Ton Scholten tegels sanitair Bewoners De Loet en Amberhof verhuizen naar nieuw onderkomen Inschrijving voor taaiwedstrijd TaallODaagse geopend H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 De kwaliteit van de leefomgeving wordt hiermee verhoogd Keer op Keer opsteker Glitter Glamourfeest op Obs de Zuidwester UITKIJKPOST 18 JULI 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Westerwerf 2, 1911 JA Uitgeest, te. 0251-319101, www.tonscholten.nl, e-mail: info@tonscholten.nl. UITGEEST - Ton en Ineke Scholten zijn in 1974 begonnen vanuit de garagebox bij htm huis aan de Vrijburglaan in Uitgeest. In bijna veertig jaar is Ton Scholten tegels sanitair gestaag gegroeid tot een ultramo derne zaak aan de Westerwerf in Uitgeest, met overzichtelijke en ruime showrooms op beide verdiepingen. De eerste verdieping toont de vele mogelijkheden die de nieuwe generatie vloertegels biedt. Gelegd en wel, zodat bezoekers een goed beeld krijgen van het effect. De begane grond laat een keur aan stijlen en sanitairmogelijkheden zien, in combinatie met tal van tegelwanden en -vloeren. Ton Scholten tegels sanitair wordt alweer jaren, met evenveel passie voor het vak als zijn ouders, geleid door Bob en Kick Scholten. Samen met het deskundige team van Ton Scholten tegels sanitair staan zij voor hoogwaardige kwaliteit in een eigentijdse look! Bob is van nature nieuwsgierig, zoekt nieuwe ontwikkelingen en slaat graag nieuwe wegen in op het gebied van tegels en sanitair. Want ook in deze branche gebeurt veel als het gaat om innovatief en milieubewust ondernemen. Hij speurt de belangrijkste beurzen af, op zoek naar inno vatieve pareltjes: „Er komen steeds mooiere producten op de markt, die bovenal duurzaam zijn. Zoals het 'tornadoflush' toilet, een vooruitstre vende Japanse uitvinding die op jaarbasis een enorme besparing op het waterverbruik oplevert en bovendien hygiënischer is dan een normaal toilet. Of de 'douche-wc'; toilet en bidet in één, ook ideaal voor minder- valide en oudere mensen en veel frisser dan gebruik van papier. In het productieproces van keramische tegels biedt de intrede van de inkjet- techniek volop ruimte voor vernieuwing. Het stelt producenten van tegels in staat om een grote diversiteit aan vloer- en wandtegels te ver vaardigen en in een kleine oplage op de markt te brengen." Tegels, die dezelfde rijke uitstraling hebben en niet te onderscheiden zijn van oorspronkelijke -en in gebruik vaak kwetsbare- materialen zoals natuursteen of hout. Bijvoorbeeld prachtig verouderd natuursteen in een keramische uitvoering. Of een houten vloer van tegels. Bekende Nederlandse stylisten grijpen de vele mogelijkheden aan en komen tot nieuwe ideeën en andere toepassingen van nieuwe, duur zame materialen; zichtbaar in de VT Wonen collectie bij Ton Scholten. „Keramische tegels hebben veel voordelen: het materiaal werkt niet en heeft een lange levensduur, ze zijn onderhoudsvriendelijk, kunnen tegen een stootje en ze bieden legio toepassingsmogelijkheden; ook buitens huis. Bovendien tasten gebakken tegels het landschap niet aan, in tegen stelling tot toepassing van natuurlijke materialen, waarbij natuursteen of hout gewonnen wordt." Een ander groot voordeel van keramische tegels is dat ze gewoon over een bestaande tegelvloer met vloerverwarming kunnen worden gelegd. De uitstekende warmtegeleiding van keramiek bespaart een omslachtig sloopproces van de oude vloer en de aanleg van nieuwe vloerverwarming. Overtuig uzelf, loop eens binnen bij Ton Scholten tegels sanitair en laat u informeren over de vele nieuwe mogelijkheden! HEILOO - Sinds maandag 16 juli is de verhuizing aan de gang van de bewoners van woonzorgcen trum De Loet en Amberhof in Heiloo naar de tijdelijke voor ziening op Klein Varnebroek. De komende week worden de laatste technische controles uitge voerd en wordt de grote schoon maak gedaan. Bewoners, him familie en medewerkers zijn bezig met de laatste voorbereidingen voor deze verhuizing. De bewoners worden geholpen door hun naaste familie en vrienden, maar ook admi nistratieve medewerkers