Brons op EK voor judoka Gaby de By Training Telstar-speelster bij meiden De Foresters Ronde van Limmen weer succes SPORTNIEUWS UIT DE REGIO KORTOM Zomerbadminton 't Vennewater Badminton 'Tannes and beach' jeugdtoernooi 2012 Erwin Krom eerste Limmer bij recreanten HEILOO - Twee weken geleden blesseerde de 16 jarige Heilooër judoka Gaby de By haar knie. De bondsarts zag het somber in. Pas de dag voor het vertrek gaf hij groen licht voor deelname aan het EK onder 17 jaar in Bar, Gaby met het Europese brons. Foto: Mare de By VOETBAL HEILOO - Dinsdagavond heeft Stefanie van der Gragt, op uitnodiging van Peter Hoorn, een training verzorgd voor De Foresters MAI en MB1. Het weer was goed om eens lekker te trainen en de opkomst was goed, maar liefst 21 speelsters waren aanwezig. Door het warme weer,, was het behoorlijk zweten voor de dames. Stefanie had een parcours uitge zet, waardoor er vier velschillende oefeningen werden uitgevoerd. Er werd bijvoorbeeld één tegen één gespeeld, kaats-oefeningen gedaan, afgerond en een partij gespeeld. De training eindigde met het nemen van penalty's, waarbij Stefanie zelf op doel ging staan. Degene die miste mocht beginnen met opruimen. Doordat de meeste dames de penalty's erin schoten, kwam er niet veel van opruimen. Op een gegeven moment is er maar een eind aan gemaakt omdat de dames bleven scoren. Na afloop van de training werd er nog even gezamenlijk opge ruimd en werd de training bespro ken. Zowel de dames als Stefanie vonden het heel leuk om te doen en zoals het er naar uitziet gaat dit een veivolg krijgen. Dan wor den alle teams van de meisjes erbij betrokken, zodat ook de jongere meisjes en de meisjes die bij de jongens voetballen een training kunnen volgen van een prof-speel ster van Telstar. Stefanie van der Gragt van Telstar (rechts in blauw shirtje) heeft dinsdag een training verzorgd voor De Foresters. Aangeleverde foto Montenegro. Zonder hooggespan nen verwachtingen namen Gaby, die uitkomt voor Ben Rietdijksport maar ook bij Dojo 't Loo traint, en haar coach Sander Groefsema deel aan het toernooi. De eerste par tij tegen de Spaanse Lansaberea startte Gaby met een goede pakking waaruit zij met waza ari voor kwam. Deze voorsprong gaf zij niet meer weg. De tweede ronde werd de Seivische Lezajic binnen 35 secon den met ippon aan de kant gezet. Daarna verslikte Gaby zich in de fysiek zeer sterke en stugge Poolse Wykupil. In de herkansing werd weer korte metten gemaakt met een ippon op de Portugese Esteves. De partij om het brons tegen de Kroatische Rajcic kon alle kanten uit. Nadat Gaby eerst met een shido (strafje) achterkwam, scoorde de Heilooër judoka met een prachtige o soto gari (buitenwaartse beenwoip) een ippon en was het Europese brons binnen. Het is de eerste maal in de historie van Dojo 't Loo dat één van haar judoka's een Europese medaille verovert. Ook voor coach Sander Groefsema is het zijn eerste Europese medaille als coach. HEILOO - De zomer is aangebro ken. Een periode, waarin veel sporters vrijaf nemen, maar waar anderen het sporten onvrijwil lig moeten missen. Voor alle sportievelingen, die ook in de zomer door willen gaan, biedt 't Vennewater Badminton de moge lijkheid elke woensdagavond te komen badmintonnen.In de maanden juli en augustus zijn de deuren van Badmintonhal Heiloo open op elke woensdagavond vanaf 19.00 uur. Deze zomeropen- stelling loopt van 4 juli tot en met 29 augustus. U vindt de sporthal aan Het Vennewater 46 te Heiloo. De kosten bedragen