Jonge Heilooër kunstenaars exposeren eigentijds werk in Egmond f Concert Zomeravondserie Witte Kerk Heiloo an*-.-- ingstee <wartet U I T P A G I N A Het van de nacht Het geluid van de nacht DEUTEKOM INGEZONDEN BRIEVEN BOEK VAN DE WEEK Het geluid van de nacht door Maria Duenas Boek van de week Strijkkwartetten van Brahms en Schubert Glasvezel in Heiloo, wat moet ik er mee? Zet je in voor het baafje! Corso Bioscoop Brave (NL) 3D Garagebox wordt Post NL depot Hulde aan de parkeerwachters! UITKIJKPOST JULI 2012 EGMOND - Tot en met 26 augustus exposeren Sjoerd Piepenbrink, Thijs van Diepen en Tanoki Design in Hoeve Overslot in Egmond aan den Hoef. De jonge kunstenaars uit Heiloo, die al eerder exposeerden bij de Kunstzesdaagse in Heiloo, zullen nu exposeren in het oudste gebouw van de gemeente Bergen. In de rus tieke hoeve aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef is een uit gebreide collectie te zien van de kunstenaars. Thijs van Diepen laat zijn met graffiti gemaakte portret ten van de bekende 'Club 27' zien. Dit zijn beroemde muzikanten die er een losbandige levensstijl op nahielden en allen op de leeftijd van 27 jaar om het leven zijn gekomen, zoals Jimi Hendrix, Kurt Cobain, en recentelijk Amy Winehouse. De por tretten zijn gemaakt op doeken en panelen, door het gebruik van graf fiti brengt de kunstenaar het street art gevoel van de straat de expo sitieruimte in. Sjoerd Piepenbrink exposeert zijn op het eerste gezicht luchtig lijkende collectie 'I give up, creative shit!'. Deze collectie t Maria Duenas Sira Quiroga werkt in een van de beste naaiateliers van het Madrid in de jaren dertig van de vorige eeuw. Ze is verloofd met een nette jongen en haar toekomst lijkt uitge stippeld. Dan gooien twee mannen haar leven overhoop: een aantrek kelijke bon-vivant en haar vader, die ze nooit heeft gekend. Het geluid van de nacht is het onvergetelijke verhaal over een wouw die met vallen en opstaan leert dat ze alleen kan vertrouwen op haar eigen kracht. Het voert u door de even kleurrijke als aan grijpende geschiedenis van Spanje, Marokko en Portugal en de Tweede Wereldoorlog. Het geluid van de nacht is een verslavende pagetur ner met een onweerstaanbare sfeer tekening en een superieure cast van personages. Maria Duenas' debuutroman over een eenvoudig meisje dat uitgroeit tot een couturiëre van aanzien en tot een geheim agent, is door een miljoenenpubliek en door de pers zeer lovend ontvangen. door Maria Duenas voor€ 19,90 bestaat uit honderd verschillende digitale collages. De stukken zetten de kijker aan het denken en bevat ten soms absurdistische elementen. De kunstwerken zijn op zeer hoge kwaliteit afgedrukt en ingelijst in verschillende formaten. Het aandeel van Tanoki Design bestaat uit lam pen gemaakt van oude muziekband- jes. De lampen zijn een initiatief van Matthieu Wittebrood in samenwer king met Sophie Louter-Wittebrood. De lampen nemen je mee terug in de tijd van de cassettespeler en hebben een retro uitstraling. De expositie is elke zaterdag en zondag tot en met 26 augustus geopend van 14.00 tot 20.00 uur. De toegang is gratis. Voor meer informatie: http://www.face- book.com/events/393569350692440/ Tot en met 26 augustus exposeren Sjoerd Piepenbrink, Thijs van Diepen en Tanoki Design uit Heiloo, in Hoeve Overslot in Egmond aan den Hoef. Aangeleverde foto HEILOO - Het tweede concert van Zomeravondserie in de Witte Kerk wordt gegeven op vrijdag 20 juli. Voor dit concert heeft de commissie het inmid dels vermaarde Van Dingstee Kwartet kunnen contracteren. Dit ensemble is in elk opzicht imiek: de leden komen uit één familie en spelen bijzonder mooi op beroemde violen. Ingrid van Dingstee bespeelt een Nicola Gagliano