Heggenmussenpaar verdient Olympisch goud f H E I L O O 3 INGEZONDEN BRIEVEN Fietsen voor Kees ■FsST' j' KORTOM Boekenmarkt in het Trefpunt Het Baafje Hersenstichting Een ijzersterktrio Onveilige afslag Kennemerstraatweg DIERENBESCHERMING Orgelbespeling Witte Kerk Marjolijn Hulshof exposeert in Trefpunt UITKIJKPOST 22 AUGUSTUS 2012 HEILOO - „Enkele weken geleden stonden wij in de Uitkijkpost met een fietstocht die wij gingen maken voor Kees Kops, om geld op te halen, zodat hij naar dolfijntherapie kan. Nou de fietstocht is geslaagd, wij (Rik 8 jaar, Daan 11 jaar en moeder Mariël) hebben 804 kilometer gefietst en 2.863,58 opgehaald! Bedankt voor de steun! De trip met foto's zal op Facebook.com/FietsenvoorKees blijven staan en af en toe nog aangevuld worden." Op de foto neemt Lenny Kroone, de moeder van Kees, de cheque dankbaar in ontvangst. Aangeleverde foto De saga over Het Baafje gaat onver minderd door. Afgelopen woens dagmiddag heeft een bezoekster aan de dienstdoende badmeester gevraagd of het niet verstandig zou zijn het zwembad te sluiten. Dit vanwege onweer dat in de lucht hing. De badmeester was hoogst verbaasd; hij had echter niets gehoord, omdat hij luisterde naar z'n iPod! Andere bronnen van ergernis zijn: de problemen die er waren vanwege de aanschaf van zonnecellen. Met als gevolg een veel te lage watertemperatuur, omdat de ev-installatie is verwijderd. Officieel mogen de duikplanken door de week gebruikt worden vanaf 10.00 uur en in het weekend na 11.00 uur maar deze regel wordt niet nage leefd. Hetgeen vooral vervelend is voor de baantjeszwemmers. Ook het verzoek om een baan af te zet ten voor mensen die borsterowl zwemmen, is blijkbaar te veel moeite. Er is natuurlijk nog het een en ander te melden. Wat verhel derend zou kunnen zijn is door de week een keertje 's ochtends om 08.45 uur aanwezig te zijn bij de ingang van het zwembad en dan bij de vaste klanten vragen welke grie ven er nog meer leven. En verder heeft natuurlijk ook de lokale poli tiek de nodige boter op zijn hoofd. Het zwembad laat men al jarenlang bungelen zonder knopen door te hakken. Ron Swart Heiloo In de Uitkijkpost van 15 augustus staat een ingezonden brief met de titel: Waarschuwing van de Hersenstichting. Hierin staat dat er kaartverkoop plaatsvindt in naam van de Hersenstichting en dat dit voor eigen gewin van de verko pers zou zijn. Wij, de verkopers van deze kaarten, hebben met de hersenstichting (Ronald Veiweij, coördinator in Noord-Holland) contact gehad naar aanleiding van deze brief. Sinds driejaar verkopen wij in samenspraak met de her senstichting deze kaarten op bra derieën, markten en aan de deur. Door een communicatieprobleem was bij hem niet bekend dat wij in deze regio zouden lopen en dat de opbrengst wel degelijk aan de her senstichting toe komt. Laura Jack Smulders Heiloo U, Albert Heijn 't Loo en Unicef hebben elkaar jaren geleden gevon den en daarna niet meer losgelaten. De statiegeldbonnen deponeert u met grote trouw in het Unieef- busje bij het inleverpunt. Het is verbluffend om te constateren dat de opbrengst elke keer opnieuw oploopt tot een bepaald niet te verwaarlozen bedrag. Dankzij uw betrokkenheid en de uiterst sympa- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. thieke en welwillende medewerking van dit AH-filiaal, in de persoon van de heer Groot, wordt Unicef regel matig verblijd met de opbrengst van 'vele kleintjes'. Hiermee spreekt u uw vertrouwen uit in de organisatie die wereldwijd het lot van kinderen helpt te verbeteren. Theo Hesp Regionaal Unicef Comité Recentelijk is de afslag Kennemerstraatweg naar Frederiea's Hof ingrijpend aan gepast. Voorsorteren vanuit het zuiden is niet meer mogelijk; op die plaats zijn parkeerplaatsen aangebracht. Bovendien is de door stoplichten beveiligde oversteek plaats opgeheven. De afslag, die al lastig te overzien was, in verband met achteropkomend fiets/ brom fiets/ seooterverkeer, is nu nog onveiliger geworden. Onder andere omdat achteropkomend verkeer op het rijwielpad ten gevolge van geparkeerde auto's op de nieuwe parkeerplaatsen nog moeilijker te zien is. Autoverkeer moet nu boven dien op de rijbaan wachten wan neer er aan fietsers, bromfietsei's of scooters voorrang gegeven moet worden. De opgeheven oversteek plaats