Opbrengst Wandelen voor water Zaterdag 9 juni Open Huis bij Muziek- en Dansschool Heiloo H E I L O O f0! 3 de Bibliotheek e ^(IJ Jubileummagazine verkrijgbaar Juni: Maand van het spannende boek Paul van Loon en Francine Oomen winnaars Kinderjury Bibliotheek Kort Verkoop afgeschreven materialen ierenbescherming OUD PAPIER Jan Giling, de gastvrije impressionist ALLE Optimel drink literpakken GRATIS UITKIJKPOST 6 JUNI 2012 w cjp-A Heiloo Westerweg 250 tel. 072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl Bibliotheek Heiloo bestaat dit jaar 50 jaar. En dat vieren we! Na een wervelend optreden van Maarten van Rossem in De Beun in april, is op 1 juni het speciaal voor deze gelegenheid gemaakte jubileummagazine uitgekomen. Dit is gratis beschikbaar voor geïnteresseerden, zolang de voorraad strekt. Vraag er naar bij de klantenservice. In 2012 kimt u nog meer jubileumactiviteiten verwachten, zoals een Open dag en de jeugdvoorstelling Mees Kees Show op 24 oktober in De Beun. Lid worden met 20% korting! De hele maand jimi staat in Bibliotheek Heiloo in het teken van het spannende boek. Bibliotheek Heiloo heeft een groot aantal titels van uiteen lopende auteurs. U vindt ze de hele maand juni bij de presen tatie bij de ingang en in de the- makast in de romanafdeling. Tijdens deze speciale maand, zo vlak voor de zomervakantie, is het heel aantrekkelijk om lid te worden van Bibliotheek Heiloo. Nieuwe leden ontvangen name lijk 20% korting op het eerste jaarabonnement (waag naar de voorwaarden) en ontvangen de thrillerglossy - zolang de voor raad strekt - (deze is overigens ook beschikbaar voor andere geïnteresseerden) 186 kinderjuryleden stemden op 167 verschillende boeken. En dit is de uitslag: 6-9 jaar: SuperDolfje Paul van Loon Het geheime dagboek van Colette Thea Stilton Mees Kees gaat verhuizen Mirjam Oldenhave De geheime boomhut (De Ponygirls) R. Gellersen 10-12 jaar: Hoe overleef ik de puberteit? Francine Oomen Het leven van een loser: bekijk het maar! Jeff Kinney Fantasia VI Geronimo Stilton OBS Meander ontvangt als school met de meeste kinder jurydeelnemers de top 5 van de Kinderjury Heiloo, waaronder het boek met de meeste stem men: SuperDolfje van Paul van Loon, dat beschikbaar is gesteld door Boekhandel Deutekom. Uitwaaier is weer verkrijgbaar in Bibliotheek Heiloo (E 1,-). Voor financiële afhandeling van bibliotheekzaken kunt u sinds kort de betaalautomaat gebrui ken. De volgende verkopen vin den plaats op wijdag 6 juli en 3 augustus van 15.00 tot 19.00 uur. U bent van harte welkom! Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Tijdens de kunstroute van 23 en 24 jimi is iedereen weer van harte welkom in het atelier van Jan Giling in Plan Oost. In het leven van Jan Giling (1930, Berkhout) speelt kimst de hoofd rol. Hij kan er gewoon niet bui ten, nooit. Je kan er zo heerlijk je ei in kwijt. Het illustratiewerk was lange tijd mijn beroep, dus vakmatig. Maar kunst is anders, dat is je ziel". Dat tekentalent heeft er bij Jan altijd in gezeten. Pal na de oorlog ging hij werken bij drukkerij De Spaamestad in Haarlem, waar men het belang rijk vond om jonge mensen de ruimte te geven. Zo ging Jan op schilderles en volgde ook een grafische opleiding. Aan zijn kunstzinnige oriëntatie werd een dimensie toegevoegd toen hij in 1950 werd toegelaten tot de Rijksacademie van Amsterdam, een vijfjarige avondopleiding. Om den brode heeft Jan Giling illu straties verzorgd in de Panorama, Okki, Sjors van de rebellenclub en in veel kinderboeken. Hij tekende prachtige dia-series voor het beeldonderwijs, en werkte daarna nog twintig jaar bij enkele reclamebureaus. Maar het wije kunstenaarschap bleef lonken en in 1978 vestigde Giling zich als schilder. Zo kregen zijn liefde voor het impressionisme en ori ëntatie op landschappen ruim baan. Hij streeft naar de essentie, de eenvoud. Hij heeft een grote bewondering voor het abstracte als zeer hoge kunstvorm. De laat ste jaren ontvangt hij behoorlijk wat opdrachten voor kinderpor tretten in conté. Jan Giling