Oplaadpaal elektrische auto's Oude Werf feestelijk in gebruik genomen Verkoopexpo van kunst bij Dorcas Zomerkoopjes in de Wereldwinkel Collecte Rode Kruis Spray Tan bij schoonheidsinstituut Mooi Parfumerie 11 O c/5 Wi INGEZONDEN MEDEDELING Zondagmiddag Café Fietsen op dinsdag Nordic Walking Workshop Mozaïek De Rijp Bridge voor beginners Do-In en Shiatsu Workshop Mergelbeeld Eetclubje Buitenlessen Taichi Qigong HEILOO - De collecteweek van Het Nederlandse Rode Kruis was voor Heiloo dit jaar een groot succes. Ondanks de financiële crisis hebben de inwoners van Heiloo met gulle hand gegeven. Er is een recordbedrag van ruim 8.200,- opgehaald, welke in zijn geheel ten goede komt aan de lokale activitei ten. Deze activiteiten betreffen: de telefooncirkels, de aangepaste vakanties voor gehandicapten en hulpbehoevende ouderen, de socia le activiteiten (in Het Trefpunt, De Loet en in het Rode Kmisgebouw aan het Slimpad) en de Speel-O- Theek. HEILOO - Maandag 9 juli werd voor het bedrijfspand op De Oude Werf 10 een publieke oplaadpaal voor elektrische auto's feestelijk in gebruik genomen door wet houder Désirée Schmalschlager en Rob van der Wal. Het is de derde publieke oplaad paal voor auto's in Heiloo en er komen er nog twee bij, zodat de dek kingsgraad in Heiloo uit vijf palen bestaat. De wethouder geeft aan dat de gemeente Heiloo zich inzet en samenwerking zoekt met andere gemeentes om tot een zo hoog moge lijke regionale dekkingsgraad te komen. Ze wijst op de mogelijkheid voor particulieren en bedrijven die een elektrische auto hebben gekocht om een eigen laadpunt aan te vragen. „Stichting E-laad heeft in totaal onge veer 10.000 laadpunten te Verdelen' om het elektrisch rijden te bevorde ren. De teller staat nu op ongeveer duizend." Als eerste Heilooër bedrijf heeft CiRoPack eind vorig jaar een elektrische bedrijfsauto aange schaft; de nieuwe superstille Renault Kangoo ZE werd eveneens maandag in gebruik genomen. Het is de eer ste betaalbare, schone bestelwagen in Heiloo die normaal bedrijfsmatig inzetbaar is. Van der Wal: „De rou teplanning is aangepast; de elektri sche bestelauto wordt ingezet voor korte ritten in de omgeving. Voor langere bestelritten hebben we een nieuwe, duurzame vrachtwagen aan geschaft, die aan de EU-milieunorm van 2015 voldoet." De plaatsing van de laadpaal aan de Oude Werf is op initiatief van Van der Wal, eigenaar van CiroPack bv. Hij is blij met de komst van de oplaadpaal en met de nieuwe, duurzame bedrijfswagen en hoopt dat ook andere bedrijven in Heiloo enthousiast worden voor deze milieuvriendelijke manier van bedrijfsvervoer. Ook aan elektrische fletsere is gedacht; aan de gevel van het bedrijfspand is een oplaadpunt voor e-bikes. De wethouder juicht dit soort innovatieve initiatieven van ondernemers toe. Iedereen die overweegt een elektrische auto aan te schaffen en in aanmerking wil komen voor een e-laadpunt, kan informatie inwinnen bij de gemeente of via www.e-laad.nl. Wethouder Désirée Schmalschlager en Rob van der Wal proosten op de nieuwe oplaadpaal voor elektrische auto's. Foto: Caroiien Breed UITKIJKPOST HEILOO - Donderdag 12 juli en zaterdag 14 juli is bij Dorcas winkel Heiloo een speciale verkoop van kunst. Het betreft schilderijen, tekeningen en aquarellen van bekende kunstenaars. Zo is er werk van onder andere Karei Colnot, Bob Denneboom, Sal Meijer, Adriaan Korver, F.J. Ouwens. Er wor den schilderijen aangeboden uit de Haagse School (H. Endlich en J. Kropff) en uit de Hollandse- en Franse School. Veel schilderijen zijn schoongemaakt, gevernist en opnieuw smaakvol ingelijst. Ook is er een collectie aardewerk en plateel waaronder De Porceleijne Fles (Delft,) Makkum (onder andere fraai kaststel), Mobach, Zaalberg, Westraven, de Driehoek en Hannie Meijn. Verder zijn er enkele stukken klein zilver. Dit is uw kans om mooie bijzondere stukken in uw bezit te krijgen. Deze kimst hebben wij mogen ontvangen om er geld mee te ver- weiven voor het goede doel. Dit jaar heeft Dorcas de volgende doelen gese lecteerd: water en sanitair project in Egypte, opleidingen banen voor arme jongeren in Zuid Afrika, hulp aan arme gehandicapte kinderen in Oekraïne, adopties van studenten, kinderen en granny's. De winkel vindt u aan de Kennemerstraatweg 93-95 in Heiloo; u kimt parkeren aan achterzijde bij het winkelcentrum. Dorcas is geopend op dinsdag, donderdag en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Voor nadere informatie kimt u desgewenst contact opne men met Henk Wesselius, tel. 06-53680169. HEILOO - Een keur aan non-food artikelen zijn flink afgeprijsd tijdens de grote zomeropmiming die op maandag 16 juli in Wereldwinkel Heiloo begint. De maandaanbieding voor juli: alle kruiden voor de BBQ in kruiden molens en zoutstrooiere, nu met 25% korting te koop. Op 25 jimi is de tiende editie van een van de grootste consumentenonder zoeken in de retail gestart: de publieksverkiezing Beste Winkelketen in de categorie Cadeau. Vorig jaar werd de Wereldwinkel tweede en men hoopt ook dit jaar hoge ogen te gooien. Klanten van de Wereldwinkel kunnen ook hun stem geven. Bij de kassa hangt een flyer en daarop staat hoe je op de Wereldwinkel kimt stemmen. Fairbezig.nl is een initiatief van Fair Trade Original, de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels en de Stichting Max Havelaar met steun van de Nationale Postcode Loterij. Deze drie fairtrade organisaties hebben de handen ineengeslagen om een doorbraak in de ver koop van fairtrade producten te forceren. De Wereldwinkel verkoopt in het kader van de Fairbezigactie 'Back to School'; mooie schooltassen, gemaakt van gebruikte materialen zoals auto banden en reclamebannere, zijn kleurrijk en leveren werk aan bewoners van een sloppenwijk in Dehli. En met de opbrengst van de Fairbezig tassen financieren ze een school in deze sloppenwijk. De vakantie is nauwelijks begonnen, maar de tassen voor het nieuwe schooljaar wachten al vanaf half juli op hun nieuwe eigenaar. Komt u eens kijken naar de schooltassen in de Wereldwinkel, Stationweg 105, Heiloo. HEILOO - Velen weten het schoonheidsin stituut van Mooi Parfumerie in winkelhof 't Loo te vinden en laten de weldadige behan delingen van schoonheidsspecialistes Edith en Lilian heerlijk over zich heenkomen. De twee salons boven de winkel zijn tijdens winkelopeningstijden en op donderdag- en vrij dagavond geopend. Sinds kort kan men hier ook terecht voor een Spray Tan He-Shi behandeling. Het resultaat in korte tijd (in zo'n twintig minu ten) is een egaal gebronsde, zonovergoten look van het gezicht, decolleté, rug of naar wens van het totale lichaam. De teint, waarbij men keuze heeft uit drie tinten, wordt professioneel aange bracht met een airbrush spray en blijft vijf tot zeven dagen zichtbaar. De ideale oplossing voor mensen voor wie uitgebreid zonnebaden niet zo nodig hoeft, maar voor speciale gelegenheden toch graag