De Brasserie alweer gesloten Diny Reijnders exposeert in het Trefpunt Benefietconcert saxofonist Victor Posch voor Duchenne Heroes U I T P A G I N A 9 Goud kJgfA DEUTEKOM Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK INGEZONDEN BRIEF Recreatiepark met zwembad Goud door Chris Cleave Brave (NL) 3D Gevonden fiets Kermisfooienpot voor het goede doel UITKIJKPOST 11 JULI 2012 HEILOO - Na de valse start in oktober vorig jaar en de ope ning begin maart die vijf maan den was uitgesteld, trokken Bonne Wielinga en zijn collega's op maandag 2 juli, de dag na de Heilooër kermis, de deu ren van De Brasserie aan het Stationsplein, definitief achter zich dicht. Voor eigenaar en horecaonder nemer Martin Nijdam is de lol eraf; hij heeft de stekker uit De Brasserie getrokken. Als reden geeft hij de houding van de gemeente aan, die volgens hem neigt naar machtsmis bruik. Zo vindt hij het precariota- rief, dat is de huur van het grondop pervlak van het terras, van Heiloo te hoog. „Het kwam er op neer dat ik veertig procent meer moest neerleg gen dan ik voor elk van mijn andere terrassen in Nederland betaal." Een ander pimt, waarover Nijdam zich opwond en die voor hem de drup pel was, deed zich voor in de aan loop naar de kermis. „Ik werd een aantal weken geleden gebeld door een medewerkster van de gemeente met de vraag of ik tijdens de kermis ook een buitentap wilde. Uiteraard wilde ik dit wel, maar nog voor ik kon antwoorden, werd mij duidelijk gemaakt dat dit mij 11.000,- zou gaan kosten. Ik vroeg nog lachend of ze niet 1100 euro bedoelde." Hij vindt het raar dat de gemeente de organisatiekosten van de kermis op de horecaondernemers verhaalt of dat er andere geen vergunning voor een buitenbar inzit. Om quitte te draaien zou hij dan zoveel moeten omzetten, dat hij daar niet in geloof de. Nijdam vindt het jammer dat het zo gelopen is en dat het pand dicht is. „Het is een prachtig pand en een leuk dorp." Maar hij begrijpt niet waarom het ondernemers in Heiloo in zijn beleving door de gemeente zo moeilijk wordt gemaakt. De gemeente Heiloo kan de bedragen die de heer Nijdam noemt niet plaatsen. „De heer Nijdam was en is op de hoogte van alle regels die gelden voor terrasvergunningen. Die regels zijn ook voor alle hore caondernemers gelijk. Daarnaast mogen alleen horecaondernemin- gen die meedoen aan de organisatie van de kermis een buitentap plaat sen. De Brasserie wilde niet mee doen aan de organisatie van de ker mis." Burgemeester Hans Romeyn: „Ik verbaas me hogelijk over het feit dat De Brasserie blijkbaar nu alweer stopt. Ik betreur het ook ten zeerste, want een brasserie op die plek is goed voor de levendigheid van het Stationsplein. Ik vind het jammer dat het op deze manier gaat, want we zijn altijd bereid tot over leg met onze horecaondernemers. En dat gebeurt ook regelmatig." HEILOO - De Heerhugowaardse kunstschilder Diny Reijnders exposeert haar werk tot en met 18 augustus in het Trefpunt. Ze is geboren in Haarlem en gro tendeels opgegroeid in Alkmaar en Heiloo. Diny schildert voornamelijk met acrylverf. Haar kleurrijke doe ken zijn expressionistisch, zowel figuratief als abstract. Ze vindt het een uitdaging om steeds de juiste balans en de juiste compositie te zoeken van vormen en kleuren. De laatste twee jaar heeft ze zich vooral laten inspireren door het onderwerp vrouwen en mode. www. bmj kimstatelier.nl. 'Goud' lijkt een gewone roman over wielrennen, tot het moment dat er een dilemma op leven en dood ontstaat. In de roman Goud laat Cleave zien hoe zijn persona ges, wielrenners Kate en Zoe, de moeilijkste omstandigheden weer staan op weg naar een medaille op de Olympische Spelen in Londen. En dat goud niet altijd van edelme taal hoeft te zijn. Bijzonder taalgevoelig bleek hij al in zijn debuut, Beste Osama. Daarna brak Cleave door met Kleine Bij, over een vrouw die haar hand laat afhakken in Nigeria om een meisje te redden dat door rebellen achter na gezeten wordt. Nu weet Cleave opnieuw te verrassen. In beginsel lijkt Goud gewoon een roman die passievol over wielrennen gaat, op zo'n manier dat het fysiek voelbaar wordt. Echter, wanneer op twee derde van het boek een van de per sonages op een tweesprong van de moraal komt te staan, wanneer het draait om dood en leven enerzijds en om winnen anderzijds, dan staat Cleave boven op de Olympus en ontroert hij geweldig. Draait het om winnen in het leven? Of om vrede met jezelf? Dat is de grote vraag. door Chris Cleave voor€ 19,95 Al generaties lang worden in de mysterieuze Schotse Hooglanden grote legendes en mythes verteld. Merida, de impulsieve dochter van Koning Fergus en