Opening glasvezelwinkel in Heiloo Ondersteuning goede doelen Dorcas Winkel Het fleurigste elftal van Nederland! Nieuw uniek concept in Heiloo: DorsHealth, fruit beverage Je brein in balans met Neurofeedback H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING Zondagmiddag Café Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies Bewegen op Muziek Naar de Lavendel Ontbijt met de Gezelschapsbank AZ/AFAS stadion Brandweerkazerne Alkmaar Koffieklets in Egmond Nordic Walking UITKIJKPOST 30 MEI 2012 HEILOO - Glasvezel maakt de tongen los in Heiloo. De één is razend enthousiast, de ander heeft er niet zo'n beeld bij. De mogelijke komst van een glasvezelnetwerk roept in ieder geval veel vragen op. Om alle vragen per soonlijk te kunnen beantwoorden opent Reggefiber op 2 jimi een glasvezel winkel. Ook worden er glasvezelinformatieavonden gehouden, op woensdag en donderdag om 19.30 uur in Klein Vamebroek in Heiloo. Op deze avonden kunnen bewoners zich uitgebreid laten informeren over de mogelijke aanleg, de diensten van de servieeproviders en de uitgebreide voordelen van een glasvezelnetwerk in Heiloo. Wie de voordelen van glasvezel zelf wil erva ren, is welkom in de speciale glasvezelwinkel. Voor een demonstratie en antwoord op alle vragen over de techniek en voordelen van glasvezel kun nen bewoners hier terecht. Medewerkers van Reggefiber helpen ook graag bij het kiezen van een glasvezelabonnement. De winkel is gevestigd aan de Heerenweg 42a in Heiloo en is geopend op maandag van 13.00 tot 18.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Informatie is ook te vin den op www.eindelijkglasvezel.nl/heiloo. Hier via de postcodecheck ook een glasvezelabonnement worden afgesloten. De officiële opening van de glasve zelwinkel vindt plaats op zaterdag 2 juni om 14.00 uur en zal verricht worden door wethouders Hero Veger en Jacob Ouderkerken. De aanleg van glasvezel waagt enorme investeringen. Daarom wordt het in eerste instantie aangelegd in gemeenten waar bewoners het graag zien komen. Kiest tenminste 30% van de huishoudens in Heiloo vóór 16 september een glasvezelabonnement bij één van de servieeproviders, dan wordt daadwerkelijk met de aanleg gestart. HEILOO - Voor het jaar 2012 ondersteunt Doreas Winkel Heiloo de vol gende projecten: huizenbouw, water- en sanitair project in Egypte, opleidin gen en banen voor arme jongeren in Zuid Afrika, hulp aan arme gehandi capte kinderen in Oekraïne, adopties studenten, kinderen en granny's. In dit jaar is voor het project in Egypte inmiddels al een bedrag van 50.000 gedo neerd. De behaalde verkopen zijn volgens voorzitter Adrie Bijvoet bereikt doordat de inbreng van goederen zowel kwalitatief als kwantitatief goed op peil blijft. En het allerbelangrijkste is dat alle medewerkers wijwillig in onze winkel helpen. Om onze klanten meer kleding en meubilair aan te kunnen bieden is de winkel onlangs met 50 m2 uitgebreid. Daarnaast worden veel goederen aangeboden via marktplaats. Ontwikkelingen en nieuwtjes zijn inmiddels ook op facebook Doreas Winkel Heiloo te volgen. Zoals u wellicht wel weet wordt de winkel uitsluitend gedraaid door enthousiaste vrijwilli gere. Het succes van de winkel heeft als gevolg dat zij graag nieuwe enthou siaste vrijwilligere welkom willen heten. Met name de afdelingen boeken, eleetra en inbreng kunnen extra handen goed gebruiken. U kunt daarvoor tijdens de openingsuren contact opnemen met de winkel, tel. 072-5320098 of even langskomen op Kennemerstraatweg 93/95. HEILOO - Donderdag 31 mei, vrijdag 1 en zaterdag 2 jimi, en de week daar opvolgend donderdag 7, vrijdag 8 en zaterdag 9 juni wordt, namens de post codeloterij, het fleurigste elftal van Nederland uitgedeeld bij Henk Scholten bloembinderij in het stationseentrum. Ruim vierduizend deelnemers van de postcodeloterij hebben bericht gekregen dat zij in een van de twee weeken den een gratis boeket kimnen afhalen. Henk Scholten zorgt ervoor dat het boeket in oranje verpakking in een tas gezet wordt, met daarbij cadeau- en kortingsbonnen van de winkeliers van het stationseentrum. Het stationseen trum zal alvast een beetje oranje kleuren in de aanloop naar het EK voetbal. HEILOO - Vanaf 1 juni opent Dorssports een geheel nieuw en uniek concept: DorsHealth, fruit beverage, aan het stations plein 47A. Marcel Frank vertelt: „Ik heb altijd al een zwak gehad voor deze stek, dus ik hoefde mij geen twee keer te bedenken toen de voormalige ijs- winkel vrij kwam. DorsHealth, fruit beverage is een nieuw en uniek concept in Heiloo en omstreken. Wij gaan hier allerlei verse juieies, smoothies, yoghurt en fruit, belegde broodjes en afhaalmaaltijden aan bieden. Maar ook voor verse koffie kim je dagelijks al vanaf 06.00 uur bij ons terecht. En alles is 100% vers en naar eigen wens samen te stellen. Onze producten komen uit de regio