Restaurant Athene viert eenjarig jubileum Walter al 25 jaar bakker bij Zoon Record aantal deelnemers voor Uit&Zo Heiloo 2012 Afscheidsreceptie Ton Deutekom druk bezocht H E I L O O 5 DOKTERS DIENSTEN Praktijk Dr. F. de Haan Afgestudeerd Opkikkertje van Keer op Keer Orgelbespeling Witte Kerk Loosdrecht Fietsgroep Rustig Vitrinekast Trefpunt Workshop Mozaïek De Rijp St. Adelbert-Abdij Sierschalen van geschept papier Experimenteren met tyvek Beeldhouwen in hout Workshop Mergelbeeld UITKIJKPOST i AUGUSTUS 2012 is i.v.m. vakantie gesloten van ïo aug. t/m sept. 2012 Voor waarnemening Dr. F. A. Poelakker Tel: 072 5330077 HEILOO - Op 26 juli bestond het Griekse Restaurant Athene aan de Raadhuisweg in Heiloo één jaar. Een tevreden klant van het restaurant stuurde deze foto en de volgende tekst: „Het was gezellig druk in het res taurant waar voor deze speciale avond live muziek aanwezig was. Door de Griekse temperaturen buiten was het binnen goed vertoeven en de Sirtaki werd dan ook enthousiast meegedanst onder het genot van het heerlijke Griekse eten en drinken. Gefeliciteerd en Jassas! We zijn blij met dit gezel lige Griekse restaurant als nieuwe aanwinst in Heiloo. En heb je geen zin om te koken: afhalen kan ook!" Athene, Raadhuisweg 8, www.atheneheiloo.nl. HEILOO - Vandaag, woensdag 1 augustus, is het 25 jaar geleden, dat Walter Kaandorp in dienst trad bij Bakkerij Kees Zoon. Al 25 jaar een vertrouwd gezicht in de bakkerij, en bakt hij het dagelijks brood voor vele Heilooërs. Een reden om even bij stil te staan, want hij is elke dag (nacht) als eerste in de bakkerij. En zorgt ervoor dat alle klanten om 08.00 uur weer terecht kunnen voor heerlijke verse broodjes. In de huidige tijd is het waarschijnlijk steeds zeldzamer dat je zo lang voor een bedrijf werkzaam bent. Het team van Bakkerij Kees Zoon feliciteert hem van harte met dit jubileum! HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt op zaterdag 1 september 2012 van 11.00 tot 16.00 uur, voor de achttiende keer Uit&Zo Heiloo. Dit jaar heeft dit evenement meer deelnemers dan ooit. Zeventig instellingen en organisaties op het terrein van sport, educatie en cul tuur laten zien wat zij de inwoners van Heiloo het komende seizoen te bieden hebben. De meesten hebben een informatiekraan!, anderen tre den op, op één van de twee podia, sommigen doen beide. Ook voor de kinderen is er weer genoeg te beleven, zoals knutselen, honkbal len en blussen bij de stand van de jeugdbrandweer. Uit&Zo Heiloo is een gezellig en informatief evene ment voor jong en oud. Uit&Zo is dé plek om u snel en vrijblijvend te laten informeren over de veelheid aan activiteiten, waar u het komende seizoen aan deel kunt nemen. HEILOO - Oud-plaatsgenoot Arnaut Oostrom, oud-leerling van het Jac P. Thijsse college, is in jimi afgestudeerd aan de HES te Amsterdam, richting commerciële economie. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje aan een vereniging of stichting. Een door Keer op Keer gekozen vereniging of stichting wordt verblijd met 300,-. De opkikker van de maand augus tus gaat naar de Nederlandse Brandwonden Stichting in Beveiwijk. U kunt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - Elke woensdagmiddag is de Witte Kerk te bezichtigen tussen 11.00 en 16.00 uur. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het orgel bespeeld door een orga nist uit Heiloo of de regio. Op woensdag 8 augustus is dat Fred Lodder. HEILOO - Na ruim een halve eeuw Boekhandel Deutekom heeft leesminnend Heiloo mas saal afscheid genomen van een begrip in het dorp. De afscheidsreceptie van Ton Deutekom op zaterdag 28 juli werd ondanks de vakantietijd zeer druk bezocht. Even na drieën vormde zich een lange rij mensen; iedereen wilde Ton op de valreep nog even persoonlijk bedanken. Voor haar passie voor en kennis over boeken, die ze maar al te graag met haar trouwe klanten deelde. Als verrassing verzorgde Flits Sandkuijl op de luit voor het laatst de muzikale omlijsting in de boek winkel. Muziek waar Ton van houdt en naar eigen zeggen rustig van wordt. Hij was, net als de vele aan wezigen, een trouwe klant van de boekwinkel aan de Heerenweg en speelde hier ook vaak op