Pilot zwemprogramma Sport@School groot succes Teams spnnggroep GTH scoren 'Dan' voor Bart Kuipers en Ingrid Hoefmans Lars Brillen Open Jeugdtoemooi 2012 Hartlepool United FC weer te gast in Heiloo Pilot zwemprogramma Sport@School groot succes SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Red jezelf brevetten Zwembad Loos INGEZONDEN MEDEDELING SpM ZWEMMEN HEILOO - Afgelopen vier weken heeft op de dinsdagmiddagen, de zwemvereniging DAW uit Alkmaar, de groepen 5 en 6 van de Paulusschool kunnen laten kennismaken met het zwempro gramma Back to Basis. Na voorbereiding en afstemming met bovengenoemde partijen, de zwemvereniging De Spetters en de coördinator van het zwembad, is onder auspiciën van de Sportraad deze pilot tot stand gekomen. In plaats van de standaard gymles wer den deze groepen nu in de gelegen heid gesteld om aan een daarvoor speciaal ontwoipen programma deel te nemen. Het programma is opgezet om basisschoolkinderen weer met ple zier te laten zwemmen. Vaak is het afzwemmen voor een diploma ver plicht en hebben kinderen daarna minder of geen plezier meer in het zwemmen. Het programma staat vooral in het teken van veiligheid. De kinderen leren bijvoorbeeld hoe ze onder het ijs vandaan moe ten komen door middel van een wak. Daarnaast maken ze kennis met zwemmen als race, als show, als survival, als spel en zwemmen als avontuur. Alle activiteiten zijn opgezet om plezier in het zwemmen (terug) te krijgen. Gezien het enthousiasme waar mee de kinderen, de docenten en de trainers van DAW deze pilot hebben ervaren zal de Sportraad zich zeker willen inzetten om volgend school jaar dit programma weer aan de basisscholen, via het Sport@school project, aan te bieden. Dojo 't Loo judoka's Bart Kuipers en Ingrid Hoefmans hebben met goed gevolg hun Dan examen afgelegd. Foto: Menno Lesterhuis TURNEN HEILOO - Zaterdag 7 juli heeft GTH met drie teams deelge nomen aan het districtskampi oenschappen groepsspringen in Noord Scharwoude. Vanuit het hele district hadden verenigingen teams afgevaardigd om met behulp van een minitrampo- line of springplank op en over kas ten, pegasus enz. in teamverband te springen. Daarbij wordt extra gescoord met een hoog tempo van goed uitgevoerde sprongen. In de D-lijn deden de groepen Jeugd en Junioren mee. Het jeugd- team bestaat uit Aranka, Lot, Rosa, Kileen, Fleur en Maartje Dit team deed voor het eerst aan een wed strijd buiten de vereniging mee. Dat was natuurlijk best spannend, zeker als je het spits mag afbijten. Na vier rondes met hele mooie sprongen mocht deze jonge groep op de onderste trede van het podi um plaatsnemen. Zij waren derde geworden. Het Juniorenteam werd vertegenwoordigd door Maaike, Maaike, Lonneke, Yazz, Bojoura en Mirte heeft al meer wedstrijderva ring. Er werd goed gesprongen en dat deze dames behaalden in hun categorie de tweede plaats. Het seniorenteam van GTH, bestaande uit Bianca, Roos, Jasmijn, Birgit, Raquel en Corina sprint in de C-lijn. Het afgelopen jaar is er kei hard en serieus getraind en nu, na drie jaar steeds achter Tonido uit Amsterdam te zijn geëindigd, kon den deze dames eindelijk beslagleg- gen op de eerste plaats. Zij mogen zich een jaar lang districtskampi oen noemen. Een prestatie waar de trainsters Inge de Moor en Melanie Tabak met rechts trots op zijn. HEILOO - Woensdag 4 juli was het vroeg in de ochtend druk bij zwembad Loos. 52 Kinderen stonden in T-shirt, kore broek en waterschoenen klaar om te laten zien dat ze zich zowel op hun buik als op him mg al goed in het water kunnen redden. Ze hebben dan ook allemaal hun 'Red jezelf-brevet dik verdiend. De geslaagden zijn: Ruby Zhou, Liva Dekker, Joep van Schagen, Anouk Staartjes, Rosanne Schoehuijs, Rover Glas, Tim Lameris, Sofie Wessel, Sebas van der Poel, Robin Bus, Tamara Ditmars, Joey Zwaan, Lot Freyer, Luuk van Steenoven, Nick Drost, Sara Lageman, Chris de Goede, Kirsten Springer, Levi van Tent Beeking, Nova Bonte, Thomas Admiraal, Wieger Tolsma, Caesar Hohensteijn, Luuk van der Vlies, Kyra Wilvers, Amy de Lange, Hidde Raap, Twan van Kessel, Tobias Reurings, Sam van Duren, Rijk van den Berg, Noortje Spaan, Quincey Oudhoff, Flore Outshoom, Famke Kramer, Tygo de Jong, Joy Krijger, Mandy van Kleef, Dylan Peperkamp, Per Petere, Lisa