee neemt het risico om gebeten te worden toe", vertelt Ingmar. „Door hen vertrouwd te maken met hondengedrag en hen te leren hoe een hond 'praat', leren ze bij het Sophia SnuffelCollege him angst voor honden te overwinnen." Het Sophia SnuffelCollege bestaat uit drie wekelijkse lessen van 30 tot 45 minuten, Ingmar neemt haar honden mee. Spelenderwijs legt Ingmar de belangrijkste regels voor de omgang met honden uit. Ingmar: „Ik laat de kinderen oefenen met aaien, borstelen en brokjes geven. Dat is absoluut veilig, want Dex en Raia hebben een zware gedragstest ondergaan voordat ze mee de klas in mochten. Na afloop van de les senreeks krijgen alle kinderen een SnuffelDiploma en een werkboekje met spelletjes en informatie voor de ouders." In haar carrière als SnuffelVrijwilliger heeft Ingmar honderden Noord-Hollandse kin deren van een SnuffelDiploma voorzien. Reden voor de Sophia- HEILOO - Aan de Universiteit van Amsterdam is Linda Bos (geboren 1980) gepromoveerd tot doctor in de maatschappij- en gedragswe tenschappen. Zij verdedigde op 8 mei jongstleden haar proefschrift 'Public images of right wing popu list leaders; the role of the media'. Linda groeide op in Heiloo en was leerling van de Hofdijkschool. Zij is bij de Universiteit van Amsterdam werkzaam als docent en onderzoeker in het vakgebied politieke communicatie. Vereeniging om haar te huldigen. Als dank en waardering ontving Ingmar een speldje en een oor konde. De projectmanager van het Sophia SnuffelCollege vertelt: „Ingmar heeft de titel 'erevrijwil liger' absoluut verdiend met haar belangeloze inzet voor het project. We vinden het ontzettend leuk om met Ingmar te werken: gemotiveerd, enthousiast en nergens te beroerd voor. Een droom van een vrijwilli ger!" Scholen die interesse hebben in het Sophia SnuffelCollege, kun nen zich natuurlijk altijd aanmelden via www.sophiasnuffelcollege.nl Ingmar met haar met haar honden Dex en Raia. Aangeleverde foto HEILOO - Er is weer hard gewerkt op de vernieuwde kwe kerij om alle planten op tijd klaar te krijgen. Er zijn volop zelfgekweekte perk- planten beschikbaar zoals petu nia's, Spaanse margrieten, dahlia's, fuchsia's, lobelia, geraniums en vele soorten hangplanten. Ook volop verkrijgbaar zijn de vaste planten op de kwekerij in vele variëteiten. De kwekerij is dagelijks geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.30 tot 16.30 en op zaterdag van 9.00 tot 17.00. In verband met de Lentemarkt op is de kwekerij ook geopend op zondag 20 mei met vele leuke aanbiedingen zoals zelfgekweekte hangplanten en pioenrozen. De kwekerij vind u aan de Bullaan 2 op het terrein van de GGZ tegen over de brandweerkazerne. U vindt petunia's, Spaanse margrieten, fuchsia's, geraniums en vele soorten hangplanten bij de Buitenkans. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5