Plug Play zonnepanelen van Frisse Stroom Nieuw Programmaboekje Plusactiviteiten Koffie drinken met Hellen van Meene i Korenfestival Akersloot KPN Junior Schaatsclub komt naar Akersloot REGIO 15 INGEZONDEN MEDEDELING Deze week bij jongerencentrum Conquista AMAK wandelt EHBO diploma voor groep 8 van de Sint Jozefschool in Egmond aan den Hoef De KNSB wil kinderen laten zien hoe leuk inline skaten is UITKIJKPOST 6 JUNI 2012 REGIO - Met zonnepanelen bespaart u op uw energierekening en draagt u bij aan een schoner milieu. Maar de kosten en een ingewikkelde installatie vormen vaak een struikelblok. Dat hoeft niet langer zo te zijn. Frisse Stroom biedt een compleet 'Plug Play' pakket van drie zonnepanelen, een omvor mer en montageset aan voor 1.790 euro. De kopers van de eerste honderd sets krijgen bovendien 295 euro zomersubsidie! Het Plug Play pakket is eenvoudig op uw dak te monteren. Directeur Marc Bomt van Frisse Stroom: „Dankzij een duidelijke handleiding kimt u de montage zelf doen. De zonnepanelen verbindt u met de omvormer in uw woning. De stekker van de omvormer past in ieder stopcontact en het opwekken van duurzame energie start direct na het inpluggen. Natuurlijk kan Frisse Stroom u ook helpen met de montage van de zonnepanelen." De temgverdientijd van de investering bedraagt zeven jaar. Het materiaal van het Plug Play pakket wordt door een ervaren Oostenrijkse fabrikant gemaakt onder de strengste Europese eisen op het gebied van veiligheid en duurzaamheid. Hierdoor bent u verzekerd van optimaal werkende zonnepa nelen. Mare Bomt: „Wij bezoeken de producent regelmatig. Zo zijn wij op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op het gebied van zonne-energie en houden wij een seheip oog op de kwaliteit van het materiaal." Frisse Stroom is een zusterbedrijf van Frisse Lucht uit Alkmaar. Sinds 1994 is Frisse Lucht specialist op het gebied van klimaatbeheersing voor bedrijven en particu lieren. Meer informatie over de Plug Play zonnepanelenactie van Frisse Stroom vindt u op www.frissestroom.nl. U kimt ook contact opnemen via info@frissestroom.nl of bellen met tel. 072-5270070. HEILOO - Het Plusactiviteitenprogramma 2012-2013 wordt op 6 juni bij de Uitkijkpost huis-aan-huis bezorgd in Heiloo, Limmen, Akersloot en Egmond en bevat een breed cursusaanbod voor jong en oud: Computerlessen (Internet, Word, Excel, Website, Typen), Talen, Creativiteit, Educatie, Gezondheid, Hobby, Koken, Muziek, Sport, lezingen en workshops. Uw talenkennis voor vakantie of zakelijk gebruik kunt u uitbreiden door een nieuwe taal te leren of opfriscursussen/conversatielessen te volgen.Bij het smakelijke aanbod Kookcursussen vindt u de Italiaanse, Franse en Mediterrane keuken, Pastas en Tapas, Sushi's en Surinaams. Of Taarten/ Cupcakes decoreren. Leerzame, nuttige cursussen zijn Belastingaangifte (Update 2012), Eigen zaak, Marketing of Opruimen en organiseren. Make up en uitstraling leert de basistechnieken opmaken en in Metamorfose leert u zich stijlvol/persoonlijk kleden, bij Haarknippen leuke kapsels knippen, Haren invlechten met uw doehter(s). Wonen en interieur geeft tips voor een leuk huis. Op creatief gebied is het aanbod groot: Transfertechniek, Grafische technieken, een Zilveren ring maken van zilverklei, Glaskralen maken, een originele lamp met Glasmozaïek of Tiffany-techniek. Grote keuze workshops: Japans papier maken (Kaarten en Boekjes), Mozaïeken, Vilten, Kerstdeeoraties, Kettingen maken. Diverse creatieve cursussen (Digitale) Fotografie, Tekenen, Schilderen, Beeldhouwen, Glas-in-lood en Videofilmen of praktische cursussen zoals Fietsonderhoud, Meubelstofferen, Vaarbewijs, Snoeien en Tuinonderhoud. U verdiept zich bij Sterrenkunde in het zonne stelsel Onder Educatief vindt Neuro Linguïstisch Programmeren, Spirituele ontwikkeling, Astrologie, Tarot, Psychologie, Kimstgeschiedenis, Filosofie enzovoort. Het Plusaetiviteitenprogramma 2012-2013 ligt bij de bibliotheek en bij Plusactiviteiten Bonhoeffereollege of kijk op www.plusactiviteiten.nl. Informatie: 0251-671837. EGMOND - Vanwege het 40-jarig jubileum van galerie de Kapberg worden belangstellenden uitge nodigd om op 10 juni in de gale rie (Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef) koffie te drinken met de internationaal bekende foto graaf Hellen van Meene. Tijdens deze koffiesessie ver telt Hellen over haar werk. Ze laat foto's zien en de aanwezigen kun nen vragen stellen. Toegang is gra tis. Aanvang: 11.00 uur (tot 12.00 uur). Reserveren is noodzakelijk. Maximaal twintig deelnemers. U kimt de galerie daarvoor tijdens de openingstijden bellen (zaterdag en zondagmiddag van 13.30 tot 17.00 u. tel. 06-19087751). Hellen van Meene is onder meer internationaal bekend geworden door haar tienerfoto's. Momenteel maakt ze portretten van honden. Van het werk van Helen verschijnen prachtige fotoboeken, waarvan enkele met een prijs zijn bekroond. De fotoboeken kunnen tijdens de sessie worden bekeken. De Limbeats, te zien op het Korenfestival. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Zondag 10 juni is het muziekfeest in Akersloot. Ruim 240 leden van acht pop/ musicalkoren zullen vanaf 14.00 uur op het Wilhelminaplein hun muzikale kunnen ten gehore brengen. Een half openpodium zorgt ervoor dat men vanaf de aanwe zige terrassen kan genieten van een heel divers genre van koormuziek. Soms zelf gearrangeerde nummers of een meerstemmige uitvoering van het origineel. De koren zin gen bekende maar ook minder bekende nummers, van nationaal en internationaal. Het spits wordt afgebeten door de Limbeats en het Aquariuskoor sluit dit festival weer af. De aanvangtijden voor de optre dens van de diverse koren staan op de website. De deelnemende koren zijn: Take it Easy uit Heemskerk, De Limbeats uit Limmen, Notebook uit Heiloo, Het Enkerhuizerkoor uit Enkhuizen, Cheezzz uit Alkmaar, Kinderkoor de Meerzangers uit Akersloot en MiXXt uit Heerhugowaard en Aquarius uit Akersloot. Voor meer informatie www.korenfestivalakersloot.nl. LIMMEN - Van 5 tot en met 8 jimi kom je de wandelaars weer tegen door heel Limmen. Voor meer informatie kun je kijken op www.conquista.nl/vierdaagse. Woensdagmiddag 6 jimi is er Club, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Van 14.00 tot 16.30 uur kim je lekker ehil- len en gamen nietje vrienden. Draai zelf de nieuwst hits in de DJ- hoek! Je kimt natuurlijk ook internetten, knutselen spelen op de Wii of de playstation 3! Vrijdagavond 8 juni is Conquista gesloten in verband met de avondvierdaagse. Zaterdagochtend 9 jimi hebben we voor de Kids 4 tot en met 9 jaar boerderij kijkdoos maken. Wat doen we eigenlijk met een schoenendoos als je de schoenen eruit heb gehaald? Daar maken we gewoon een grappige boerde rij kijkdoos van! Knip de plaatjes uit en kleur ze in. Plak ze nu zo in de kijkdoos dat er diepte inzit. Zo maak je een mooie boerderij die je kimt zien als je door het gaatje kijkt! Zaterdagavond 9 juni hebben ze in Club - Xtra Nederland VS Denemarken. Ga vanavond naar Conquista en kijk en beleef de aftrap voor het Nederlands elftal tegen Denemarken. Met 2010 nog in het achterhoofd beloofthet een spannend EK te worden. Neem al je vrienden en vriendinnen, maar vooral oranje attributen mee! Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de Kerkweg 50 te Limmen, kijk voor meer informa tie en alle komende activiteiten op www.conquista.nl. REGIO - Donderdag 7 juni is er weer een doordeweekse wande ling. De wandeling is weer een verrassing en brengt u op de prach tigste plekjes in ons mooie Noord Holland. Het vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg in Akersloot. Voor inlichtingen: Time Leijen, tel. 0251-315137 of Tini Krom, tel. 0251- 312815. AKERSLOOT - Op 7 juni houdt de KPN Junior Schaatsclub in samenwerking met IJsclub Akersloot en een professionele instructeur clinics voor de leer lingen van de plaatselijke basis scholen. Deze clinics vinden plaats op de Boschweg 3. Er vinden drie clinics plaats: van 08.30 tot 10.30 uur; van 10.30 uur tot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 15.00 uur. De clinics worden gegeven door Elbert van Mourik. Inline-skates aan en gaan! Is er iets mooiers? Veel kinderen Inline- skaten op straat. Vaak ontbreekt het hen aan de kennis en vaardig heden om veilig te inline-skaten. Tijdens de clinic leren kinderen hoe ze kunnen remmen en welke beschermingsmaterialen nodig zijn. De gediplomeerde instructeur zorgt dat alle kinderen op hun eigen niveau aan de clinic mee kunnen doen. Kortom, voor alle kinderen een sportieve, leerzame en vooral leuke ervaring; want plezier staat voorop! Na afloop ontvangen de kinderen een skatebewijs. De KNSB organiseert al een aan tal jaren samen met verenigingen clinics inline-skaten via de KPN Junior Schaatsclub. Er worden dit jaar meer dan zeventig clinics georganiseerd om basisschoolleer lingen en jeugdleden van verenigin gen kennis te laten maken met het inline-skaten. Daarmee wil de KNSB kinde ren laten ervaren hoe leuk inline- skaten is, en dat bescherming en veiligheid van belang is. Daarnaast weten veel kinderen niet dat inline- skaten een sport is die je kunt doen bij een vereniging. Kijk voor meer informatie op www.schaatsen.nl/ kpnjuniorsehaatselub. EGMOND - Alle leerlingen van groep 8 van de Sint Jozefschool hebben met goed gevolg het jeugd EHBO A examen afgelegd. Dit jaar hadden ze zelfs een gast kandidaat uit Egmond Binnen, Dewi Zentveld, die niet onder deed voor de rest. De examinatoren waren onder de indruk van de vaardig heden van de hele groep, de stabiele zijligging, de Rautekgreep, het verbinden van vingers, handen en armen, het aanleggen van een mitella of het toepassen van de heimlichgreep; niemand draaide zijn hand er voor om. Dit jaar werd er naast het beademen ook de AED uitgelegd en mochten de kinderen kennis maken met het reanimeren. Al met al een aantal leerzame lessen die met veel enthousiasme werden gevolgd. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15