Rioolwaterzuivering Heiloo in dansvoorstelling geopend Kinderroeiboot in brand gestoken H E I L O O 3 Elckerlyc vult podium van de Beun 99 aanbied»}?*^ voor^^cent) AH Galiameloen UITKIJKPOST \~h IjWW I %§9S De opening van rwzi Heiloo werd uitgebeeld in een theatrale voorstelling met muziek en dans door theatergroep De Kwekerij. Foto: Carolien Breed ADVERTENTIE m uw HEILOO - Op donderdag 5 juli vond onder grote belangstelling de officiële opening van de nieu we rioolwaterzuiveringinstalla tie (rwzi) aan de Kanaalweg in Heiloo plaats. De oude installa tie stamde uit 1938 en was nodig aan vernieuwing toe. Het afvalwateraanbod zal boven dien flink toenemen omdat nu ook afvalwater uit Alkmaar Zuid en de Boekelermeer naar de iwzi in Heiloo worden afgevoerd. In de afvalwater keten werken hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier en de gemeentes Alkmaar en Heiloo nauw samen, waardoor flink op de kos ten wordt bespaard. Vanaf de eer ste werkzaamheden in 2009 heeft het bouwproces een aantal jaren in beslag genomen. Bij de bouw is rekening gehouden met duurzaam heid: de iwzi is energiezuinig en voorziet voor zeventig procent in haar eigen energiebehoefte. Dit percentage kan volgens hoogheem raad Hans van Os in de toekomst nog hoger worden. De vrijgekomen biogassen worden omgezet in elek triciteit en warmte. Dijkgraaf Luc Kohsiek vindt energiefabriek een betere term voor de nieuwe iwzi. Er worden bij de zuivering geen chemi caliën gebruikt. Burgemeester Hans Romeyn vindt de iwzi een goed voorbeeld van wat door samen werking tot stand kan komen. Ook aan de vormgeving is veel aandacht besteed; de ronde lijnvoering van de silo's is doorgevoerd in het kan toorgebouw. Het geheel staat in een ingerichte groene omgeving. Het complex is vanaf de A9 goed zichtbaar en is als het ware de toe gangspoort naar Heiloo. De groep genodigden, waaronder het voltal lige college van Heiloo, werd in een theaterachtige rondleiding met dans en muziek meegenomen over het complex door spelers van the atergroep De Kwekerij uit Tilburg. In een wandelende openlucht per formance werd op bijzondere wijze de transformatie van vuil afvalwater naar schoon drinkwater uitgebeeld. En onder het thema 'water en vuur' zette ook de naburige brandweer die dag haar deuren open voor publiek. Op de website van het hoogheem raadschap (www.hhnk.nl, onder 'uitbreiding rioolwaterzuivering Heiloo') zijn schitterende foto's van het bouwproces door de jaren heen te zien, gemaakt door Heilooër foto graaf Peter Bijkerk. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis ineen oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef pn E?innocmpp Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers,de milieu- Pnniirti \<i"i;i!iv vriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - In de nacht van zon dag 1 op maandag 2 juli is de polyester roeiboot van Thomas (11 jaar) en Sander Posthuma 8 jaar) in vlammen opgegaan. Ze hebben de boot nog maar drie maanden geleden van him eigen spaarcentjes gekocht, omdat ze gek zijn op varen. Thomas was iedere dag na schooltijd in zijn bootje op het water te vinden en nam vaak zijn vriendjes uit de buurt mee voor een roeitochtje. Omdat het best zwaar was om het bootje iedere dag naar de garage van zijn ouderlijk huis te tillen, heeft hun vader een sterke ketting met een slot gekocht, zodat het bootje uit het zicht, onder het bruggetje vlakbij huis, in het water kon blijven liggen. Lang heeft Thomas niet van zijn aanwinst kun nen genieten, want vandalen heb ben zijn bootje vernield. Eerst met steunpaal van een jonge boom, die ook schade heeft opgelopen. Een buurtbewoner hoorde 's nachts om 03.00 uur gerommel achter zijn huis en is gaan kijken. Daar zag hij hoe twee jongens van ongeveer 18 jaar met de paal in de boot stonden te prikken. Hij belde meteen de poli tie. Toen hij niet veel later zag dat de jongens de boot in brand staken, belde hij opnieuw. Ongeveer 03.15 uur kwam een agent op de fiets poolshoogte nemen, maar de daders hadden al het hazenpad gekozen. De agent had geen middelen om de brand te blussen en liet de brand weer komen. Omstreek 03.30 uur waren de brandweer en een politie wagen terplekke, maar de roeiboot van Thomas was reddeloos verlo ren. Hij en zijn jongere broertje zijn enorm aangedaan dat de boot er nu zwartgeblakerd en totaal veiwoest bij ligt. De oplettende buurtbewoner kon wel een redelijk signalement afgeven. Het zou gaan om twee Hollandse jongens van ongeveer 18 jaar. De langste was ongeveer 1.80 meter lang, droeg halflang haar net over de oren en had een lichte bloes en daarover een donker gilet en een spijkerbroek aan. De andere jongen was met ongeveer 1.70 meter iets korter en was zichtbaar in beschon ken toestand. Vader Peter vindt het vervelend dat zijn zoon zo gedu peerd is. „Dit had ik nooit veiwacht. Het gaat me niet alleen om het boot je van mijn zoon, maar om de bruta liteit van zo'n laffe daad." Hij looft dan ook een beloning uit van 100,- voor degene die de gouden tip aanreikt die tot de aan houding van de daders leidt. Mailen naar (ip.posthuma@wanadoo.nl). Thomas en Sander bij hun vernielde en zwartgeblakerde roei boot. Foto: Carolien Breed HEILOO - Na flink oefenen gaven op 5 juli alle klassen van Freinetschool Elckerlyc weer een geweldig optreden in de Beun. Veel groepen kwamen met een liedje, dansje of toneelstukje die verband hield met het thema waar ze de afgelopen tijd in de klas mee bezig waren geweest. Dit alles werd enthousiast ontvangen door de tot de nok toe gevulde zaal. Het klapstuk werd opge voerd door groep 8 die met een voor henzelf geschreven, semi- professionele musical voor de dag kwam. Vooral voor hun juf Mellie was dit een bijzondere gebeurtenis omdat dit haar laatste musicalproductie was. Zij neemt na vele jaren trouwe dienst met een receptie afscheid van de school, op woensdag 18 juli tussen 15.30 en 17.30 uur op de Elckerlyc. Aangeleverde foto Per stuk

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3