Veel deelnemers voor de vierdaagse Zwemvierdaagse in Het Baafje Nederlandse en Belgische Jeugdboekenschrijvers bezoeken PCC Tweede druk van Oergondisch genieten H E I L O O 3 Zomerlunch Gezelschapsbank AZ/AFAS stadion Nordic Walking Buitenlessen Taichi Qigong Jazz Topconcert De Rijp Bridge voor beginners Do-In en Shiatsu UITKIJKPOST 27 JUNI 2012 Vorige week is van dinsdag 19 tot en met vrijdag 22 juni de avondvierdaagse gelopen. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Van maandag 2 tot en met vrijdag 6 juli is de Zwem4daagse in zwembad Het Baafje te Heiloo. Kom je tussen 15.30 en 19.00 uur naar Het Baafje dan staan er extra activiteiten op het programma. Op maandagavond start de zwemvier daagse met extra balspelen in het water. Het opleidingsorkest van Caecilia zorgt voor een feestelijke omlijsting op dinsdagavond, van 18.00 uur tot 19.00 uur. De week wordt op vrijdagavond afgesloten met discozwemmen. De zwemmers jonger dan 11 jaar zwemmen vier keer 250 meter (een kilometer). Oudere deelnemers zwemmen twee kilometer (4 x 500 meter) over vier dagen. Kaarten voor de Zwem4daagse kosten 12,50 (inclusief entree) en zijn bij de kassa van het zwembad te koop. Voor abonnementhouders kost deelname aan de Zwem4daagse 5,-. Meer informatie op www.hetbaafje.nl. HEILOO - Vorige week is van dinsdag 19 juni - vrijdag 22 juni de avondvierdaagse in Heiloo gelopen. Ook dit jaar zjjn veel enthousiaste deelnemers, ruim 1400 plus begeleiders, aan de start verschenen. Na twee heerlijke wandelavonden werd voor de donderdagavond slecht weer voorspeld: zware regenbuien met onweer en zag de organisatie zich genoodzaakt deze wandelavond te schrappen. Gelukkig was het de slotavond weer goed wandelweer en kon ook dit jaar de avondvierdaagse worden afgesloten met de traditio nele intocht op de mooi versierde Breedelaan en muzikale ontvangst op het plein van de Radboudschool. Dat de avondvierdaagse echt een evenement voor jong en oud is, blijkt wel uit de leeftijden van de deelne mers. De oudste deelnemer was de heer Alleman, met zijn bijna negen tigjaar. De jongste deelnemer, Björn Tromp was net vier geworden. Zo'n negenhonderd deelnemers liepen de HEILOO - Op donderdag 28 juni bezoeken maar liefst vier Nederlandse en Belgische jeugdboekenschrijvers PCC Heiloo in het kader van de Kunstzesdaagse in Heiloo. PCC Heiloo is actief betrokken bij de culturele manifestatie. De leerlingen hebben de afgelopen weken allemaal op hun mobiele telefoons gewerkt aan een 160'tje, een gedicht bestaande uit 160 lees tekens. De beste daarvan werden tijdens de slotbijeenkomst van de Kunstzesdaagse op zondag 24 juni in de Openbare Bibliotheek van Heiloo op een groot scherm ver toond. Het lesplan voor het schrijven van een dergelijk sms-gedicht is een idee van de Alkmaarse stads- dichteres Margreet Schouwenaar dat ze in samenwerking met de Heiloose bibliotheek uitwerkte. Op PCC Heiloo wordt de Kunstzesdaagse pas afgesloten op donderdag 28 juni, met een uitge breid bezoek van vier jeugdboe kenschrijvers: Maren Stoffels, Caja Cazemier, Ema Sassen en Do van Ranst zullen die dag alle klassen informeren over het schrijverschap en de discussie aangaan met de leerlingen over één van hun eigen in de les behandelde leesboeken. vijf kilometer en ruim vijfhonderd deelnemers liepen de tien kilometer. Precies zeven deelnemers hebben de 15 kilometer parkoersen gelopen. Iedere deelnemer is op de slotavond beloond met een welverdiende medaille. Indien iemand de verkeer de medaille heeft gekregen dan zijn er twee gelegenheden om te ruilen: dinsdag 3 juli van 19.00 tot 21.00 uur en woensdag 4 juli van 15.00 tot 17.00 uur op De Kleine Kanne 6. Hier zijn ook nog enkele verloren sleutels op te halen. Degene die het parkoers van de geschrapte avond toch graag nog een keer wil lopen, kan het par koers verkrijgen via www.avond- vierdaagseheiloo.nl. Hier zijn ook van de andere dagen de parkoersen te vinden. Volgend jaar is er weer een avondvierdaagse: van 11 tot en met 14 jimi 2013. Heeft u een vraag, opmerking of tip of wilt u zich als vrijwilliger opgeven: e-mail dan met a4daagseheiloo@hotmail.com. Van maandag 2 tot en met vrijdag 6 juli is de Zwem4daagse in zwembad Het Baafje te Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Natuurdiëtist Ria Penders uit Heiloo schreef samen met een collega het bij zondere kookboek 'Oergondisch genieten'. Het boek is zo enthousiast ontvangen zodat al snel een nieuwe oplage gedrukt moest worden. 