Cultuurprijs Egmond voor Galerie De Kapberg Wandelen op de Westert en de Bleek Le Moulin heeft geheel vernieuwde terras tuin Post voor de kinderen in Timmerdorp Egmond aan den Hoef NIEUWS UIT DE REGIO KORTOM Spirituele beurs Amakloop Akersloot Keezen bij de KBO INGEZONDEN MEDEDELING Afscheid juffen Trudy en Annemarie Zebrarups op Jacobskruiskruid. E GMOND-BINNEN - Op 25 juli gaat IVN-gids Cocky van Engen van 19.00 tot 21.00 uur met u zwerven door het PWN- duingebied in Egmond-Binnen. De Bleek en de Westert behoren tot de oude duinen en zijn eeuwen lang bij de mens in gebruik geweest. Voor landbouw, het weiden van vee, het bleken van linnen en voor de bollenteelt. Dat heeft geleid tot het kenmerkende open 'nollen' landschap. Door juist beheer houdt PWN deze waardevolle restanten Foto: René Mare Blom van de oude duinen in stand. De gids vertelt u van alles over de cul tuurhistorie, landschap en beheer, flora en faima. Er kunnen maxi maal twaalf mensen mee, die zelf voor een duinkaart dienen te zor gen. Aanmelden is noodzakelijk via tel: 072-5334948. Er wordt een bijdrage gevraagd van 2,50. Door de aanwezigheid van teken wordt dicht schoeisel en bedekkende kle ding aanbevolen. Vertrek: 19.00 uur, nieuwe parkeerterrein PWN, Oude Schulpweg, Egmond-Binnen (rechts van restaurant Anno Nu). REGIO - In Bakkum wordt op zondag 22 juli een leuke, gezellige, huiselijke spirituele beure gehouden. Van 11.00 tot 17.00 uur kimt u in Hotel Borst, Van Oldenbameveldweg 25 in Bakkum terecht bij paragnosten, mediums en helderzienden, en vindt u volop informatie over onder andere: aurafotografie, edelstenen, wichelroede, medi ums, sieraden, wellnessprodue- ten, psychometrie en boeddha's. Entree 5,- kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang (onder begeleiding). Ook kunt u een gratis consult krijgen via sterren beeld van de edelstenen. AKERSLOOT - De 28ste editie van de AMAK-loop in Akersloot wordt gehouden op zondag 30 september. Naast de traditionele afstanden van 5, 10 en 15 kilome ter voor de volwassenen zijn er ook twee jeugdlopen, namelijk de halve mijl en de hele mijl. Het parcours gaat deels langs het Alkmaardermeer. De start en finish is het Handbalcomplex Meervogels aan de Boschweg 17 in Akersloot. Inschrijven: www. inschrijven.nl. Informatie: www. amak.nu. LIMMEN - In het kader van de zomeraetiviteiten van de Stichting Welzijn Castrieum en de ouderenbonden nodigt de KBO- Limmen u uit op dinsdag 24 juli om 14.00 uur in de Vredeburg, Dusseldorperweg/ hoek Vredeburglaan in Limmen om het spel Keezen te komen spelen. Iedereen is welkom. De kosten zijn 2,- inclusief twee keer koffie of thee. De zaal is open om 13.30 uur, aanvang is om 14.00 uur. EGMOND - Stichting Kunst en Cultuur Egmond heeft dit jaar de Egmondse cultuurprijs uitge reikt aan Galerie de Kapberg in Egmond aan den Hoef. Volgens de jury van de stichting draagt De Kapberg al veertig jaar op een bijzondere wijze bij aan het cul turele klimaat in de Egmonden. Er zijn weinig galeries in Nederland die met alleen maar vrijwilligers zo'n hoog niveau halen. Behalve met de tentoonstellingen van gerenom meerde kunstenaars is de Kapberg regelmatig met educatieve projecten actief. Ook stimuleert de Kapberg amateurkunstenaars. Met al haar activiteiten voldoet de Kapberg ruimschoots aan de cri teria voor de prijs. De prijs bestaat uit een miniatuur van de onlangs in Egmond aan den Hoef onthulde buste van George Hitchcock en een geldbedrag van 250 euro dat beschikbaar gesteld is door de Dorpsraad van Egmond aan den Hoef. LIMMEN - Vrijdag 13 juli heeft de Pax Christi