Duinen als decor tijdens Kunst en Koningsduin Ina Eilander in de Slotkapel van Egmond Workshop schilderen bij 40-jarige De Kapberg Muziek in Hoeve Overslot Nieuw festival maakt Castricum tot culturele hotspot REGIO 11 INGEZONDEN BRIEVEN Bergensche Boekhandel, PWN en Kranenburg organiseren vijfjarig jubileum Open brief aan B&W gemeente Castricum POLITIE BERICHTEN Maandag 30 juli tot en met zondag 5 augustus Iedere zondagmiddag van 16.00 tot 18.00 uur UITKIJKPOST AUGUSTUS 2012 Het publiek kan in een bijzondere omgeving genieten van ver schillende kunstvormen als poëzie, literatuur, muziek, dans, the ater en beeldende kunst. Aangeleverde foto Hoe is het mogelijk dat een gezond horecabedrijf door toedoen van de gemeente moet verdwijnen? Iedereen in Limmen praat erover en vindt het te belachelijk voor woorden dat Femant Zomerdijk, samen met haar echtgenoot Jaap met haar horecabedrijf verbonden aan de sporthal de Enterij, gedwon gen door de gemeente Castricum is gestopt met haar bedrijf. Wat zij in haar eentje deed, het runnen van de kantine en de schoonmaak, gaat nu de gemeente cq. het personeel van de Witte Brug verzorgen. Het runnen van de kanti ne en de schoonmaak van de sport hal kostte de gemeente Castricum (lees de gemeenschap, wij allen dus) geen enkele euro. Fernant was selfsupporting en enthousiast. Naar ik heb vernomen was de gemeente contractueel ver plicht voor het groot onderhoud te zorgen, waaraan de gemeente niet voldeed. Het dak is lek en de warm watervoorziening is aan vervanging toe. Nu de horeea-aetiviteiten en de EGMOND - In het kader van het jubileum 40 jaar Galerie de Kapberg wordt op zaterdag 8 september een workshop schil deren gehouden. Voor liefheb bers van tekenen en schilderen een evenement om naar uit te zien. Onder leiding van twee Egmondse kunstenaars (Andrez en Cees Broersen) kan in de omgeving van de Galerie en de Slotkapel gewerkt worden in verschillende technie ken. Rondom de Galerie en de Slotkapel leent de oude dorpskern zich uitstekend voor deze activiteit. EGMOND - Dit hele expositiesei zoen vinden er weer iedere zon dagmiddag van 16.00 tot 18.00 uur de meest geweldige (semi) akoestische concerten plaats in de hoeve. Deze huiskamerconcerten begin nen om klokslag 16.00 uur en er is maar beperkt (zit)plaats, dus zorg dat u er op tijd bij bent. Om deze concerten mogelijk te maken wordt in de pauze om een vrijwillige bij drage gevraagd van circa 5,- per persoon. Ook in de maand augustus staan er weer een aantal geweldige con certen in de planning: Zondag 12 augustus: Susan Jane. Susan Jane is een singer-songwriter uit Amsterdam met een soulful voice. schoonmaak door derden worden overgenomen, zal het groot onder houd toch door de gemeente moe ten worden uitgevoerd. De sporthal zal toch warmwater moeten tappen en het kan toch niet zo zijn datje na ieder buitje de sporthal moet dwei len, wat tot op heden gebeurde. Het zal toch ook niet zo zijn, dat deze sporthal over enige tijd gesloopt gaat worden en dat de gemeente daar woningen gaat plan nen? Aan de Rijksweg ligt een braak stuk land al zo'n tien jaar, waar voorheen Garage Dirk van der Steen en kozijnenfabriek Molenaar waren gevestigd en waar de gemeente woningbouw heeft gepland. Wij, verontruste inwoners van de deelge meente Limmen, vinden dat de ver antwoordelijke wethouder, inzake de kwestie de sporthal de Enterij, ons publiekelijk moet uitleggen, waarom je een gezond(horeea) bedrijf laat stoppen. Namens vele inwoners en sportvrienden sprekende: Jos Kerssens, Limmen (namen en instanties bekend bij redactie) Deelnemers nemen zelf materialen en lunchpakket mee. Na afloop wor den de gemaakte werken besproken door beide begeleidende kunste naars. Wie mee wil doen kan zich vanaf komend weekend al opgeven en inschrijven in Galerie de Kapberg. Openingstijden zijn