Slotfestijn in Egmond Binders op de pedalen voor KWF kankerbestrijding Albert Heijn Limmen AH LIMMEN BIJNA KLAAR Zaterdag 9 juni sluiten wij voor 10 dagen onze deuren. Volg de openingsactiviteiten moois NIEUWS UIT DE REGIO Zondag 17 juni weer ringsteken in Limmen regio 17 Ook kinder kruipen in de huid van hun voorvaderen De kinderen van de Jozefschool verzorgen een schimmenspel Alpe d' HuZes hanteert een strikt anti-strijkstokbeleid Tot die tijd heeft u nog ruimschoots de gelegenheid om uw 'overbruggings' boodschappen bij ons te doen 30 MEI 2012 EGMOND - Het Slotfestijn is een klein en puur middeleeuws evenement. Egmonders en enige Kennemer trawanten kruipen op 9 juni met veel enthousias me in de huid van hun voorva deren. Ze spelen een dag in 1204, en Kwade Wouter keert met zijn familie voor een dag terug in Egmond. Er doen ook enkele Heilooërs en Limmenaren mee met het Slotfestijn. Wasvrouwen, Egmonder vissers, edelen, solda ten, monniken, ambachtslieden en enkele vertellers: ze doen hun zegje of beelden iets uit. Het publiek heeft er vrij zicht op bij een tochtje rond de slotgracht, een wandeling die ook zonder middeleeuwei's al beeldschoon is. De scènes worden een of meer keren per uur her haald. Het belooft een speciale dag te worden, zeker ook voor kinde- Kinderprogramma Bij het Overslot hoort een kleine historische markt, waar kinde ren een echt abdijkaarsje kunnen maken. Vlak bij de brug komt de kinderhoek waar de kinderen zich verkleden om zo echt mee te doen met het Slotfestijn, met middel eeuwse spelletjes of zwaardveeh- ten met echte ridders erbij. Ook de kleinste knutselaars zijn welkom om vaandels te schilderen waar mee ze in de parade mogen lopen. Elk uur verzorgen kinderen van de Jozefschool een schimmenspel met een mooi verhaal over Kwade Wouter en zijn zoontje Willem en kinderen van de Boswaid treden op. Voor een klein bedrag is een stempelkaart te koop waar alle activiteiten op staan. Naast de kin derhoek kan iedereen genieten van gezellige muziek en een hapje en een drankje in middeleeuwse sfeer. Het Slotfestijn is op zaterdag 9 juni van 12.00 tot 17.00 uur, tege lijk met de Hoever kunstmarkt in het oude centrum van Egmond aan den Hoef. Bij slecht weer ver huist alles naar Slotweg 46, Hoeve Overslot, café het Slot en de Slotkapel en zodra het kan, gaat het buiten weer verder. De toegang is gratis, of een vrijwillige bijdrage. Zie www.historischegmond.nl. De groep bestaat uit (vlnr) Menno Binken, Gerard Verburg, Fred van der Werff, Tieme Walta, John Diemeer, Jan Houtenbos, Jorg Liefting en John Tervoort Aangeleverde foto Repetitie: Klementia, de vrouw van Kwade Wouter met zoontje Willem en kindermeisje Rosalinda. Foto: Gert Bosman EGMOND - Tijdens de editie van Alpe d'HuZes 2012 op 7 juni wil len acht Egmonders zoveel moge lijk de Alpe d'HuZes beklimmen, om zo geld op te halen voor het kankerfonds, totaal hebben zij al zo'n 30.000,- verzameld. De groep bestaande uit Menno Binken, Gerard Verburg, Fred van de Werff, Tieme Walta, John Diemeer, Jan Houtenbos, Jorg Liefting en John Tervoort werden enkele dagen voor de inschrijving sluiting op 15 januari van dit jaar uitgenodigd door Rob Kramer om mee te doen. „Rob Kramer die de kar trekt bij het 'CAL team' uit Castrieum had op het scheiden van de markt te maken met flink wat afzeggingen", vertelt Tieme Walta. „Wij hoefden er niet erg lang over na denken om ja te zeggen om zo ons steentje bij te kunnen dragen in de strijd tegen kanker. Zoals zo vele anderen heb ben ook wij mensen in de directe familie of kennissenkring die tegen deze ziekte strijden. Alpe d'HuZes is hét wielerevene- ment waarbij deelnemers individu eel of in team verband zes keer op één dag de Alpe d'Huez beklimmen. Niet zomaar, maar om geld op te halen voor het Alpe d'HuZes /KWF Fonds." Afgelopen jaren werd met dit geld het onderzoeks- en reva- lidatieprogramma A-C-Re gestart, met als doel: een beter en sneller herstel van kankerpatiënten. Een belangrijk en uniek onderzoek dat revalidatie voor alle kankerpatiën ten binnen handbereik moet bren gen. Belangrijk om te weten: de stichting Alpe d'HuZes hanteert een strikt anti-strijkstokbeleid, alle gif ten gaan voor 100% naar het onder zoeksfonds. „Ook wij willen de sportieve uit daging aangaan om op deze dag de Alpe d'Huez te beklimmen dit vraagt een gedegen voorbereiding en door zettingsvermogen. Vele trainingski lometers zitten al in de benen, we zijn goed gemotiveerd en hebben er erg veel zin in! Volgende week is het zo ver en reizen we af naar Zuid-Frankrijk. Ieder van de groep heeft als doel om de Alpe d'Huez op 7 jimi maar liefst zes keer te beklim men, dat betekent in totaal negen tig kilometer klimmen met een gemiddeld stijgingspercentage van 8%." Wilt u de heren volgen of mis schien nog sponsoren? Kijk dan op www.teamcal.nl, en op deelnemers. ADVERTENTIE vuurbaak 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13