viool uit 1739, Frederik Boits een Max Möller altviool. Deze beide instrumenten zijn ter beschik king gesteld door het Nationaal Muziekinstrumenten Fonds. Marjolein van Dingstee heeft een Joh. Theodoms Cuijpers viool van rond 1750, Ewout van Dingstee een cello uit 1787 van dezelfde bouwer. Het Van Dingstee Kwartet is sinds zijn oprichting in 1995 uitgegroeid tot een succesvol en veelzijdig strijkkwartet. Het wordt in de pers geroemd om zijn vloei end samenspel, gedrevenheid en temperament. Met concerten op vrijwel alle Nederlandse podia en tientallen tournees in Europa en de Verenigde Staten heeft het kwar tet zich geprofileerd als één van de Nederlands toonaangevende kamermuziekensembles. Het Van Dingstee Kwartet won diverse prijzen bij internationale kamermuziekconcoursen en volgde masterclasses bij leden van gere nommeerde strijkkwartetten als het Amadeus Kwartet, Alban Berg Kwartet, Bartók Kwartet, Juilliard Kwartet en het Cleveland Kwartet. De strijkmuziek van Brahms wordt door sommigen wel de mooiste in haar genre genoemd en de strijk kwartetten van Schubert zijn stuk voor stuk meesterwerken. De prijs voor vier of vijf concer ten bedraagt 45,-. Losse kaarten 12,-, jongeren tot 25 jaar 10,-. Reserveren: tel. 06-45184525 of mail info@wittekerkheiloo.nl. Het con cert begint om 20.30 uur. I Het Van Dingstee Kwartet. Sinds enige weken is het gesprek over glasvezel losgebarsten in ons dorp. Een ware invasie van jonge mensen in rode, groene, blauwe, gele t-shirts die met elke kleur een andere provider of telecompar- tij vertegenwoordigen. Rijdende informatie centra en huis aan huis teams belegeren Heiloo. Als erva ringsdeskundige kan ik persoonlijk niet wachten op een glasvezelaan sluiting bij mij thuis. Met zeventien jaar ervaring in de intemetbranche en dagelijkse contacten met diverse telecombedrijven is het voor mij gesneden koek. Ik word vaak aan gesproken door kennissen die alle 'glasvezelophef niet begrijpen en andere dingen aan hun hoofd heb ben. De argumenten die ik het mees te hoor zijn: 'Glasvezel wat moet ik ermee? Ik heb al digitale TV, rn'n internet is al 8 Mb/s of sneller. Ik heb internet en tv via de kabel met honderden zenders wat wil ik nog meer?' En dat is inderdaad allemaal waar. Er zijn een paar argumenten waarom u vóór glasvezel zou moe ten kiezen: 1. Dit glasvezel aanbod komt maar één keer langs. Als u nu niet vóór kiest dan komt het nooit meer voorbij, 2. Het huidige kope ren netwerk is na honderd jaar op. Het werkt nog wel, maar komt de komende tien jaar niet meer mee, evenals de kabel, en 3. Glasvezel is net als riolering, als u er geen aan sluiting op hebt, dan is uw huis min der waard dan dat van uw buurman. Dan blijft u als het goed is nog maar met één vraag achter. Welke kleur t-shirt spreekt me aan? Ik wens u veel succes met uw keuze. U kunt uw vragen desgewenst stellen op onderstaand mailadres. Martijn van der Ende Heiloo glasinheiloo@me.com Als een stelletje kwajongens wer den de fracties van CDA en PVDA tijdens de raadsvergadering op maandag 9 juli door de overige frac ties teruggefloten. De boodschap was duidelijk; eerst even overleggen en nadenken voordat een initiatief op tafel gegooid wordt. De plan nen voor het nieuwe Baafje kunnen weer de koelkast in. Om volledig gezichtsverlies te voorkomen, gaven ze aan dat ze nog wel de de financi ële haalbaarheid van him megalo mane plannen gingen (laten) onder zoeken. Kan iemand ze uitleggen dat je tegenwoordig op veilingsites twee weken een bungalow voor de Foto: Sjaak Ramakers Al generaties lang worden in de mysterieuze Schotse Hooglanden grote legendes en mythes verteld. Merida, de impulsieve dochter van Koning Fergus en Koningin Elinor, is een ervaren