Ringsteken in Akersloot Adventureday in Zwembad Limmen Kermis Akersloot De Vriendschap Van Nijmeegse Vierdaagse naar Santiago de Compostella m Timmerdorp Egmond is weer voorbij Ringsteken in Akersloot dit jaar op 7 augustus NIEUWS UIT DE REGIO De Zonnebloem vraagt uw hulp AKERSLOOT - Dinsdag 7 augus tus wordt het traditionele ring steken voor aangespannen paarden in Akersloot tijdens de kermis gehouden. Veel aanspanningen komen aan de start tijdens dit ringsteken. Zeventien combinaties hebben inge schreven voor dit jaarlijkse festijn. Een groot contigent Friese paar den maar natuurlijk ook KWP'ers. en andere rassen zullen te bewonde ren zijn op het parcours rondom de Kerklaan en Julianaweg. Zij zullen proberen om zoveel mogelijk ringen te steken om in het bezit te komen van de prachtige wisselbokaal. Er worden prijzen beschikbaar gesteld voor het ringsteken maar ook voor het 'schoonste geheel', bestgaande paard en bestgaande Friese paard. Prachtige combinaties zullen aan het publiek voorbij trekken en zij zullen worden beoordeeld door een deskundige jury. De aanvang van dit ringsteken is om 13.00 uur en zoals gebruikelijk is de toegang geheel gratis. Na afloop is er gezellige prijs uitreiking in café de Vriendschap onder muzikale klanken van The New Wico's. LIMMEN - OdiSports houdt in het kader van de Vakantiecocktail in Zwembad Dampegheest een Adventureday op dinsdag 7 augustus voor jon gens en meisjes in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar. Veilig gezekerd wordt er flink geklauterd en geklommen in en rondom de bomen. Kinderen kun nen de speciale pamper-jump doen en in een reuzeladder klim men. Ook wordt het spectaculaire spel team-in-balanee gespeeld en kan er meegedaan worden aan een wedstrijdje kratstapelen. De activiteit is van 11.00 tot 13.30 uur en wie wil, mag na afloop in het zwembad blijven zwemmen! De kosten voor Adventureday zijn 3,-. Aanmelden kan bij de Stichting Welzijn Castrieum, Geesterduinweg 5 in Castrieum, tel. 0251-656562 op werkdagen in de ochtenduren van 09.00 tot 12.30 uur en maan dag en woensdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Voor meer vakan- tieactiviteiten kimt u kijken op www.welzijneastrieum.nl. AKERSLOOT - Op dit moment is Margreet de Haas uit Akersloot alweer een week te voet onder weg en loopt ergens in het noordwesten van Spanje over de pelgrimsroute dwars door de Pyreneeën naar Santiago de Compostella. En dat teiwijl ze nog vier dagen voor haar afreis (op 24 juli) rich ting het startpunt Saint Jean Pied de Port samen met haar wandel maatje en plaatsgenote Corrie Kaptein op vrijdag 20 juli over de 'Via Gladiola' naar de eindstreep van de Nijmeegse Vierdaagse wan delde, waarmee ze haar tiende deelname succesvol afsloot. De twee 63-jarige wandelvriendinnen kennen elkaar onder andere van wandelclub AMAK en lopen, op een enkele keer na, al sinds 1996 samen de Nijmeegse Vierdaagse. Ze waren hiervoor fanatieke marathonloop sters en hebben meegedaan aan de Dam tot Dam, de halve marathons van Egmond en Schoort et cetera. Aangestoken door het enthousias me waarmee een wandelvriend over de Nijmeegse Vierdaagse vertelde, besloten de twee zich samen een keer op te geven voor dit overbe kende wandelfestijn, dat inmiddels een internationaal deelnemersveld kent. „Het is een hele uitdaging!" aldus Margeet en Corrie. En bij één keer is het niet gebleven. Margreet: „Ook dit jaar was het weer een groot feest op de fmaledag, het leek wel een mierennest. Mensen uit het hele land waren op vrijdag naar Nijmegen gekomen om langs de kant van de weg de wandelaars toe te juichen." De 800 kilome terlange voettocht van Saint Jean Pied de Port naar Santiago -met als eindpunt Finisterre- onderneemt Margreet in haar eentje. Ze heeft er acht weken voor uitgetrokken om de tocht te volbrengen en heeft bewust geen schema met te lopen dagafstanden gemaakt. „Ik heb met niemand rekening te houden en doe het rustig aan; ik heb immers tijd genoeg." Vorige week woensdag 25 juli begon ze aan haar voettocht; toevallig op de dag dat bescherm heilige Sint Jacob wordt geëerd. Margreet is lid geworden van het Sint Jacob genootschap, waaivan ze het stempelpaspoort voor de pel grimstocht heeft ontvangen.