feestelijk en met een lekker zomers kleurtje voor de dag willen komen! Tot en met augustus geldt een aantrekkelijke korting op een Spray Tan He-Shi behandeling: van 30,- voor 22,50. Mooi Parfumerie, winkelhof 't Loo, salon: 072-5320773, www.mooiparfumerie.nl. 2l co CD -8 co co LU STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Het zondagmiddagcafé in het Trefpunt is weer geopend op 15 juli van 13.30 tot 16.30 uur. Er is weer ruimte voor enkele personen die zich willen aan sluiten bij de fietsgroep van de Gezelschapsbank die elke dinsdag ochtend om 10.30 uur vanaf het Trefpunt vertrekt voor een tochtje van 25 kilometer. Op vier achtereenvolgende dins dagen, te beginnen op 31 juli, ver zorgt Barbara Grooteman een cur sus Nordic Walking. Tijdstip: van 09.15 tot 10.15 uur, vertrekpunt aan de Nijenburgerweg, kosten: 35,- inclusief stokken. Aanmelden via tel. 072-5331297. Op 16 en 17 augustus (beide dagen van 09.30 tot 12.30 uur) ver zorgt Suzanne Wright een work shop mozaïek. Met deze techniek maakt u een waxinelichthouder of een schaal, leuk voor u zelf of een origineel cadeau. U betaalt voor twee dagen 50,- (inclusief alle materialen). Woensdag, 19 september is er een middagtochtje naar museum in 't Houten Huis te de Rijp, waar u een volledige rondleiding krijgt, ook film. Koffie drinken we in Restaurant de Vriendschap te Driehuizen, schitterend gelegen aan het water. De touringcar vertrekt om 13.00 uur, ook opstapmoge- lijkheid Egmond aan Zee. Retour Trefpunt 18.00 uur. Prijs 21,95 incl. koffie/taartje. Reserveren: tel. 072-5331297. Bridge is een fascinerend kaart spel dat de hereenen flink aan het werk zet. De basisregels van bridge zijn niet zo moeilijk. Eén keer in de veertien dagen op zondagmiddag komt gediplomeerd bridgedocent Ton Mooij u verder helpen, zodat u steeds meer het gevoel krijgt het spel te doorgronden. De eerste les is op 16 september van 13.30 tot 16.30 uur. De kosten bedragen 117,50 voor 15 lessen. Verdere info en/of opgeven via tel. 072-5331297. In oktober start een cursus Do-In oefeningen en Shiatsu massage. Do-In oefeningen zijn gezondheids oefeningen die de zogenaamde meridianen strekken. Na afloop krijgt u drie kwartier les in Shiatsu massage. De kosten bedragen 115,- voor tien lessen. Informatie en opgeven: tel 072-5331297. Een mooi tuinbeeld uit Limburgs mergel. U maakt het in twee dagen onder leiding van Trudi Buis. Op 29 en 30 augustus, beide dagen van 09.30 tot 16.30 uur. Mergel is een zachte steensoort, deze cursus is daarom ook zeer geschikt voor mensen die minder kracht in him handen hebben. De kosten bedra gen 80,- voor twee dagen; inclu sief gereedschap, koffie/thee, fris; exclusief mergel a 2,- per kilo. De gezelschapsbank zoekt smul papen die elke maand een keer voor elkaar gaan koken (welke dag is nog af te spreken), steeds bij een ander thuis. U hoeft geen kook ster te zijn, een eenvoudige andij- viestamppot is ook heerlijk, het gaat vooral om de gezelligheid. Het groepje gaat uit circa vijf mensen bestaan. Meld u bij Claudia Spit via tel. 072-5331297. Elke woensdag van tien tot elf uur is er les Taichi Qigong, ver zamelen op de parkeerplaats bij Zwembad Loos, kosten 5,50 per les, u hoeft zich niet van te voren op te geven. Taichi Qigong verhoogt het concentratievermogen, geeft mentale en fysieke rust en balans. Voor informatie kunt u bellen met Stichting Welzijn Heiloo, tel. 072- 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7