i t Zomeravondconcerten in de Witte Kerk BESTELBON Stichting Cultuurbevordering Witte Kerk Heiloo, Heerenweg 42, Heiloo 17 Het programma Toegangsprijzen en reductie CONCERT 12 3 4 5 UITKIJKPOST l8 JULI 2012 Zomeravondconcerten 2012 Elk jaar zijn er in de maanden juli en augustus fantastische zomeravondcon certen te beluisteren en wel op de vrijdagavond om de 14 dagen. Het eerste concert is op vrijdag 6 juli. Vanwege de koopavond beginnen de concerten om 20.30 uur. Deze zomeravondserie wordt jaarlijks georganiseerd door de Stichting Cultuurbevordering Witte Kerk Heiloo. De serie onderscheidt zich door veelzijdigheid. Leest u onderstaand pro gramma maar eens door: het biedt concerten met topmusici! En dat in een fantastische, eeuwenoude en akoestisch zeer fraaie ruimte. Geen wonder dat bezoekers van deze concerten niet alleen uit Heiloo en directe omge ving komen, maar soms ook van heinde en ver. Zomeravondconcerten - het woord zegt het al - zijn voor de zomeravond en dienen daarom een zomers karakter te hebben. Dat betekent dat ze welluidend en zeker ook niet te 'zwaar' zijn. Vrijdag 6 juli aanvang 20.30 uur MOSKOU - PARIJS Strawinsky: Chanson Russe en Divertimento Poulenc: Vioolsonate Prokofiev: Pianosonate VII Heieen Hulst viool, Gerard Bouwhuis piano Een boeiend programma met Frans- Russische muziek. De vermenging van Russische weemoed en harts tocht met het Franse joie de vivre levert sterke en opwindende muziek op, zoals Prokofiev's 7de pianoso nate en Strawinsky's Divertimento, maar ook het zoet-melancholieke Chanson Russe van Strawinsky. Als klap op de vuurpijl klinkt een ver rassende, zelden gespeelde vioolso nate van Francis Poulenc. De pianist Gerard Bouwhuis is gespecialiseerd in eigentijds reper toire. Hij geeft recitals en is een veel gevraagd solist bij bijna alle gere nommeerde ensembles en orkesten in Nederland. Als solist was hij betrokken bij uitvoeringen met o.a. Schönberg Ensemble, Ebony Band, Nederlands Blazersensemble, Radio Kamerorkest en BBC National Orchestra of Wales. Heieen Hulst studeerde bij Vera Beths aan het Koninklijk Conservatorium van Den Haag. De afgelopen jaren maakte zij deel uit van onder andere het Schönberg Ensemble, Combattimento Consort, Nieuw Ensemble, Remix Porto, Wendingen en lArchibudelli. Met pianist Gerard Bouwhuis vormt zij een duo dat zich vooral toelegt op het repertoire van de 20ste eeuw. Een datum die u moet noteren! Vrijdag 20 juli aanvang 20.30 uur BRUISEND, SCHUIMEND... Brahms en Schubert strijk kwartetten Van Dingstee Kwartet Het Van Dingstee Kwartet is in elk opzicht imiek: de leden komen uit één familie, zij spelen bijzonder mooi op beroemde violen; ze zijn geroemd om him vloeiend samen spel, him gedrevenheid en hun tem perament. Het programma is ook heel bijzonder, want de strijkmu- ziek van Brahms wordt door som migen wel de mooiste in haar genre genoemd en de strijkkwartetten van het Residentie Orkest, het Radio Kamerorkest en het Nationaal Jeugdorkest. Hij maakt deel uit van Trio Arnare en treedt regelmatig op met o.a. Nobuko Imai en The Hague String Trio. Daniël werkt(e) samen met componisten als George Benjamin, Louis Andriessen, Joey Roukens en Sofia Gubaidulina. Een programma om naar uit te kij ken! Schubert zijn stuk voor stuk mees terwerken. Het Van Dingstee Kwartet is sinds zijn oprichting in 1995 uitgegroeid tot een succesvol en veelzijdig strijkkwartet. Met concerten op vrijwel alle Nederlandse podia en tientallen tournees