Mellie van Boeijen neemt afscheid van Elckerlyc li Color Hair by Joyce H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 de Bibliotheek ra gn s BK® Openingstijden Tijdelijk langer lenen Voorlezen en feestje Luisterhoeken tijdens de vakantie Logeerkoffertjes, nu ook voor baby's! Uitgebreid muziek aanbod via 'streaming audio' in ontwikkeling Bibliotheek Kort Meer informatie Benedictus fietst naar Londen UITKIJKPOST 11 JULI 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. s,: - - - "tÉC**L Tekst en foto: Carolien Breed Joyce Verver, Hekelstraat 31, 1811 BL Alkmaar, tel. 072-5120921, mob. 06-51649825. ALKMAAR - De sfeervolle kapsalon in het creatieve hart van de oude binnenstad van Alkmaar kan al reden genoeg zijn om gewoon eens bij Color Hair binnen te stappen. Een karakteristiek oud pandje waar je op slag verliefd op wordt. Als je dan ook nog vriendelijk door een topstylist geholpen wordt, die over zoveel vakkennis, vaardigheden, creativiteit en ervaring beschikt als Joyce Verver én Color Hair bovendien zeer betaal baar blijkt te zijn, dan wil je vanaf dat moment niet meer anders. Want Joyce is van mening dat iemand voor hoge kwaliteit niet per definitie de hoofdprijs hoeft te betalen! Het boeiende van het vak hairstylist is voor Joyce dat ze iemands per soonlijke uitstraling versterkt door de pluspunten van een gezicht naar voren te halen met een passende coupe. Daarbij speelt kleur een belang rijke rol; kleur en coupe versterken elkaar. Door te spelen met koele en/ of warme kleuren komt een coupe nog beter tot zijn recht. Joyce: „De uitdaging is om hierin de juiste balans te vinden. Het kappersvak is een prachtig en creatief vak, waarbij je 'out of the box' moet durven denken. Door me te verdiepen in de gezichts- en haarvorm creëer ik in gedachten al werkend een beeld hoe iemand er nog mooier uit kan gaan zien." Dat ze ooit met een eigen kapsalon voor zichzelf wilde beginnen, stond voor haar eigenlijk wel vast. Ze heeft na een afwisselende carrière het zekere gevoel dat ze met Color Hair een sterk concept heeft om onder scheidend te zijn. Joyce is zich tijdens haar gehele loopbaan blijven ont wikkelen en heeft bij gerenommeerde bedrijven in de kapperswereld gewerkt. Zoals bij de Metamorfose Shop Haarlem van Rob Peetoom, waar ze opdrachten kreeg toebedeeld die hoge eisen aan haar professi onaliteit stelden. Bijvoorbeeld de hairstyling bij diverse fotoshoots voor bekende damesbladen. Na intensieve trainingen in Engeland en Amerika werd ze als één van de weinigen in Nederland door haarverzorgingmerk Redken aangesteld om aan collega kappers in het hele land producttrai ningen over kleuring te verzorgen. „In deze hectische baan heb ik enorm veel geleerd! Kleur is weliswaar mijn specialiteit geworden, maar ook op andere gebieden blijf ik me ontwikkelen." Na een reis 'Down Under' kwam ze in Nederland terug bij Rob Peetoom, maar nu als docente aan de Academy. Om zich vervolgens aan te sluiten bij het jonge en inspirerende team van Haartheater in Amsterdam. Sinds mei is ze met Color Hair dan eindelijk neergestreken en klanten uit heel Noord-Holland zijn haar daar bij trouw gevolgd. Joyce werkt met de ammoniavrije kleuringproducten van Redken. Daarnaast gebruikt ze de haarverzorginglijn van het Australische merk Kevin Murphy. „De filosofie van dit vernieuwende en natuurlijke merk past bij de uitstraling van Color Hair. Het wordt in vakkringen ook wel 'skin care' voor haar genoemd." HEILOO - Na 42 jaar werk zaam in het basisonderwijs, waarvan ze 28 mooie jaren op de Elckerlyc heeft beleefd, is het welletjes voor Mellie van Boeijen (63 jaar). Ze voelt zich vanaf de oprichting met hart en ziel bij de school betrokken, die ze met haar man en oud-direc teur van Elckerlyc Wim Blom heeft opgezet. Haar laatste werkdag is 17 juli; daarna mag ze genieten van haar pensioen. „Ik kan het me nu nog niet voorstellen; ik heb geen idee hoe ik het vind om niets te hoeven doen... Eigenlijk ben ik wel een workaholic, heb weinig zitvlees en heb altijd met veel plezier lesgege ven", vertelt Mellie, nadat ze net de woensdagochtendles heeft afge sloten en haar leerlingen van groep 8 het lokaal hebben verlaten. Ze hoort volgens velen nu eenmaal bij de school en is op dat moment nog volop actief met de voorbereiding voor de jaarlijkse