Derde zomeravondconcert Witte Kerk Gasleiding geboord onder Heilooërbos Zevende editie Dolfïnn Rocks KOOP ZONDAG GAMMA Alkmaar H E I L O O 5AUGUSTUS MEGASTORE ALKMAAR INGEZONDEN BRIEVEN Hulde aan bestuur en ambtenaren van Heiloo Victor Veilig Keer op Keer doet het weer! Olifanten in Heiloo Glasvezel, wat moet ik ermee II Van 11.00- 17.00 uur 'MEGA "</S'f*tDfi7TS zondag 5 augustus van 12.00 tot 17.00 uur UITKIJKPOST i AUGUSTUS 2012 In de Uitkijkpost lezen we de laat ste tijd allerlei leuke berichten over Heiloo. Een Kunstzesdaagse, een Timmerdorp, mensen die zich druk maken voor de promotie van het Baafje en ook dat de inwoners van Heiloo een mime voldoende geven aan deze unieke leefplek. Volgens mij heeft dit alles te maken met het huidige bestuur. In het verleden waren er hier burgemeesters die nie mand eigenlijk kende. Ze waren een naam of een gezicht bij een fotootje in de gemeentegids. Tegenwoordig hebben wij drs. Hans Romeyn, die we een echte burgervader mogen noemen. De man is voor iedereen zichtbaar aanwezig en aanspreek baar in deze gemeente. Als er een vijftig jarig huwelijksfeest is, een bijzonder evenement, burgemeester Romeyn is er gewoon! Hij schijnt lol in zijn werk te hebben en dat straalt klaarblijkelijk uit. De parkeerwach ters in Heiloo doen het ook al andere dan we gewend zijn in Nederland. Ze zijn ook niet te beroerd om even een band van een auto te verwisse len. Waar kom je dat nou nog tegen in Nederland? Wethouders ontmoet je onverwacht in de supermarkt en als je de telefoniste van het stadhuis naar iets heel moeilijks vraagt blijkt deze mevrouw achter de schermen uit eigen initiatief van alles even te regelen om je probleem op te lossen. We leven in een tijd van bezuinigin gen, ook in Heiloo en dus wordt het gras rond de vijvers in Plan Oost niet meer helemaal gemaaid. Wat een uitstekend besluit, want voor het eerst kimnen we genieten van al die mooie grassoorten en alle vlin ders die erop af komen... Wat een luxe om in Heiloo te mogen wonen! Jean Thomassen Heiloo zoeken de circussen de grenzen van de fysieke vermogens van olifanten op en gaan ze over deze grenzen heen. Zo moeten olifanten de hand stand doen, steigeren, polonaise lopen en zelfs op één been staan. Weet u hoe zwaar een olifant weegt? Deze 'kimstjes' brengt de gezond heid van de olifanten in gevaar en is onacceptabel. Ik verlang weer naar het echte circus Sijm en Cirque du Soleil. Paulien Edixhoven Heiloo Om mijn kleinkinderen te beschermen tegen het verkeer op de Koningsdam had ik een zoge naamde Victor Veilig pop gekocht en geplaatst op een twee meter hoge pergola bij de uitgang van ons erf naar de openbare weg. Ondanks dat de pop twee meter hoog stevig stond vastgesjord met een sjorband is hij in de nacht van zaterdag op zondag toch weggehaald. Mocht iemand zo'n Victor Veilig pop ergens zien liggen of staan en niet weten waar hij vandaan komt is de kans groot dat hij bij mij gestolen is, ik hoor dan graag van u. N. Snel, Koningsdam 37 Limmen Opnieuw circus met wilde die ren in Heiloo. Voor de kinderen misschien een leuk uitje, maar de oudere zouden toch beter moeten weten. En het gemeentebestuur ook. Want waar andere gemeen ten circussen met wilde dieren al jarenlang weren, gaat Heiloo vrolijk door. Een voorbeeld: Om een oli fant een kimstje te laten doen wordt er in het circus gebruik gemaakt van olifantenhaken, zwepen of andere hulpmiddelen. Deze pijnlijke methodes om de dieren te domine ren veroorzaakt ernstige emotionele stress en trauma's. Veel circusoli fanten vertonen dan ook stereotype gedrag. Dit onnatuurlijke gedrag is nooit in het wild waargenomen en is pathologisch. Om ontsnapping te voorkomen staan circusolifanten vaak urenlang aan de ketting gebon den, zonder mogelijkheid om zich te verplaatsen. Een marteling voor