school afscheid genomen van twee juffen. Juf Trudy neemt na 14 jaar afscheid van de Pax en juf Annemarie na 16 jaar. Met alle kinderen en leerkrachten in de aula hebben ze er, ondanks dat het een afscheid was, een gezellig feestje van gemaakt. Hierbij konden juf Trudy en juf Annemarie niet zomaar achterover leunen, nee, zij moesten zelf aan de slag. Zij moesten op het podium allerlei activiteiten uitvoeren. Na het feest met de kinderen was er een afscheidsreceptie voor ouders. Veel ouders maakten gebruik van de gelegenheid afscheid te nemen van juf Trudy en juf Annemarie. De school zal ze enorm gaan missen en het team wenst ze veel plezier en succes op hun nieuwe werkplek! Aangeleverde foto REGIO - Castrieum is een parel in het Noord-Hollands duingebied, met de Dorpsstraat als een sierlijk lint door de eeuwenoude kem, voor eeu wig vastgebonden aan de statige middeleeuwse kerk. Een oase van rust en Bourgondische gastvrijheid vormt even verderop, op nummer 96, het gerenommeerde restaurant Le Moulin van cuisinier Frans Glas. Al 27 jaar zwaait Glas de pollepel achter het fornuis, zich zeker wetend van de excel lente steim van zijn zus Yvonne Glas, gastvrouwe en vinologe. De familie Glas heeft dit voorjaar de prachtige terrastuin achter het restaurant geheel gerenoveerd. Wat altijd al een heerlijke plek was om zich te vermeien, is nu aangepast aan de vele eisen van de moderne tijd en de open veranda biedt nu een fijne beschutting voor het geval dat er toch nog eens een Noord- Hollands buitje mocht vallen. Frans Glas voert een klassiek-Bourgondisehe keuken met moderne invloeden. De kaart is uiteraard seizoensgebonden met niettemin veel keuzevrijheid. Gasten krijgen reeds een 'Bib Gourmand' drie-gangen menu voorgeschoteld vanaf 35 euro. Bib Gourmand is een uit Miehelin-kringen afkomstig begrip wat vooral staat voor vers en lokaal, met respect voor de traditie en het plezier om 'vergeten recepten' te herontdek ken. De familie Glas ontvangt in de Moulin met genoegen gezelschappen tot ongeveer 45 personen. Er is een mooie aperitiefbar met mogelijk haard vuur en het ruim opgezette en modem ingerichte restaurant biedt een prima ambiance voor zakenluneh of diner, een familie-etentje of amicale ontmoe ting. Om de opening van de heerlijke terrastuin extra cachet te geven en de gasten de gelegenheid te geven kennis te maken met de nieuwe inrichting, is het Bib-Gourmand menu deze maand extra feestelijk opgetuigd. Le Moulin is gevestigd aan de Dorpstraat 96 in Castrieum, geopend van woensdag tot en met zondag vanaf 13.00 uur. Reserveren via tel. 0251-651500. Le Moulin, Dorpsstraat 96, Castrieum, tel. 0251-651500, www.restaurantlemoulin.nl. EGMOND - Het is bijna vakantie en dan begint maandag 23 juli voor een groot aantal kinderen van Egmond aan den Hoef hun Timmerdorp! Vier dagen lang hard werken: hout sjouwen, timmeren, zagen en wat er allemaal meer bij komt kij ken om een mooie hut te bouwen met je vriendjes en vriendinnetjes. En traditioneel wordt er ook bij iedere hut een prachtige brievenbus gemaakt. En deze moet natuurlijk vol! Ook dit jaar kimt u uw (klein) kind te verrassen met post gestuurd naar him zelf gebouwde doip. Stuur uw kaart naar (Naam van kind), Timmerdorp p/a Pr Marijkelaan 1, 1934 EA Egmond aan den Hoef. De organisatie hoopt dat u veel kaarten stuurt, zodat de hutten behangen kunnen worden met uw kaarten. De brievenbussen van Timmerdorp staan er klaar voor! Op maandag 23 juli begint voor een groot aantal kinderen van Egmond aan den Hoef hun Timmerdorp! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13