zaterdag en zondag, van 13.30 tot 17.00 uur. Deelname is gratis en het aantal deelnemers beperkt, dus wie het eerst komt... De workshop schilderen is op zaterdag 8 september van 10.30 tot 15.00 uur, bij Galerie de Kapberg, Slotweg 17. Zondag 19 augustus: Zijlstra Zonder met Jeroen Zijlstra. Jazz, pop en poëzie, met een hoog zoutgehalte. Oude bekende en versgeschreven liederen, gezongen, gespeeld en verteld door Jeroen Zijlstra, dit keer in de meest intieme setting denk baar: Jeroen Zijlstra: zang, trom pet, piano. Zondag 26 augustus: Drie (Bert de Geest en anderem). DeRuimlnterpretabeleEenheid. Drie, met z'n tweeën, één. In 2008 is dit duo begonnen en productief... more sindsdien. Dhr Poez speelt de gitaar en maakt de beats en De Geest deelt zijn gedachten in af en toe grappige maar vaak onverklaar bare teksten. Ze nemen de luiste raar mee op reis. De reis kent geen begin of einde, enkel een stap en de interpretatie daarvan. REGIO - Op zondag 19 augus tus organiseren De Eerste Bergensche Boekhandel, PWN en Nieuw Kranenburg van 11.00 tot 17.00 uur de vijfde editie van het culturele evenement Kunst en Koningsduin. Verschillende kunstenaars en artiesten, zoals Maarten van Roozendaal en Thé Tjong-Khing presenteren langs een wandelroute in de duinen bij Castricum verschil lende kunstvormen, waaronder poëzie, literatuur, muziek, theater en beeldende kunst. De toegang is gratis. Op deze manier beleven de bezoekers op een laagdrempelige manier de bijzondere relatie tussen kunst en natuur en is er direct con tact tussen de deelnemende kunste naars en het publiek. Ook dit jaar zijn kunstenaars van naam en faam weer bereid him medewerking te verlenen aan het evenement. Om 11.00 uur wordt Kunst Koningsduin 2012 geopend door de wethouder van Castricum, de heer Hilbrand Klijnstra, en de wethouder van Bergen, mevrouw Alleta Hekker. Aansluitend zal het muzikale duo Fokko-Jan Mulleman op bijzon dere wijze bezoekers uitnodigen om te starten met de wandeling. Tot 17.00 uur staan de kunstenaars langs de route. De deelnemende kunstenaars zijn te vinden op www. kimstenkoningsduin.nl. Het kost ongeveer drie uur om alle presen taties op de dag te zien en te bele- REGIO - Op vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 augustus is de Noord-Hollandse kustgemeente Castricum een culturele hotspot. Op binnen- en buitenlocaties in het duingebied, aan het strand en in het dorp kan er drie dagen lang worden genoten van tal van kunstuitingen. Dit zomerse cultuurfestival heet Uit de Kimst in Castricum. Dit jaar is het er voor het eerst en het heeft meteen al een aantrekkelijk programma: met opvallend geta lenteerde lokale kunstenaars en bijzondere artiesten van elders. Kleinkimstbekendheid Ilonka Ory treedt op in Gasterij Het Ruiterhuys en de virtuoze gipsyjazzgitarist Ed Beerepoot en zijn band Dos Trios spelen bij Het Oude Theehuys. Het Castrieumse koor Tourdion verwelkomt treinreizigers op het perron van treinstation Castricum en chansonnier Edouard brengt met zijn chansons het doip in een romantische stemming. Ook leuk zijn: de hiphop- en breakdaneeshow aan het strand door Club Mariz en de verhalenver tellers met een originele formule. Zo leest 'Schrijver aan bed' David De Poel verhalen voor het slapengaan voor op camping Bakkum. Tijdens Uit de Kimst in Castricum is er ook veel beeldende kimst te zien: in onder andere Hotel het Oude Raadhuis, restaurant Wier&Ga en strandpaviljoen Zeezicht. Lij stenatelier André Weda heeft speciale tentoonstel ling ingericht rond het thema 'De Heerlijkheid Castricum' en in het PWN-bezoekerseentrum De Hoep exposeert kunstfotograaf Paul Fleming zijn spectaculaire serie Waterpeople. Ook voor kinderen is er van alles te beleven: onder ande ven. Gedurende de dag kunnen bezoekers voor een hapje en een drankje terecht op het duinterras, gelegen