uH&zo Prachtige start theaterseizoen de beun Voeten In Beweging IV.I.B.) sinds 2002 Kom ook meespelen bij Muziekvereniging Eensgezindheid Plusactiviteiten 2012-2013 Open dag en kraam Uit&Zo Het Baafje leeft in Heiloo <xxxxxxxxxxx>o<xxx><xxxxxxxxxxxx> <XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX> Heiloo De Stichting Vrienden van de Beun presenteert in het seizoen 2012/2013 weer een scala van kleinkunst: cabaret, muziek en toneel naar theater De Beun in Heiloo. SPECTACULAIRE ONEWOMANSHOW Het seizoen wordt op zaterdag 15 september ge opend door de Vlaamse cabaretière Els de Schepper, www.elsdeschepper.com, met haar voorstelling 'Niet geschikt als moeder' waarin zij zich openhartiger en kwetsbaarder toont dan ooit tevoren. Deze onewo- manshow staat in het teken van hilarische persona ges, spectaculair stuntwerk, de mooiste liedjes en poëtische intermezzo's. Een avond voor wie op zoek is naar hilarisch en ontroerend topentertainment. EVERGREENS VAN THE GENTS Vervolgens komt op zondag 23 september vocaal ensemble The Gents, www.thegents.nl, met 'Ever greens' naar het theater. The Gents is een interna tionaal vermaard koorgezelschap. Ze zongen onder meer in Canada, Italië, Duitsland, Zweden, België, Engeland en Spanje en nu in Heiloo! Onlangs brachten zij in het Concertgebouw hun nieuwe cd. Met lovende recensies!! Ook waren ze in augustus te horen tijdens het Grachtenfestival in Amsterdam. Samen met pianist Geert Bremer brengen ze songs van George Gershwin, The Beatles, The Comedian Harmonists, Billy Joel en anderen. ELK NUMMER EEN KUNSTWERKJE Op zaterdag 29 september presenteren de Vrien den van de Beun de zangeres Janne Schra, www. janneschra.com, met haar theatertour 'De Nieuwe Janne Schra'. Over deze zangeres schreef het Alge meen Dagblad: 'Als je aandachtig luistert, is elk num mer een klein kunstwerkje. De diepere laag maakt Janne Schra een van Nederlands beste zangeressen.' Janne Schra komt naar Heiloo met gitarist Jurgen Burdorf, percussionist Gijs Anders van Straalen en het strijkorkest Red Limo String Quartet bekend van The Kyteman Orchestra. U BENT MIJN MOEDER Theatergroep Suburbia, www.theatergroepsuburbia. nl, komt op donderdag 4 oktober met de alom met lovende kritieken ontvangen voorstelling 'U bent mijn moeder'. Deze legendarische voorstelling uit 1981 van Joop Admiraal over zijn dementerende moe der was een hoogtepunt in de geschiedenis van het Nederlandse theater. In eenvoudige taal en vol hu mor beschrijft Admiraal hoe het verleden het heden inhaalt. Marie-Christine de Both speelt de moeder en de dochter. EN NOG VEEL MEER Deze vier voorstellingen geven een goed beeld van wat de Vrienden verder dit theaterseizoen presente ren. Cabaret van onder meer Diederik van Vleuten, Lenette van Dongen, Seth Gaaikema en aanstor mende talenten als Eric Koller en Micha Wertheim, onlangs nog te zien als 'zomergast' in het program ma 'Zomergasten'. Muziek van het Rosenberg Trio, Micheline Van Hautem en Margriet Eshuijs. Toneel is er onder andere van Isa Hoes, Joost Prinsen en Bram van der Vlugt en van Tyco Gernandt. Vanzelfsprekend zijn er in de herfst- en kerstvakantie ook kindervoor stellingen. Els de Schepper KAARTEN Kaarten, voor zover nog voorradig, kunt u bemachti gen bij De Schrijverij, het Trefpunt, de bibliotheek in