'Oergondisch genieten' gaat over Oervoeding als nieuwe voedings wijze. Alle gerechten zijn bereid met pure en onbewerkte voedingsmidde len. Uniek aan het kookboek is dat alle 250 recepten vrij zijn van glu ten, zuivel en suiker waardoor het boek ook bijzonder geschikt is voor mensen met een voedselallergie of -intolerantie. Daarnaast bevat het boek volop informatie over de rela tie tussen voeding en gezondheid. Eten volgens oerprincipes kan snel iets opleveren zoals het verdwijnen van de trek in zoet, de middagdip en toename van de energie. Soms heeft iemand na een paar dagen al veel minder last van z'n darmen. Het boek is verkrijgbaar in de praktijk, via www.oergondischgenieten.nl en bij de boekhandel. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl De jaarlijkse Zomerlunch van de Gezelschapsbank is op woensdag 4 juli van 12.00 tot 14.00 uur in het Van der Valk Hotel te Akersloot. Voor 15 euro kimt u deelnemen aan een uitgebreid lunchbuffet. Bent u op zoek naar nieuwe contacten of gewoon een gezellige middag? U bent van harte welkom. Fietsers vertrekken vanaf het Trefpunt om 11.15 uur, en in de auto kunnen we nog een paar passagiers heb ben. Voor aanmelden of informatie over de Gezelschapsbank tel. 072- 5331297. Op donderdag 12 juli van 14.00 tot 15.15 uur kimt u het echte AZ gevoel beleven tijdens een rondleiding door het AFAS stadion. U meldt zich bij ons aan via 072-5331297 en gaat op eigen gelegenheid naar het stadion. De kosten bedragen 10,- inclusief koffie en AZ-taartje. Op vier achtereenvolgende dinsdagen, te beginnen op 31 juli, verzorgt Barbara Grooteman een cursus Nordic Walking. Tijdstip: van 09.15 tot 10.15 uur, vertrekpunt aan de Nijenburgerweg, kosten: 35,- inclusief stokken. Aanmelden via tel. 072-5331297. En op dins dag 28 september start de cursus Nordic Walking voor gevorderden. Training en conditie zijn belangrijke aandachtspimten van de docente. De lessen zijn steeds op dinsdag van 13.00 tot 14.00 uur, in de peri ode van 28 september tot en met 23 april 2013. De kosten bedragen 125,- voor 31 lessen. Taichi Qigong bevordert de bloed en lymfecirculatie. Het verhoogt het concentratievermogen, geeft men tale en fysieke rust en balans. De lessen worden elke week gegeven op woensdag van 10.00 tot 11.00 uur, verzamelen op de parkeer plaats bij Zwembad Loos in Heiloo. Kosten 5,50 per les. Er is geen les op 8 augustus. U hoeft zich niet van tevoren op te geven. Het grootste deel van de kaartjes voor het herhalingsconcert van de Stable Roof Jazz Bluesband heeft zijn weg al gevonden. U moet zich haasten voor de resterende. Het concert is op zondag 23 september om 15.00 uur in de Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Zee. Entree 9,50. Telefonisch reserve ren via tel. 072-5331297 of via het inschrijfformulier op www.welzijn- heiloo.nl. Woensdag, 19 september is er een middagtochtje naar museum in 't Houten Huis te de Rijp, waar u een volledige rondleiding krijgt, ook film. Koffie drinken we in Restaurant de Vriendschap te Driehuizen, schitterend gelegen aan het water. De touringcar ver trekt om 13.00 uur, ook opstapmo- gelijkheid Egmond aan Zee. Retour Trefpunt 18.00 uur. Prijs 21,95 incl. koffie/gebak. Reserveren: tel. 072-5331297. Bridge is een fascinerend kaart spel dat de hersenen flink aan het werk zet. De basisregels van bridge zijn niet zo moeilijk. Eén keer in de veertien dagen op zondagmiddag komt gediplomeerd bridgedocent Ton Mooij u verder helpen, zodat u steeds meer het gevoel krijgt het spel te doorgronden. De eerste les is op 16 september van 13.30 tot 16.30 uur. De kosten bedragen 117,50 voor 15 lessen. Verdere info en/of opgeven via tel. 072-5331297. In oktober start een cursus Do-In oefeningen en Shiatsu massage. Do-In oefeningen zijn gezondheids oefeningen die de zogenaamde meridianen strekken. Na afloop krijgt u drie kwartier les in Shiatsu massage. De kosten bedragen 115 euro voor tien lessen. Informatie en opgeven: tel. 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3