deze dieren die gewend zijn om zeventig kilometer per dag te lopen. Gemiddeld worden de olifanten zo'n 17 uur per dag kruislinks aan voor- en achteipoot geketend en staan ze tijdens een transport 16 uur in een transportwagen opgesloten. Daarbij HEILOO - Het derde concert van de zomeravondserie in de Witte Kerk van Heiloo wordt gegeven op vrijdag 3 augustus. Aueh kleine Dinge können uns entzücken. Met deze -lichtelijk iro nische- woorden begint Wolf zijn indrukwekkende cyclus van 46 korte liederen: het Italienisehes Liederbueh. Bij deze meesterwer ken op schaal -sommige liederen duren minder dan een minuut- draait het allemaal om de liefde, en dat staat in lang niet in alle geval len gelijk aan zoete romantiek... Alledaagse straatscènes worden afgewisseld met wanhoopskreten van verlangen, jaloers gekissebis en kordate afwijzingen. Ook blijkt een verliefde serenade soms best vals te klinken en hebben de dames In de Uitkijkpost van 25 juli een berichtje over de goede doelen die Kringloopwinkel 'Keer op Keer' in de periode oktober 2011 en juli 2012 ondersteunde met donaties. Tenminste één goed doel werd niet vermeld, namelijk de twee dehands kleding die sedert een reeks van jaren vrijwel iedere twee weken beschikbaar wordt gesteld voor dak- en thuisloze bezoe kers van inloophuis 'de Kloof in Amsterdam: broeken, T-shirts, schoenen, (bad)handdoeken, over hemden, truien et cetera. 'Keer op Keer' is niet de enige in Heiloo die voor tweede handskleding zorgt: ook Kringloopwinkel 'Dorcas' doet dit in zéér mime mate, evenals vele particulieren. Bescheidenheid siert de Kringloopwinkels en de andere goede gevers. Maar namens de men sen die ongewild aan de onderkant van de samenleving terecht zijn gekomen is een groot Dankjewel op zijn plaats. En mocht u tweedehands spullen kwijt willen: op dit moment bestaat grote behoefte aan schoe nen, petten en onderbroeken. Deze kimt u inleveren bij Ton Steenaert, Boekenstein 9, 1852 WR Heiloo. Ton Steenaert Heiloo Tientallen reacties heb ik ontvan gen op mijn ingezonden brief over glasvezel. Zo waren er veel vragen over Ziggo: - Ziggo zegt zelf dat 98% van het Ziggo netwerk al van glas is, dus waarom moet ik nu voor 'glasvezel- in-heiloo' kiezen? Elke grote telecompartij heeft zijn netwerk van glas. Maar het gaat hier echter om de laatste kilomter uw huis in. Dat is van koper en dat moet vervangen worden. Ook bij Ziggo. - Wat als ik nu niet voor 'glasvezel- in-heiloo' kies? Er moeten 410 gemeentes in Nederland worden voorzien van glasvezel, dit duurt zo'n 15 jaar. Heiloo is nu als een van de eersten aan de beurt. Kunt u de komende 15 jaar met de huidige internetver binding af? Nee, dat denk ik niet. Ga maar na, vijf jaar geleden was er nog geen iPhone en twee jaar gele den nog geen iPad. Wie zegt wat er over 15 jaar is? Een ding is zeker: meer mogelijkheden en meer keu zes zijn alleen toegankelijk over een glasvezel. - Waarom doet Ziggo niet mee met 'glasvezel-in-heiloo'? Ziggo doet niet mee omdat ze nu niet willen investeren in het glasve zelnetwerk. Ze vinden dat het coax/ koper netwerk nog wel een paar jaar mee kan, dus waarom nu al geld uitgeven? - Op de site van Ziggo staat dat glasvezel tot in mijn huis niet nodig is, klopt dat? Nee. Glasvezel is echt nodig de komende jaren in ieder huis. Ik hoop hiermee weer wat duide lijkheid te hebben gegeven. U mag mij altijd mailen op glasvezelinhei- loo@me.com. Martijn van der Ende Heiloo HEILOO - Ondanks protest heeft de overheid besloten het rijksinpassingsplan Gasopslag Bergermeer uit te gaan voeren. De gasleiding wordt onder het Heilooërbos geboord. De tegenstanders van de gas opslag, waaronder Natuur monumenten, hebben tot aan de Raad van State bezwaar aangete kend, maar dit heeft niet gehol pen. Voor het natuurgebied zijn vooral de gekozen