slechts 4,- per avond. Ook is een zomer- pas te koop voor 25,- voor alle negen woensdagavonden. HEILOO - Het Tannes ten nistoernooi vindt dit jaar voor de 18de keer plaats, start is op maandag 23 juli en de finales worden gespeeld op zaterdag 28 juli. Inschrijven kan tot en met maandag 11 juli, 16.29 uur. Tannes Jeugd is een spectaculair en gezellig toernooi voor jeug dige tennissers van alle niveaus en uit alle windstreken, want bij Tannes Jeugd komt iedereen aan zijn wedstrijdjes en plezier. De feestavond zal natuurlijk ook niet ontbreken. Ben je een tennislief- hebber tussen de 8 en 16 jaar oud en lijkt het je wat om mee te doen aan dit leuke toernooi, schrijf je dan in op www.toemooi.nl. Wil je nog wat informatie, kijk dan op www.tannesjeugd.hyves.nl. Met een ultieme jump rijdt Erwin Krom naar de koplopers en wordt de beste Limmer. Aangeleverde foto WIELRENNEN LIMMEN - De ronde van Limmen kende prima omstan digheden; goed weer, een sterk deelnemersveld en enerverende koersen. De drie oud-winnaars van de elite-amatuers probeer de alle drie hun kunststukje te herhalen. Thijs Al was zeer actief maar moest zijn aanvalslust in de laat ste ronden bekopen. Ook Sander Lormans en Jeroen Lute waren een paar keer vooruit maar wisten niet uit de grijpgrage armen van het peloton te ontsnappen. Lormans moest afhaken wegens darmklach ten en reed vlak voor het einde met een vliegende vaart de Burgerij bin nen. Lute werd verdienstelijk tiende. De andere Limmer favoriet Bram Brusehke eindigde op de 25ste stek. Na een ontsnappingspoging van het 'veteranenduo' Haakman en Slippens lukte het een groep van zes renners om vooruit te blijven. Robbert Jan Mol bleek de rapste van dit zestal en schreef zo de editie van 2012 op zijn naam. Tweede en derde werden Emmanuel van Ruitenbeek en Roy Riders. Bij de reereantenkoers leken Nils Pronk en Sjors van Eerden een beslissende slag geslagen te hebben. Maar daar dacht Erwin Krom andere over. Met een ultieme jump haalde hij een paar ronde voor het einde de twee koplopers bij. Daarmee had hij wel zijn reserves aangesproken en kwam hij in de eindsprint net te kort en trok Nils Pronk aan het langste eind. Van Eerden pakte plek twee. Krom werd derde in de eind uitslag, maar werd wel de eerste Limmer. Mark Zomerdijk werd met zijn zesde plaats de tweede Limmer. Pech was er voorde twee favorie ten Frank Rijs en John Wijnker. Wat een triomftocht had moeten wor den eindigde al in de tweede ronde tegen een boom. Gelukkig bleef de schade beperkt en gaan de man nen het volgend jaar weer opnieuw proberen. Enige dame Jolinda Lute stond haar mannetje. Tot halver wege de koers kon ze in het eerste peloton meekomen en eindigde in de tweede groep. Ook de eerste koers, (mastere\sportklasse\junio- ren, met een kleine tachtig deelne mers aan de start), kende een ener verend verloop. Terechte winnaar werd Levi Tindal die de hele koers al bij diverse ontsnappingspogin gen te vinden was. Edwin van Beek sprintte naar plek twee en Cristian Ooyevaar werd derde. Skeeleren Zondagochtend 1 juli was er een skeelertoertocht uitgezet van 20 of 35 kilometer. Ruim veertig skee- leraare melde zich aan de start en de meesten kozen voor de langste route. De weergoden waren ons gunstig gestemd en onder een lek ker zonnetje werd genoten van het polderlandschap rond Limmen. De deelnemers waren zeer te spre ken over de route en de verzorging onder weg. Dat proeft naar meer.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 21