GAMMA Alkmaar Sponsoractie Heilooër team in oldtimertoer voor Stichting Sportlijf Lezing Oud Heiloo over oudste huisje van Heiloo Dino-fluit cursus bij de Muziek Dansschool H E I L O O 3 Günni] zondag 3 juni van 12.00 tot 17.00 uur W ierenbescherming Marjolijn de Bruin UITKIJKPOST 30 MEI 2012 =SIUIJIi;ili;ilHlnlllllimm~|~i Laanenderweg 67 (072) 540 5 6 36 www.gamma.nl open t/m zaterdag 2 juni ontvangt u bij elke aankoop een coupon t.w.v. 5.- die u op zondag 3 juni bij besteding vanaf 25.- kunt inleveren. Max. één coupon per klant. Marjolijn de Bruin (1966) expo seert haar beelden alle zes dagen in juni bij Van Haneghem. Hoewel afkomstig uit Heiloo is het pas de tweede keer dat Marjolijn mee doet aan de Kunstödaagse. Kimst is haar favoriete manier om zich te uiten, om te communiceren. Kimst geeft een prachtige zinvolle invulling aan het leven. Even essentieel en vanzelfsprekend als brood eten en ademen. Marjolijn is nu 18 jaar gevestigd als zelf standig beeldend kunstenaar. Haar talent voor beeldhouwen was gerijpt onder begeleiding van leermeester Karei Gomes. Onder zijn hoede ontwikkelde zij een zeer herkenbare stijl: elegant en krachtig. De beelden roepen ver tedering op en stralen levenslust uit. Haar liefde voor het ambacht is zichtbaar in elk beeld. Haar werk kenmerkt zich door een levende beweging, waardoor het lijkt alsof haar figuren zo van him sokkel kimnen stappen. Haar bronzen beelden zijn composities die net dat ene moment vangen dat de opmaat vormt voor een nieuw couplet. Uiteenlopende thema's als dans, het IJslandse paard, het circus en Japan ken merken haar portefeuille. En altijd zit er leven in, beweging. In een landelijke omgeving deelt Marjolijn een ruim atelier met twee andere kunstenaars. Over het creatieve proces vertelt ze: „Het is vaak een kwestie van los laten en weer opnieuw beginnen, keuzes maken en het toch zo open mogelijk houden." De afge lopen jaren heeft Marjolijn met succes geëxposeerd op uiteen lopende locaties als Vancouver, Bergen en Parijs. Heel enthousi ast is ze over het vooruitzicht om in jimi dicht bij huis haar werk te tonen in een mooie expositie ruimte naast een prachtige tuin. www. marj olijndebmin. com www.kimst6daagseheiloo.nl De Hutkoffer, binnenkort te koop aangeboden. Aangeleverde foto HEILOO - Eind augustus staan twaalf teams met hun oldtimers aan de start van een door Volvo Klassieker Vereniging georga niseerde toer van ruim 6000 kilometer dwars door zuidelijk Afrika. Heilooër Peter Guit is samen met zijn vriend Arie Luinenburg uit Eenigenburg één van de deelne mende teams en ze gaan het grote avontuur aan als nummer 09 in een Volvo P 1800 uit 1966. De deelne mers overnachten ondeiweg in een voudige tenten. De oldtimertoer is een variant op de door Veronica uit gezonden reis door Zuid-Amerika. Het startpunt is Kaapstad, en dan verder door Namibië, Botswana en weer via de zuidgrens van Zambia richting Zuid-Afrika. Snelheid is niet belangrijk, heel aankomen wel. Aan hun deelname aan de toer is een sponsoractie gekoppeld ten bate van de G-sporters en Stichting Sportlijf. Want Peter Guit, oprichter van TCH, wil Patrick Rupsam hel pen zijn sportactiviteiten met men sen met een verstandelijke en/of lichamelijke beperking voort te zet ten. Hij kent Patrick al ruim twaalf jaar, even lang als de G-sporters in het centrum trainen. „In het trainingscentrum zie ik hoezeer de G-sporters genieten. Prachtig om mee te maken! Het bestaans recht van Sportlijf komt echter in gevaar door bezuinigingen op de persoonsgebonden budgets (PGB). Sportlijf is namelijk honderd pro cent afhankelijk