Monumentaal pand De Hutkoffer krijgt nieuwe eigenaar Verhuizing De Loet en Amberhof naar Klein Vamebroek geslaagd H E I L O O 3 Corien en Ina nemen afscheid van Brammetje' INGEZONDEN BRIEVEN Veiligheid? Bedankt Een nachtmerrie! UITKIJKPOST 25 JULI 2012 HEILOO - Afgelopen vrijdag heeft de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo (SPH) afscheid genomen van Juf Corien en Juf Ina. Corien van Loon is 22 jaar geleden begonnen als peuterleidster bij de SPH en Ina Zoeter 21 jaar geleden. Ellen Jorna van de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo: „Corien en Ina hebben zich jarenlang met veel enthousiasme en voor meer dan 100% ingezet voor de peuters. Wij zullen hen dan ook zeker missen. De dag begon heel feestelijk voor juf Corien en juf Ina, zij werden van huis opgehaald met een Ford Mustang cabriolet. Bij de peuterspeelzaal stonden de peuters hen op te wachten met muziek en zang. Er volgde een gezellige ochtend met allemaal verrassingen. Wij willen Corien en Ina bedanken voor hun tomeloze inzet en wensen beiden veel geluk en gezondheid voor de toekomst." Aangeleverde foto HEILOO - Donderdag 19 juli tekenden de burgemeester Hans Romeijn en koper Lucia Admiraal de koopovereenkomst van De Hutkoffer. In dit oudste monumentje van Heiloo uit de 17e eeuw gaat de koopster een glasatelier starten. De gemeente bood eerder dit jaar De Hutkoffer aan de Heerenweg 21 per openbare inschrijving aan. Bieders mochten naast hun bod tevens him toekomstidee kenbaar maken aan de gemeente. Lucia Admiraal, beeldend kunstenaar in glasobjecten, wil 'De Hutkoffer' HEILOO - Een andere omgeving en spiksplinternieuwe kamers. Het is voor iedereen nog wel even wennen, maar alle bewo ners van woonzorgcentrum De Loet en Amberhof zitten weer gerieflijk tussen hun eigen, ver trouwde spulletjes. Nu aan de westkant van het doip in de tijdelijke woonserviee voorzie ning Klein Vamebroek. En dus was het afgelopen vrijdagmiddag tijd voor een toost op de goede afloop van de verhuizing, met feestelijke bubbels en muziek van street- band Caecilia in restaurant Klein Vamebroek. Vorige week is met man en macht gewerkt om de megaverhuizing binnen één week af te ronden. „En dat is gelukt; complimenten aan de verhuizers!" aldus Gerard Keur van Viva Zorggroep. Iedereen, van hoog tot laag, heeft zijn steentje bijgedra gen om de verhuizing voor de bewo ners zo vlekkeloos mogelijk te laten verlopen. Stapels opgevouwen ver huisdozen stonden vrijdagmiddag in de hal klaar voor retour; de hoeveel heid zegt iets over de omvang van het verhuisprojeet. Hans Couzijn, wijkmanager Viva Zorggroep Heiloo, sprak zijn bewondering uit voor de tomeloze inzet van allemaal. In het bijzonder voor Peter de Groot, voor zitter van de cliëntenraad die de hele week heeft geholpen met inpakken, en Inge Johansen. Zij werd door bewoner Theo Schut namens alle bewoners dubbel in het zonnetje gezet. Als teamleidster Zorg heeft zij gaan gebruiken als glasatelier. Naast het tentoonstellen en ver kopen van haar eigen werk, wil zij tevens andere kunstenaars uit Heiloo of de directe omgeving de mogelijkheid geven een expositie te houden. Daarnaast gaat zij De Hutkoffer gebruiken als werkruimte voor het maken van glas-in-lood ramen. Lucia: „Ik heb nu een atelier aan huis en speelde al een tijdje met het idee voor een werk- en tentoon stellingsruimte op een andere, meer centraal gelegen locatie. De drempel voor publiek om binnen te lopen is daar lager. Bovendien was ik altijd al verliefd op dit fantastische pand met haar team de bewoners een jaar lang voorbereid op de verhuizing. Regelmatig werden bijeenkomsten gehouden waar de bewoners, in bijzijn van familie en mantelzorgei's werden geïnformeerd. Dit om ieder een geleidelijk aan het idee te laten wennen, aangezien een verhuizing op hoge leeftijd niet niets is. Velen zullen nog een beetje moeten wen en dacht vaak, dat als ik ooit de kans zou krijgen.Dat deze droom nu uitkomt is top! De uitstraling van het monumentale pand en mijn tra ditionele manier van werken ver sterken elkaar. Ik maak ambachte lijke kimst en werk met natuurlijke materialen, zoals glas, vilt, klei en dergelijke." Lucia timmert al jaren met haar werk aan de weg, ook op grote internationale tentoonstel lingen. Haar werk is onder meer te bewonderen in de beeldentuin van Nic Jonk in de Schermer. Lucia gaat De Hutkoffer restau reren in de oorspronkelijke staat. Deze restauratie gebeurt in twee fasen. In de eerste fase maakt zij het monumentale pandje wind- en waterdicht. De Hutkoffer blijft hier door in de huidige staat behouden. Lucia: „Bovendien wil ik de tuin onder handen nemen, om het pand