aan het begin einde van de route. Om 17.00 uur sluit theater man en liedjesschrijver Maarten van Roozendaal het evenement muzi kaal af op het podium van het duin- terras. Kimst Koningsduin wordt gehouden in het Noordhollands Duinreservaat bij Bakkum, op de grens van de gemeenten Castricum en Bergen. De wandeling begint bij parkeerplaats Noorderstraat, aan de Heereweg in Castricum. Daar re een toneelvoorstelling, zands culpturen maken aan het strand en leren schilderen in de stijl van de Aboriginals. De kick-off van het driedaag se festival is op vrijdagavond 17 augustus om 21.30 uur in strand paviljoen Deining. Dan treedt het zeer succesvolle jonge jazztrio is ook een boekje verkrijgbaar met informatie over het programma, de deelnemende kunstenaars en het duingebied. De toegang is gratis, maar bezoekers moeten wel in het bezit zijn van een toegangskaart het Noordhollands Duinreservaat. Meer informatie is te vinden op www. kunstenkoningsduin.nl, op www. facebook.com/kunstenkoningsduin en via twitter: @kunstinhetduin. Het informatieboekje is in de voorver koop voor 3,- verkrijgbaar bij de Eerste Bergensche Boekhandel, aan de Oude Prinsweg 11 in Bergen. Kapok op, samen met de dichtere van North Sea Poetiy. Wethouder Hilbrand Klijnstra opent het fes tival. De initiatiefnemers van Uit de Kimst in Castricum nodigen iedereen uit om erbij te zijn. Kijk voor het programmaoverzieht op www.uitdekunstincastricum.nl. EGMOND - De derde avond van een Luchtig Slot zal zijn op 12 augustus. Ook deze avond is het thema Geest en Duin. Ina Eilander zal op haar eigen wijze de avond verzorgen met zowel Nederlandse als Westfriese teksten. Muzikale gasten zijn Daniëlle en Peter Boven, zang en Wim Noteboom op piano. Ans Zwart zal het natuurarrangement verzorgen. Aanvang 20.00 uur, kapel open 19.30 uur. Toegang is gratis, evenals een kopje koffie of thee na afloop. AKERSLOOT Maandag: In de middag inbraak in een woning aan de Pieter de Hooghstraat en de Handelstraat. In beide gevallen werd er een raam open gebroken en werd de hele woning doozocht. Er wordt een camera en laptop vermist. Donderdag: Langs de Boekei werd van 10.25 tot 11.55 uur een snel heidscontrole gehouden, waarbij 320 voertuigen werden er gecontro leerd. 50 kilometer per uur was de maximum toegestane snelheid, 49 keer werd een procesverbaal uitgeschreven wegens overschrijden maximum snelheid. 88 kilometer per uur was de hoogste gemeten snelheid. Langs de Geesteiweg werd van 1914 uur tot 2047 uur een snelheidscontrole gehouden. Hier werden 256 voertuigen gecontroleerd. Vijftig kilometer per uur was de maximum toegestane snelheid. Vijftig keer werd een pro cesverbaal uitgeseheven wegens overschrijden maximumsnelheid, waar bij tachtig kilometer per uur was de hoogste gemeten snelheid. Vrijdag: Omstreeks 17.30 uur kwam er melding binnen dat er aan het Vierhuijsen, een 18 maanden oude peuter in een onbewaakt ogenblik in het water achter de woning was gevallen. Gelukkig werd dit vrij snel door zijn oudere zusje ontdekt en werd hij door de oudere weer uit het water gehaald en heeft hij slechts kort in het water gelegen. Het kind was bij kennis en werd ter controle door de ter plaatse gekomen ambulance mee genomen naar het MCA. Zaterdag: Op de eerste kermisavond kwam een inwoner van Akersloot wat ongelukkig op één van de attracties ten val en liep hierbij een hoofd wond op. Omdat hij hard gevallen was is hij volledig gestabiliseerd naar het MCA gebracht. LIMMEN Donderdag: In de nacht van woensdag op donderdag werd er ingebro ken in een leegstaande woning aan de Visweg. In de woning lag een flinke hoeveelheid gereedschap omdat de woning wordt gerenoveerd. Een deel van dit gereedschap werd weggenomen. Binnenkomst door het openbre ken van een raam.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 11