man Open tuin op Nijenburg Sedulous Road in La Strada Expositie Madam Art Soulfull Finale Festival in Open Huis Hanswijckers spelen The Wiz ruggen ouwers Bruggenbouwers DEUTEKOM A Dangerous Method Fietsronde CDA Heiloo Jan GuüJolï- BOEK VAN DE WEEK Bruggenbouwers door Jan Guillou Boek van de week: UITKIJKPOST Wenen aan de vooravond van WO I. Geïntrigeerd door de uitdaging van een onmogelijke zaak, neemt Dr. Carl Jung de onstabiele maar aan trekkelijke Sabina Spielrein onder zijn hoede als patiënt. Gewapend met de methode van zijn leermees ter, de gerenommeerde Sigmund Freud, gaat Jung aan de slag. Maar al snel vallen beide mannen voor Sabina en raken ze verstrikt in een web van intriges. Een film van David Cronenberg (A History of Violence, Eastern Promises) met Keira Knightley (Pride Prejudice), Viggo Mortensen (The Lord of the Rings), Vincent Cassel (Black Swan) en Michael Fassbender (Shame). HEILOO - Op zaterdagochtend 19 mei stappen de fractie- en bestuursleden van het CDA Heiloo op de fiets voor een rondje Heiloo. Men gaat onder andere een aantal sportclubs bezoeken. Als er nog iets is waar ze welkom zijn of iets in uw omgeving wat u de fractieleden wilt laten zien, belt of mailt u dan naar Hanny Kaan, tel. 072-5334829 of hanny- kaanbrink@hotmail.com. Drie broers, twee oorlogen, één eeuw: de meest succesvolle roman uit Scandinavië van de laatste jaren. De drie broers Lauritz, Oscar en Sverre moesten hun toevlucht zoeken in de stad. Ze hadden anoniem kunnen blijven en in de geschiedenis kunnen verdwijnen. Maar het lot beschikte andere. Bij toeval trokken de drie de aandacht van een weldoener en kregen ze de kans om in Duitsland te worden opgeleid tot ingenieur. In 1901 stu deerden ze af, met een glanzende carrière in him geboorteland in het verschiet. En toch had het leven voor hen heel wat andere in petto. Ze verdwaalden in de wereld. Bruggenbouwers volgt de drie broers op hun dwaaltocht, van besneeuwde Noorse vlaktes via Duitse aristocratische salons tot de savannes van Oost-Afrika. Het is een epische roman van zeldzame kwaliteit, die niemand onberoerd zal laten. Jan Guillou, de grootste verhalenverteller van Zweden, heeft zijn meest ambitieuze roman ooit geschreven. door Jan Guillou voor€ 15»" HEILOO - Na ruim 35 jaar gediend te hebben als podium voor het verenigingsleven van Heiloo gaat het Open Huis een onzekere toekomst tegemoet. De zeven riante zalen van het Open Huis zullen niet langer onder dak bieden aan de Heiloose ver enigingen. De meeste van deze verenigingen weten nog niet waar zij het komend jaar hun activiteiten kunnen onder brengen. Op zaterdagavond 2 jimi zal het Open Huis nog één keer in volle glorie aan een breed publiek laten zien wat Heiloo gaat mis sen. Op deze avond wordt door de verenigingen het Soulfull Finale Festival georganiseerd. Van 20.15 tot 22.30 uur vinden er in alle zalen optredens of workshops plaats. Een greep uit het aanbod; Hans Ladue Friends, Popkoor Traek9, Falkland toneelvereniging, operette Heiloo, Pridini internationale volksdans, Trace the Old Dix jazzband, DJ Davris et eteera. Tot middernacht wordt er afgesloten door soul- en danee-elassies live band Skytrain. Deze band heeft zich gespecia liseerd in muziek van The Blues Brothers, Aretha Franklin, The Wizz en soul en dance-classics van vele andere artiesten uit de '60/'70/'80- er jaren. Daarnaast spelen zij actu ele nummers van Amy Winehouse, Anouk, De Dijk en Cristina Aguilera. Om dit festival mogelijk te maken worden er toegangskaarten ver kocht. Verkrijgbaar op weekdagen 's avonds in de foyer van het Open Huis. Reserveren kan ook via tele foonnummer 06-58973494. Neem uw dansschoenen mee en vier dit laatste evenement in cultureel cen trum Open Huis boven winkelcen trum 't Loo. De Hanswijckers spelen The Wiz. HEILOO - Op zaterdag 19 mei organiseren Vereniging Hendrick de Keyser en Natuurmonumenten met mede werking van de Historische Vereniging Oud Heiloo een 'open tuin' op