Koningin Elinor, is een ervaren boogschutter. Vastbesloten om haar eigen pad in het leven te bepalen gaat ze tegen alle eeuwenoude tradities in die hei lig zijn voor de grote leiders van het land: de grote Lord MacGuffm, de chagrijnige Lord Macintosh en de humeurige Lord Dingwall. Merida's beslissingen hebben grote, onom keerbare gevolgen voor het hele koninkrijk. Wanneer ze de excen trieke oude Heks tegenkomt, krijgt ze de mogelijkheid om een wens in vervulling te laten gaan die rampza lige gevolgen heeft. Het grote gevaar dat op de loer ligt dwingt Merida er toe om de ware betekenis van moed te ontdekken om zo de beestachtige vloek te kimnen stoppen voordat het te laat is. In Brave maken we kennis met de dappere Merida, die tegen alle eeuwenoude tradities, haar lot en gevaarlijke wezens in gaat. De voor stelling van 18.45 uur draait zonder pauze! Ondanks dat ik geen schrijver ben, moet mij nu wel echt iets van het hart. Mijn mond viel werkelijk open van verbazing. Het CDA en PvdA komen met een voorstel voor een recreatiepark met zwembad in Heiloo met een camping, vakantie woningen en horeca. Bijzonder dat je met zo'n plan komt nadat er in Heiloo net twee campings gesloten zijn omdat uit onderzoek was geble ken dat ze geen bestaansrecht meer hadden en met buurgemeenten als Egmond en Bergen die ondanks hun grote toeristische aantrekkings kracht hun zwembaden niet ren dabel (kregen) krijgen. In het hele land gaan dit soort initiatieven kat na kat failliet en in Heiloo gaan we het opzoeken. Besteed het geld aan het beheer en onderhoud van het prachtige en imieke openbaar groen in Heiloo en pak het Baafje een keer echt goed en onvoorwaardelijk aan. De infrastructuur ligt er al. Martijn van Haneghem Heiloo Afgelopen editie stond een inge zonden stukje van mij over een ver miste fiets, ik kan melden dat dank zij het stukje in de krant mijn fiets weer terug is, en de fiets die ik mee had genomen is de dag ema al bij zijn eigenaar terug gekomen. Heel hartelijk dank voor het plaatsen! Daniël Boekei Alkmaar HEILOO - Woensdagmiddag speelde de 12-jarige Rangel Silaev muziekstukken van Mozart in de Witte Kerk. Rangel is een echt wonderkind, wat later beroemd wil worden. Hij heeft al diverse concerten in het land gegeven en had ook in Heiloo veel belang stelling van muziekliefhebbers. Foto: Annelies Westerbeek HEILOO - Saxofonist Victor Posch geeft op donderdag 23 augustus een benefietconcert in het openluchttheatertje in het bos van landgoed Nijenburg in Heiloo met zijn eerste solopro gramma 'Van de straat'. De opbrengst van het con cert komt geheel ten goede aan Duchenne Heroes. Deze Heroes strijden tegen de spierziekte van Duchenne. Victor Posch is een bekende Nederlandse saxofonist, die speelt en speelde met vele bekende en onbekende muzikanten door heel Europa in theaters, concertzalen, in kroegen en op straat. De laatste jaren richt hij zich niet alleen op optreden, maar is ook steeds meer werkzaam als componist en tekst schrijver. Speciaal voor Duchenne Heroes speelt hij voor het eerst zijn soloprogramma 'Van de straat'. Dit programma bestaat uit muziek, teksten en gedichten van Victor Posch en anderen over uiteenlo pende onderwerpen als de schrijver Nescio, Adolphe Sax, Billy Holliday, zijn jeugd in Heiloo, de liefde, de HEILOO - Afgelopen zaterdagmorgen kwamen Niels van de Berg, eigenaar van Café Thuis Bij en zijn vriendin Linda Tuinstra, de kermis fooienpot overhandigen met een bedrag van 250,- aan Ron Kosters coördinator van de Stichting Gehandicapten Sport Heiloo. De gehele crew die werkzaam is geweest op alle kermis dagen bij deze plaatselijke horeca gelegenheid hadden dit beslo ten om net als vorig jaar hun fooiengeld beschikbaar te stellen aan deze stichting waarbij kinderen met een lichamelijk of gees telijke beperking een op een zwemonderwijs krijgen door een team van vrijwilligers die elke zaterdagmorgen van 07.15 uur tot 08.15 uur aanwezig is. Voor informatie over deze stichting kunt u terecht op WWW.Sgsh.info. Aangeleverde foto jazz en het leven als straatmuzikant. Het benefietconcert begint op donderdag 23 augustus om 20.00 uur en vindt plaats in de comedie, het openluchttheater van Nijenburg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. De locatie is beschikbaar gesteld door Natuurmonumenten. Kaarten kosten tien euro per stuk. Het aantal plaatsen is beperkt. Voorverkoop en inlichtingen: Marloes Pouw, tel. 072- 8446783 of marloespouw@gmail. com of www.de-pedaalriddere- tegen-duchenne.nl. sar-- Victor Posch treedt op in Heiloo voor het goede doel. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9