Kleurplezier bij Kees Burger en Kees Zoon 'Eastern Delight' in Winkelhof 't Loo Dr. Albert 'Appie' Alberts in La Strada Voor René Veldt een 'high five' Laatste zomeravondconcert Witte Kerk Heiloo H E I L O O 5 INGEZONDEN MEDEDELING Regelmatig worden de Doctors vergezeld door Remko Wild Het kindertehuis Hamro Gaun in Nepal bestaat tien jaar Bridge voor beginners Workshop Tuinbeeld uit mergel De Rijp Bewegen op Muziek Astrologie Frans voor beginners Fitness voor vrouwen Taichi Qigong Nordic Walking Klassiek ballet voor ouderen UITKIJKPOST 22 AUGUSTUS 2012 HEILOO - Onlangs is een kleurwedstrijd gestart bij Kees en Kees in winkel hof 't Loo.Vier weken lang worden een barbecue voor vier personen of een ontbijtservice voor vier personen uitgereikt aan de mooiste kleurplaat die ingeleverd is. Ook deze week waren er weer twee winnaars: bij de bakker is Hannah Schotborgh de winnares van een ontbijt voor vier personen. En bij de slager is Jente Zander de winnares van een barbecue voor vier per sonen. Deze week is de laatste week van de actie; nog één keer is er een ontbijt of barbecue te winnen. Dus hop naar de slager en de bakker in 't Loo en haal een kleurplaat en kleuren maar. HEILOO - Vanaf september worden er maandelijks heerlijke Oosterse proeverijen in het mooie overdekte Winkelhof 't Loo in Heiloo gehouden. De eerste proeverij vindt plaats op zaterdag 1 september en de volgende data staan reeds gepland op zaterdag 6 oktober en zaterdag 10 november. Tijdens deze proeverijen worden verschillende Oriëntaalse keukens, bijvoorbeeld uit Indonesië, Japan, Vietnam, China en Thailand op een leuke manier onder de aandacht gebracht. Op het plein voor de Albert Heijn worden een paar mooi gedecoreerde kramen gesitueerd waar de bezoekers van 't Loo diverse gerechten en producten allereerst gratis kunnen proeven, alvorens zij eventu eel iets willen kopen. De proeverijen vinden plaats tussen 10.00 en 17.00 uur. HEILOO - Na meer dan der tig jaar, still going strong: Dr. Albert 'Appie' Alberts, perfor mer, componist, saxofonist en alchemist in dienst van de UvA, de AOW in zicht, maar nog lang niet klaar voor zijn pensioen, is weer on the road met The Doctors. The Doctors anno 2012 worden bemand door de legendarische rit mesectie Peter Walrecht en Gerrit Veen, motoren achter het debuut album Street van Herman Broods Wild Romance en tevens de Groove architecten achter het legenda rische album Wash mah brain, debuutplaat van AA&the Doctors. Op de gitaar Klaas Post, evenals Walrecht en Veen oer Doctors van het eerste uur; na een dertig jaar durend spoor van albums met AA The Doctors, Social Security, Panic Painters, Jazzpolitie en Chaplains te hebben achter gelaten, back home onder het motto There ain't no love like the first love! Op de gitaar ook Alex Luttjeboer, jaren lang Big Bastard en Chaplain, nu al meer dan een decennium Doctor een gevaarlijk gitaartandem met Post. Regelmatig worden de Doctors vergezeld op het podium door Remko Wind, pianist/organist extra ordinaire die, hoewel cum laude afgestudeerd aan het Zwols Conservatorium, geen gelegen heid onbenut laat om zich wat bij te laten scholen door de Doctoren van de Rock &Roll onder het alou de Alberts motto: R&R is made on the road! Op zaterdag 18 augustus vanaf 21.30 uur in muziekcafé La Strada aan de Kennemerstraatweg 215 te Heiloo. HEILOO - Dit jaar was het echt paar Marijke Bruin en Jelle Groot in Nepal op bezoek bij René Veldt en zijn Hamro Gaun kinderhuis die zij sponsoren vanuit Heiloo. Hij nam hen mee naar al zijn day-cares en school tjes hoog in de bergen. Het echtpaar was duidelijk geraakt door de wijze waarop de Heilooër daar zijn werk doet: „Die kindersnoetjes, zo blij als hij langs kwam, zullen we nooit meer verge ten. Wat een kanjer is dat toch die René! Overal waar hij kwam gaf hij 'zijn kids' een high five als begroe ting en ze vonden het geweldig. Straks is hij weer voor een paar weken in Heiloo om familie en vrienden te bezoeken en feest te vie ren, omdat zijn Kinderhuis Hamro Gaun in Nepal tien jaar bestaat. Wat zou het geweldig zijn als vele inwoners van Heiloo en omstre ken hém eens een high five willen geven in de vorm van een dona tie voor Stichting Veldwerk. Als u wilt meedoen stort dan 5,- (meer mag natuurlijk altijd) op het reke ningnummer van de Triodos Bank, 25.46.61.610 ten name van Stichting Veldwerk, Vennewatersweg 19,1935 AR Egmond-Binnen met de vermel ding; High Five voor René. Op zijn feestje zal ik zorgen voor een groot hart met een high five waar alle gulle gevere met naam op genoemd zullen, zodat René weet wie hem allemaal een high five en een warm hart toedragen. Hij verdient het!" Voor meer informatie kunt u terecht bij Marijke Bruin en Jelle Groot, e-mailadres: j.groot48@kpnplanet.nl. René tussen 'zijn' kindjes in