koopzon dagen. Ton werd nog eens extra in het zonnetje gezet door Caroline Damwijk, directeur van de Libris Groep. Uit naam van de 'Vereniging ter bevordering van de belangen des Boekhandels' eerde zij Ton met een gouden speld met daarin een dia mant; een uitzonderlijke erkenning die alleen wordt uitgereikt aan men sen die het boekenvak vijftig jaar of meer hebben gediend. Voor het hechte team mede- werkstere, waarvan bijvoorbeeld Ingrid al meer dan dertig jaar in de boekhandel werkzaam is, zal het wel even wennen zijn zonder Ton. Alle acht medewerksters blijven de vertrouwde gezichten van de boek winkel die, na een verbouwing van een aantal weken, begin september als een Bmna vestiging verder gaat. Voor Ton was het een mooi, maar ook emotioneel afscheid! Voor het hechte team medewerksters van Deutekom zal het wel even wennen zijn zonder Ton. Foto: Nel Harder STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Op zondag 26 augustus is er een twee uur durende rondvaart op de Loosdrechtse Plassen, een prachtig gebied waar recreatie, historie en architectuur elkaar afwisselen. De touringcar vertrekt bij het Trefpunt om 13.00 uur, ook opstappen in Egmond aan Zee mogelijk. Prijs 26,95 inclusief twee keer koffie, met een traktatie. Er is nog een beperkt aantal plaatsen beschik baar. De bestaande fietsgroepen van de Gezelschapsbank maken er geen Tour de France van maar ze rijden toch wel 15 of 17 kilometer per uur. We gaan nu een nieuwe groep maken die op woensdagmiddag in een echt rustig tempo een stukje in en rondom Heiloo fietst. Genieten van de omgeving, met tussendoor kopje koffie/thee op een terrasje. Meld u bij Claudia Spit via tel. 072-5331297. In de vitrinekast bij de ingang van het Trefpunt zijn voorbeelden tentoongesteld van nieuwe crea tieve cursussen en workshops. Om er een paar te noemen: sierschaal van geschept papier, tyvek, hou ten beeld, ketting van zijdecocons, stoppen en doorstappen, papier knipkunst. Op 16 en 17 augustus (beide dagen van 09.30 tot 12.30 uur) ver zorgt Suzanne Wright een work shop mozaïek. Met deze techniek maakt u een waxinelichthouder of een schaal, leuk voor u zelf of een origineel cadeau. U betaalt voor twee dagen 50,- (inclusief alle materialen). Woensdag, 19 september is er een middagtochtje naar museum in 't Houten Huis te de Rijp. De tou ringcar vertrekt om 13.00 uur, ook opstapmogelijkheid Egmond aan Zee. Retour Trefpunt 18.00 uur. Prijs 21,95 inclusief koffie/taartje. Reserveren: tel. 072-5331297. Excursie op dinsdag 7 augus tus van 14.00 tot 15.30 uur. U krijgt een rondleiding door de Abdijkerk. Ook is er een kaar senmakerij, een pottenbakkerij, museum en een kleine vlindertuin. Aanmelden via tel. 072- 5331297. U gaat op eigen gelegenheid naar de abdij, via Abdijlaan 26 of Vennewatereweg 27. De kosten bedragen 10,- inclusief koffie/ koek. Dit is een workshop onder lei ding van Jacobine de Jong op 14 en 21 september van 13.30 tot 15.30 uur. Met papierpulp, schepraam, vezels en kleur worden schaalvor- men gemaakt. Een schaal wordt opgebouwd door middel van drie ragdunne laagjes. De kosten bedra gen 35,- (servicepas 5% korting) voor twee lessen, exclusief materi aal 10,-. Bij het beschilderen en verhit ten van tyvek ontstaan verrassende effecten. De vervaardigde proefstuk ken kunnen verwerkt worden in allerlei textiele werkvormen. Op 14 en 21 september van 09.00 tot 11.30 uur verzorgt Thea de Lange hiermee een workshop. De prijs is 40,- voor twee lessen (servicepas 5% korting), exclusief materiaal 15,-. In september verzorgt kunste naar/docent Jos Apeldoorn de cur sus beeldhouwen in hout. Hakken, raspen, glad schuren in zachte hout soorten wat na drie lessen resulteert in een beeld. De kosten bedragen 65,- (servicepas 61,75) voor drie lessen op de woensdagen 12, 19 en 26 september van 13.30 tot 16.30 uur. Plus materiaalkosten 7,-. Een mooi tuinbeeld uit Limburgs mergel. U maakt het in twee dagen onder leiding van Trudi Buis. Op 29 en 30 augustus, beide dagen van 9.30 tot 16.30 uur. De kosten bedra gen 80,- voor twee dagen; inclu sief gereedschap, 4x koffie/thee, 4x fris; exclusief mergel 2,- per kilo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5