Veel zorgen bij jaarrekening 2013 9 Echo onderzoek bij Echo Adfysio in Heiloo Nieuw programma Plusactiviteiten 2014-2015 Strego Juwelier reikt horloge uit VAN DE GEMEENTERAAD VERSLAG INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 4 JUNI 2014 HEILOO - Voor een echo-onderzoek bij spier-, en peesblessures en gewrichtsklachten kunt u bij Echo-Adfysio direct terecht. Zo krijgt u snel inzicht en informatie of en in welke mate spier of peesweefsel bescha digd is, Hierdoor kan gerichte behandeling effectiever worden ingezet, bijvoorbeeld aan schouder, knie, enkel of pols. Onderzoek wordt ook uit gevoerd als second opinion, voor collega fysiotherapeuten en huisartsen. Specifieker en efficiënter behandelen met meer zekerheid van de diagnose. Door te onderzoeken wat de aanleiding is geweest van het ontstaan van de klacht, ben je vandaag in staat maatregelen te treffen om voorwaarden voor natuurlijk herstel te onderzoeken en te creëren. Zo kun je in de toekomst weer doen watje gewend was te doen of zelfs beter. Een gespecialiseerde fysiotherapie-praktijk in beeldvormend en dynamisch echo onderzoek op weefselschade van het bewegingsapparaat. Gerbrand van der Doom, WBC, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo, 06 53106162 www.echo-adfysio.nl. REGIO - Het Programma Plusactiviteiten 2014-2015 wordt woensdag 4 jimi huis-aan-huis bezorgd en staat op www.plusactiviteiten.nl. Zondag 31 augustus heeft Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege te Castricum een Open Dag van 11.00 tot 14.00 uur, tel. 0251-671837. Plusactiviteiten verzorgt een breed cursusaanbod voor jong en oud: van leren en ontwik kelen tot ontspannen en ontmoeten/gezelligheid: Computerlessen, Talen, Creativiteit, Educatie, Gezondheid, Hobby, Koken, Muziek, Sport, Lezingen en Workshops. Computerlessen en Digitale fotografie zijn handig en up- to-date voor thuis en in de werksituatie. Talenkennis uitbreiden, handig voor vakantie of zakelijk gebruik, door een nieuwe taal te leren of opfris cursussen/conversatielessen te volgen. Opfris Nederlands: makkelijker en foutloos rapporten of brieven schrijven. Spreken in het openbaar: vrijer en zelfbewuster optreden voor kleine en grotere groepen. Belastingaangifte (Update 2014), Eigen zaak en Erfrecht zijn leerzame, nuttige cursussen. Interessant is de lezing over Bomen- en Burenrecht. In de kookwork- shops maakt u kennis met een groot aantal heerlijke gerechten. Stijlvol en persoonlijk kleden in Metamorfose, basistechnieken bij Make-up en Haarknippen leert u vlotte kapsels knippen. Of u kunt de lange haren van uw dochtertje apart leren Invlechten. Wonen en interieur geeft praktische tips voor veranderingen in uw huis. Ook kunt u een ontwerpplan voor uw tuin maken. Een uitgebreid aanbod creatieve cursussen of diverse workshops. Educatieve cursussen zoals NLP, Spirituele ontwikkeling, Astrologie, Tarot, Psychologie, Kunstgeschiedenis enzovoort. Daarnaast is er een groot aanbod interessante lezingen. HEILOO - Strego Juwelier feliciteert de heer Houtenbos met het prach tige Seiko horloge ter waarde van 490 euro! Iedere maand verloot Strego Juwelier onder zijn Facebook-likers en nieuwsbrieflezers een sieraad of horloge. Bent u de volgende winnaar? Schrijf dan in voor de nieuwsbrief op www.strego.nl/aanmelden-nieuwsbrief of like Strego op www.facebook.com/stregojuwelier. Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. Heiloo - Maandagavond 2 juni sprak de gemeenteraad uitgebreid over de jaarreke ning over het jaar 2013. Deze werd uiteindelijk wel goedge keurd, overigens met de stem van de NCPN tegen, maar dit ging gepaard met zorgelijke commentaren vanuit alle poli tieke partijen. Weliswaar sluit de jaarreke ning 2013 met een niet zo groot tekort, (een half miljoen euro, op een totale rekening van 40 miljoen euro), maar dit tekort, zou veel groter zijn geweest, als er niet. een incidentele meevaller was geweest, in de vorm van aan zienlijke inkomsten uit. de ver koop van NUON-aandelen. Nog zo'n meevaller, ook weer door NUON-gelden, gaat. zich binnen kort. nog één keer voordoen en daarmee kan dan nog eens een fors negatief resultaat, worden afgedekt, maar dan is deze gou den NUON-pot. echt. helemaal op en gaat. de gemeente Heiloo financieel met. de billen bloot, Anders gezegd, dan zullen er ron des met. forse ombuigingen - lees bezuinigingen en wellicht, belas tingverhogingen - moeten volgen. HuisVuilCentrale ingewikkeld Fractievoorzitter Cees Rootjes (PvdA) hield raad en college voor dat. onze gemeente al jaren lang (veel) meer uitgeeft dan er binnenkomt, structureel gespro ken, dus afgezien van inciden tele meevallers. Alle partijen toonden zich bovendien bezorgd over de risico's die gelopen wor den met. de zogenaamde 'ver bonden partijen', met. name de gemeenschappelijke regeling voor de sociale werkvoorzie ning WNK en vooral de HVC, de moderne huisvuilcentrale in de Alkmaarse Boekelermeer. Het. Werkvoorzieningschap Noord-Kennemerland (WNK) te Alkmaar, met. 8 deelnemende gemeenten, is in financiële pro blemen gekomen en hetzelfde geldt, voor de HuisVuilCentrale. Maar gaat. het. bij het. WNK om 8 deelnemende gemeenten, bij de HVC zijn dat. er wel 48, en daarbij zijn ook nog andere aandeelhou ders betrokken. Lijkt, de finan ciële problematiek bij de WNK overzienbaar, bij de HVC is spra ke van een 'ingewikkelde' proble matiek, zo werd maandagavond enkele malen letterlijk gezegd. Er werd dan ook besloten dat. er eerst, een raadsinformatieavond moet. komen, waarin de proble matiek aan de hand van een al bestaande presentatie ('animatie' genoemd) uit. de doeken wordt, gedaan, alvorens echt. inhoude lijk commentaar kan worden gegeven. Onbehaaglijk was het. wel dat. maandagavond in dit. verband van 'Vestia'-achtige escapades gesproken werd. Zo zie je hoe je van de ene 'verbon den partij', namelijk NUON, veel plezier kunt. hebben, maar van de andere, HVC, vooral hoofd pijn. Maar dat. heeft, natuurlijk ook allemaal met. tijdsgewricht, en economische conjunctuur te maken. Aanbevelingen van Deloitte Voordat onze raad over de jaarrekening discussieerde, was er een goedkeurende ver klaring afgegeven door de accountant, deze kwam van Deloitte Alkmaar. De accoun tant had ook een aantal aanbe velingen gedaan en nu wilden de politieke partijen graag van de portefeuillehouder finan ciën wethouder Fred Dellemijn (Heiloo-2000) horen wanneer het college hierop zijn offici ële reactie zou geven. Toen Dellemijn aangaf dat dit na de zomer zou gebeuren, toonde fractievoorzitter René van Splunteren zich over deze lange termijn 'zwaar teleurgesteld' en andere sprekers sloten zich hierbij aan. Toen Dellemijn ver volgens retireerde naar eind juni, om precies te zijn de eerst volgende raadsvergadering van 30 juni, werd de vrede weer getekend. Dit had ook alles te maken met de zorg van de poli tieke partijen over het. WNK en vooral de HVC, waar niet. veel tijd meer over heen mag gaan. Tering naar de nering De jaarrekening 2013 leidde al met. al tot. een soort, alge mene financiële beschouwin gen. Enkele passages daar uit. wil ik nog venuelden. Fractievoorzitter Hessel Hiemstra van het CDA zei: 'We zitten in de categorie matig. En er blijven zorgen over onze grondexploitaties.' Fractievoorzitter Hans van Halem van D66: 'Het eigen venuogen van onze gemeente is afgenomen van 19 miljoen naar 14 miljoen, deze alsmaar dalende lijn is niet goed.' Tijmen