'Dwarsfluit voor Starters' bij Muziek- en Dansschool Heiloo Geslaagd voor Paardenklas Clusius Eerste bruidspaar trouwt in Nijenburg H E I L O O 3 KORTOM Orgelbespeling Witte Kerk Avondvierdaagse Heiloo 2012 Afgestudeerd Vrijdag 15 juni: Pauze! Voorzomer in het Heilooër Bos Marit is de eerste die de Paardenklas heeft doorlopen UITKIJKPOST 13 JUNI 2012 HEILOO - Elke woensdagmiddag is de Witte Kerk te bezichtigen tussen 11.00 en 16.00 uur. Van 12.00 en 13.00 uur wordt het orgel bespeeld door een organist uit Heiloo of de regio. Op woensdag 20 jimi is dat: Jacob Wakker. HEILOO - Op 19 tot en met 22 jimi is de Avond-4-daagse in Heiloo. Op donderdag 14 jimi van 19.00 tot 20.00 uur is er een extra inschrij avond, locatie Radboudsehool. Inschrijving is tot en met zaterdag 16 juni ook mogelijk via internet via www. avondvierdaagseheiloo.nl. Dit grote evenement is alleen moge lijk door de inzet van veel vrijwil ligere. Bent u zich ook inzetten voor dit evenement? Neem dan contact op met het secretariaat op 072-5337150 of e-mail naar a4daagseheiloo@hotmail.com. HEILOO - Op vrijdag 8 jimi heeft plaatsgenote Kirsten van Doom haar Master degree International Sport Management uitgereikt gekregen aan het Johan Cmijff University/Institute for Sport Studies. Zij is oud leerlinge van de Elekerlye, het Bonhoeffer College te Castrieum en behaalde haar Bachelor of Health graad aan de Hogeschool van Haarlem. HEILOO - Ben jij tussen de 12 en 15 jaar? Tijd voor een pauze en zin in een feestje? Dan is dit echt iets voor jou! Samen nietje klas genoten en vrienden lekker uitje dak gaan in evenementenlocatie Kwartje Koffie die wordt omgeto verd tot discotheek! De Dj's van Radio 538 draaien de allerbeste muziek Caroline van 'The Voice Kids' geeft een mini concert. Pauze! wordt in samenwerking met Heileetroo gehouden. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos y.' V. offset rotatiepers, de milieu- Priming.vuurati. vriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men met Arnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - Vrijdag 15 juni vindt een gratis workshop plaats voor dwarsfluit met als titel: 'Dwarsfluit voor Starters'. Al jarenlang is er op 'Muziek Dansschool Heiloo' een enthousi aste groep dwarsfluitleerlingen die naast de wekelijkse lessen meespe len in een fluitensemble en die mee doen aan workshops. Deze workshops en sessies wor den georganiseerd door dwarsfluit- docenten Anke Buringa en Martin Rozema. Nieuw is dus een workshop voor mensen die nog niet eerder de stap hebben genomen, maar bij wie het al een tijdje kriebelt. Soms door een zoon of dochter die al fluit speelt of gewoon omdat het zo'n schitterend instrument is. Leeftijd hoeft niet snel een reden te zijn om er van af te zien. Leerlingen tussen de 6 en 80+ hebben al succesvol en met veel plezier lessen gevolgd. Deze workshop is bedoeld voor leer lingen die ouder zijn dan 18 jaar en nog niet of nauwelijks (of heel lang geleden) fluit hebben gespeeld. Het is niet nodig om noten te kimnen lezen. Er zullen een aantal gevorder de fluitleerlingen aanwezig zijn om te assisteren. Tijdens de workshop wordt geleerd om geluid uit de fluit te halen en een aantal grepen wordt aangeleerd. Vervolgens worden een aantal simpele songs ingestudeerd. Speelt u al langer fluit dan wordt de groep op niveau gesplitst. Op vrijdagavond 15 jimi is er een gratis kennismaking van 20.00 tot 21.00 uur. Mensen die interesse hebben kimnen zich aanmelden per e-mail martinrozema@gmail.com of tele fonisch bij de administratie van de Muziek Dansschool Heiloo, tel. 072-5332460. Bij voldoende belang stelling wordt een vervolgafspraak gemaakt. HEILOO - In juni gaat de lente over in de zomer. De vogels zingen al duidelijk minder, de bomen staan volop in blad, en de lentebloemen maken plaats voor zomerbloeiere. Tijdens de maandelijkse natuur wandeling in het Heilooër Bos, zondagmorgen 17 juni, is dat goed te ervaren. U wandelt onder het gewelf van het bladerdak, op lich tere plekken bloeien dagkoekoeks bloem en nagelkruid, meer in de schaduw de kamperfoelie. U hoort vast nog merels, zanglij stère en zwartkoppen, misschien de holen- duif. De natuurgids vertelt u het een en ander over wat u meemaakt en vooral de samenhangen daarin, de strijd om het licht en hoe het ene organisme voedsel vorm voor het andere. De wandeling wordt geor ganiseerd door het IVN, vereniging voor natuur- en milieu-educatie, start bij om 10.00 uur de Kattenberg aan de Kennemeretraatweg en duurt ongeveer twee uur. Een dona tie (richtlijn 2,50) wordt op prijs gesteld. Opgave vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072 532 5110. Al jaren lang is er op 'Muziek Dansschool Heiloo' een enthou siaste groep dwarsfluitleerlingen. Foto: Jacques van der Sterre HEILOO - Het Clusius College Castrieum is in 2008 begonnen met de Paardenklas voor het VMBO. Marit van Deventer uit Heiloo is toen begonnen bij het Clusius College en heeft, naast de normale lesuren, drie uur per week extra les gehad in de Paardenklas. Theorielessen op school en manege- en rijlessen bij Manege de Groot in Egmond. Na vier jaar Paardenklas heeft Marit dit afge rond met het slagen voor haar Ruiterbewijs. In de tweede klas heeft ze CBR1 gehaald en in de derde klas CBR2. Op 29 maart vond het praktijkexamen CBR3 plaats en afgelopen donderdag heeft Marit dit afgesloten met het behalen van het theorie-examen CBR3. 2e is dus de eerste die vier jaar Paardenklas heeft doorlopen op het Clusius in Castrieum (samen met nog vier andere medescholie ren). Tim Erkamp en Valesca Groot gaven elkaar het ja-woord in de prachtig gerestaureerde Nijenburg. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Op woensdag 6 juni trouwde er voor het eerst een bruidspaar op Buitenplaats Nijenburg in Heiloo. Tim Erkamp en Valesca Groot gaven elkaar het ja-woord in de prachtig gerestaureerde Nijenburg, en hebben het daarmee officieel als vaste trouwlocatie in gebruik genomen. De gemeenteraad heeft Nijenburg aangewezen als vaste trouwlocatie, net zoals de raads zaal in het gemeentehuis en de Witte Kerk. Nijenburg is een prach tige locatie om te trouwen, de his torische en romantische entourage leent zich er perfect voor. De loca tie is geschikt voor gezelschap pen tot 45 personen. Het beheer van Nijenburg is in handen van Vereniging Hendriek de Keyser in Amsterdam. Sinds april 2012 mogen mensen in Heiloo trouwen waar ze willen, binnen bepaalde voorwaar den (zie www.heiloo.nl). Steeds meer mensen willen namelijk hun trouwdag individueel invullen. Daar biedt het mooie Heiloo nu de moge lijkheid toe. Marit van Deventer uit Heiloo is de eerste die vier jaar Paardenklas heeft doorlopen op het Clusius in Castrieum (samen met nog vier andere medescholieren). Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3