s I Jan Hemmer exposeert bij de Jong dierenartsen The Wiz spettert van het podium Workshops Heiloose kunstenaars Zuidwester iv U I T P A G I N A 9 Het ijzeren huis 19,95 Corso Bioscoop Salmon Fishing in the Yemen BOEK VAN DE WEEK Het ijzeren huis door John Hart Boek van de week: door John Hart voor kTJi DEUTEKOM INGEZONDEN BRIEVEN Buitengesloten Heiloo: ontwaakt, de vijand nadert weer! Fontein U I T K IJ KPOST 6 JUNI 2012 Met onder andere Emily Blunt - Ewan McGregor - Kristin Scott Thomas Een charmante Britse komedie met Ewan McGregor, Emily Blunt en Kristin Scott Thomas over hoop, geloof, liefde..vissen! Alfred Jones, een in visserij gespe cialiseerde overheidswetensehap- per, krijgt van een sympathieke Sjeik de ogenschijnlijk onmogelijke taak om zalm te introduceren in de hooglanden van Jemen. Met een kri tische blik en lichte tegenzin begint Alfred aan het project, aangemoe digd door de Sjeiks mooie assisten te Harriet, en de genadeloze woord voerster van de Minister President, die in het plan wel een goed positief verhaal ziet om de laatste blun der van de regering te maskeren. Wanneer het ambitieuze project tegen iedere verwachting in steeds concreter vorm begint te krijgen, lijkt dit niet alleen Alfred zijn leven, maar ook de Britse politieke relatie met het Midden Oosten te kunnen veranderen. Michael werkt meer dan twintig jaar voor een maffiabaas in New York. Hij is beroemd en berucht, niemand durft hem kwaad te doen. Maar Michael krijgt moeite met zijn reputatie als hij Elena ontmoet, een prachtige jonge vrouw die hem laat voelen wat ware liefde betekent. Hij wil een nieuw leven en de kans om een gezin te stichten, ver weg van de criminaliteit en New York. Maar iemand andere heeft de touwtjes in handen en ontsnappen is niet gemakkelijk... Michael vlucht met Elena naar North Carolina, zijn geboortestaat. Elena weet niets van Michaels maf fiaverleden en het onheil dat hen bedreigt. Maar in North Carolina ligt een ander soort gevaar op de loer, iets wat onvermijdelijk leidt naar de plek waar Michael zijn hele leven al voor op de vlucht is: Het ijzeren huis. Juni is de maand van het span nende boek bij aanschaf van een boek krijgt de klant een boekje kado van Simone van der Vlugt De Ooggetuige. Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo I naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Een dag in augustus, werk van Jan Hemmer. Aangeleverde foto HEILOO - Jan Hemmer, alias Art-Baker, is in het schilders ambt een laatbloeier. Jarenlang had hij een druk bestaan in zijn eigen bedrijf en kwam aan iets anders niet toe. Wel had hij een zeer creatief vak en als Echte Bakker wist hij altijd wel iets nieuws te creëren. Het schilderebloed begon te stro men toen hij na enige tijd, in het voorjaar van 2002, portretten begon te schilderen in diverse grijstinten, wat hem inspiratie gaf om ermee door te gaan. Hij ging les nemen bij enkele kunstenaars in Heiloo. Daar kwam hij in aanraking met diverse methodes van de schildere kunst met aciyl en olieverf. Ook werkt hij graag met het paletmes. Hij zoekt nog steeds naar de juiste stroming van vormen, zelf denkt hij dat het voorlopig van alles wat zal zijn, van abstract, modern tot figu ratief en een tintje Haagse sehool- kunst. Kijk voor meer informatie op www.workshopbroodbakken. nl, e-mail: janhemmer@quicknet.nl. Van juni tot en met augustus expo seert hij bij J. de Jong dierenartsen, Commandeurelaan 1 in Heiloo. De 'vier vrienden': Tom, Remy, Nina en Karlijn namen de zaal overtuigend mee op hun avontuurlijke reis! Foto: Peter Bijkerk HEILOO - Jeugdmusical vereni ging de Hanswijckers heeft dit weekeinde in theater de Beun laten zien dat het de magie nog steeds in zich heeft. Het spelple- zier en energie van de cast was de eerste troef, maar niet de enige. Sterk was de rolverdeling met een ontwapenend geloofwaardige Dorothy, een goed ingeleefde vogel verschrikker, een ijzersterke blik- kenman en een beest van een leeuw. Maar ook de andere grote rollen, van de heksen, waren meer dan overtuigend bezet. De vele wisse lingen van gedaantes van de andere spelers moet niet alleen him eigen concentratie op de proef gesteld hebben maar zeker ook de grime en kledingsupport hard aan het werk gehouden hebben. Het verhaal gaat over Dorothy die in een tornado De voorpagina van de Uitkijkpost stelt terecht, dat de bonden van ouderen waren uitgenodigd voor overleg over 't Trefpunt, maar de KBO moest verstek laten gaan omdat de bijeenkomst op woensdag was vastgesteld, maar 's maandags middags plotseling werd verzet naar de donderdag. Daar de bestuursle den van de KBO al eerdere afspra ken daarvoor hadden staan, vroe gen zij om uitstel. De wethouder gaf aan dat dit overleg cruciaal was en voor het einde van de maand moest geschieden, teiwijl de KBO