meer licht en en lucht te geven." De tweede fase van de restaura tie vindt plaats nadat het pand vrij komt, in april 2014. Zij brengt De Hutkoffer dan terug in de oorspron kelijke staat. Omdat het pandje een rijksmonument betreft, worden de restauratieplannen in overleg met de gemeente opgesteld en goedge keurd. „Als alles meezit, hoop ik rond kerst 2014 open te gaan voor publiek." Het college is zeer verheugd dat De Hutkoffer in handen komt van de Heilooër kunstenaar die vol enthou siasme dit monumentje weer tot een prachtig pand gaat maken. Met het verkopen van De Hutkoffer geeft het college uitvoering aan het raads besluit tot verkoop van gemeentelij ke eigendom waar geen maatschap pelijke bestemming op rust. Met de verkoop van 'De Hutkoffer' heeft de gemeente nu geen vastgoed meer in bezit waar geen maatschappelijke bestemming op rust. nen aan de nieuwe omgeving, de andere dagelijkse route, de andei's werkende voordeurknop, et cetera. Toch waren vrijdagmiddag veel bewoners positief gestemd over de nieuwe locatie. Eén mevrouw had haar kamer al tot het Hilton gedoopt. „Het uitzicht van Klein Vamebroek is echter veel mooier!" Is het al een ramp dat de werk zaamheden aan riolering en bestra ting tegelijk valt met de verhuizing van de bewoners van De Loet, nu blijkt ook dat er door de bezuinigin gen nogal wat nadelige beslissingen zijn genomen. In verband met de werkzaamheden moest de plastic container verzet worden. Oh, dan laat men het maar gewoon op de oude plaats liggen. Ook de brieven bus moest verplaatst worden: een onmogelijke plaats die de postbe zorgers in problemen brengt. Auto's die moeten parkeren terwijl er veel vracht- en ander verkeer is. Op verzoek zijn er 5-kilometerborden geplaatst, maar desondanks wordt veel te hard gereden. Meerdere malen zijn de betrokken chauf feurs op hun verantwoordelijkheid gewezen. De grote verhuiswagens belemmeren de doorstroming van de halers en brengers van de bewo ners. Dan worden hekken en bloem bakken verzet, maar niet terug gezet! De Loet is nu moeilijk bereik baar, door bezuinigingen heeft men geen verlaagde drempels aange bracht. Dus rolstoel, rollator of kin derwagen, dan wel is men slecht ter been, hebben een probleem bij de kruising Burenweg. Eerst staat daar een boom midden in het looppad, daarna geen verlaagd trottoir en dan aan de overkant naar De Loet weer geen opgang. Zelfs de auto's, zoals ambulance, taxi's en anderen, moe ten de stoep op en af. Gemeente, u heeft de veiligheid toch zo hoog in het vaandel? Maar kennelijk niet voor senioren. L. van der Linden Bewoner aan De Loet Heiloo De Fanfare Showband Heiloo wil de bewoners van de wijken Ypestein, Heiloo Zuid en Heiloo West bedanken voor het aanbie den van het oud papier, wat wij op de laatste zaterdag van de maand, behalve in augustus bij u ophalen. Wat ons de laatste tijd is opge vallen is dat het oud papier steeds vaker los gestapeld wordt aangebo den. Het vergt ons veel tijd om dan alles netjes weg te halen, net als het niet op de gele stip aanbieden van het oud papier. Aangezien het bedrijf dat de auto's levert ook op zaterdag een planning heeft, moet er efficiënt gewerkt worden. U kunt daaraan meewerken als u het oud papier gebundeld, in een doos, een papie ren of desnoods in een plastic zak op de gele stip aan ons aanbied (harde kratten, manden en big shoppers worden geleegd en achtergelaten). Blijft u vooral doorgaan met het aan bieden van uw oud papier, zodat wij met de opbrengsten daarvan onze leden, tegen een vriendelijk tarief, met een in bruikleen gegeven instru ment en een gedegen instructie nog lange tijd plezier kunnen bieden. Afval apart? Dat doen we samen. Fanfare Showband Heiloo Heiloo Toen ik vanmorgen naar m'n die ren liep om ze te voeren leek het of ik in een horrorfilm was terecht gekomen. M'n lieve konijn, de kip pen de eenden, de haan, ze lagen allemaal verscheurd in en buiten de ren. Ongeloof en verbijstering en woede, heel veel woede naar de vos die dit op zijn geweten had. Want, aan de sporen te zien was dit ongetwijfeld het werk van een vos. Het is stil bij het dierenplekje aan de Pagenlaan en waarschijnlijk blijft het daar stil, want dit wil ik nooit meer mee maken. Mary Baltus Limmen De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Hans Couzijn (wijkmanager Viva Zorggroep Heiloo) was blij dat de verhuizing zo voorspoedig tot een einde was gebracht en bedankte iedereen voor zijn of haar inzet. Foto: Caroiien Breed ysiiiiiiiiiiiinnimiimi Donderdag tekenden koper Lucia Admiraal en burgemeester Hans Romeyn de koopovereenkomst van De Hutkoffer. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3