Nepal. Aangeleverde foto HEILOO - Het vijfde en laatste concert in de zomeravondserie 2012 van de Witte Kerk Heiloo wordt gegeven op vrijdag 31 augustus. In dit programma Mahler's Wenen klinken liederen van Haydn, van Alma Mahler en van haar composi tieleraar Zemlinsky, van huisvriend Alban Berg en tenslotte, met een uitstapje naar Parijs, van Olivier Messiaen. Een boeiend en kleur rijk recital door sopraan Charlotte Riedijk en pianiste Ellen Corver. Charlotte Riedijk heeft gewerkt onder leiding van eminente diri genten. Als solist was zij te horen bij vooraanstaande Europese ensembles. Met pianiste Ellen Corver vormt zij een duo. In juni 2008 maakten zij hun debuut in de Musikverein in Wenen. Haar uitvoe ring van Messiaen's Harawi, samen met pianiste Joanna MacGregor, werd in 2001 uitgeroepen tot beste klassieke concert in Ierland. Ellen Corver studeerde aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag bij Else Krijgsman en Naum Grabert. Zij werkte toen al samen met Karkheinz Stockhausen het geen resulteerde in de complete opname van zijn pianowerken. Met het Koninklijk Concertgebouw Orkest maakte zij haar debuut in een pianoconcert, voor haar geschreven door Klaas de Vries in 1998. Ze is actief in de kamer muziek: maakt deel uit van het Osiris Pianotrio en vormt een duo met onder andere pianist Sepp Grotenhuis en de sopraan Charlotte Riedijk. Sinds 1992 is zij hoofdvak docent piano aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Losse kaarten kosten 12,-, jongeren tot 25 jaar 10,-. Reserveren tel: 06-45184525 of mail info@wittekerkheiloo.nl. Het con cert begint om 20.30 uur. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl De basisregels van bridge zijn niet zo moeilijk. Een keer in de veertien dagen op zondagmiddag komt gediplomeerd bridgedocent Ton Mooij u verder helpen, zodat u steeds meer het gevoel krijgt het spel te doorgronden. De eerste les is op 16 september van 13.30 tot 16.30 uur. De cursusprijs is 117,50 voor vijftien lessen. Geef u op via tel. 072-5331297. Een mooi tuinbeeld uit Limburgs mergel, u maakt het in twee dagen onder leiding van Trudi Buis. Workshop op 29 en 30 augustus, beide dagen van 09.30 tot 16.30 uur. De kosten bedragen 80,- voor twee dagen; inclusief gereedschap, vier keer koffie/thee, vier keer fris; exclusief mergel 2,- per kilo. Woensdag, 19 september is er een middagtochtje naar 't Houten Huis te de Rijp. U krijgt een vol ledige rondleiding door het muse um, ook film. Koffiedrinken in De Vriendschap te Driehuizen, schit terend gelegen aan het water. De touringcar vertrekt om 13.00 uur, ook opstapmogelijkheid Egmond aan Zee. Prijs 21,95 inclusief kof fie/taartje. Reserveren: tel. 072- 5331297. Deze cursus is bedoeld voor men sen met (lichte) bewegingsproble men. De oefeningen doen we op en bij de stoel, vrij bewegend in de ruimte of met materialen als bal, hoepel of stokken. U kunt kiezen: De lessen van de ene groep zijn op dinsdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur, de eerste op 28 augustus. Die van de andere groep op woensdag middag van 15.00 tot 16.00 uur, de eerste op 5 september. Dit seizoen komt er een cursus astrologie voor gevorderden en ook een voor beginners. Beide cur sussen starten in september en er is eenmaal per veertien dagen les. De eerste les voor beginners is op vrijdag 28 september van 19.30 tot 21.30; de prijs voor twaa;f lessen is 120,00. De gevorderden starten op woensdag 26 september van 09.30 tot 11.30 uur; de kosten voor 14 lessen bedragen 110,-. Bel 072- 5331297 voor informatie en aanmel den. Deze cursus is bedoeld voor men sen voor wie de taal niet helemaal vreemd is. Er wordt gewerkt met het boek 'C'est bien ga 1'. De eerste van 25 lessen is op dinsdag 25 sep tember van 19.30 tot 21.00 uur. In de cursus Fitness voor Vrouwen werkt u op muziek aan uw beweeg lijkheid, coördinatie, spierkracht en vaardigheden. Samen en individu eel, lopend en op de mat, met elke week ander materiaal. De cursus duurt 34 weken en start woensdag 5 september van 13.30 tot 14.30 uur. Op donderdag 13 september van 14.00 tot 15.00 uur start de cursus Taichi Qigong die naar keuze uit 10, 15 of 25 lessen bestaat. Donderdag 6 september kunt u meedoen aan een gratis proefles. Informatie en opgeven via tel. 072-5331297. De nieuwe groep Nordic Walking voor Gevorderden gaat van start op dinsdag 28 augustus van 13.00 tot 14.00 uur, verzamelen bij de Nijenburgerweg. De kosten bedra gen 125.- voor 31 lessen. In deze cursus klassiek ballet leert u basistechnieken en dans passen, en uiteindelijk wordt een dans ingestudeerd. De eerste van 33 lessen vindt plaats op woens dagmiddag 12 september, van 13.30 tot 14.30 uur in de Hofdijkschool. Informatie en/of opgave via tel. 072- 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5