Trias masters klaar voor Europees Kampioenschap Jan Ligthart Toernooi bij Zeevogels Nog plaats bij NTINLP Heiloo Open golftoemooi HSV Zomertoernooi voor het 24ste jaar I Dit jaar wordt het HSV Zomertoernooi voor de 24ste keer gehouden SPORTNIEUWS UIT DE REGIO KORTOM Winst MTB'ervan Dalen AUGUSTUS 2012 Hennie Punt en Nicole Weijling-Dissel zijn klaar voor het EK in Zittau. Aangeleverde foto ATLETIEK HEILOO - Nog twee weken en dan komen Hanny Barnhoorn, Nicole Weijling-Dissel, Hennie Punt en Jolanda Brasser in actie in het Poolse Zittau. De stad gelegen bij het drie landenpunt Polen/Tsjechië en Duitsland zal van 16 augustus tot en met 26 augustus decor zijn van de EK masters, waar in totaal zeven duizend atleten gaan strijden om de Europese master titels. Hanny Bamhoom zal in actie komen op de zevenkamp. Afgelopen vrijdag kwam Barnhoorn nog in actie bij de avondwedstrijden van Trias. Hier liet de alleskunner een mooie 30.14 seconden noteren op de 200 meter. Jolanda Brasser zal in actie komen bij het Discusweipen, de vice wereldkampioene wieip afgelopen vrijdag naar een mooie 26.45 meter. Als ze deze afstand neerzet tijdens het EK zal deze goed zijn voor een medaille. Loopwonder Nicole Weijling-Dissel zal uitkomen op de 800 meter en de 1500 meter. Haar doel is naast de titels het verbeteren van de Nationale records op beide afstanden. Trias trainer Hennie Pimt komt zelfs op drie afstanden in actie de Start to Run trainer zal uitkomen op de 800 meter 1500 meter en de 5000 meter. VOETBAL EGMOND - Voetbalvereniging Zeevogels organiseert ook dit jaar het Jan Ligthart toernooi. Op vrijdag 10 augustus en zon dag 12 augustus zullen vier deelnemers gaan strijden om de Gouden Bommus. Het deel nemersveld bestaat uit de eer ste elftallen van B.S.V. Bergen, Egmondia, Sint Adelbert en gastheer Zeevogels. Jan heeft vele jaren heel veel werk verzet als vrijwilliger bij Zeevogels. Bijna dagelijks was hij op het com plex van Zeevogels vinden. Toen zijn gezondheid hem in de steek liet heeft de vereniging afscheid van Jan moeten nemen. Voor al zijn inspanningen is Jan geridderd. Hij is in 2011 op 83-jarige leeftijd over leden. Als eerbetoon aan Jan, en al die andere vrijwilligere, draagt het voorbereidingstoemooi, sinds enke le jaren, zijn naam. De wisselbe ker is vernoemd naar zijn bijnaam; Bommus. Het programma op vrijdag 10 augustus om 19.00 uur is: Zeevogels - Egmondia en St. Adelbert-B.S.V. Bergen. Op zondag 12 augustus om 14.00 uur spelen de winnaars tegen elkaar in de fmale en de verliezers om derde en vierde plaats. De win naars van vorige jaren zijn: 1999 - Zeevogels, 2000 - v.v. Beverwijk, 2001 - v.v. Beverwijk, 2002 - Wegens extreme droogte toernooi afgelast, 2003 - Wegens wateroverlast toer nooi afgelast, 2004 - St. Adelbert, 2005 - Zeevogels, 2006 - B.S.V. Bergen, 2007 - Accommodatie niet op tijd vrijgegeven door gemeen te, 2008 - St. Adelbert, 2009 - St. Adelbert, 2010 - Zeevogels, 2011 - Zeevogels. Zondag is er na afloop een feestelijke prijsuitreiking met live muziek in de kantine. De toe gang tot sportpark Hogedijk is op beide wedstrijddagen gratis. HEILOO - De inschrijvings termijn voor het sfeervolle, gezellige NTI NLP Heiloo Open golftoernooi, gehouden in het weekend van zaterdag 1 en zon dag 2 september op de schitte rend gelegen negenholes golf baan van Golf- en Countryclub Heiloo, loopt nog tot en met maandag 27 augustus. Wie dit toernooi absoluut niet wil mis sen, kan om teleurstelling te voorkomen, zich beter zo snel mogelijk aanmelden, want het aantal inschrijvingen staat al op ongeveer de helft van het maxi mum aantal van 212 deelnemers. En vol is vol! Het gezelligste golftoernooi van Heiloo en omstreken heeft ook voor niet-golfere veel in petto. Tijdens het toernooi kan iedereen, die deze populaire sport eens wil uitprobe ren, een introductie golf-elinie vol gen, verzorgd door golfprofessional Ivar van der Moolen van de gelijk namige golfschool. Inschrijven a €12,50 per persoon kan via Golfclub Heiloo. