Obs Meander wint prijs met zelgemaakte lipdub! Buitenspeeldag in Jan Boltenhof aaagS^ 6f*r er H E I L O O 3 k Gemeente maakt nieuw dagbehandelingscentrum mogelijk Orgelbespeling Witte Kerk Opbrengst collecte epilepsiebestrijding Piet Veen heeft een duidelijke signatuur UITKIJKPOST 20 JUNI 2012 Obs Meander heeft als afsluiting van hun project 'Planeet Aarde' een lipdub gemaakt. Hiermee vielen ze in de prijzen. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Obs Meander heeft als afsluiting van hun project 'Planeet Aarde' een lipdub gemaakt. Een lipdub is een videofilm waar in één opname een lied geplaybackt wordt en waar, in dit geval de hele school, aan meedoet! Obs Meander heeft hiervoor het lied 'Eén Wereld', van Jeroen van de Boom gebruikt. Dit resulteerde in een prachtige lipdub. Initiatiefneemster Juf Julia heeft de lipdub ingeschreven voor een wedstrijd waar wel twintig scholen uit heel Nederland aan meededen. Uiteindelijk hebben zij de derde prijs bemachtigd! Alfred Wagenaar van Koks Gesto/Digital Learning kwam de prijs overhandigen. De school heeft een digitaal presenta tie instrument gekregen. Hiermee kunnen afbeeldingen, boeken, et cetera onder een camera gelegd worden, zodat ze op het digitale schoolbord kunnen worden gepre senteerd. Tevens is het een web cam, camera en fototoestel!" Een super handig apparaat waar we vast veel gebruik van gaan maken", aldus Juf Julia. De lipdub is natuurlijk te bekij ken op YouTube en op de site van OBS Meander: www.obsmeander. info De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt ^f(r 1 geproduceerd op een waterloos y, offset rotatiepers, de milieu- Sf Pnniini*. N.iii» 11 vriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - In het kader van Nationale Buitenspeeldag was voor het viifde achtereenvolgen de jaar de Jan Boltenhof weer afgesloten voor verkeer en kon den alle kinderen uit de buurt op woensdagmiddag 13 juni naar hartelust spelen en ravotten. Initiatiefnemers Esther Belleman, Suus Kooistra en Miranda Veldt had den voor de kinderen een spelletjes circuit bedacht met allerlei leuke spelletjes, zoals snoep happen, ring- HEILOO - De gemeente Heiloo heeft de Westerweg 360 verkocht aan De Zorgcirkel. In de woning met bijgebouwen, Villa Westervenne, komt een dagbehandelingscentrum dat plaats biedt aan dertig ouderen met geheugenproblemen. Hiermee wordt werkgelegenheid en dagbehandeling in het dorp behouden. Foto: Ricardo Marcker gooien, doelschieten, blikgooien en zaklopen. Ook de springkussens hadden weer een enorme aantrek kingskracht op de kinderen. De kinderen konden zich laten schmin ken, er werd popcorn uitgedeeld en omdat Nederland 's avonds tegen Duitsland moest voetballen, voor alle kinderen een EK-ijsje! Omdat het organisatiecomité dit jaar een lustrum viert, was er voor de kinde ren een heuse ballonnenwedstrijd! En wat een talenten in de wijk: dit jaar was er voor het eerst een open podium, met heel veel leuke optre dens. De gemeente heeft dit gewel dige feest mede mogelijk gemaakt, door een financiële bijdrage te geven. Al met al was de Buitenspeeldag weer een succes, met dank aan de zon en het enthousiasme van vele ouders en kinderen! De Buitenspeeldag was weer een succes, met dank aan de zon en het enthousiasme van vele ouders en kinderen! Aangeleverde foto Elke woensdagmiddag is de Witte Kerk te bezichtigen tussen 11.00 en 16.00 uur. Van 12.00 en 13.00 uur wordt het orgel bespeeld door een organist uit Heiloo of de regio. Op woensdag 20 jimi is dat: Fred Lodder. HEILOO - De collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Kleine heeft in Heiloo 3.809,71 opgebracht. De opbrengst van de collecte is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactivitei ten, het organiseren van aangepaste vakanties voor mensen met epilep sie en individuele hulp. Piet Veen (1929, Alkmaar) doet dit jaar voor 't eerst mee aan de Kunst6daagse. Hij exposeert in het Theehuis de Trog, waar tegelijkertijd het werk van kera miste Annelies Deutekom en van beeldend kunstenaar Peter Timmermans wordt geëxposeerd. De Trog is opengesteld op 21 tot en met 24 jimi en ook op 28 jimi tot en met 1 juli, steeds van 12.00 tot 17.00 uur. Hoewel de kunst Piet altijd bezig houdt heeft hij een heel divers interessegebied. Ook cultureel staat de focus breed, naast de beeldende kunst heeft hij een klik met literatuur, poëzie, jazz en film. Piet Veen heeft ruim een halve eeuw in de reclamewereld gewerkt als graficus, reclameont werper en illustrator. Op de klas sieke wijze, dus opleiding in de praktijk met ondersteuning van cursussen, maakte hij zich veel kennis en vaardigheden eigen. Hij was nauw betrokken bij cam pagnes van bijvoorbeeld Shell en Joris Driepinter. Naast de recla me is Piet altijd bezig geweest met vrij werk. Vaak liep zijn reclame-ervaring door in zijn vrije creaties; zijn linoleumsneden en gouaches vervaardigde hij op een grafische manier. Het werk van Piet Veen valt direct op door zijn sterke concepten en een duide lijke, heel herkenbare signatuur. Vanuit de linoleumsneden heeft hij zijn sjabloontechniek verder ontwikkeld, en schept op subtiele wijze diepte in het beeld. Het intense kleurgebruik en de krach tige vormgeving doen denken aan het werk van Hendrik Werkman. Als exposant maakte hij ooit zijn debuut in de Zevensprong. Voor Piet vertelt elk schilderij een eigen verhaal. „Je maakt het voor een ander en hoopt dat die het even leuk vindt als het idee was dat in je hoofd zat."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3