boogschutter. Vastbesloten om haar eigen pad in het leven te bepalen gaat ze tegen alle eeuwenoude tradities in die hei lig zijn voor de grote leiders van het land: de grote Lord MacGuffin, de chagrijnige Lord Macintosh en de humeurige Lord Dingwall. Merida's beslissingen hebben grote, onom keerbare gevolgen voor het hele koninkrijk. Wanneer ze de excen trieke oude Heks tegenkomt, krijgt ze de mogelijkheid om een wens in vervulling te laten gaan die ramp zalige gevolgen heeft. Het grote gevaar dat op de loer ligt dwingt Merida er toe om de ware betekenis van moed te ontdekken om zo de beestachtige vloek te kimnen stop pen voordat het te laat is. hele familie kimt boeken voor zo'n 20 euro? Bovendien is elk zwembad in Nederland zwaar verliesgevend. Logisch dat er geen ondernemer in Nederland heil ziet in deze onzin nige plannen. Maar als ze toch zo begaan zijn met het trekken van toeristen naar Heiloo waarom vind je dan bijvoorbeeld op camping Bakkurn geen promomateriaal over Het Baafje? En hebben de VW's in de omliggende doipen en ste den überhaupt materiaal over ons mooie buitenbad? Kleinere over dekte zwembaden zijn er al in bijna alle omringende plaatsen. Maar een royaal 50 meter buitenbad zit alleen in Heiloo. Dus als er een bad is met regionale aantrekkingskracht dan is dat Het Baafje. Het huidige Baafje dus! Bart Oostindie Heiloo Post NL, voorheen TNT Post, heeft onlangs een garagebox gehuurd aan de Vlei 36. De box is nu, in plaats van zijn eigenlijke bestemming, in gebruik als verdeeldepot. Het is sindsdien een af- en aan rijden van vrachtauto's en postbodes. De post bode verdwijnt en wordt veivangen door het minimumloon verdienende bezorgers die pakketten ophalen bij depots wat voor Post NL voordeli ger is. Afgelopen zaterdag waren ze vanaf 08.00 uur 's morgens een uur bezig, en daarna is nog drie keer een vrachtauto geweest op post te komen brengen. Het lijkt wel of ik op een bedrijfsterrein woon! Iedere dag rijden er meerdere malen bus jes en komen tien postbezorgers de post ophalen. Het is een komen en gaan. Er spelen hier overdag veel kinderen en met het drukke busjes verkeer veiwachten wij binnenkort een ongeluk. Het is natuurlijk mooi dat de post door bezuinigen weer een knappe winst kan maken, maar dat moet niet over onze ruggen. Is de gemeente wel op de hoogte van dit oneigenlijke gebruik van gara geboxen? Het is volgens mij niet de bedoeling dat de garageboxen die oorspronkelijk bij de woningen hoorden, nu door een investeerder opgekocht zijn en verhuurd worden voor bedrijfsdoeleinden? Peter Posthuma Heiloo Op weg naar een afspraak in Alkmaar- op 11 juli - bleek bij ver trek vanaf het parkeerterrein bij winkelcentrum 't Loo de rechter voorband van mijn auto lek. Zo plat als een (dik) dubbeltje en ver oorzaakt door een enorme spijker. Gezien de beperkte beschikbare tijd en mijn gebrek aan ervaring met deze nieuwe auto, besloten we de bus te nemen. Omdat mijn auto dan mogelijk langer dan de toege stane twee uur in het blauwe vak zou staan, veiwittigde ik hiervan de in de buurt aanwezige parkeer wacht. Die had echter een veel betere oplossing. 'Als mijn collega en ik u even helpen, dan hebben we binnen een kwartiertje het reser vewiel geplaatst'. In een vloeiende samenwerking werd de klus inder daad, zelfs binnen de voorspelde tijd, geklaard en we waren precies op tijd op onze tandartsafspraak in Alkmaar. Helaas hebben we niet de namen van de beide heren, maar we willen ze graag op deze wijze nog eens oprecht bedanken voor een geweldige seivice! Een kleine blijk van dank voor een biertje of een bloemetje werd resoluut geweigerd. Klasse! Fam. C. van der Werf Heiloo Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9