*£^50-1 Leerlingen Sint Maarten overhandigen cheques aan KiKa en Alpe d'HuZes Bedrijventerrein Egmond aan den Hoef zwaar getroffen door enorme brand a Rui c NIEUWS UIT DE REGIO "v'-: Leerlingen Sint Maarten halen 10.700 op I voor Kika Gezellige Jaarmarkt Limmen De Zonnebloem naar Cinebergen 25 JULI 2012 LIMMEN - Woensdag 18 juli was de Jaarmarkt in Limmen. Er waren veel kramen, die er vorige jaren niet stonden. De scouting had een vuurbaken en daar konden de kinderen hun eigen brood jes bakken aan grote stokken. Het zelfgebakken brood mochten ze zelf verorberen. Ook was er ter opluistering voor de kinderen de clown Coco, hij maakt leuke figuren van ballonnen. Ook de Zonnebloem deed een duit in het zakje en verkocht veel loten voor dit bijzondere goede doel op de jaarmarkt. Het was gezel lig tijdens de regenbuien. Men had er wel op gerekend en had de paraplu's mee. Dat kon de pret niet deren! Foto: Anneiies Westerbeek LIMMEN - Jeannet van der Krol en Annemarie Trouw, het directeurenduo van de Sint Maartenschool, zijn apetrots en positief verrast door het enorme bedrag dat leerlingen hebben opgehaald voor de zelfgeorga niseerde 'KiKa Run', die op 15 juni werd gehouden in het kader van twee goede doelen: KiKa en Alpe d'HuZes. Alle 450 leerlingen hebben meege daan aan de loop rondom de Enterij en lieten zich hiervoor sponsoren. Het bedrag dat hiermee is opge haald is 10.700,- „Ongelooflijk! En er druppelt nog steeds geld bin nen," aldus Jeannet. Op woensdag 18 juli werden in het bijzijn van alle leerlingen twee cheques van 5350,- overhandigd; Lucia Koehorst van KiKa en leerling Chantal van den Brink namen de cheque voor KiKa in ontvangst en Lex Burgering die voor Alpe d'HuZes. Voor de tweede keer hebben leerkrachten van de Sint Maartenschool dit jaar EGMOND - Door een enorme brand op bedrijventerrein De Weidjes in Egmond aan den Hoef zijn op dinsdagavond 17 juli een aantal panden, waarin bedrijven en appartementen waren geves tigd, volledig verloren gegaan. De felle brand, die door de enor me rookontwikkeling in de wijde omtrek zichtbaar en te ruiken was, werd bestreden met hulp van brand weerkorpsen uit de hele regio. Om circa 19.10 uur werd alarm geslagen toen de vlammen uit het dak sloegen van het pand aan de Lamoraalweg, waar onder andere een kringloopwinkel en een bedrijf in cosmetica-artikelen waren gehuisvest. De vuurzee greep ver volgens om zich heen naar aan grenzende panden en bedreigde naastgelegen woningen. Er zijn geen gewonden gevallen, ondanks dat een flink aantal appartementen boven de bedrijfsloodsen bewoond Na de brand was De Weidjes compleet afgesloten vanwege nablussen en preventieve sloopwerkzaamheden. Foto: Caroiien Breed zijn. Bewoners van de getroffen woningen zijn onder meer opge vangen in hotel Zuiderduin; ande ren, die uit voorzorg hals over kop hun huis moesten verlaten, vonden tijdelijk onderdak in dorpshuis Hanswijk. Voor zover bekend, na metingen, zijn geen schadelijke stoffen vrijgekomen. De wegen naar Egmond waren afgesloten om hulpdiensten alle ruimte te bieden. Woensdagmorgen om 04.30 uur gaf de brandweer het sein 'brand mees ter'. Ook de volgende dag was het hele bedrijventerrein geheel afge sloten voor woon- en werkverkeer in verband met het nablussen en sloopwerkzaamheden om te voor komen dat brandhaarden opnieuw zouden opvlammen en getroffen panden uit zichzelf zouden instor ten; alleen de hulpdiensten en andere helpende instanties hadden toegang. Zo lag door de brand al het telefoon- en internetverkeer op het getroffen bedrijventerrein plat en waren diensten van kabel- en ener gie netbeheerders terplekke om de schade zo snel mogelijk te herstel len. Pas aan het einde van de dag konden bewoners en bedrijfseigena ren terugkeren. De schade is enorm, veel bedrijven en bewoners zijn zwaar gedupeerd; sommigen zijn echt alles kwijtgeraakt! Technisch onderzoek moet uitmaken, wat de oorzaak van de brand is. De politie heeft op de donderdagavond na de brand een 41-jarige man uit Egmond aan Zee aangehouden op verdenking van het bezit van een hennepplanta ge. De politie vond in het pand van de kringloopwinkel, dat hij huurde, resten van spullen die duiden op een hennepplantage. deelgenomen aan de officiële Kika Run. Dit ter nagedachtenis van de aan kanker overleden juf Marjan, die zich tijdens haar leven heeft ingezet voor KiKa. Dit jaar wilde de school iets extra's organiseren om geld op te halen voor dit goede doel, iets waaraan de hele school kon meedoen. Want afgelopen februari is bij Chantal, leerlinge van groep 8b, botkanker geconstateerd en inmiddels heeft zij een aantal zware behandelingen ondergaan. Hierdoor kreeg het doel waarvoor KiKa zich al jaren inzet ineens een wel heel bekend gezicht. Als tweede goede doel werd gekozen voor Alpe d'HuZes, omdat Lex Burgering, leer ling van groep 7, voor de tweede maal -en dit jaar zelfs twee keer- de steile col beklommen heeft om geld op te halen voor kankerbestrijding. De overhandiging op het school plein was een emotioneel moment, helemaal toen het Alpe d'HuZes lied 'Geef nooit op' luidkeels werd meegezongen door alle leerlingen. Annemarie: „Voor ons allemaal was het een prachtige afsluiting van een bewogen schooljaar!" Door de zieke Chantal kreeg het doel waarvoor KiKa zich al jaren inzet ineens een heel bekend gezicht. Foto: Caroiien Breed '1 EGMOND - Dinsdag 10 juli ging Zonnebloem afdeling de Egmonden met heel veel gasten naar filmtheater Cinebergen. Met bus en particuliere auto's togen circa 185 gasten en geno digden richting de Zwarte Schuur in Bergen. Met voor en in de pauze een drankje hebben de aanwezigen volop genoten van op dit moment populaire franse film 'Intouchable'. De middag is mogelijk gemaakt door het Cooperatiefonds van Rabobank Noord-Kennemerland en Cinebergen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13