Volendams ensemble bij OLV ter Nood reggefiber v 'Make over' voor Knaagdierencentrum V Uitreiking iPads bij Reggefiber H E I L O O Praktijk E. GIANOTTEN is GESLOTEN UiiJemezt 3 DOKTERSDIENSTEN van 13 tot en met 31 augustus Dr. Ruurda neemt waar tel 072-5333080 Gedenkdag dat Maria ten hemel is opgenomen L Na tien jaar is het centrum aan een opfrisbeurt toe Aansluitend op het lof is er een processie naar de Genadekapel Oproep in verband met aanrijding Glasvezel opent een wereld aan nieuwe mogelijkheden INGEZONDEN BRIEF Hoe overleef ik met (zonder) glasvezel? KORTOM Orgelbespeling Witte Kerk DIERENBESCHERMING INGEZONDEN BRIEF Glasvezel, wat moet ik ermee III UITKIJKPOST AUGUSTUS 2012 HEILOO - Op woensdag 15 augustus gedenkt de katholie ke kerk wereldwijd dat Maria met ziel en lichaam ten hemel is opgenomen. Ook bij OLV ter Nood in Heiloo, de grootste Mariale bedevaartsplaats van Nederland, wordt dit Hoogfeest ter ere van de Godsmoeder groots gevierd. Hoofdcelebrant in de plechtige Mis is bisschop mgr. Pimt. Onder de celebranten zal, als de tijd hem dit toelaat, pastoor Stomp aanwe zig zijn en rector Beemster die voor meer dan zeven jaar als kapelaan in Volendam heeft gewerkt. Om het feest grote luister bij de zetten is gekozen voor de muzikale omlijsting van de pontificale hoog mis door het Volendammer Vocaal ensemble. De mis begint op 12.00 uur en wordt voorafgegaan met het Rozenkransgebed. De Mis begint om HEILOO - Het Knaagdieren centrum bestaat dit najaar alweer tien jaar. De ontvangst ruimte is dan ook hard toe aan een opfrisbeurt. De verf is ver geeld en sommige spullen zijn zo verouderd dat ze niet goed meer functioneren. Ook heeft men dringend behoefte aan opbergruimte voor de admini stratie. Met uw steim kimnen ze aan de slag! Een team van vrijwilligere steekt op zondag 12 augustus de handen uit de mouwen. Zo wordt de entree geschil derd voor een frissere uitstraling. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos /jy. offset rotatiepers, de milieu- Priming. N.ttuniii? vriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men met Arnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. 12.00 uur en wordt om 11.30 vooraf gegaan met Rozenkransgebed. Om 14.00 uur wordt het Allerheiligste uitgesteld voor stille aanbidding en wordt ook de kruisweg gebeden. 15.00 uur wordt de dag feestelijk afgesloten met een groot en plech tig Maria-Lof eveneens opgeluisterd door het Vocaal Ensemble. Aansluitend op het lof is er een processie naar de Genadekapel voor de Maria hulde en een plech tige toewijding aan haar Onbevlekt Hart. Bij OLV ter Nood, hoopt men dit prachtig Maria-feest weer met velen te mogen beleven. Vlnr. Jeffrey Martens van Reggefiber, Milla van Kempen en Hans van den Wijngaard, Dean Sandel van Reggefiber. Foto: Caroiien Breed Daarnaast wordt de verlichting aangepast bij de dierenverblijven, er moet een nieuwe sticker op de etalageruit en er zijn andere stoelen nodig om klanten op te ontvangen. Al met al kost deze 'make over' duizend euro. Er is ter ere van het 10-jarig bestaan al 500 euro geschonken aan het Knaagdierencentrum, hier is men ontzettend dankbaar voor. Er is dus nog 500 euro nodig. Als u het Knaagdierencentrum wilt steimen met een bijdrage, dan kan dit via rekeningnummer 940.16. 98 onder vermelding van make-over KC. Of via 'doneer on line' op de website. HEILOO - Maandag 6 augustus rond 11.00 uur vond een kleine aanrijding plaats tussen een personenauto en een meisje op de fiets. Dit gebeurde op de Westeiweg ter hoogte van de begraafplaats en de firma Koster. De bestuurder van een rode BMW deed het portier open en de fietser schampte met haar fiets de deur van de auto. In eerste instantie leek er niets aan de hand en is het meisje, zonder gegevens uit te wisselen, doorgefietst. Toen de pijn in haar hand aanhield is zij naar het ziekenhuis geweest en bleek haar hand gebroken. Nu willen de ouders graag met de betreffende bestuurder in contact komen om het een en ander via de verzekering af te ronden. U kunt de familie bereiken via tel. 06-50521186. HEILOO - Of in Heiloo op rela tief korte termijn glasvezel wordt uitgerold, zal nog blij ken. Dit is afhankelijk van het percentage (minimaal dertig procent) huishoudens dat een glasvezelabonnement neemt. De peildatum is 16 september. Donderdag 2 augustus werd in de glasvezelwinkel van Reggefiber aan de Heerenweg in Heiloo een iPad uitgereikt aan Milla van Kempen en Hans van den Wijngaard, de geluk kige winnaars van de iPad actie, uitgeschreven door Reggefiber. De tweede iPad was gewonnen door de heer Paauw, die niet bij de uitrei king aanwezig kon zijn. Voor Milla en Hans was de prijs een complete verrassing. Zij hadden, net als de heer Paauw, het bordje 'Eindelijk Glasvezel' in him voortuin gezet en dat werd opgemerkt door Dean Sandel van de glasvezelwinkel van Reggefiber in Heiloo. Milla hoopt dat Heiloo snel glasvezel zal krijgen. „Nu al merk ik dat internet trager wordt naarmate er meer mensen tegelijkertijd