Cultureel Heiloo vindt onderkomen bij GGZ NHN Avontuurlijke toertocht voor G-sporters van Kaapstad tot Durban GAMMA Alkmaar w H E I L O O 3 UjjJziifee&Z KORTOM Lezing Vogelvereniging Kleurenpracht Baafje vervolg Kennemerstraatweg/ Frederica's Hof 1 Kennemerstraatweg/ Frederica's Hof 2 Op september gaat de 6000 kilometer lange tocht van start in Kaapstad zondag 2 september van 12.00 tot 17.00 uur INGEZONDEN HIEVEN UITKIJKPOST 29 AUGUSTUS 2012 Vervolg van de voorpagina Nadat Arie en Peter enkele dagen zijn geacclimatiseerd, de auto ont scheept hebben en een toertocht rond Kaapstad hebben gemaakt, gaat het avontuur op 1 september HEILOO - Vogelvereniging Kleurenpracht verzorgt op dins dag 11 september in het club gebouw aan het Zevenhuizen een lezing over het houden en kweken van Amerikaanse sijsen. Hierin komen de aanschaf, de huisvesting, het voer en het kwe ken en tentoonstellen van sijsen aan bod. De dia lezing begint met een overzicht van de verschil lende soorten die voorkomen. De lezing wordt verzorgt door Kees Vlaar. Aanvang om 19.30 uur. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos V. offset rotatiepers, de milieu- frwing. vuunuiv vriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. echt van start. Op 26 september zal de tocht van ruim 6000 kilometer eindigen in Durban en op 29 septem ber worden de beide reizigers weer op Schiphol veiwacht. De P1800 zal nog enige weken langer van huis zijn, daar deze per boot terug naar Vorige week gooide Ron Swart de handdoek in de ring en daagde de lezers uit om de vaste klanten van het Baafje te vragen welke grieven er nog meer leven naast de ergernis sen die hijzelf in zijn brief spuide. Het Baafje is mij zeer dierbaar dus deze uitdaging om verbeterpunten te verzamelen nam ik graag aan. Om het nuttige met het aangename te verenigen deed ik dat al baantjes zwemmend op een mooie zonnige ochtend om 10.00 uur. Wel een beetje in beweging blijven, want met 23 graden watertempera tuur was het niet meer zo lauw als de 25/26 graden van de afgelopen weken. Misschien heb ik alleen de positivo's gesproken, maar er kwam geen kwaad woord over hun lippen. Integendeel, iedereen is zich zeer bewust van het voorrecht dat wij hebben met zo'n prachtig bad in de buurt. Tonnie van 86 zwemt twee keer per dag, de hele zomer door, ikzelf geniet ervan om even mijn loophandicap te kunnen vergeten en de jonge generatie maakt plezier in het water en op het grasveld. Veel mensen zetten zich in om dit te behouden. Anneke coördineert geheel belange loos de vrijwilligere die het tuinon derhoud voor him rekening nemen. Afgelopen zondag met een record aantal bezoekers van 1800 liepen er de hele dag vier vrijwilligere te surveilleren. En zo kan ik nog wel even doorgaan. Helaas heb ik de snelzwemmere niet gesproken, want die schieten door het bad heen met hun hoofd grotendeels onder water. Nou goed, om toch één ergernis te melden: deze 5% sportieve zwemmers hou den soms wat weinig rekening met de overige 95%. Maar ach, ook daar komen we meestal met elkaar wel uit. Zwemmers en gemeente, laten we vooral met elkaar samenwerken om het Baafje te behouden. Want het is een pareltje in de kroon van ons mooie Heiloo. Els de Groot, Heiloo Nederland zal keren. Tijdens de reis proberen de enthousiaste toerrijders de web site regelmatig bij te werken, zodat iedereen hun reisvorderingen en him belevenissen kan volgen. Volg ze op: www.money4reducedPGB.nl Ik