werd regelmatig gebruikt door overstekende fietsers, wan delaars en schoolkinderen. De nieuwe situatie kent zelfs geen zebrapad en is dus in geen enkel opzicht beveiligd. Ook het parkeren en uitrijden op de nieuwe parkeer plaatsen vlakbij de afslag vormt een extra gevaar voor het achter opkomend en afslaand verkeer. Bovendien is er geen enkele nood zaak voor nieuwe parkeerplaat sen; langs de Kennemerstraatweg zijn voldoende parkeerplaatsen. Het probleem van het verboden parkeren in het natuurgebied bij het Verzetsmonument wordt er evenmin door opgelost. Het is ons dus volstrekt onduidelijk waarom, ongetwijfeld tegen aanzienlijke kos ten in een tijd waarin bezuinigingen aan de orde zijn, bovengenoemde aanpassingen zijn uitgevoerd, ter wijl de verkeersveiligheid daardoor is verslechterd. H. Bolt Heiloo Gevonden Donkergrijscyperse poes, witte snoet, wit befje, voor witte tenen, achter kniekousen, mager, ca.lSjr, Haesackerlaan Heiloo. Beigecyperse poes, klein, ca. 9 mnd, Kerkelaan spoorwegovergang Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - De redactie ont ving de volgende mail me foto's van Janco Barentsz uit Heiloo: 'Afgelopen donderdag, een mooie zomerdag in Heiloo, ontstond er in onze tuin enige beroering onder de vogels. Een druk gepiep van twee heg- genmussen, die af en aan vlogen met voedsel in htm bek naar een sierap- pelboompje. Wel een beetje vreemd om in augustus nog jongen groot te brengen. Maar ze waren toch echt een jong aan het voeren. Wat was hier nu zo bijzonder aan: het was niet htm eigen jong, maar het was een koekoeksjong! En dat in een achtertuin in Heiloo! Het is bekend dat een koekoek zijn eigen jongen niet grootbrengt, maar dit overlaat aan andere vogels (waardgasten). De favoriete waardgasten voor de koekoek zijn de kleine karekiet en de heggenmus. In dit geval dus de heggenmus. Nadat het koekoeks vrouwtje een geschikt nest gevon den heeft wordt in rap tempo een ei gelegd. De koekoek legt in het begin van het broedseizoen een ei, dat grote gelijkenis toont met de eieren van de waardgasten. Het koekoeks jong komt na ongeveer twaalf dagen uit het ei, meestal iets eerder dan de andere jongen. Als het koekoeks jong uit het ei is gekomen, werkt hij de andere eieren en eventueel aan wezige jongen het nest uit. De jonge koekoek spoort de gastoudei's aan tot snelle voedselafgifte door snelle geluidsignalen te produceren, waar door de indruk gewekt wordt dat er meerdere jongen in het nest aanwe zig zijn. Ook de grote oranjerode keel werkt stimulerend om meer voed sel te zoeken. Na ongeveer twintig dagen vliegt de jonge koekoek uit. De koekoek is in Nederland een uitgesproken zomervogel en over wintert in Afrika ten zuiden van de evenaar. Begin augustus verlaat de koekoek Nederland, dit geldt voor de volwassen vogels. De jonge vogels kimnen tot half september vertrekken. Nu maar hopen dat deze koekoek op tijd de grote tocht kan beginnen.' HEILOO - Op zaterdag 25 augus tus van 10.00 tot 13.00 uur vindt de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt plaats, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo georga niseerde sociaal culturele acti viteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Elke woensdagmiddag is de Witte Kerk te bezichtigen tussen 11.00 en 16.00 uur. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het orgel bespeeld door een organist uit Heiloo of de regio. Op woens dag 29 augustus is dit: Gerard Leegwater. HEILOO - De Alkmaarse Marjolijn Hulshof exposeert tot en met 28 september in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Ze houdt van kleur en dieren, dus schildert zij ook meestal vrolijke dierportretten, voorzien van een kleurrijke achtergrond of juist heel donker. Marjolijn vindt het leuk als mensen vrolijk worden en moeten glimlachen om haar schilderijen. Om reliëf op het doek te krijgen, wordt er onder andere zand, papier, zaagsel en mediums gebruikt. Zij exposeert regelmatig in Alkmaar en omstre ken en staat ieder jaar op de kunstmarkt in Bergen. Meer infor matie kimt u vinden op www.marjolijnhulshof.nl. De heggenmus bezig met voeren, staande op 'haar jong' de koe koek, die twee keer ZO groot is. Foto: Janco Barentsz SlfajtJjU-- Sf Prinlini;. YlmalK

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3