Omgeving Alkmaar loopt warm voor lindyhop Kortebaandraverij Egmond aan den Hoef grote publiekstrekker Hopman Makelaars komt naar Limmen deze zomer Telefooncirkel Limmen heeft plaats voor deelnemers en begeleider Telefooncirkel Limmen heeft plek voor deelnemers INGEZONDEN MEDEDELING Zomer Slagwerk workshops in Limmen 11 JULI 2012 REGIO - Omgeving Alkmaar loopt warm voor lindyhop. In jimi is de eerste lindyhop proefles met groot enthousiasme ontvangen. Er zijn al voldoende aanmeldingen en veel deelneemsters zijn naarstig op zoek naar een partner. De tweede gratis lindyhop proefles is 15 juli om 16.30 uur in Grand Café koe kenbier. 'Een enkeling bleef bij het starten van de muziek nog even afwach tend langs de kant zitten. Maar als snel kwamen zij tot de conclusie dat ze dit ook nog wel konden. Tijdens de les waren er vooral geconcentreerde en blije gezichten zichtbaar. Na afloop kon iedereen welverdiend lekker nage nieten op het zonnige terras.' Lindyhop ontstond tijdens de 'roaring twen ties' en is in Europa en Amerika al tientallen jaren een succesvolle partner- dans met een rijke cultuur. Het is een vrolijke swingende dans die de basis gelegd heeft voor rock-'n-roll en boogie woogie. Vanaf september geeft dans salon Swing along in Alkmaar lindyhop lessen in Grand Café Koekenbier. Bij voldoende animo zullen er dansavonden georganiseerd worden, zoals in Amsterdam en Utrecht al regelmatig gebeurt. Een lindyhop dansavond is een leuke manier van uitgaan, met veel contact, musicaliteit, sportiviteit en plezier. Ze hopen je hiervoor warm te laten lopen op onze tweede lindyhop proefles. Info: swing-along.nl LIMMEN - Op woensdag 18 juli komt Hopman ERA Makelaars met de 'all you need is ERA' streamer naar de jaarmarkt in Limmen. Daar zal, gedurende de hele dag tussen 14.00 en 21.00, Mark Bonne van Hopman ERA Makelaars Heiloo en Eelco Willems en Adri Hopman van Hopman ERA Makelaars Castricum aanwezig zijn om iedereen met vragen inzake de woningmarkt te woord te kimnen staan. Heeft u liever een persoonlijk advies dan kimt u één op één in de streamer in alle rust advies krijgen inzake uw woning of een afspraak inplannen in de agenda voor een gratis en vrijblijvende waar debepaling. Naast alle informatie die u kunt verkrijgen, kunt u ook nog een transporter-fiets winnen en een karikatuur laten maken van uzelf, kinderen of kleinkinderen door karikaturist Martin van Gelder. Het team van Hopman ERA Makelaars hoopt u 18 juli te zien op de jaarmarkt van Limmen! EGMOND - Voor de zevende maal werd op de Herenweg in Egmond aan den Hoef op don derdag 5 juli een kortebaandra verij gehouden, georganiseerd door Stichting de Hoef. Het eve nement maakte onderdeel uit van het gevarieerde programma van de Hoever kermis, die tot en met zondag 8 juli duurde. In totaal deden 26 combinaties mee; ook dit jaar kreeg de organisa tie meer aanmeldingen binnen dan er startplaatsen waren. De start van het 270 meter parcours was voor het Chinese restaurant, de combinaties finishten voor café 't Rode Hert. Het paardenspektakel trekt ieder jaar veel publiek. Mensen van heinde en ver, veelal de klapstoeltjes van thuis mee, waren op de races afgekomen. Het is dan ook altijd een spectacu lair gezicht hoe de paarden vanuit een bijna stilstandpositie zichzelf als het ware afschieten en in volle vaart langs het publiek razen, dat zich achter de hekken heeft ver schanst. Dat het nog spannender wordt als je meespeelt, beamen drie heren die helemaal uit Zuid-Holland naar Egmond aan de Hoef zijn afge reisd. Wim, Tinus en Arie reizen het drafcircus als het even kan achterna en maken er een dagje uit van. Him voorkeur gaat uit naar de sfeervolle, gezellige banen, zoals in Egmond. Ze zitten het liefst bij de start, want daar wordt volgens Wim voor een groot deel al bepaald wie de win naar wordt. „Het is de kunst van de pikeur om niet te snel van start te gaan, andere wordt de combinatie afgevlagd. Maar tegelijkertijd moet een combinatie in de eerste meters ook niet te veel verlies incasseren." Van de 26 combinaties gingen er 13 door