Veltkamp, Jeen Haanstra, Tijn Gooijer, Duncan Peereboom, Maud Admiraal, Merel Engels, Sophie Ligteringen, Elhaam Hanbali, Dyanne Bijleveld, Isa Breggeman, Jens op de Weegh, Kick van Wijngaarden. HEILOO - Ruim twee weken geleden hebben Dojo 't Loo judoka's Bart Kuipers en Ingrid Hoefmans met goed gevolg hun tweede Dan examen afgelegd in Wijk bij Duurstede. Vele maanden van extra trai ning onder begeleiding van zesde Danner Ton Huijbers gingen er aan vooraf. Beiden lieten het gehele Nage-No-Kata zien (vijf series van drie worpen, zowel links als rechts uitgevoerd), aangevuld met een eigen werkstuk bestaande uit Nage- en Ne-Waza (staande- en grond-)technieken. In het Ne-Waza werd een variëteit aan armklem- men, verwurgingen en controlet- echtnieken gedemonstreerd. De HEILOO - Vrijdag 13 juli arri veert de selectie van Hartlepool United FC in Heiloo en traint zij weer op de velden van HSV. Voor het vierde jaar op rij heeft Hartlepool voor him zogenaamde pre-season-week gekozen voor Heiloo en haar unieke omgeving. Vorig jaar werden twee oefenwed strijden gespeeld. Van AGOW werd gewonnen en tegen FC Den Bosch werd gelijk gespeeld. Dit jaar treedt Hartlepool United aan tegen SC Telstar en Almere City FC. Hartlepool United FC speelt in de Engelse NPower League 1 en wordt getramd door Neale Cooper. Cooper speelde voor Aberdeen, Aston Villa, Glasgow Rangei's en Dunfermline Athletic en tramde ondermeer Ross County, Gillingham en Peterhead. SC Telstar speelt in de Nederlandse Jupiler League en wordt getramd door Marcel Keizer. Telstar contracteerde kortgele den twee nieuwe spelers, te weten Shabir Isoufi van Feijenoord en Gal Sapir van Hapil Rishon LeZion. Almere City FC speelt ook in de jury kende zonder enige twijfel beide judoka's de tweede Dan toe. Bart en Ingrid zijn hiermee weer een stukje opgeschoven op de lad der van gevorderdheid. In de dojo aan de Bergeonstraat slaagden ook een groot aantal judoka's voor hun nieuwe band. Gele band: Yordan van Baar, Dries Bakkum, Otto Bosch, Hamish Castricum, Jonne Coolegem, de zusjes Shali en Xinra Kreijsig, Brennan Kurvers, Guus van Leeuwen, Danique Oppedijk, Jesper Schaap. Oranje band: Kars Kroon, Mats de Vries en Christiaan de Vaan. Groene band: Dylan Haazelager, Wouter Lighthart en Stef van Leeuwen. En tot slot was er de bruine band voor Bruno van Beek. Jupiler League en wordt getramd door Dick de Boer. Almere City contracteerde routinier Sander Keller die laatstelijk uitkwam voor Neuchatel Xamax en daarvoor voor FC Utrecht. De eerste wedstrijd is Hartlepool United FC tegen SC Telstar en wordt zondagavond 15 juli gespeeld op het GGZ-NHN- terrein (voorheen het Stabilitasveld) aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Het arbitrale trio bestaat uit de heren Bax, Balder en Hubers. De tweede wedstrijd is Hartlepool United FC tegen Almere City FC en deze wedstrijd wordt woensdag avond 18 juli gespeeld op het HSV- hoofdveld aan het Maalwater 4 in Heiloo. Het arbitrale trio bestaat nu uit de heren van de Heuvel, Schuitemaker en Bluemink. Beide wedstrijden beginnen om 19.00 uur en de toegang van beide wed strijden is gratis. Traditiegetrouw klinken voorafgaand aan de beide wedstrijden de volksliederen. Het HSV-vrijwilligersteam staat natuur lijk klaar om u van een eventuele verfrissing te voorzien. Zaterdag 7 juli heeft GTH met drie teams deelgenomen aan het districtskampioenschappen groepsspringen. Aangeleverde foto HEILOO - Ook dit jaar wordt het gezellige tennistoernooi voor jeugd van 8 tot en met 18 jaar weer gehouden op de banen van TC Heiloo United. Dit jaar zal het toernooi plaatsvinden in de week van 13 tot en met 19 augustus. De week zal weer gevuld zijn met meerdere activiteiten, zo komen er dit jaar twee acteurs uit de populaire jeugdserie Spangas op het park, is er een buikglijbaan en zal er weer een heerlijke BBQ zijn op de zaterdag. Verder wordt er natuurlijk vooral veel getennist, net als vorig jaar wordt er in de categorieën tot en met 12 en tot en met 14 gespeeld om punten voor de nati onale ranglijst (K5-toemooi). De commissie hoopt zoveel mogelijk enthou siaste tennissers te mogen begroeten. Inschrijven kan tot 6 augustus 09.00 uur, via www.toemooi.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 17