„In het boekje dat het genootschap uitgeeft, staan bovendien veel inspirerende verhalen van andere wandelaars." Ook voor volgend jaar maken de twee wandelvriendinnen volop plannetjes. „Wat ons ook leuk lijkt om een keer aan deel te nemen, is de Strandzesdaagse. Margreet de Haas en Corrie Kaptein hebben al tien keer samen de Nijmeegse Vierdaagse gelopen. Foto: Caroiien Breed AKERSLOOT - Zaterdag 4 augus tus barst het kermis geweld los in De Vriendschap met de top- band van dit moment Bob en de Blue Band. Als een razende komeet omhoog geschoten, herkenbare muziek, nummers die iedereen kent, swin gende klanken en een groot enthou siasme, dat zijn de kenmerken van Bob en de Blue Band. Op zondagmiddag staat Duo Ongeremd op het terras. Gouwe ouwe en ook veel hedendaagse nummers staan op him uitgebreide repertoire. Zondagavond is gereser veerd van de formatie Liever Live, een superband die op bijna alle Noord-Hollandse kermissen optre den. Op maandag, tijdens het eerste deimtje zullen de jongens van The New Wico's zorgen voor heerlijke kermis sfeer. De maandagavond staat borg voor sensatie, op deze avond treedt Shoreline in zijn nieu we samenstelling op. Tom Vendel en Boudewijn van Buuren hebben een aantal rasartiesten bijeen ver zameld en deze jongens weten als geen andere hoe je kermis moet vie ren. Dinsdagmiddag na het traditio nele ringsteken voor aangespannen paarden treed de formatie The New Wico's op in de Vriendschap, zij zul len voor een ongekend kermissfeer- tje zorgen. De topformatie Paradise staat 's avonds weer op de planken in de Vriendschap. Misschien wel de beste kermisformatie van dit moment. Deze jongens weten door een uitgekiend repertoire van oude succesnummers en hits en ook het tegenwoordige Nederlandsstalige repertoire het publiek een gewel dige avond voor te schotelen. Speciale gast deze avond is nie mand minder dan Harry Slinger, de vroegere zanger van Drukwerk. Hij treedt live op met de band Paradise en dat is uniek. Paradise is de enige band in Nederland waar hij live mee optreedt en dat optreden loopt dan meestal uit naar een uur of nog lan ger. De hele kermis is vrij entree. LIMMEN - Dit jaar wil De Zonnebloem met Kerstmis een korte vakantieweek organiseren. Mensen die door een fysieke beperking niet alleen met vakantie kunnen, wil men graag een paar sfeervolle dagen aanbieden en zo de dagelijkse zor gen even laten vergeten. Als u uw flessen bij Albert Heijn in Limmen inlevert, kimt u uw statiegeld aan de Zonnebloem doneren. Zo kunt u helpen deze actie te doen slagen. EGMOND - Met bijna 200 kin deren, een hoop enthousiaste vrijwilligers en met veel mooi hout van alle kanten uit Egmond maak je in drie, vier dagen de mooiste bouwwerken. Het enige wat verder nodig is mooi weer. En dat hadden de kinde ren van Timmerdorp Egmond aan den Hoef afgelopen week. Het was soms zelfs bijna te warm. Reden om lekker vroeg te beginnen. Op de traditionele vrijmarkt werd het dorp druk bezocht en de kinde ren deden goede zaken. De kinde ren hebben op het thema Olympisch Doip een stel prachtige hutten gebouwd. Zo waren er boxarena's, zwembaden, de Big Ben, een hoe- keyhuis en zelfs het Holland House. Geheel in de Olympische stijl was er dit jaar een bronzen een zilve ren en een gouden zaag te winnen. De bronzen zaag voor de mooiste aankleding en meubilair ging naar de kinderen van hut 6 die een com plete arena met tribunes en over winningpodium gemaakt hadden. De Zilveren Zaag voor de mooiste brievenbus ging naar hut 8. Een fimctioneel en origineel ontweip en ook in de winter te gebruiken als vogel voederplaats. Voor de vak jury was weer een moeilijke klus om een goede keuze te maken voor de Gouden Zaag. Bijna waren zij bezweken voor de perfecte gewicht heffei's- show van hut 2 maar uitein delijk ging de gouden zaag naar hut 15 vanwege de mooie uitbeelding van de Tower Bridge De andere prijswinnaars waren natuurlijk alle andere kinderen en de vele vrijwilligers die weer een week lang veel plezier heb ben gehad. Foto's en video's van Timmerdorp zijn te zien op www. timmerdoipegmondaandenhoef.nl en op www. jeugdbelangeneadh.hyves.nl. De Gouden Zaag van de vakjury ging dit jaar naar hut 15 voor de mooie uitbeelding van de Tower Bridge. Aangeleverde foto 1 AUGUSTUS 2012

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9