naar de tweede omloop. De favoriet van Wim en zijn maten, titelverdediger Viva's Limburgia met Josette Pools, zat daar tussen. „Maar een favoriet hoeft niet perse de eindwinnaar te worden. Na twee zware ritten is het moeilijk om in de finale te komen." Na de derde en vierde omloop kwam uiteindelijk in de finale Blackpearl Trans R met Aad Pools als winnaar uit de bus. De tweede plek ging naar Atilla met Ruud Pools. Viva's Limburgia en Josette Pools sloten de gelederen met een derde plaats. Voor de zevende maal werd in Egmond aan den Hoef een korte baandraverij gehouden. Foto: Carolien Breed LIMMEN - Elke ochtend wordt mevrouw Anton gebeld door een begeleider van de Rode Kruis Telefooncirkel Limmen om te horen hoe met haar is. Vervolgens belt zij mevrouw Bernard, die de volgende is in het rijtje van deelnemers, en die belt weer meneer Cornelissen. De cirkel is rond als de laatste deelnemer de begeleider heeft gebeld. „Zo gaat het al 37 jaar," ver telt Netty Osendarp, al weer elf jaar coördinator van de Telefooncirkel Limmen. „De Telefooncirkel was in de eerste plaats bedoeld om de deelnemers een gevoel van vei ligheid te geven," vervolgt Netty. „Vroeger had je immers veel min der alarmering en waren ouderen bang dat ze bij een ongeval of ziek te niemand konden waarschuwen. Met de komst van de alarmkastjes speelt dat nu een veel minder grote rol. Maar bij de Telefooncirkel is behalve het veiligheidsaspect het sociale aspect heel belangrijk, vanwege het persoonlijke contact tussen de deelnemers onderling én tussen deelnemers en begelei ders. Om dit contact te versterken houden we tweemaal per jaar een koffieochtend met alle betrokke nen. Dat is niet alleen heel gezel lig, maar dat heeft ook als voordeel dat de mensen elkaar van gezicht leren kennen. Dat maakt de per soonlijke contacten voor de nieuw komers ook gemakkelijker." Bij Telefooncirkel gaat het in de eerste plaats erom te horen of alles in orde is bij de deelnemers. Mocht iemand de telefoon niet opnemen, dan wordt de volgende deelnemer van de cirkel gebeld, en wordt ook de dienstdoende begeleider gewaar schuwd. Deze gaat dan kijken of er iets aan de hand is. Iedereen heeft een lijst van buren of familieleden die een sleutel hebben en perso nen die in geval van nood gewaar schuwd kunnen worden. Netty: „In principe kan het tele foontje heel kort zijn, maar meestal wordt er toch wel even een praatje gehouden. Soms komt het zelfs tot een koffieafspraak. Oudere men sen laten doorgaans niet gemak kelijk anderen in hun huis toe, maar door het dagelijkse contact krijgen de deelnemers een band met elkaar en als zij zich eenmaal bij Telefooncirkel hebben aange sloten, blijven ze er tot het eind toe bij." Deelnemers en begeleider gezocht De Telefooncirkel Limmen is de laatste tijd wat uitgedund. Er zijn momenteel maar vier deelnemers, terwijl er plaats is voor zeven tot acht personen. Datzelfde geldt voor de bege leiders. Ook dat zijn er nog maar vier, maar twee extra begelei ders zou bijzonder welkom zijn. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij Netty Osendarp, tel. 072-5020074, e-mail: n.osendarp® quicknet.nl. LIMMEN - In de laatste vier weken van de zomervakantie zijn er Zomer Slagwerk Workshops, georganiseerd door Flow Music. Tijdens de workshops maken kinderen kennis met slagwerk instrumenten, leren ze samen spelen, en gaan ze trommelen met rommel. Er zal in de lessen aandacht zijn voor Afrikaans en Braziliaans slagwerk. Tevens is er na de laatste les een uit voering voor familie. Er wordt lesgegeven in twee groepen. Een groep voor kinderen van 4 tot 6 jaar, en een groep voor kinderen van 7 jaar en ouder. Ervaring is niet nodig. De lessen zullen wor den gegeven op één dagdeel. De workshops worden gegeven in het clubgebouw van 'Excelsior Limmen' (Schoolweg 5) en zijn op de vrijdagen: 10, 17, 24 en 31 augustus. Een lespakket kost 38,-. Er zijn ook losse lessen te boeken. Voor meer informatie kijk op www.flowmusicproducti- ons.nl of mail flowmusicproducti- ons@ziggo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15