van ViVa! Zorggroep helpen de bewoners te verhuizen naar him nieuwe tijde lijke appartement. Op de locatie waar De Loet staat wordt na deze verhuizing gewerkt aan een nieuw woonzorgcentrum De Loet. Omdat het oude gebouw eerst afgebroken moet worden heeft ViVa! Zorggroep voor de bewoners een tijdelijk huis vesting voor haar bewoners op het (voormalige) campingterrein Klein Varnebroek in Heiloo gebouwd. Deze voorziening zal ongeveer vijf jaar blijven staan, zodat wan neer Woonzorgcentrum Overkerck aan de beurt is om gerenoveerd te worden, de bewoners aldaar ook gebruik kunnen maken van deze mooie voorziening. De nieuwe De Loet wordt een woonzorgcentrum met (zorg) voor zieningen waar omwonenden uit de omgeving van De Loet ook gebruik van kunnen maken. De kwaliteit van de leefomgeving in de gemeente Heiloo wordt hiermee verhoogd. Oudere mensen kunnen op een prettige manier zolang mogelijk zelfstandig blijven wonen, maar ook zorgafhankelijke doelgroepen kun nen een goede woonplek krijgen. In de huidige De Loet maken omwonenden dagelijks gebruik van het restaurant en andere voor zieningen. Na de verhuizing en de sloop kimnen zij geen gebruik meer maken van deze voorzienin gen. Daarom heeft ViVa! Zorggroep gezocht naar een tijdelijke voorzie ning in de buurt van de Woontoren, De Hom en de Hildebrandhof. In overleg met de gemeente en Kennemer Wonen is gekozen voor een woning aan de Hildebrandhof. Behalve een gelegenheid voor omwonenden om met elkaar een warme maaltijd te nuttigen en/of een kopje thee of koffie te gebrui ken, zal ook de thuiszorg van ViVa! Zorggroep er een steunpunt gaan maken. Een veilig idee als daar straks twee jaar lang bouwwerk zaamheden zullen plaatsvinden. Vanaf half juli worden daar de eer ste diensten aangeboden. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt halverwege de maand een Opsteker aan een vereniging en/of stichting die zich belangeloos inzet voor de medemens. Om in aanmerking te komen voor deze opsteker kimt u een verzoek indienen. De for mulieren zijn verkrijgbaar bij de kassa waar ook de opstekerbus hangt. Elke maand wordt een ingediend verzoek door Keer op Keer gekozen en verblijd met een opsteker van 200,-. De opsteker van de maand juli gaat naar 't Vennewater Badminton, als bijdrage voor de aanschaf van badmintonrackets voor een scholenproject van de sportraad Heiloo. U kimt Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - De Noord-Hollandse bibliotheken boven het Noordzeekanaal houden van taal. Daarom organiseren zij van 20 tot en met 30 septem ber voor de derde maal de TaallODaagse, een spannend evenement waarin alles om taal draait. Belangrijk onderdeel van de TaallODaagse is de taaiwedstrijd, waarvoor op diverse locaties voor rondes worden gehouden, zo ook in Bibliotheek Heiloo. Op 20 september strijden zes tot acht teams, bestaan de uit twee of drie personen met elkaar in Bibliotheek Heiloo om de beker en een finaleplaats. Wie is de beste in woorden spellen, taalpuz- zels, woordbetekenis enzovoorts? Familie-, bedrijfs- of vriendenteams kunnen zich vanaf nu opgeven via www.bibliotheekheiloo.nl of tel. 072-5330670. Deelname is gratis. De finale van taaiwedstrijd wordt ook gehouden in Bibliotheek Heiloo op zondag 30 september om 14.00 uur. HEILOO - Het jaarlijkse eindfeest van basisschool de Zuidwester was ook dit jaar weer een enorm succes! Er was een optreden van De Toppers en de Diva's gaven een prachtige show weg. De kinde ren deden mee aan de talentenjacht Zuidwester's Got Talent en gaven spectaculaire optredens. Er was niet alleen veel te zien, maar ook veel te doen. Er werd een ware stilettorace gehouden, er was een springkussen, stormbaan, limbodansen en een grabbelton met glamourcadeaus. Als klap op de vuurpijl kon iedereen zich als een echte ster in de spotlights laten zetten door zich te laten verwen nen bij de visagie en manicure. En tot slot als model poseren op de foto in een sportauto. Het glitter en Glamourfeest was een geweldige afsluiting van een heel mooi Zuidwesterjaar. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5