p Nog steeds zomer in De Kapberg Kermistraditie Limmen in ere hersteld Jongsten knutselen tijdens Timmerdorp IVN-wandeling de Westert en de Bleek REGIO 13 Dit weekend weer Rock n Roll Street Akersloot K Groot en klein, maat en schaal, ruimte en plaats, materiaal en metafoor ««H Creatiefin Akersloot UITKIJKPOST 22 AUGUSTUS 2012 t'- ~r.'Ax V; fa s éfX? AKERSLOOT - Op vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 augustus vindt in Rock 'n Roll Street plaats in Akersloot. Een driedaags festival met veel, heel veel muziek, nostalgie en traditie. In twaalf jaar tijd is dit festival uitgegroeid tot een van de grootste rock and roll festivals van ons land, dat ook reeds bekend is in het buitenland. Het Wilhelminaplein zal worden omgetoverd tot rock and roll plein en in de tent zullen diverse topformaties, op gebied van rock and roll muziek, optreden. De organi satie hoopt dat veel bezoekers van dit grootste en unieke evenement, in kleding uit de jaren vijfitig zullen komen, dit geeft toch een speciaal sfeertje aan dit festival. Gratis entree. Foto: Gen-itBus EGMOND - Velen van u gaan regelmatig op bezoek bij Galerie De Kapberg. Het is altijd span nend, want u ziet er eigentijdse kunst met werk van kunstenaars met niveau die iets nieuws dur ven te tonen. Dat is Galerie De Kapberg ten voeten uit. „Omdat de galerie veertig jaar bestaat laten wij in het jubileum jaar ook graag onze topexposan- ten zien: kunstenaars die ooit bij ons exposeerden, nog steeds suc cesvol zijn en nu nog graag weer eens terugkomen. We laten u in de komende weken het werk zien van Geer Steyn, Thijs Buit, Deirdre Mcloughlin en Marian Bijlenga. Geer Steyn (1945) is beeldhou wer en penningkunstenaar. Geer Steyn is als docent van onschatbare waarde geweest voor het kunston derwijs, in het bijzonder het beeld- houwonderwij s. Groot en klein, maat en schaal, ruimte en plaats, materiaal en meta foor, traditie en experiment, dat waren begrippen die hij met veive V Werk van Marian Bijlenga. J Aangeleverde foto LIMMEN - Tot in de jaren '70 was er tijdens de Limmer kermis altijd een avond speciaal voor gehuwden en leeftijdgenoten uit het dorp, die druk werd bezocht. Daarna verwaterde deze tradi tie, om voorgoed te verdwijnen toen ook de Gastronoom werd opgeheven. Met de kermis van vorig jaar is de draad weer opgepakt in de bovenzaal van Vredeburg. Het was een wat aarzelend, maar zeer suc cesvol begin gebleken. De enthou siaste verhalen van de aanwezigen werkten aanstekelijk op de thuis blijvers van toen en hebben ertoe geleid dat ook dit jaar weer zo'n kermisavond zal plaatsvinden. Een gezellige avond voor jongeren die zich al wat ouder voelen en voor ouderen die zich nog jong voelen. Het evenement vindt plaats op vrij dag 7 september in Vredeburg van 20.30 tot 01.00 uur en als muzikaal entertainment is het in deze regio bekende duo Sunrise geëngageerd. Dit duo heeft al 28 jaar een ver trouwde naam in het kenniscircuit met een repertoire van de jaren '60 tot heden. Om de kermissfeer te verhogen is gekozen voor een all- in formule. Dat wil zeggen dat de aanwezigen voor dertig euro per persoon vrij drinken hebben (met uitzondering van buitenlands gedes tilleerd) en ook van diverse hapjes kimnen genieten. Bovendien heeft dit het voordeel dat men niet de hele avond aan één tafel gebonden is, maar men zich vrij en onbezorgd door de zaal en op de dansvloer kan bewegen. Gezien het gelimiteerde aantal plaatsen in de boerderij kan men zich telefonisch aanmelden via, tel. 072-5051950 of opgeven via info@vredeburglimmen.nl. heeft gedoceerd aan nieuwe genera ties kunstenaars. Naast penningen zien we van hem ook mooie beel den op de tentoonstelling. Thijs Buit (1934) is in zijn werk sterk verbon den met het landschap. Hij wordt gefascineerd door de vormen en kleur die het landschap heeft. In zijn werk wordt het landschap dan ook binnenste buiten gekeerd met als doel zijn persoonlijke intuïtie op doek of papier weer te geven. Lokale gegevens verdwijnen hier door en het werk krijgt een eigen beeldtaal. Zijn stillevens zijn een weergave van