boorloeatie en de booraetiviteiten funest, meent Natuurmonumenten. Taqa is ver plicht om de voor weidevogels ver loren gegane grond te compenseren. Daarvoor zijn percelen in de omge ving ingericht als weidevogelgebied. Jaarlijks worden de aantallen broe dende vogels geteld. Het compen- satiegebied wordt al gebruikt door de weidevogels. Ook zijn dotter bloemen verplaatst. In juli is in de weilanden bij Landgoed Nijenburg begonnen met het graven van sleu ven voor de leidingen. Vanaf de rand van het bos van Nijenburg wordt de leiding onder het bos door geboord. Daarna gaat het graven van de sleu ven verder tot de Loterij landen. Om de werkzaamheden vlot te laten ver lopen en zo min mogelijk verkeere- hinder te veroorzaken is tot het einde van het jaar een stop verbod op de Nijenburgerweg ingesteld. Ook zorgen verkeereregelaare bij de aan sluiting op de Kennemeretraatweg voor doorstroming. niet zelden de broek aan. Sabine Wüthrich, sopraan, Florian Just, bariton, en pianist Daniël Kramer selecteren voor u de mooiste lie deren uit deze muzikale soapserie op niveau en rijgen die aaneen in een wervelende semi-seènisehe voorstelling. Sabine Wüthrich won verscheidene prijzen waaron der in 2008 de eerste prijs aan het Coneoreo Internazionale di Canto Solistico Seghizzi in Gorizia en in 2007 de eerste prijs op de N ederlandse V oealistenpresentatie. Florian Just studeerde aan het Conservatorium van Amsterdam en aan het Conservatoire de Metz. Hij is een veelgevraagde solist in onder meer Bach's Weihnachtsoratorium, de Matthaus- en Johannespassie, Mahlerliederen met orkest en Carl Orff s Carmina Burana. Daniël Kramer studeerde als scholier bij Ton Hartsuiker en ver volgens aan het Conservatorium van Amsterdam bij Hakon Austbo en in Parijs bij Claude Helffer. Zijn diploma Tweede Fase behaalde hij met onderscheiding. Hij maakt deel uit van Trio Amare en treedt regelmatig op met onder andere Nobuko Imai en The Hague String Trio. Daniël werkt(e) samen met componisten als George Benjamin, Louis Andriessen, Joey Roukens en Sofia Gubaidulina. Losse kaarten 12,- Jongeren tot 25 jaar 10,-. Reserveren via tel. 06-45184525 of mail info@wit- tekerkheiloo.nl. Het concert begint om 20.30 uur. HEILOO - Dolfinn Rocks, het mooiste benefietfestival van Noord-Holland, wordt deze zomer voor de zevende keer gevierd door jong en oud. Op zaterdag 25 augustus bruist het rond 't Loo in Heiloo van de kinderactiviteiten en spetterende live-optredens. Spetteren, daar draait het om bij Dolfmn Rocks. De toegang is gratis en met elk hapje en drankje draag je als bezoeker bij aan het goede doel. Dolfmn Rocks is een van de activiteiten van Stichting Dolfinn, dat financiële en prakti sche steun biedt aan kinderen met een beperking. Zo kunnen de kinde ren meedoen aan leerzame en (ont) spannende evenementen, zoals dol fijntherapie. Bij deze vorm van the rapie leren de kinderen, him oudere en eventuele broertjes en zusjes ongelooflijk veel, met als beloning het zwemmen en spelen en spette ren met dolfijnen. Terwijl je geniet van de muziek van onder andere Bob Color, Alderliefste, Brace en Caroline van The Voice Kids, en de kinderen lekker spelen, draagt u bij aan het geluk van gezinnen die het niet altijd even makkelijk hebben. Samen met enthousiaste vrijwilli gers, gulle donateurs, bands die spe len voor hun plezier en met uw bij drage. wordt Dolfmn Rocks weer een geweldig feest! Net als vorig jaar hoopt de oganisatie van Dolfinn ook deze keer op veel publiek! Aangeleverde foto ADVERTENTIE i MEGASTORES *Ji open t/m zaterdag 30 juni ontvangt u bij elke aankoop een coupon t.w.v. 5.- die u op zondag 1 juli bij besteding vanaf 25.- kunt inleveren. Max. één coupon per klant. Laanenderweg 67 (072) 540 56 36 www.gamma.nl 1 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3