Nijenburg. Verspreid over de dag zijn er diverse acti viteiten. Voor gezinnen met kinderen van 6 tot en met 10 jaar oud is er van 10.00 tot 12.00 uur een avonturen tocht in het kader van de Wilde Buiten Dagen. Aanmelden verplicht in verband met beperkt aantal plaat sen. Kosten: 3,- per kind (leden Natuurmonumenten) of 5,- per kind (niet-leden), ouders gratis mee. Zie www.natuurmonumenten. Aangeleverde foto nl/aetiviteiten voor meer informa tie. Tussen 11.00 en 14.00 uur kunt u een picknickkleed uitspreiden in de sfeervolle boomgaard naast het huis. Zelf mand en kleed meenemen. De boomgaard is speciaal voor van daag opengesteld, toegang is gratis. Tijdens de picknickuren worden vanuit de boomgaard korte rondlei dingen door de privétuinen rond het huis gegeven. U kimt zich ter plekke aanmelden. In het Engelse werk, het bosvak vlak naast het huis, ligt een klein openluchttheater, de eomedie. Om 14.00 uur brengt Shantykoor The LakeSingere liederen van de zee en de grote zeilvaart van weleer! Uw auto kunt u parkeren langs de Nijenburgerweg. Fietsen mogen aan de hand mee. HEILOO - Na al eens een instru mentale set gespeeld te hebben bij La Strada zal het inmiddels steeds bekender wordende regi onale bandje 'Sedulous Road' zaterdagavond vullen met covers en eigen werk. Ze doen dit in samenwerking met sing- and songwriter Remi Walsarie, een gitarist uit Heiloo die ook al op meerdere podia heeft gestaan. Remi Walsarie en Sedulous Road hebben de koppen bijeen gestoken en zijn een project begonnen wat zich uit in een heerlijk geluid van de zomer, gemixt met hits die u allemaal kent. Op 19 mei, om 21.30 uur. HEILOO - Zondag 20 mei heeft beelden, tekeningen en schilderijen. Atelier Madam Art tussen 10.00 en 16.00 uur een expositie van het werk van cursisten van Madam Art. Tijdens de expositie zijn kunstdo cente Madeleine Freyée en enkele cursisten aanwezig voor uitleg en informatie. Atelier Madam Art, Overtoom 7-b (GGZ terrein) Heiloo Het atelier staat stampvol met www.madarn-art.nl. Op zaterdag 19 mei bent u welkom op Nijenburg voor de 'open tuin'. Aangeleverde foto Op 2 juni zal het Open Huis nog één keer in volle glorie aan een breed publiek laten zien wat Heiloo gaat missen. Aangeleverde foto EGMOND - 'Kom ga met ons mee, met ons mee op weg.' Zo nodigt musicalvereniging de Hanswijckers u uit voor een muzikale reis naar The Wiz. Een spetterende uitvoering die in het Circustheater niet zou mis staan. Het verhaal gaat over Dorothy, een naïef meisje dat door een torna do in Oz beland. Hier komt zij bij de Knibbels, een raar volkje dat haar verteld naar The Wiz te gaan. Ze moet simpelweg de gele weg volgen. Als zij op pad gaat komt ze langs een vogelverschrikker, een blikkenman en een leeuw. De vogelverschrikker wil een verstand, de blikkenman een hart en de leeuw wil graag moed. Dorothy nodigt hen uit om met haar mee te gaan naar The Wiz, hij is een geweldig tovenaar en kan hun geven wat ze willen. De weg naar The Wiz is niet zonder gevaren, zo komen zij bij de verschrikkelijke Kalidah's en worden zij gevangen door de slech te heks Evelene. Weten Dorothy en haar vrienden bij The Wiz aan te komen, en geeft hij hen waar ze om vragen? Dit alles staat onder regie van Lotte Weighell. Al tien jaar lang maakt Lotte choreografieën, mise- en-scènes en regieën voor verschil lende verenigingen en koren in Noord-Holland. Voor de productie van The Wiz wordt zij bijgestaan door Kris Kauffmann en Koen Both, twee conservatoriumleerlingen die respectievelijk het choreografische en vocale deel voor him rekening nemen. Deze spetterende musical is te zien op vrijdag 1 jimi om 20.00 uur, zaterdag 2 jimi om 15.00 en 20.00 uur in theater De Beun, Willibrordusweg 2, Heiloo. Kaarten a 10,- zijn ver krijgbaar via info@hanswijekere. nl, boekhandel Deutekom Heiloo, boekhandel Dekker Dekker Egmond aan Zee, fa. W.J. Apeldoorn Egmond-Binnen en theater De Beun Heiloo. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7