las het stuk van H. Bolt over de onveilige afslag Kennemerstraatweg. Iedereen zijn eigen mening, ik respecteer die! Ik ben het hier dan ook gedeeltelijk mee eens. Wat de situatie voor het verkeer betreft, deel ik volledig zijn mening, dat de situatie voor rechts afslaand verkeer en het achterop komende verkeer er niet op vooruit is gegaan, inderdaad gevaarlijker. Bovendien denk ik dat de aange legde parkeerplaatsen daar geheel overbodig zijn. Ik heb het idee, dat hier weer niet over nagedacht is. Wat betreft het verdwijnen van het stoplicht en het plaatsen van een vluchtheuvel lijkt mij niet verkeerd. Fietsers en wandelaars hebben goed zicht op naderend verkeer en kimnen de oversteek in twee 'etap pes' doen, ook kinderen. Groepen schoolkinderen lopen vaak onder begeleiding en wordt de oversteek door ouderen gere geld. Hoe lang blijft gekozen, nieuwe gevaarlijke afslag bestaan, omdat hier weer de nodige financi ële consequenties aan vast zitten. Weggegooid geld? E. Teitsma, Heiloo De ingezonden brief van de heer H.Bolt in uw blad van 22 Augustus is mij uit het hart gegrepen en ik ben het geheel met hem eens. Het is inderdaad een waardeloze oplossing die de afslag in alle opzichten veel gevaarlijker heeft gemaakt. P. Houter, Heiloo HEILOO - Per 1 september opent Cultureel Centrum de Strandwal haar deuren voor het verenigingsleven van Heiloo. De grote verenigingen die voorheen gebruik maakten van de facili teiten van het Open Huis vor men de ruggengraat van de cul turele activiteiten. Operette, toneelspelen, klassieke orkesten, klaverjassen, bridgen, zingen, schilderen, vergaderen; een bont pallet aan gezelligheid en samen lekker bezig zijn. Het cultu reel centrum de Strandwal is geves tigd in het ontmoetingscentrum van de GGZ NHN, direct naast gezond heidscentrum de Strandwal. De mime zalen, met als para depaardje de theaterzaal met een capaciteit voor 250 bezoekers, worden op deze wijze volop benut. Daarnaast blijft de restaurantfunc tie voor medewerkers GGZ NHN en haar cliënten beschikbaar tussen 12.00 uur en 13.30 uur. Coördinator Henk Pannekoek is er in geslaagd om aan de wensen van de verenigin gen te kimnen voldoen. De komen de tijd wordt de laatste hand gelegd om voorzieningen ten aanzien van vergaderruimten, verlichting, meu bilair en opslag van materialen op het gewenste niveau te brengen. Er melden zich nog steeds verenigin gen aan die gebruik te willen maken van het cultureel centmm. Mocht het cultureel centmm niet meer aan de vraag kimnen voldoen dan zijn er ook nog aantrekkelijke accommodaties in het hoofdgebouw of op het terrein zelf beschikbaar. Het cultureel centmm de Strandwal wil voor Heiloo het alternatief zijn voor wat voorheen het Open Huis was. Voor nadere informatie kunt u bellen met Henk Pannekoek 06-58973494.of een mail sturen naar cultureelcentrum.destrandwal@ggz- nhn.nl. Arie Luinenburg en Heilooër Peter Guit die met een Volvo P1800 deelnemen aan de Classic Volvo Southern Africa Expedition zijn vorige week maandag hun avontuur begonnen. Aangeleverde foto Ook Falkland Toneel vindt bij de Strandwal op het GGZ terrein haar nieuwe onderkomen. Aangeleverde foto ADVERTENTIE open t/m zaterdag 1 september ontvangt u bij elke aankoop een coupon t.w.v. 5.- die u op zondag 2 september bij besteding vanaf 25.- kunt inleveren. Max. één coupon per klant. Laanenderweg 67 (072) 540 56 36 wwww.qamma.nl 1 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3