en worden dagelijks vers aangele verd." Vrijdag 1 jimi wordt de nieu we zaak feestelijk geopend tussen 16.00 en 20.00 uur. Om 18.00 uur zal burgermeester Romeijn de winkel openen. Uiteraard zijn er voor ieder een gratis 'Juieies en Smoothies' om kennis te maken met DorsHealth. Meer informatie? www.doresports. nl info@doresports.nl. HEILOO - Wat hebben con centratieproblemen, migraine, slapeloosheid, angstklachten en stemmingswisselingen met elkaar gemeen? Bij elk van deze klachten kan de oorzaak liggen in een ontregeling van de her- se nactiviteit. Sommige soorten hersengolven kunnen bijvoorbeeld veel te sterk aanwezig zijn, anderen daarente gen veel te zwak. Door middel van neurofeedback kunnen de hereenen zo getramd worden, dat weer een gewenst hereengolfpatroon ont staat waardoor klachten beduidend minder worden of zelfs verdwijnen. De werkzaamheid is wetenschap pelijk onderbouwd. Sinds eind 2010 is Biometriseh Centrum Heiloo gevestigd aan de Nijverheidsweg 29 te Heiloo. Inmiddels hebben velen de werkzaamheid van neu rofeedback ervaren. Zo zijn onder andere migraineklaehten afgeno men in frequentie, duur en intensi teit. Kinderen met AD(H)D hebben kunnen afbouwen en zelfs stoppen met medicatie door verbetering van aandacht, concentratie en impuls controle. Mensen met slaapklaehten vielen sneller in slaap, sliepen beter door en werden vaker uitgerust wakker. Interesse? Neem vrijblij vend contact op met Linda Imming, psycholoog en neurofeedbaekthe- rapeut. Tel. 06-49012934, heiloo® biometrischcentrum.nl of kijk op STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Op 3 juni is in het Trefpunt tus sen 13.30 en 16.30 uur het zondag middagcafé weer geopend. Op dinsdag 5 juni van 13.30 tot 15.30 uur is er in het Trefpunt weer een bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies. Dit keer praten we over rouwfasen en rouwtaken. U bent van harte welkom om mee te praten en uw ervaringen te delen met lotgenoten. Entree inclusief consumptie 5,-. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Karlijn Sengere, telefoon 072-5331297/ welzijnscoach@welzijnheiloo.nl Een gratis proefles Bewegen op Muziek wordt gegeven op dins dag 5 juni van 10.00 tot 11.00 uur. Bewegen op muziek is bedoeld voor mensen met (lichte) bewe gingsproblemen. De oefeningen doen we op en bij een stoel, of met materialen als bal, hoepel en stok ken. De docente geeft balansoefe ningen voor bewuster bewegen en enkele herhalingsoefeningen voor thuis. Voor informatie en/of opge ven, tel. 072-5331297. Op dinsdag 3 juli zet de touring car koers naar Viva Lavendula te Marknesse. Via de dijk Enkhuizen- Lelystad eerst een prachtige tocht langs het water. Vertrek Trefpunt 12.30 uur, ook opstapmogelijkheid Egmond aan Zee. Terug om 18.00 uur. Prijs: zonder rolstoel: 19,95, met rolstoel en met begeleider samen 29,50; voor allen inclusief koffie met een lavendel petitfour, rondleiding en informatiefilm. Reserveren via tel. 072-5331297. Op donderdag 7 juni gaan we gezellig met elkaar ontbijten bij de Hema. Voor slechts 1 euro krijgt u een kop koffie, een croissant met jam en een broodje met ei en bacon. We ontmoeten elkaar om 09.00 uur bij de Hema op 't Loo. Graag even vooraf doorgeven dat u komt, bel Claudia Spit op tel. 072- 5331297. Op donderdag 12 juli van 14.00 tot 15.15 uur kunt u het echte AZ gevoel beleven tijdens een rondlei ding door het AFAS stadion. Wat is leuker dan de grasmat van dichtbij te zien en te ruiken. Hoe ziet de persruimte er precies uit? U meldt zich bij ons aan via 072-5331297 en gaat op eigen gelegenheid naar het stadion. De kosten bedragen 10,-. Wilt u ook een kijkje nemen bij de brandweerkazerne? Dat kan op vrijdag 27 juli van tien tot twaalf uur. U krijgt een rondleiding, er wordt een informatiefilm vertoond en bij goed weer is er een demon stratie van de hoogwerker. Voor deelname moet u wel goed ter been zijn. Schrijf tijdig in via tel. 072-5331297. U gaat op eigen gele genheid naar de brandweerkazerne aan de Heldereeweg 9 te Alkmaar. De kosten bedragen 2,50, inclu sief een kopje koffie. U bent van harte welkom bij de koffieklets op woensdag 6 juni van 3 tot 4 uur in het strandpaviljoen De Schelp in Egmond aan Zee, strand- afgang bij de reddingsbrigade. Koffieklets is onder auspiciën van de Gezelschapsbank. Consumpties voor eigen rekening. Op 4 achtereenvolgende dinsda gen, te beginnen op 31 juli, verzorgt Barbara Grooteman een cursus Nordic Walking. Naast techniek staan plezier en ontmoeting cen traal. Als bewegingsvorm is Nordic Walking een mengsel van sportief wandelen en langlaufen, en heeft een uitstekend effect op de gezond heid. Van 09.15 tot 10.15 uur, ver trekpunt aan de Nijenburgeiweg, kosten: 35,- inclusief stokken. Aanmelden via tel. 072-5331297. zijn 100% vers bereid

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9