van mensen met een PGB." Peter heeft speciaal voor deze actie een website opgericht, waar uitgebreide informatie over de G-sporters en de reis te vinden en te volgen is. Ook staat hierop vermeld, hoe bedrijven en particulieren kim nen sponsoren. Alle sponsorgelden die op de voor dit doel geopende rekening van de G-sportfoimdation binnenkomen, gaan naar Stichting Sportlijf. Notariskantoor Vos Geerse en Reijntjes ziet hier op toe. „Via een loterij kimnen sponsors met him inschrijfnummer leuke prij zen winnen. Zoals een stedentrip in Europa, een vlucht over Heiloo of een diner in restaurant C-taste in Amsterdam, waar gasten geholpen worden door visueel gehandicap ten het diner in het aardedonker plaatsvindt. Dus kijk snel op www. money4reducedpgb.nl en kijk naar de vele sponsormogelijkheden. De G-sporters zullen u dankbaar zijn!" HEILOO - Het is waarschijnlijk het oudste eenvoudige woon huis van Heiloo, De Hutkoffer, het huisje dat geklemd ligt tus sen de parkeerplaats van 't Loo en de (oude) Heerenweg. De Hutkoffer is waarschijnlijk gebouwd in de tweede helft van de zeventiende eeuw. Uit die tijd is in Heiloo nog maar heel weinig over gebleven. Gelukkig is het huisje bij de aanleg van 't Loo in het einde van de zeventiger jaren gespaard gebleven. Het heeft de (officiële) status van een rijksmonument. Het heeft een aantal bijzondere ken merken die karakteristiek zijn voor een boerenwoninkje of visserswo- ninkje uit vroegere tijden. In een lezing op dinsdag 5 juni om 20.00 uur in de Oudheidkamer Heiloo, De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos y, V, offset rotatiepers, de milieu- Printiiur-v."" li vriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men met Arnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - Dinsdag 5 juni start de muziek- dansschool een korte cursus Dino-fluit, gegeven door dwarsfluitdocente Anke Buringa. De cursus omvat een drietal les sen van ieder veertig minuten, en is met name geschikt voor kinderen vanaf circa 7 jaar die op een niet al te moeilijk te leren instrument rede lijk snel in staat zijn om enkele een voudige liedjes te spelen. De Dino-fluit is een soort dwars fluit zonder kleppen en vaak gemaakt van kunststof, de speel wijze is wel gelijk aan de dwarsfluit. Ook is dit instrument geschikt als 'opstapinstmment' voor de dwars fluit. De lessen worden gegeven op dinsdag 5, 12 en 26 jimi van 18.30 tot 19.10 uur. Voor meer informatie kimt bellen naar: Muziek- en Dansschool Heiloo, tel. 072-5332460 of info® muziekendansschoolheiloo.nl, www.muziekendansschoolheiloo.nl. Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Kwakelkade 2c, Alkmaar, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbe- schermingnhn.nl, www.dierenbescher- mingnhn.nl. Vermist Poes, lichtgrijs met donkere strepen (kruising Bengaal-cyper 18 mnd, Phoebe, Meidoornlaan, Egmond- Binnen. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Bergeonstraat 30, zal mevrouw Draaisma- Overmars, kunsthisto ricus, aandacht besteden aan de bijzonderheden van De Hutkoffer. Vanwege de beperkte ruimte is aanmelding vooraf noodzakelijk. U kunt zich aanmelden per e-mail via aanmelding.oudheiloo@gmail.com, of indien dit beslist niet mogelijk is viatel. 072-5320028. De gemeente Heiloo wil het eigendom van het pand afstoten en heeft het huisje te koop aangebo den. Reden waarom de Historische Vereniging Oud Heiloo in een lezing aandacht wil besteden aan dit monument. Heilooër Peter Guit (links) is samen met Arie Luinenburg uit Eenigenburg één van de deelnemende teams. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3