op de vrijdag en dinsdag, ook vóór het einde van de maand, wel kon den. Uiteindelijk werd de bijeen komst toch niet voor hen veip laatst, enige coulance zou op zijn plaats zijn geweest. Denk je als bonden eindelijk je problemen te hebben opgelost, 20.000 (geen subsidie meer) bezuinigd, dus geen bemoeie nis meer met de Gemeente of deze overheid tovert een nieuw konijn uit de hoge hoed. De wethouder zegt huur van 24.000 wordt in dit stadium niet verhoogd, maar het is genoegzaam bekend dat dit 78.000 moet worden, met misschien wel 50.00 subsidie! Wat subsidie? Zit er bij iemand in het College soms een draadje los? Voor ons als KBO een reden genoeg om een klacht tegen deze wethouder in te dienen. Tom ten Hoope Voorzitter KBO Dappere strijders zijn door de gemeente ingezet om een grote vij and die de kop opsteekt te vernieti gen. Een vreemdeling die hier niet thuis hoort zo heet het. De oorlog is begonnen want die vijand komt ieder jaar terug. Zijn naam? De reu- zenberenklauw. Als je leest waar- om-ie bestreden moet worden rij zen de haren je te berge: als je hem aanraakt en de zon schijnt erop dan kun je blaartjes krijgen. Nu staan de meeste van die planten ver van de voetpaden vandaan: hoe kun je ze dan per ongeluk aanraken. Vooral kinderen zijn het slachtof fer lees ik. Kinderen? Als de oudere hun kinderen nu eens een lesje plantkunde geven: ze wijzen op die prachtige grote plant. Dat ze daar gewoon met hun vingers van af moeten blijven, zoals trouwens van alle planten in ons groene Heiloo. Dan slaan we twee vliegen in een klap: de kinderen krijgen een beet je inzicht in de natuur, en de boel hoeft niet platgespoten te worden. En iedereen kan genieten van die prachtige grote plant. We weten allang dat je kunt spuiten wat je wilt: hij komt toch ieder jaar terug en vandaag of morgen zijn ze ook resistent tegen het spuiten. Laat de gemeente eens een duurzame oplossing kiezen: geef de school kinderen eens een les in de natuur, dan kan de reuzenberenklauw met rust gelaten worden en andere planten ook. Pim Nieman Heiloo Al enige tijd zit er bij de fontein in de vijver van het Westerzijgebouw een meerkoet te broeden. De ver antwoordelijke voor de fontein is de gemeente Heiloo. Ieder jaar broedt er een meerkoet en ieder jaar gaat de fontein uit totdat de pullen het nest verlaten hebben. Dit jaar is dat niet het geval, zo heb ik verno men na telefonisch contact met de gemeente. De reden hiervan is niet duidelijk, iets met overleg met de wijkagent. De meerkoet krijgt iede re zoveel seconden de volle laag en schudt met de kop om het water eraf te krijgen wat nog eens extra de noodzaak heeft om de fontein uit te zetten. Ook staan de eieren op pimt van uitkomen. De bewoners van de Westerzij en ik als buurvrouw zijn ten einde raad en staan machteloos tegen de halsstarrigheid en dieron- vriendelijkheid van de gemeente. Want waarom al die jaren wel de fontein uit, en nu niet? Er is ook niets gedaan wat het nestelen van de meerkoet tegengaat zoals een kraag om de fontein bijvoorbeeld. De flora en faimawet die versto ringen van nesten verbiedt wordt geheel ter zijde geschoven! Linda Schulz Heiloo weggeblazen wordt, en in een fanta sy wereld vreemde vrienden maakt waarmee ze op zoek gaat naar The Wiz. De talloze bizarre figuren die het viertal vrienden tegenkomt in een constant wisselende entourage en belichting, met gevarieerde cho reografieën, illustreren een span nende reis. Als de Wiz dan een groot pratend monster is met flikkerende ogen en een meterebrede groen oplichtende mond, is de dreiging compleet. De slechte Evelene was zowel in haar verschijning, zang en spel, als in haar ondergang, met gesis en rook een ware climax. Een sprook jesachtig einde volgt, en eind goed al goed. De Hanswijkeere hebben laten zien dat met een groep jonge spelers, in handen van een enthou siast artistiek team onder leiding van Lotte Weighell, een spetterende musical is neer te zetten. HEILOO - Op de Zuidwester wordt er voorafgaand aan het jaarlijkse Kinderkunstmuseum, hard gewerkt aan 'Kunst vol verrassingen'. De Zuidwester heeft de eer om opgenomen te zijn in de deelne merslijst van de Kunst6daagse en ook in de daarbij behorende fiets route. Het Kinderkunstmuseum is op de volgende dagen geopend: donderdag 14 juni van 16.30 tot 19.30 uur, vrijdag 15 jimi van 09.00 tot 12.00 uur, maandag 18 juni, dinsdag 19 juni van 09.00 tot 12.00 en 13.30 tot 15.30 uur. Ook heeft de Zuidwester een aantal gratis work shops aangeboden gekregen door Heiloose kunstenaars. De leerlin gen hebben middels de workshops kennis gemaakt met vilten, textiel verven, striptekenen, paper-art en schilderen. De leerlingen van De Zuidwester kregen een aantal workshops van Heiloose kunstenaars aangeboden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9