in Europa en de Verenigde Staten heeft het kwar tet zich geprofileerd als één van Nederlands toonaangevende kamer- muziekensembles. In de pers wer den de concerten van het kwartet veelvuldig geprezen vanwege het vloeiende samenspel, de klankvor ming, de gedrevenheid en het tem perament. Deze avond mag u niet missen! Vrijdag 3 augustus aanvang 20.30 uur AUCH KLEINE DINGE Wolf: Italienisches Liederbuch Sabine Wiithrich sopraan, Florian Just bariton, Daniël Kramer piano Met deze - lichtelijk ironische - woorden begint Wolf zijn indruk wekkende cyclus van 46 korte liede ren. Het zijn meesterwerken. Daarin draait het allemaal om de liefde, maar het is geen zoete romantiek! Het trio selecteert voor u de mooi ste liederen uit deze muzikale soap serie op niveau en rijgt die aaneen in een wervelende voorstelling. Sabine Wiithrich won verschei dene prijzen waaronder in 2008 de 1ste prijs aan het Concorso Intemazionale di Canto Solistico Seghizzi in Gorizia en in 2007 de 1ste prijs op de Nederlandse Vocalistenpresentatie. Als solist werkte zij met dirigenten als Paul McCreesh, Lucas Vis, Otto Tausk en Reinbert de Leeuw. Zij was te gast op talloze buitenlandse prestigieuze festivals. Zij had de grote eer om meerdere keren met de beroemde componiste Sofia Gubaidulina te werken en veel van haar kamermu ziek uit te voeren. Florian Just studeerde aan het Conservatorium van Amsterdam en aan het Conservatoire de Metz. Hij is een veelgevraagde solist in onder meer Bach's Weihnachtsoratorium, de Matthaus- en Johannespassie, Mahlerliederen met orkest en Carl Orff s Carmina Burana. Daniël Kramer studeerde als scho lier bij Ton Hartsuiker en vervol gens aan het Conservatorium van Amsterdam bij Hakon Austbo en in Parijs bij Claude Helffer. Zijn diplo ma Tweede Fase behaalde hij met onderscheiding. Hij won in 1994 de eerste prijs in het Prinses Christina Concours. Hij soleerde o.a. met Sabine Wuthrich Florian Jus Vrijdag 17 augustus aanvang 20.30 uur OVERVLOED EN WELBEHAGEN Brahms en Ligeti hoorntrio's Teunis van der Zwart hoorn, Eva Stegeman viool en Daniël Kramer piano De titel "Overvloed en Welbehagen" past heel goed in dit zomeravond programma: een oorstrelende com binatie van de instrumenten hoorn, viool en piano, bespeeld door muzi kanten van grote naam en faam. Teimis van der Zwart, woonachtig in Heiloo, is een van de toonaange vende hoornisten van zijn genera tie. Hij maakte talloze opnamen en concertreizen door grote delen van de wereld met een flink aantal top orkesten en kamermuziekgroepen, waaronder het Amsterdam Baroque Orchestra, Collegium Vocale Gent, Bach Collegium Japan en de Nederlandse Bachvereniging. Met het Orkest van de Achttiende Eeuw en het Freiburger Barock Orchester maakte hij cd-opnamen van Mozarts hoomconcerten. Als solist speel de hij onder dirigenten als Frans Brüggen, Phillipe Herreweghe, René Jacobs, Jos van Veldhoven en Hidemi Suzuki. Sinds enkele jaren is hij even eens actief als dirigent met o.a. het Sweelinck Barokorkest, Salonorkest Musica d'Amore uit Heiloo, het Arezzo Ensemble en het Blazersensemble van het NJO. Teimis van der Zwart is hoofdvak docent aan de conservatoria van Amsterdam en Den Haag. Eva Stegeman studeerde viool bij Davina van Wely aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Daarna volgde zij een postgraduate studie in Londen bij David Takeno aan de Guildhall School of Music and Drama. In 1995 won zij de tweede prijs op het 15de Nationaal Vioolconcours Oskar