Valkering van Heiloo-2000: 'Ook wij vragen ons af of de risico's bij HVC en WNK wel voldoende zijn meegenomen.' Fractievoorzitter Cees Rootjes van de PvdA: 'Wij geven al vele jaren te veel geld uit, maar vóór de economische crisis kon den wij dit afdekken door de opbrengsten van grondexploita ties, nu dekken wij dit af door de NUON-gelden, maar daar komt nu ook een eind aan. We zullen echt de tering naar de nering moeten zetten.' Maar ook wethouder Fred Dellemijn: 'De nodige risico-analyses zijn uitge voerd.' Tenslotte vond er nog een stemming plaats over de vraag hoe snel er concluderend ver der gepraat moest worden over de financiële problematiek van de HuisVuilCentrale. Er was al besloten tot een raadsinfor matieavond, maar nu ging het er om of er dan ook vóór de zomervakantie in een raadsde- bat conclusies getrokken kon den worden. De NCPN en D66 vonden het daar hoog tijd voor, maar de andere partijen wilden, vanwege de 'ingewikkeldheid', toch meer tijd, dat. wordt, dus toch na de zomervakantie. Declaraties van burgemeesters en wethouders De gemeenteraad stelde verder een nieuwe Gedragscode voor gemeentebestuurders van Heiloo vast, Er was één discussiepunt, De PvdA kwam met. een amen dement. waarin werd bepaald dat. politieke ambtsdragers, en daar waren de burgemeester en de wethouders mee bedoeld, een overzicht, van hun declaraties ter inzage moesten leggen voor de gemeenteraad. Daar had het. col lege geen moeite mee, er was nog wel even discussie over de vraag of dit. eens per kwartaal moest, gebeuren, of eens per jaar. Het. werd een compromis: eens per halfjaar. En net. als in de vorige raads vergadering, was er deze keer enig gesteggel over het. onder werp referendumverordening. Fractievoorzitters Van Halem (D66) en Bergmans (Heiloo-2000) draaiden om elkaar heen. Van Halem meende dat. dit. onderwerp deze avond moest, worden opge pakt, terwijl Bergmans het. onvol doende vond voorbereid. Eind van dit. korte liedje: het. stond niet. op de agenda, en het. werd ook niet. alsnog toegevoegd. Wordt, ongetwijfeld vervolgd. Elly Been s koninklijk onderscheiden Tenslotte had de burgemees ter, Hans Romeyn, nog een ver rassing. Aan het. eind van de vergadering sloot, hij nog niet. af, maar schorste hij. Vanuit de hal stroomde de publieke tribune vol met. de dochters, verdere familie, (politieke) vrienden en kennis sen van een persoon die vervol gens door Romeyn staande vanaf het. spreekgestoelte in het. zonne tje werd gezet, Het. ging om Elly Beens van het. CDA, die op 12 mei tot. wethouder was benoemd. Nu was het. moment, om er even goed bij st.il te staan dat. zij hier vóór 12 jaar lid van de gemeen teraad was geweest, waarvan de laatste 8 jaar als fractievoorzit ter. De burgemeester citeerde uit. een CDA-persbericht dat. Elly 'een betrokken en zichtbare ver tegenwoordiger van het. CDA- gedacht.engoed' was en somde de taken op die zij als raadslid en als fractievoorzitter op zich had genomen. Hij noemde haar 'constructief en gericht, op oplos singen' en roemde haar 'affini teit. met. het. sociale domein' met. 'altijd aandacht voor de mens achter de stukken'. Niet. voor niets zat. zij nu in het. college met. datzelfde sociale domein als belangrijkste aandachtsge bied. Wel kwam hiermee al vrij snel een einde aan de baan die ze onlangs was begonnen als secretariaatsmedewerker bij de zusters Ursulinen in Bergen. Daar kon ze op de fiets naar haar werk, maar nu was de woon- werk-afstand nog korter gewor den. En ja hoor, het. had 'Zijne Majesteit, behaagd'. Elly Beens werd benoemd tot. lid in de Orde van Oranje-Nassau. Ook langs deze weg nog eens van harte gefeliciteerd!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9