gebruik van maken. En in de toekomst zal het internet verkeer alleen maar toenemen. Dus waarom zou je dan nog jaren wach ten op de komst van glasvezel ter wijl dat nu binnen handbereik ligt?" Jeffrey Martens van Reggefiber: „In tegenstelling tot de huidige koperen kabel kent glasvezel haast onein dige capaciteit. Informatie reist met de snelheid van het licht, waarbij het vereenden net zo snel gaat als het ontvangen. Bovendien hoeft de kabel niet te worden gedeeld met medebewoners en buren, zoals nu wel het geval is. In het dagelijks gebruik is dit terug te zien in zeer snel en stabiel internet, dat geen enkele moeite meer heeft met grote bestanden. In superieur beeld en geluid op de tv en tal van interactieve dien sten. Daarmee opent glasvezel een wereld aan nieuwe mogelijkheden op het gebied van werken, leren, communiceren en ontspannen. Van beeldbellen met collega's tot zorg op afstand of bijvoorbeeld tv in 3D. Met de komst van glasvezel raken deze nieuwe ontwikkelingen in een enorme stroomversnelling." Voor meer informatie: glasve zelwinkel van Reggefiber aan de Heerenweg 42 in Heiloo(naast Blokker) of op www. eindelij kglas- vezel.nl/heiloo. Wie zich verdiept in het glasvezel aanbod ziet al snel door de bomen het bos niet meer. Deze jongen ging u voor. Enkele tips bleken voor mij een eyeopener. Mag ik ze met u delen? 1. Digitaal, interactief televisie kijken is een belevenis. De kans datje dit op meerdere televisie toestellen doet, is minder groot. Voorlopig kim je prima uit de voe ten met het analoge beeldsignaal in de rest van het huis. Daarom: kies een provider die ook dat ana loge signaal doorgeeft. Het grote voordeel is dat er zo geen extra kabels hoeven worden doorgetrok ken (behalve dan voor het televi sietoestel in de woonkamer). 2. Wanneer heb je je provider nodig? Juist: op het moment dat er een storing is. Hoe zit het dan met de klantvriendelijkheid? Daarom: bel de provider van uw voorkeur op en stel enkele vragen. Dan ervaart u direct hoe het zit met de bereikbaarheid, de wachttijden en de deskundigheid waarmee u te woord wordt gestaan. Ik kan u uit eigen ervaring melden dat met name de grote en bekende bedrijven hier behoorlijk door het ijs zakten. 3. En dan de laatste tip, of eigenlijk meer een constatering: glasvezel is niet duurder. Je kunt het wel zo duur maken als je zelf wilt met hogere snelheden (50 rnb is in de meeste gevallen ruim voldoende!), meerdere interactieve boxen, aanvullende televisiepakketten en noem maar op. In mijn situatie met verschillende contracten voor telefonie, internet en televisie ben ik straks voor een totaalpakket bij één leverancier goedkoper uit. Het is mij duidelijk: ik ga voor glasvezel. Rob van Veen, Heiloo Elke woensdagmiddag is de Witte Kerk te bezichtigen tussen 11.00 en 16.00 uur. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het orgel bespeeld door een organist uit Heiloo of de regio. Op woensdag 15 augustus is dat: Dub de Vries. HEILOO/LIMMEN - Gevonden: Wit konijn met beige vlekjes, mager, Kapelweg Limmen. Donkergrijscyperee poes, witte snoet, wit befje, voor witte tenen, achter kniekousen, mager, circa 18 jr, Haesackerlaan Heiloo. Beige cyperse poes, klein, circa negen maanden, Kerkelaan spoorwegovergang Heiloo. Tientallen reacties heb ik ontvan gen op mijn ingezonden brief over glasvezel. Zo waren er ook nog een heleboel vragen van algerne aard: - Gaan ze straks graven in mijn tuin om de glasvezel aan te leggen? Nee, door middel van een gestuur de boring wordt de vezel onder uw tuin doorgeschoten zo de huis in. Dit brengt minimale overlast met zich mee. - Betaal ik straks dubbele abonne menten bij Ziggo en de glasvezel? Alleen als u dubbele abonnemen ten wilt afnemen, maar dat is ner gens voor nodig. - Moet ik een alles-in-één pakket kiezen bij de glasvezel? Of kan ik ook alleen internet kiezen? U kunt kiezen voor alleen internet via de glasvezel. Ik heb dat zelf thuis ook, televisie via Ziggo, tele fonie via een analoge lijn bij KPN en ik wil straks ALLEEN internet via de glasvezel van XS4ALL. Dus niet een drie-in-één pakket voor mij. - Wanneer wordt de glasvezel-in- heiloo aangelegd? Er wordt volgend jaar pas mee gestart als op 15 september 30% van de huishoudens in Heiloo zich heeft ingeschreven bij een glasve zel partij. U gaat pas betalen voor het glasvezel abonnement als de glasvezel in uw huis is aangeslo ten en alles werkt. Niet eerder, niet later. Als u zich nu inschrijft betaalt u pas vanaf volgend jaar als alles is aangesloten. - Ik heb thuis wel/geen of een oud computernetwerk, moet ik in mijn huis ook glasvezel gaan aanleg gen? wat nu? Nee u hoeft geen glasvezel in uw huis verder aan te leggen. U kunt in huis prima uit de voeten met WiFi of met een 'netwerkstopcon tact'. Ik hoop hiermee weer wat duide lijkheid te hebben gegeven in de wereld van de glasvezel. Mocht u mij nog willen mailen dan kan dat altijd op glasvezelinhei- loo@me.com. Martijn van der Ende, Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3