musical van groep 8, die de dag daarop wordt gehou den in De Beim. Maar met vandaag nog een krap weekje voor de boeg komt het afscheid ineens toch wel heel dichtbij. Met haar naderend vertrek wordt voor Elckerlyc het tijdperk afge sloten waarin Wim en Mellie zich actief met de school bezighielden. Beiden hebben zich volop ingezet voor Freinetonderwijs in Heiloo. In 1984 begon de Freinetschool met drie groepen. Het was zowel voor Mellie, die uit het reguliere basis onderwijs kwam, als voor sommige oudere die niet zo bekend waren met Freinetonderwijs, vooral in de begintijd even wennen aan de ande re manier van lesgeven, waarbij het kind -en niet de lesstof- en onder linge samenwerking centraal staan. „Ik heb moeten leren durven me als leerkracht kwetsbaar op te stel len. Als groep werkje samen met je leerlingen. Voor elke week maakten we met de groep een rooster met te behandelen lesstof, maar het 'hoe en wanneer' bleef open. Dat maakte elke dag tot een nieuwe verrassing!" De school staat als een huis, wat dat betreft laat Mellie Elckerlyc met een gerust hart over aan haar collega's. „We hebben genoeg capabele men sen in huis om de principes van de school voort te zetten. Bovendien woon ik om de hoek, indien nodig ik ben ik altijd beschikbaar." Hoe ze haar tijd in de toekomst zal invul len, laat ze open. „Ik heb nog geen plannen. Eén ding staat vast: ooit wil ik naar Nepal!" Op woensdag 18 juli wordt van 15.30 tot 17.30 uur bij Elckerlyc een receptie gehouden ter ere van het afscheid van Mellie. Iedereen die haar een warm hart toedraagt, is welkom om te komen! Mellie Boeijen tussen haar leerlingen. Foto: Carolien Breed HEILOO - Een hele week hebben kinderen van de Benedictusschool op school gefietst en zij hebben samen ruim 570 kilometer gereden om op tijd te arriveren voor de Olympische Spelen in Londen. Alle 270 kinderen van de school hebben een afstand afgelegd op de vier fietsen. Deze stonden, voorzien van kilometertellers, opgesteld op rollerbanken in de middenruim te van de school. De kinderen werden gesponsord door ouders, buren en vrienden om zo geld in te zamelen voor de herinrichting van het schoolplein. In de eerste week van het nieuwe schooljaar wordt het plein met hulp van ouders 'opgeleverd'. Aangeleverde foto Westerweg 250 Heiloo lel. 072-5330670 irifo@bibliot.heekheiloo.nl imvw.bibliotheekheiloo.nl Bibliotheek Heiloo is de hele zomer normaal geopend. In verband met de zomerva kantie worden materialen, die normaal voor vier weken wor den geleend, van donderdag 12 juli tot en met zondag 5 augus tus automatisch voor zes weken geleend. Dit geldt ook voor ver lengen in de bibliotheek en via www.bibliotheekheiloo.nl. Tijdens de schoolvakantie van de basisscholen vervalt het voorleeshalfuurtje op woensdag middag. Wel wordt op woensdag 1 augustus, zoals iedere eerste woensdag van de maand, het voorleesfeestje gehouden. In de file, voor het slapen gaan, tijdens het strijken en natuurlijk bij lange autoritten tijdens de vakantie: luisterhoeken zijn voor velen niet meer weg te denken. En u leent ze in de bibliotheek! Op dit moment kunt u al een keuze maken uit meer dan 600 luisterhoeken, voor jeugd en vol wassenen, verdeeld over bijna alle genres. En u leent ze net als gewone boeken.gratis. Krijgt u een neefje, nichtje, kleinkind, vriendje of vriendin netje te logeren tijdens de zomer vakantie? Dan heeft Bibliotheek Heiloo het logeerkoffertje voor u. Ieder koffertje staat garant voor vele uren kijk- luister- en leesplezier. Met ingang van deze zomer zijn er niet alleen kof fertjes voor peutere en kleuters maar ook voor baby's! Voor slechts 2,- (niet leden: 5,-) mag een koffertje voor 4 weken mee. Digileen (van muziekweb) is in zijn huidige vorm gestopt om de weg vrij te maken voor een veel uitgebreider muziekaan bod dat streaming kan worden beluisterd. Jubileummagazine Bibliotheek Heiloo nu ook onli ne op www.bibliotheekheiloo.nl Het aanbod aan eBooks is uitgebreid met 80 boeken die streaming beschikbaar zijn. Verkoop afgeschreven materialen: vrijdag 3 augustus (15.00 - 19.00 uur) en zaterdag 1 september (11.00 - 16.00 uur) Volg Bibliotheek Heiloo ook op Twitter en Facebook! Meer informatie over deze onderwerpen en nog veel meer vindt u op www.bibliotheekheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5