Heiloo en de kassa van Theater De Beun of via de website van de Vrienden van de Beun www.vrienden- vandebeun.nl. Daar vindt u ook alle informatie over inhoud, data en prijzen van de voorstellingen. The Gents Voeten In Beweging (V.I.B.) sinds 2002 is een sportver eniging van mensen die hun conditie willen behouden of verbeteren middels sportief wandelen en Nordic Walking. Bij de V.I.B. kunt u onder leiding van gediplo meerde trainers wandelen, zowel sportief als Nordic Walking. Dat wandelen belangrijk is kunnen we lezen in het informatieblad -CARDIO- uit het ziekenhuis. Nordic Walking bij reuma, hartklachten of vaatziekten. Door re gelmatig te bewegen en oefeningen te doen kunt u uw gewrichten soepel houden, uw spieren sterker maken en uw conditie verbeteren. Voldoende beweging zorgt ervoor dat: Botontkalking wordt tegengegaan Gewrichten soepel worden gehouden Spieren sterker worden Uw conditie verbetert Hart en longen sterker worden Het vetpercentage vermindert Cholesterol verlaagt. Nordic Walking is een voorbeeld van een perfecte Tijdens de concerten in Heiloo treden de orkesten gezamenlijk op in combinatie met een ander muzikaal gastensemble of koor. Zo wordt op zaterdag 15 december het Winterconcert gegeven in de grote zaal (aula) van GGZ Noord Holland Noord (Willibrordusstichting) tezamen met een enthousiast gastkoor. Foto: m. Geiuk-Beets Eensgezindheid is een eigentijdse Heilooër muziekvereniging. Samen met plezier werken aan muziek. Met drie orkesten onder haar dak, biedt de vereniging mu zikale uitdaging en speelplezier voor velen. Van jong tot oud, van blokfluitspeler tot paukenist, van beginner tot bijna profmuzikant. Voor iedereen is er plek in het grootorkest, leerlingenorkest of opstaporkest, ieder met zijn eigen karakter en doorgroeimogelijkheden. De orkesten kennen allen hun eigen dynamiek, repeti ties, optredens, studiedagen en concertreizen. Regelmatig treden de orkesten ook gezamenlijk op in Heiloo. Voor de repetities heeft Eensgezindheid de beschikking over een bedrijfskantine gelegen aan De Oude Werf 18 te Heiloo waar ook de wekelijkse repetities worden gehouden. Met een rijke historie van bijna 115 jaar en meer dan 65 leden wordt er nog altijd met veel plezier aan de muzikale weg getimmerd. U bent van harte uitgenodigd op onze repetities of concerten. Meer informatie via www.mv-eensgezindheid.nl 072-5334851 of bij de stand op Uit Zo Heiloo. Zaterdag 1 september kunt u ons bezoeken op Uit8iZo. Zondag 2 september kunt u tijdens de Open Dag Plusactiviteiten tussen 11.00 en 14.00 uur in het Bonhoef- fercollege kennismaken met de docenten. Het Plusactiviteitenprogramma 2012- 2013 is huis-aan-huis bezorgd en bevat een breed cursusaanbod voor jong en oud: Computerlessen (Internet, Word, Excel, Website, Typen), Talen, Creativiteit, Educatie, Gezondheid, Hobby, Koken, Muziek, Sport, lezingen en workshops. Uw talenkennis voor vakantie of zakelijk gebruik kunt u uitbreiden door een nieuwe taal te leren of opfriscursussen/conversatielessen te volgen. Bij het smakelijke aanbod Kookcursussen vindt u de Italiaanse, Franse en Me diterrane keuken, Pastas en Tapas, Sushi's en Surinaams. Of Taarten/Cupcakes decoreren. Belastingaangifte (Update 2012), Eigen zaak, Marketing of Opruimen en organi seren zijn leerzame, nuttige