Back voor haar vertolking van het vioolcon cert van Beethoven. Stegeman is oprichter en artistiek leider van het Internationaal Kamermuziekfestival Den Haag dat sinds 2003 jaarlijks plaatsvindt. Voor informatie over Daniël Kramer: zie het concert van 3 augustus. Dat wordt een volle kerk! Vrijdag 31 augustus aanvang 20.30 uur MAHLER'S WENEN Liederen van Haydn, Alma Mahler, Alban Berg, Messiaen en von Zemlinsky Charlotte Riedijk sopraan, Ellen Corver piano In het muzikale Wenen van zijn tijd domineerde behalve de muziek van Mahler, nog steeds die van Haydn, Schubert en Beethoven, teiwijl Schönberg en zijn leerlingen zeer actief waren. In dit programma klinken liederen van Haydn, van Alma Mahler en van haar composi tieleraar Zemlinsky, van huisvriend Alban Berg, en tenslotte, met een uitstapje naar Parijs, van Olivier Messiaen. Een boeiend en kleurrijk recital! Charlotte Riedijk heeft gewerkt onder leiding van eminente dirigen ten zoals o.a. Alan Gilbert, Peter Eötvös, Hartmut Haenchen, Lev Markiz, Ed Spanjaard en Lucas Vis. Een uniek zomeravondconcert! U kunt uw uitgaansavond extra feestelijk maken. Ook dit jaar hebben wij een afspraak met het uitstekende restau rant de Loocatie (tegenover de Witte kerk) dat u op de desbe treffende vrijdagavond, voor afgaand aan het concert, van een heerlijk culinair 3-gangen menu kunt genieten voor de gereduceerde prijs van slechts €24,50 p.p. Wel tevoren rechtstreeksreserveren bij restaurant 'de Loocatie' (072- 5333352) met vermelding van 'concertdiner'! De winterconcerten Het hele jaar door fantasti sche concerten. Concerten op hoog niveau, waarvan je zou verwachten die alleen in grote steden te kunnen vinden. Naast de serie zomeravond- concerten is er ook een serie winterconcerten en worden er vrij regelmatig 'losse' concerten georga niseerd. Daarnaast organiseert de Stichting Cultu urbevordering Witte Kerk Heiloo elk jaar het herdenkingsconcert op 4 m ei, alsm ede een passieconcert. Als solist was zij te horen bij belang rijke Europese ensembles. Met pia niste Ellen Corver vormt zij een duo. In juni 2008 maakten zij hun debuut in de Musikverein in Wenen. Ellen Corver studeerde aan het Koninklijk Conservatorium van Den Haag bij Else Krijgsman en Naurni Grubert. Op zeventienjarige leeftijd werkte zij al samen met de com ponist Karlheinz Stockhausen. Dit resulteerde in de cd-opname van zijn veertien Klavierstticke voor piano solo. Maar ook werken van Debussy, Ravel, Brahms en Beethoven ble ven haar aandacht houden. Als solist werkte Ellen Corver met o.a. het Koninklijk Concertgebouw, het Radio Symfonieorkest, het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Zij was in 1989 mede-oprichter van het Osiris Piano Trio. Met dit ensem ble reisde zij de hele wereld door. Inmiddels staan er ruim vijftien cd's op haar naam. De opname van Mantra van Stockhausen, samen met haar duo-partner Sepp Grotenhuis werd beloond met een Edison. De prijs voor 4 of 5 concerten bedraagt45,00 Losse kaarten kosten12,00 Jongeren onder 25 jaar betalen10,00 Opsturen aan Stichting CWKH p/a Keldercroftlaan 31,1851VG Heiloo. Kaarten reserveren kan ook per telefoon (06-45184525) dan wel per e-mail: info@wittekerkheiloo.nl Naam: Straatnaam: Plaatsnaam: Zo mogelijk uw e-mailadres: WIL GRAAG DE NAVOLGENDE KAARTEN RESERVEREN: Vol tarief: Q Q Q Q Q Jongeren onder 25 jaar: ■□lülülü Alle gegevens vindt u ook op de website www.wittekerkheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 17