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen voor 5,- via een golf- speleireuit spelenderwijs kennisma ken met de golfsport. Ter afsluiting is er op zondag live-muziek en een heerlijk buffet verzorgd door bras serie in 't Groen, waar iedereen tegen betaling kan 'aanschuiven'. Iedere golfer, ook gastspelere van buitenaf, kan zich inschrijven voor het NTI NLP Heiloo Open. Leden van Golfclub Heiloo hoeven geen greenfee te betalen, waardoor het inschrijfgeld voor hen slechts 9,50 is. Leden krijgen echter alleen voor rang, indien een speler van buitenaf wordt meegenomen. Voor niet-leden is het inschrijfgeld 25,-, maar daar bij zijn een kop koffie/thee bij ont vangst, een consumptiebon, een snackbon en een kortingsvoucher ter waarde van 10,-, die men kan verzilveren bij een eventueel vol gend bezoek aan de Heilooër golf baan, inbegrepen. Voor deelname aan de finales op zondag wordt 20,- gerekend voor leden, voor niet- leden van de negenholesfinale 30,- en voor de achttien holes 40,-. Hierbij zijn deelname aan het buffet, een consumptiebon en de baanhuur inbegrepen. Het deelnemersveld wordt inge deeld in drie groepen: deelnemers met een actieve EGA handicap van 0 tot 20, deelnemers met een actieve EGA handicap van 20 tot 36 èn deel nemers zonder handicap, de zogeheten GVB'ere. Hierdoor is het toernooi voor golfers met iedere handicap aantrekkelijk. Zaterdag gaan alle 212 deelnemers van start in de voorrondes over negen holes. Van iedere groep gaan 36 spelers (die de 'cut' hebben gehaald) door naar de finalerondes op zondag. De finalegroep met de lage handicap speelt zondag vanaf 12.00 uur over 18 holes, de overige finalisten star ten om 08.00 uur en om 10.00 uur en lopen negen holes. De scores worden op een groot scherm bijge houden, zodat deelnemers na afloop van de ronde op zaterdag meteen weten of ze door zijn naar de fina lerondes. Voor meer informatie over de inschrijving, het wedstrijdreglement of over de golfelinies zie: www.golf- clubheiloo.nl (tel. 072-5054540). Jan Keppels, Maarten de Boer en Marie-Louise Roozekrans van de toernooicommissie. Foto: Carolien Breed Voetbal HEILOO - Dit toernooi begon in 1987 als wintertoernooi. Het werd in 1987 en in 1988 in de winterstop gespeeld met HSV, de Foresters, Zeevogels en VIOS/W als deelnemers. Toegang tot sportpark Hogedijk is gratis. Aangeleverde foto In 1989 werd het voor het eerst als zomertoernooi gehou den in augustus met in plaats van VIOS/W, Limmen als deelnemer. Een groot aantal jaren waren de deelnemers HSV, de Foresters, Zeevogels en Limmen. Daarna deden onder andere Hollandia uit Hoom, AFC '34, Kolping Boys, Alemaria Vietrix en Fc Uitgeest mee. De intentie is altijd geweest om deelnemers uit de regio te hebben. Dit jaar wordt het Zomertoernooi dus voor de 24ste keer gehouden. Het programma voor dit jaar luidt: Donderdag 9 augustus aanvang 19.30 uur: HSV 2 - VIOS/W 2 en De Foresters 2 - FC Uitgeest 2. Vrijdag 10 augus tus aanvang 19.30 uur: HSV 1 - VIOS/W 1 en De Foresters 1 - FC Uitgeest 1. Zondag 12 augus tus: Winnaars tweede elftallen aan vang 11.00 uur, verliezers tweede elf tallen aanvang 11.00 uur. Winnaars eerste teams aanvang 14.00 uur, ver liezers eerste teams aanvang 14.00 uur. De entree is gratis. LIMMEN - Dennis van Dalen uit Assendelft heeft donderdag avond de verdiende winst gepakt om de Hetteling de Vries Schildersbedrijf MTB bokaal op het parcours aan de Pagenlaan in Limmen. De eerste rit in de nieuwe serie van vijftien wed strijden is voor de altijd op de aanval beluste Van Dalen weer voortvarend verlopen. Op het inmiddels tot 2200 meter lengte gegroeide parcours schotelden de renners het publiek een levendige wedstrijd voor. Marcel Stuifbergen uit Limmen wist de door insiders genoemde 'DvD' lange tijd te dwin gen tot het uiterste te gaan. Het trio Willem Volkers, Henk Louwe en Egmonder Henk Jan Verdonk gaven elkaar geen duimbreed toe, waardoor het bleef bij stuivertje wisselen. Pas in de slotfase, nadat Van Dalen afstand had geno men van Marcel Stuifbergen en zodoende de plekken 1 en 2 waren vergeven, wist Henk Jan Verdonk zijn beslissende demarage te plaat sen om de derde plek voor respec tievelijk Willem Volkers en Henk Louwe uit Alkmaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13