geziene vormen bij elkaar gevoegd tot één geheel. Het zijn geen realistische composities van ingrediënten, maar krachtige uitingen van zijn persoonlijke bele ving. Het keramische werk van Deirdre McLoughlin (Dublin 1949) is sculpturaal te noemen. Zacht glooiende vormen die aanvanke lijk vrij gesloten, maar de laatste jaren heel open van karakter zijn. Marian Bijlenga maakt objecten en ontwikkelt structuren. Marian maakt gebruik van textiele materi alen zoals katoen, papier en paar denhaar. Niet het materiaal is haar uitgangspunt, maar de vorm. De soepelheid van textiel biedt haar de grootst mogelijke vrijheid om haar doel te bereiken: het vinden van nieuwe vormen, soms in heldere transparante structuren, dan weer in verdichte complexe patronen. De tentoonstelling is te zien van 25 augustus tot en met 30 septem ber op zaterdag- en zondagmid dag van 13.30 tot 17.00 uur. Het adres is: Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. De opening van de tentoonstelling vindt plaats op zaterdag 25 augustus om 15.00 uur, www.galeriedekapberg.nl. AKERSLOOT - Kinderen die nog te jong zijn voor Timmerdorp kunnen in de Storey Club in Akersloot terecht op dinsdag 28 augustus en donderdag 30 augustus van 10.30 tot 12.00 uur en meedoen aan twee cre atieve activiteiten van de Vakantiecocktail. Op dinsdag kan er geschilderd worden op een schilderij van echt schildersdoek en daarna kan een kleurrijke en originele wenskaart gemaakt worden. De ochtend wordt begeleid door Els Woestenburg van Kokels. Op donderdag wordt een fleurige workshop gegeven door een bloemiste in de Storey Club. Van echte bloemisterij materialen wordt een kleurrijke bloementaart gemaakt die niet opgegeten kan worden, maar wel mooi is om naar te kijken! Mem's Atelier verzorgt deze activiteit. De activiteiten zijn voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 8 jaar. De kosten bedragen 3,- per activiteit. Aanmelden kan bij de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 in Castricum aan de balie en telefonisch: 0251-656562. De stichting is geopend van maan dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur en op maandag- en woens dagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Voor meer leuke vakantieactivitei ten: www.welzijncastricum.nl. E GMOND-BINNEN - Op 29 augustus gaat IVN-gids Cocky van Engen van 19.00 tot 21.00 uur voor de laatste keer in dit seizoen met u zwerven door het PWN-duingebied in Egmond- Binnen. De Westert en de Bleek beho ren tot de oude duinen en zijn eeu wenlang door de mens in gebruik geweest voor het weiden van vee, het bleken van linnen en voor landbouw en de bollenteelt. Dat heeft geleid tot het kenmerkende open 'nollen' landschap. Door juist beheer houdt PWN deze waarde volle restanten van de oude duinen in stand. De gids vertelt u van alles over de cultuurhistorie, landschap en beheer, flora en fauna. Er kun nen maximaal twaalf mensen mee, die zelf voor een duinkaart dienen te zorgen. Aanmelden is noodzakelijk via tel. 072-5334948. Er wordt een bijdrage gevraagd van twee euro. Door de aanwezigheid van teken wordt dicht schoeisel en bedek kende kleding aanbevolen. Vertrek: 19.00 uur, nieuwe parkeerterrein PWN, Oude Schulpweg, Egmond- Binnen (rechts van restaurant Anno Nu). AKERSLOOT - Het Kruispunt in Akersloot is een centrum boor devol activiteiten. Eén van die activiteiten is de korte cursus tekenen en schilderen. Het is een prachtige kans voor wie nog niet zeker weet of dit wel de hobby van de toekomst zal zijn. Wie enthousiast is gaat verder. Iets van uzelf aan de muur en trots uw producten aan een ander laten zien. U gaat ook op uw vakan tieadres de mooie uitzichten tekenen of schilderen. Er wordt niet alleen tekenen met potlood, pen en houtskool, maar ook geschilderd met acryl en waterverf. Er wordt gewerkt vanuit de fantasie, naar foto's en stilleven. De docent is Nico Lute. De les sen worden gegeven op de maandagmorgen en de eerste les vindt plaats op 10 september. Aanmelden kunt u bij Jet de Boer, tel. 0251-314219. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13