cursussen. Make-up en uitstraling leert de basistech nieken opmaken en in Metamorfose leert u zich stijlvol/persoonlijk kleden, bij Haarknippen leuke kapsels knippen, Haren invlechten met uw dochter(s). Wonen en interieur geeft tips voor een leuk huis. Op creatief gebied is het aanbod groot: Transfertechniek, Grafische technieken, een Zilveren ring maken van zilverklei, Glaskralen maken, een originele lamp met Glasmozaïek of Tiffany-techniek. Grote keuze workshops: Japans papier maken (kaarten en boekjes), Mozaïeken, Vilten, Kerstdecoraties, Kettingen maken. Diverse creatieve cursussen (Digitale) Fotografie, Tekenen, Schilderen, Beeldhou wen, Glas-in-lood en Videofilmen of praktische cursussen zoals Fietsonderhoud, Meubelstofferen, Vaarbewijs, Snoeien en Tuinonderhoud. U verdiept zich bij Ster renkunde in het zonnestelsel. Onder Educatief vindt Neuro Linguïstisch Program meren, Spirituele ontwikkeling, Astrologie, Tarot, Psychologie, Kunstgeschiedenis, Filosofie enzovoort. Kijk op www.plusactiviteiten.nl. Informatie: 0251-671837. bewegingsmethode, want deze methode kan ook als revalidatiemiddel een zeer positief effect hebben op mensen met chronische lichamelijke en met psychische klachten. Vooral deze laatste categorie, met vaak een zeer gevarieerd klachtenbeeld, kan veel baat hebben bij een goede begeleiding en een juist afgestemde trainingsbelasting. Chronische aandoeningen kunnen zijn: hartklachten, reumatische aandoeningen, astmatische klachten, dia betes of overgewicht. Informeer eerst bij u behandelend arts of huisarts voor dat u zich aanmeldt bij een Nordic Walking instructeur. Bij de V.I.B. kunt u voor de training Nordic Walking te recht op dinsdag- en zaterdag-ochtend en voor sportief wandelen op maandag- en vrijdagochtend (gemiddeld 1,5 uur). Wanneer beide trainingen voor u alsnog belastend zijn kunt u zich aansluiten bij een aparte training voor zowel nordic walking als sportief wandelen op donderdagoch tend (1 uur). Voor algemene informatie kunt u zich wenden tot het secretariaat: Tel. 072-5894012, e-mail: liageurts@gmail.com, VIBlog: www.vib2002.nl lVö_r> Z/e.Z Baccfje. ...en dat al meer dan 40 jaar. Heiloo zonder zwembad Het Baafje is onvoorstelbaar. De Vrienden van het Baafje hebben zich dit jaar keihard ingezet voor het behoud van zwembad Het Baafje. En met resultaat! 1) Er is bijverwarming gerealiseerd, zodat het zwembad tijdig geopend kan worden. 2) Er zijn meer activiteiten in Het Baafje, zoals vlotten bouwen in samenwerking met de Scouting, een schoonspringclinic, discozwemmen en hondenzwemmen. 3) In het plantsoen voor het zwembad is een nieuw bord geplaatst, wat de zicht baarheid van het zwembad vergroot. Ook zijn er flyers verspreid bij recreatie parken en campings in de omgeving. Regelmatig haalt Het Baafje de krant; de Uitkijkpost en het Noord-Hollands Dagblad. 4) Wij hebben intensief contact met de gemeente, tijdens raadsvergaderingen en wanneer we in gesprek gaan met de fracties over onze standpunten. 5) De Stichting Vrienden van het Baafje heeft ca. 70 donateurs en een groep actieve vrijwilligers. Vindt u ook dat Heiloo zonder zwembad Het Baafje ondenkbaar is? Wordt dan nu vrijwilliger of donateur van de Stichting Vrienden van het Baafje. www.hetbaafje.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 14