roemt Heiloo als ideale biotoop voor de kunstenaar. Alles bij de hand: zee-polder-stad-bos. En bovendien de kunst6daagse, dat leeft wel, het gonst van de bedrijvigheid. www.kimst6daagseheiloo.nl Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Kwakelkade 2c, Alkmaar, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbe- schermingnhn.nl, www.dierenbeschenningnhn.nl. Vermist Poes, lichtgrijs met donkere strepen kruising Bengaal-cyper 18 mnd, Phoebe, Meidoornlaan, Egmond- Binnen. Zwarte, gec. kater, klein van stuk, 7 jr, Zwart, Oude Schulpweg, Egmond-Binnen. Gevonden geen Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - Het is alweer een tijdje geleden: op wereld-water- dag, 22 maart is op initiatief van Rotary Club Heiloo en Simavi door de OBS Zuidwester in Heiloo en de St Maartenschool in Limmen gewandeld voor water. In het algemeen lopen kinderen in landen waar men de kraan niet kan openzetten voor een bekertje water met gemiddeld zes liter tien kilo meter per dag om water te halen. De leerlingen van de twee scholen zochten sponsors en liepen met een rugzak gevuld met zes liter water eenzelfde afstand. De opbrengst is nu bekend, inclusief de bijdrage van Rotary Club Heiloo is door Simavi verdubbeld en komt op een totaal van bijna 4600,-! Ook het educa tieve element telt mee, waardoor de kinderen leren hoe rijk him leven is. De burgemeester maakte de geweldige opbrengst aan de leerlin gen bekend. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdag 9 juni houdt Muziek- Dansschool Heiloo Open Huis. De deuren gaan om 11.00 uur open en het evene ment duurt tot 14.00 uur. Er valt die dag van alles te horen, te zien maar ook te doen. In de leslokalen zullen docenten samen met leerlingen de verschil lende instrumenten demonstreren. Er is gelegenheid om een instru ment te proberen en er wordt infor matie gegeven. Het is mogelijk om direct een inschrijfformulier in te vullen. Op twee podia zal een veelzijdig programma geboden worden met afwisselend muziek en dans. Op het binnenpodium zullen solisten op diverse instrumenten hun vaar digheden en speelplezier demon streren. Daarnaast treden er ver schillende ensembles op, zoals een klarinetensemble onder leiding van Madeion Kooij en een koperensem- ble olv van de Heiloose trompettist en dirigent Simon Boerke. Ook de dans ontbreekt niet. Onder leiding van Mena Leïla en Iyon van Bmmmelen laten groepen enthousiaste kinderen zien hoe leuk het is om samen te dansen. U ziet werelddans van de Yoimg Colours en een spetterende demonstratie Streetdanee. Op het buitenpodium zullen een aantal bands garant staan voor swingende optredens. Er valt te genieten van de melo dieuze pop van de Opportunities en de Screwed Crowd tot de meer stevige rock van de Kapusjonnies en de Plattelandsjongens. Maar er valt natuurlijk ook veel zelf te doen. Voor kinderen die him muzikale carrière nog moeten beginnen zijn er inlooplessen voor kleuters en peuters en er is een spannende tocht door de school, de Instrumentafette. Ze zullen de verschillende instru menten vinden en de gelegenheid krijgen ze uit te proberen. Als ze op alle instrumenten een opdracht- je gedaan hebben wacht er een leuke attentie. Voor de slagwerk fanaten is er een percussiework shop olv slagwerkdocent Rob van der Sterren. In het PopLab geeft gitaar- en PopLabdoeent Edwin Ligteringen een workshop waarbij net als vorig jaar een stevig potje muziek te horen zal zijn. Ook de Jazzworkshop ontbreekt niet: onder de bezielende leiding van Thomas wordt het lekker improviseren en swingen. Pak je instrument en kom naar de muziekschool! Het Open Huis wordt afgesloten met een spetterend optreden van docenten. De moeite waard dus om tot het einde te blijven! Voor meer informatie: www. muziekendansschoolheiloo.nl of info@muziekendanssehoolheiloo.l. Zaterdag 9 juni houdt Muziek- Dansschool Heiloo Open Huis, met diverse optredens. Foto: Jacques van der Sterre 2 pakken Bijv. framboos limoen Framboos Drink 0

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3